White widow Auto x2 & Northern Lights Auto(GHS) - Coco - LST - 250w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.02.2012
50
120
33
39
Zdravo ekipa mene evo opet, nadam se da ne smetam nikom :)
Znaaci napravio sam si boxić marke Heavy Improvizer Ob Pro Comfort 420 - kao što sam naziv govori napravio ili napravili smo boxić na sliku ovi boxova što ima za kupit, no stvar je u tome što sam htio box koji ce bit unutar boxa tj ormara tocnije, zato što ormar baš i ne mogu dotjerat raznorim metodama, aa nema baš mjsta za još jedan "ormar", a i bolje je da je stealthy zbog još nekih određenih razloga, pa sam ovim "uloškom" stvorio više manje ugodnu klimu za svoje curice :D
Box je velicine 75x45x150, sklepo sam ga od 12 m alu cijvi, 6m pvc kutnih profila, 3m mylar folije, 3m tkanine neke i 9m čička. Slaganje je nailazilo na brojne prepreke no sve je to naše inžinjerstvo riješilo više manje uspješno, ako ništa sljedeće ime bar neće imat ovo improvizer u sebi.
Ventilaciju čine dva vnetilatora 5v , koji se inace koriste kao vanjsko hlađenje laptopa, za usis i Vents TT 125mm za ispuh koji radi u prvoj brzini. Smanjili su temperaturu sa nekih 31 32 na 27 stupnjeva dok je sobna temp 21, a u nekim slučajevima kad se malo jače nafrlji grijanje i kad se puši dolazi do blagog porasta temperature, znači nekih 29 najviše, no mislim se to moze riješiti kad bi bolje zatvorili vrh boxa, koji baš i nije zatvoren jer nisam mjerio dva puta :( ili u krajnjem slučaju dodavanjem 3 4 pc ventova koje sam u početku mislio staviti. Ima tu još nekih gluposti koje me jebu oko tog usisa aal neću sad o tome jer je više stvar elektrotehnike, uglavnom bude se riješilo. toliko o boxu

Rasvjeta - 250w HPS cijelim putem, jbg
Supstrat - Coco plagron/perlit - 70/30
Nutrijenti - od Hesija vjv, Boromag, Plantela multivitaminsko gnojivo
Tegle - 12l

Temp 27, vlaga oko 40 50% , režim svjetla 18/6,
Stavljene su na kljianje prije nekih 2 - 3 tjedna, direktno u supstrat, dvije mozda malo preduboko, ww jedan je izbio nakon 3 dana a druge dve su se teglile skoro cijeli tjedan iza toga, prošli ponedeljak sam ih prebacio u tegle i preživjele su, aaaaali nekako su usporene i dalje, pročito sam da je automate najbolje odma u finalne potove stavit, a opet sam procito da prevelika tegla može uzrokovati usporen i samnjen rast(makar moje nisu napunjene do vrha iz tih razoga)... Jedan dan mi se cocos mozda malo prviše osušio pa se jedan ww malo objesio, a jbg kad sam moro delat. Za sad sam samo cocos namočio sam Boromagom, prcotio sam tutorial gdje covjek spominje Cal-mag gnojivo kao dodatak cocosu, uglavnom boromag je dosta sličan sastavom možda ima malo više dušika od preporučenog gnojiva, te sam im bacio, prije 4 dana, 15ml, od 60 kojih inace ide, mulitivitaminskog gnojiva(samo mikronutijenti) koje se deklarira kao dobar stres killer i da potiče rast korijena.
Znači trenutno me jebe taj spor rast, no imam osječaj da im treba mozda malo duže da se priviknu, još dva uzročnika na koja sumnjam su pH za koji je prelužnat pa cu se pobrinut prije sljedećeg zalijevanja da to riješim i prevelika udaljenost svijetla koje je na visini od 1m cca od biljkica, iii može bit da ima vlaga ne paše....
dosta za sad dalje vi prosudite ako mozete i hocete
ide još par slikica pa se cujemo ekipica budite mi pozdravljeni :***

DSC_1070.JPG
DSC_1069.JPG

WW 1
DSC_1065.JPG DSC_1066.JPG
ww2
DSC_1064.JPG
NL
DSC_1063.JPG

DSC_1062.JPG
 

Bluehawk

Aktivan Član
03.10.2016
109
1.017
143
Sve pohvale za trud oko boxa, al biljke su ti nekako lose bi rekao. Ne vidim razloga zasto nisi napunio posude do vrha sa zemljom, ovak i onak se uvijek malo slegne pa se dopuni ako treba, ovo je puno premalo zemlje, sta ocekujes da ce stabiljka tolko narast da ti prvi listovi budu u razini ruba posude pa ces onda dodat jos zemlje, pa puknut ce do tad stabiljka. Cini mi se kao i previse vode za sad, cemu gnojit u ovoj fazi ??? Spusti lampu, prati malo sta se dogada, zatrpaj zemljom do prvih listova, pa vidis kako ti se izduzuje stabiljka.
Zar je toliki problem pogledat koji dnevnik ovdje i jednostavno "kopirat" druge par uzgoja, pa onda sa nekim iskustvom pocet sa vlastitim eksperimentima.
Ulozis toliko truda u opremu i sve to skupa i onda zeznut sve na kraju, a tolko je jednostavno da ne vidim razloga zasto ljudi kompliciraju.
Sorry na kritici al je dobronamjerna, jer mi je zao vidjet kad mucis i sebe i biljke a vrlo jednostavno moze bit sve ok. Sretno dalje
 
