White widow Auto x2 & Northern Lights Auto(GHS) - Coco - LST - 250w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Dobro ti hazeri kaze. Ja nisam odmah skuzio da nije zemlja nego kokos zato sam i rekao da ti je rano za gnojit sto za kokos naravno nije. Prebaci u zemlju dok nije prekasno vidis i sam da ne ide.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Imam jos pitanje, kupio sam plagron alga, prije nego sto sam se odlucio za kokos pa me zanima sto mislite dal ce to sjest dobro ma kokos ili da se ne igram s tim?
Vidi...kokos je specifican i trazi posebna gnojiva i jos bolje poznavanje materije...samog kokosa.Najbolje je sa gnojivima organskog porijekla jer tada napravis lijep organski temelj i gnojis kako biljka trazi..Moj savijet ti je da te biljke ili presadis u zemlju iz poljoapoteke sa 10,15 %perlita ili ih bacis pa krenes isto tako samo sa novim sjemenkama.
Nije bas sa kokosom raditi jednostavno mada kad uhvatis ruku nikada ga nebi mjenjao...ali...uvijek taj ali...Plagron je zastekao..cao,bao:thumb:
Idemo dalje...kako bi se reklo "na seljaka"..mislim na sebe i moj shebani kokos:thumb:To je taj..koji ti imas..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnDeKoki
17.02.2012
50
120
33
39
A pustit cu ih jos neko vrijeme da.vidim kako ce reagirat ma.gnojivo.. Naime izmejrio sam ph vode i kaze 7.8, dodao sam gnojivo i iscjedio limun da spustim ph na 5, zalio sam ih time i kad sam mjerio ph izljeva ispalo je 7,8 do 8,2 ii mislim da to nije tocno ocitanje, tj da kokos treba upit malo nizeg ph da bi se spustio ph izljeva, a i bit cemo sigurniji kad nabavim ph regulatore... Ili ove tacne koje su privremeno rijesenje utjecu na ph.. Vidili bumo.. Jbg ja se volim seksat s problemima
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Sila je jaka u tebe:thumb: . Vidi najmanje je tu kriv plargonov coco a najvise nereguliran pH i neadekvatna prehrana + udavio si im koren sa tolikim zalevanjem u toliko litara potu. Imas pravo kad kazes da run off nije 100% tacan ali ti pokazuje odprilike gde si. Trebas napraviti flush 20lit sa namestenim pH slobodno neka bude nizi i onda zadnje dve tri litre sa pH 5.8 i prehranom. Znaci nisi merio pH koren nemoze uzimati mikro i makro nutrijente kako treba dolazi do naslage soli ,onda neznas koliko cega dodajes od hrane opet nakupljanje soli. Kao sto rece hazeri coco je malo kompleksniji ali je odlican za uzgoj. Postavicu danas u coco uzgoj slike moje biljke na kojoj eksperimentisem i ucim se pa ces viditi sta radi visoki pH(sa namerom davan). Samo nastavi pa i ako nista nebude barem ces imati nesto iskustva.
 
17.02.2012
50
120
33
39
Bok deeečkiii, eo na dašanji dan prvi drugoga prošlo je 10 dana od zadnjeg javljanja...
NIje puno napravljeno ali je došlo do pomaka, bar nekog..:mario:: naaaime nisam ih baš previše diro do vikenda, dao sam im malo power rootsa i pure enzyma, te ustaovio da ih ne jebe ph već EC xDa nisu se ni one pomakle iz onog stanja dok nisam napravio sljedeće... napravio sam malo veći flush u subotu i nedelju sa 13 litara odstajale vode, te se rezultat najbolje vidio na NL-u koji je promjenio boju od sreće(bio je malo smeđkast, makar se mozda ne vidi dobro na slikama), možda sam trebo hitit još 7 kako je kolega reko aaal su mi se ww i ww objesili malo aaa i po boji sam zakljucio da mozda nije potrebno, te sam im dao "punu" preporučenu dozu hrane, također u nedelju... i ko bi reko biljke ww i ww su promjenile izgled već sljedeći dan - na bolje, nl se malo trgnuo aaali ništa previše.. zatim sam ih u pon zalio sam s vodom, naštelan ph, odstajala voda, i vidio da su u biti željne hrane... pa su tako jučer i prekjučer dobile hranu, a vjv će i danas makar sam skeptičan oko toga zbog EC-a..., a i nisam sad u letu gurnuo prst u "zemlju" da vidim kakvo je stanje s tim...
spusito sam lampu aaali sa spuštanjem raste temperatura taako da jbg nek sežu ka svijetlu, mislim da sam procito da je to neki waste of energy nisam siguran - ispravite me...
eee sad što se tiće presađivanja u zemlju, da @hazeri u pravu si bilo bi pametno i ozbiljno razmišljam o tome, al ne znam po meni bi to bio još samo jedan stun bolje da ih onda zakoljem i počnem ispočetka.. jedino kog bi stvarno presadio u zemlju je NL ako neda neku reakciju ozbiljniju do ponedeljka... ili bi ga hitio u tri pm i poceo s novim jbg...
ova dva wwića pokazuju pomak svaki dan al sve jedno sad molim boga da ne procvatu na ovom režimu svjetla (18/6) jer bi moglo bit tuzno, a vidio sam da nekima nisu htjele pa se nadam da ce tako i meni xD makar to nije poželjno kod automata, jel :bocni::
mislim da je to sve što sam imo za napisat evo par slikica
WWići
DSC_1070.JPG DSC_1072.JPG
NL
DSC_1071.JPG
iii da naime mislim da je @hazeri 100% u pravu kad kaže da je kokos "kontaminiran", naime kokos raste uglavnom pored mora, i normalno slana atmosfera, upija sol, a oni ga loše isperu i ako nemaš EC metar najebo si pogotovo ako ti neko nije reko da bi ga svejedno trebo pošteno isprat a ne samo hidratizirat i nabacat unutra hrane i cega vec... tako sam bar procito...
:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
naime kokos raste uglavnom pored mora, i normalno slana atmosfera, upija sol, a oni ga loše isperu i ako nemaš EC metar najebo si
Plagron kune svoju kulturu na kvalitetnom ispiranju kokosa i to dva puta prije pakiranja.Jednostavno je ta tura shebana i biljke ce se muciti do kraja.Krenule su one...ali bar ih presadi u zemlju.jer ces kao i ja stalno imati neki deficit..jos sam ja super prosao...ako ne gledamo 25,30 dana duzi grow:)
Ali cuj,ako osjecas...deri..ne pretjeruj sa vodom,hranom i bice ok:thumb:
Kokos nema u sebi nikakvu hranu...samo trihoderma fungus...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnDeKoki
17.02.2012
50
120
33
39
Zdravo ljudovi,
Mojim curicama je 3 tjedan normalnog rasta, bar WW 1 i 2 a ukupno 5 tjedana starosti, znam da bi vec neki majstori prebacivali na cvjetanje al jbg ja sam tek segrt...
Te sam u box upacio jos dva NL da napravim pravu guzvu (mozda cak i neki SoG) u teglu od 60 l koju sam podijelio na pola i sve to napunio sa otprilike 10 l zemlje Plantella Balkonia, kao pogodna za cvjetanje, mislim da ce mi se biljke zakljeit uz stranice boxa, nisam jos istrazio posljedice al slutim u grubo sto bi moglo bit
Pa bi molio moderatore da dodaju u naslovu uz NL x3
DSC_1082.JPG

Temp 26/27 dnevna 21 nocna, vlaga je oko 37%, do 52 kad posteno zalijem ove novosti u boxu