17.02.2012
50
120
33
39
@Bluehawk a pratim neke upute sa stranice growweedeasy, za trpanje do prvih listica cu oricekat dok jos malo ove dve izbe, a svaki dan dobe oko pola litre vode ako prst kaze da je potrebno - drenazni otvori nedaju vise, prije imam problem sa sušom, mozda bi ovlazivac rijesio taj problem? a lampu cu spustit kad jos malo ojacaju s obzirom na snagu i velicinu boxa, tegle cu napunjene sa 8l mjesavine svaka, a za gonjenje sam takodjer povuko savjet sa growweedeasy, u biti to su samo neki mikronutrijenti na pola snage...
@Gogzy stare su oko 10 dana
 
Poslednja izmena:

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Johndekoki kao sto si i sam rekao velika posuda i onda koren se prvo siri , ako su stare 10 dana to je relativno ok ali na slikama se vidi da te zeza pH i nizak EC. U ovoj fazi slobodno pusti da se coco osusi pa onda zalevanje ( imas 8lit a one male, davis koren sa toliko vode tako cesto)ali ponavljam tesko bez pH i EC metra. Ako im nepovisis hranu nece ni napredovati.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnDeKoki

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Coco plagron/perlit - 70/30
Ako radis sa kokosom onda moras stvoriti temelj tj.humus,gnojivo..jer kokos nema u sebi nutrijenata..znaci samo gnojenje od pocetka..Zato imaju pojedina gnojiva za kokos.Ali...ima druga stvar..taj kokos od Plagrona su zadnju turu pukli kontaminiran jer se u tri razlicita growa pokazao isti problem koji vidim kod tebe.Znaci usporen rast,mucenje biljki..nece da krene..jel si od sponzora uzeo kokos?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: JohnDeKoki

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Hazeri cime i kako kontaminiran , mozda jedino da nije dobro ispran ako to mislis. Kod mene dve biljke isti rezim jedna u 2dcl coco druga odmah u 7.5lit coco , prva eksplozija koren se nabrzaka prosirio a druga kaska em prevelik pot em tesko je pogoditi kada treba zaliti, u konacnici su dosle na isto ali sa puno muke u ovoj drugoj.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Vidi frend...radim sa Plagronovim kokosom od samog pocetka.Zadnja tura...tri vrece od 50 lit.Nije dobro ispran..gusi biljke,ph totalno sheban..11 sjemenki puklo..do sada nikada problema..ima ovdje mojih 6,7 dnevnika,sve sa kokosom..bas tim.Tako da ako je uzeo od sponzora sam siguran da je problem u kokosu.Mada sve stoji sto ste napisali svi...:thumb:
Evo par primjera...sto sam nasao..
 

Prilozi

  • DSC00825.JPG
    DSC00825.JPG
    714 KB · Pregleda: 52
  • greg.JPG
    greg.JPG
    655,9 KB · Pregleda: 54
  • gregor.JPG
    gregor.JPG
    614,6 KB · Pregleda: 50
  • super.JPG
    super.JPG
    641,2 KB · Pregleda: 60
  • 20170928_101110.jpg
    20170928_101110.jpg
    152,7 KB · Pregleda: 60
  • 20170928_101825.jpg
    20170928_101825.jpg
    186,2 KB · Pregleda: 60
  • 20170928_102314.jpg
    20170928_102314.jpg
    274 KB · Pregleda: 49
  • 20170929_084329.jpg
    20170929_084329.jpg
    273,5 KB · Pregleda: 43

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
E to da pogreska u komunikaciji jbg kazes kontaminiran, ja mislio radioaktivan:thumb: citao sam na par stranih foruma da su se zalili na plargon coco ali takodjer i na cana coco (kod mene cana nema problema) ali mislim da je to normalno u mass proizvodnji. Jbg najbolje ga je testirati pre sadnje proveriti pH i EC i znas na cemu si.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
17.02.2012
50
120
33
39
@hazeri uzeo sam ga iz gore sponzoriranih distributera xd bilo me strah odma tuc s gnojivom za vegu jer sam procito da bas i nije preporuceno aal kad se malo posusi dat cu ima neku dozicu paa bumo vidli kak ce reagirat
I nije mi jasno dal da opce zaljievam samom vodom il je cista voda flush? Znaci svako zaljivanje je u biti gnojenje? Tj dobe vodu i hranu u tragovima
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Koristim samo coco a+b i root stimulator tako da nisam upoznat sa ostalim. Sad sam procitao na njihovoj stranici da je pretezno namenjeno za zemlju. Stvar je u tome da nemas pH metar a ti dodaci znaju praviti pH fluktacije, meni root stimulator od h&g digne ph za 0.6.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.