Ww zaljevanje po osjecaju, 4ml cocos a+b, 2ml power rootsa, 1ml power zym po litri vode s reguliranim ph 5.5 - 6.2 kako kad.
Falilo im je zeljeza to sam primjetio po bljedunjavoj boji i crvenilu po listu, pospricane su par puta vita raceom, al nije bas pokazalo neki napredak tako da sam im ulio u vodu 1,5 ml prekjucer i pozelenile su al na nekim listovima se jos uvjek vide tragovi.
Napravljen LST na obije udovice 5. i jucer jos jedan na ww2, te joj je zavezan listic danas da otvori potencijalni vrh. Zavezane su uz stapice tako je na kraju ispalo najednostavnije
DSC_1085.JPG
Ww2
DSC_1089.JPG DSC_1088.JPG DSC_1086.JPG
Cini mi se da je malo posmedio po rubovima lista, previske dusika ili krivi EC ??
Ww1
DSC_1087.JPG DSC_1068.JPG DSC_1069.JPG DSC_1070.JPG

NL1 je presaden u zemlju, te odma zaliven sa plantella multivitaminskim gnojivom za stres i jacanje korijena, nekom malom kolicinom vode jer se bojim vodenostresa zbog kojeg sam prosli grow dva puta moro spasavat biljku xd sad je malo cesce zaljevanje al mozda bolje tako
Zalio sam ga odma i sljedeci dan s plantellom te je prekjucer dobio prvo dozu plagrona alga growa malo vise od 1 ml i power rootsa 2ml s obzirom da je jedan kist zutio, a ovi ostali su poceli dobivat zute vrhice pa sam uz malo istrazivanja bacio udicu, te je dobro ispalo al mi se cini sad da su zbog ovog maalo vise dobili smede flekice, aal se malopozurila u vis pa bi reko da joj je pasao
Mislim da je razlog manjka dusika u tome sto je zemlja za cvejetanje....
DSC_1081.JPG

E i nes mi zvace biljke :(( DSC_1091.JPG
 
Poslednja izmena:

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Probaj izbjegavat štapiče da si ne sjebeš korijenje kod zapikivanja i odmah pregledaj sve biljoze jer ak je neš bilo još je u boxu i još če grickat:bocni::,a može bit da je oštečenje mehaničkog karaktera!Lijepo napreduju!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnDeKoki
17.02.2012
50
120
33
39
@hazeri a jesam da...
Al i zemlja ima svoje mane, tj kontamimacije, sad kako je zima vjerovatno se nes uviklo ma toplo dok je stajala pred ducanom... I neke trave rastu uz travu, 2 puta je nes niklo iz zemlje haha
Jbg kaj sam ocekivo od zemlje za 20 kn
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
17.02.2012
50
120
33
39
Pozdrav ekipa s obzirom da bi biljke sad po nekom autoflower rasporedu trebala ic u cvjetanje jel moguce da su ove biljkice usle u cvijetanje
Te sam razmisljo da bi za dva tjedna, kad nl 2 i 3 malo narastu prebacio na 12 12 da se sve stretchaju, pa me zanima dal je stretch pozeljan ako zelis da ti se biljka poveca i kakvog bi to utjecaja imalo na urod, s obzirom da se to pokusava izbijec?
Na slikama se bas i ne vidi savrseno al jbg
NL
DSC_1080.JPG
Ww
DSC_1084.JPG DSC_1082.JPG DSC_1081.JPG DSC_1079.JPG DSC_1078.JPG DSC_1077.JPG
 
17.02.2012
50
120
33
39
Zdravo ekipa evo mali update s obzirom da se situacija sve brze razvija.
Sad smo na izmaku 4. Tjedna ljepog rasta
Temp. 24 25 dnevna 21 nocna, smanjeno grijanje u stanu jer u biti jace nije potrebno sto je pogodovalo klimk u boxu
Vlaga 37 40, jbg njje najbolje al nisam primjetio da se zale, mozda zato sto sam amater
Ww1 i ww2 su prije dva dana svaka popile 1,5 l vode sa 35 ml coco a+b, 2ml root stimulator i 1,5 ml pure zym. Prije tog zaljevanja dva zaljevanja su bila sa 1,5l iste mjesavine i 1,5 l vode, svaka je dobila pola jednog i drugog. Nakon zadnjeg zaljevanja kokos se vec jucer lagano poceo susit pa joj je uliveno 2 3 deci ciste vode sam da ima do danas navecer kad ce opet bit hranjenje. Dobro prihvacaju hranu, te se vidi lijepa promjena sljedeci dan, no mislim da bi svaki dan hrananjenje bilo previse.
NL 1 je popio 1l vode takodjer prije 2 dana sa 2 ml power rootsa, 1 ml pure zym i 35 ml vita race, ako se dobro sijecam, a zadnje gnojenje je bilo prije 5 dana sigurno no ne izgleda mi gladno, al u svakom slucaju kad se posusi ta litra ide hrane malo.
NL 2 i 3 su takodjer dobile mrvicu iste mjesavine, te sam i dodao jos malo ciste vode, lijepo napreduju sad su stari 9 dana
DSC_1067.JPG
Danas smo malo obuzdali ww2(sredja tegla), posto je bas pravi grm. Naime vezan je koncem na jednom dijelu a usred divljanja zdebljo se jebeno i konac ga je poceo rezat sto nije dobro zavrsilo, skinulio smo ga i zamotali ju, valjda malo istresirali (nakon motanja smo ju pospricali plantella gnojivom za stres) te su neki ako ne i svi sporedni vrhovi prerasli glavni vrh pa sam ih danas us dve zice vezo prema iza, glavni na stranu pa ce kasnije ic prema sredini jer nam je krenuo u krivom smjeru, a ovaj jedan je satro super cropan takodjer prema sredini.
DSC_1068.JPG DSC_1070.JPG DSC_1074.JPG
Ww1 (tegla ljevo) je malo bolje scentriran pa nije bilo potrebmo vezanje, samo sam neke fan listove zguro ispod sporednih vrhova a 2 3 su skinuta kroz prekjucer i danas, isto sam napravio i na ww2, znaci samo ovi koji su zaklanjali vrhove.
Ww1 kao sto vidte oce lec na usisne ventove pa smo ga jednom zicom prije dva dana uhvatili s te strane i malo odmaknuli i dobre je
. DSC_1069.JPG
Ww2 smo takodjer zicom gurnuli nazad prema sredini u isto vrijeme al je manijak iscupo zicu sto se danas primjetilo pa sam odlucio do malo drugacije napravit, a vjerovatno ce i ovi sporedni s vremenom to napravit al bumo vidli.
Planiram topnut nl 2 i 3 pa cu svaki vrh na svoju stranu rasirit.
Sto se tice pocetka cvjetanja jos ne kuzim jel bu il nebu jer ima dosta tih singl listica al jos ne vidim bele pastile, tako da sam se usudio napravit jos ovoliko treninga, nadam se da nisam s nestrpljenjem nesto sjebo. Kako god ako ne procvatu neema veze, taman da topnemo NLove i prebacim ih na 12, pa mislim da bih se dalo uz nesto super cropanja tu i tamo, malo strech pustit na nekima, i izravnat ce se sve vise manje... A kad nece bit mjesta vezat cemo ih u bukete i lolipopat ak ce bit zdrave i sve po planu ::listomahanje:::banana123::rolleyes:
eee da i evo slike boxa
DSC_1073.JPG
malo sam spustio lampu s obzirom na povoljne temperature, sad je na nekih 50 cm udaljenosti.
Prije par tjedana sam dodao jos jedan red ventova, i po uzoru na kolegu Herba stavio jedan cpu vent 12v da puse po lampi. :sun2:
Ova tri iznad pusu na 12v takodjer a ovi 2 se nedaju na jace od 5 i mos ga ***** vjv zato kaj su napravljeni da rade ma usb kabel koji ne ide preko 5v.... :whato::
 
Poslednja izmena:
17.02.2012
50
120
33
39
da, u pocetku sam planiro sve vrtit u krug aaal sad ih treniram kak odgovara velicini boxa haha
bilo bi fora da ih topneš i onda svaki vrh na svoju stranu u krug da se lakše upotpuni ta kružnica xD u teoriji izgleda ok al kak bi to izgledalo u praksi ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri