White Widow [GHS] & Critical [RQS],1st grow - CFL 197W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.01.2015
56
171
33
36
SJEME - 1x White Widow od Green house seeds
1x Critical od Royal queen seeds
ZEMLJA- Substral terra magma 3x 8L
TEGLE- 2x 12 L
BOX- 80 * 60* 120 ručni rad ;)
SVJETLO- CFL 4x 23 W warm white 1570 lumens
3x 23 W cool daylight 1450 lumens
1x 36W cool day light 2370 lumens
ukupno 8 CFL 197 W 13000 lumens
VENTILACIJA - 2x PC vent 1x 120mm
OSTALA OPREMA - digitalni termo/ hygro metar, PH metar , analogni tajmer
GNJOJIVO - Plantela cvet
KLIJANJE- mokra maramica
REŽIM SVJETLA- vege 18/6 35 dana cvjetanje 12/12 do kraja

pozdrav vutrasi , ovo je moj prvi grow pa savjeti su i vise nego dobro dosli , kao sto i vidite u naslovu odlucio sam se za white widow i critical jer su niskog rasta i period dozrijevanja im je isti . nisu zahtjevne za uzgoj. Gnjojiti u vege fazi necu, a za cjetanje imam Plantela cvet . nadam se uspjesnom dnevniku i vasim savjetima

SJEME.jpg

SJEME


KLIJANJE.jpg

10,01,2015 stavljeno na klijanje u maramice natopljene vodom, vec drugi dan su proklijale


5 DAN BOX.jpg

15,01,2015 5 dan u box-u

BOX.jpg

5 dan izbliza :)


BOX 11 DAN.jpg
26,01,2015 16 dan vege.presađene u velike vaze

11 DAN PRESADENE.jpg

16 dan izbliza

CRITICAL 11 DAN.jpg
CRITICAL izbliza

WW 11 DAN.jpg
WHITE WIDOW izbliza

OPREAMA.jpg

zaboravio sam reci da sam ubacio mokar rucnik da mi podigne vlagu, sad je na 80 % na vrata sam obljepio foliju . vec se lagano osjeti miris a pogotovo od Critical-a . koristim kišnicu za zaljevanje Ph je bio 7,8 pa sam sa octom spustio na 5,9 , temperatura je 22 °C kada je svjetlo upaljeno i 18 °C kad je ugaseno. to je to za sada od mene ako sam sta zaboravio napomenuti samo recite :) pozz do izvjestaja
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Poz.
Biljka izgleda sretno i zdravo pa vele ono ne diraj ako valja. Velim to zato kaj ti je ph malo nizak, ocito ga zemlja podigne.
Temp bi bilo dobro dic na 25 barem. 26 jos bolje. I ako nije tlaka, stavit zarulje vodoravno, dobit ces nesto vise lumena. Za cvjetanje dodaj jos warm white i okreni vodoravno. (cvjetanje ide malo teze pod cfl.om pa je pozeljno vise wata)
rucnik ti ne treba kad ti je vlaga 80%.

Sretan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sinner man

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mislim da kaže da mu se digla na 80 % kad je stavio ručnik. Svakako poslušaj stipeta kad kaže da te sijalice postaviš vodoravno. Velika je razlika. A i grlo će ti se manje grijati, iako vidim da ti to možda i neće baš pomoći. Prvi post i to odmah momački. Za to imaš s moje strane pozitivne vibre!
 
30.01.2015
56
171
33
36
pozdrav,
hvala svima na podršci. Čitajući vaše dnevnike i komentare, svi kazu da je bolje staviti žarulje vodoravno, ali dok sam napravio experiment na bjeloj površini, očito je više svjetlosti bilo usmjereno prema dolje (prema biljkama) dok je sijalica stojala horizontalno.
Dali to ovisi o njenom obliku, ako je spiralna ili duguljasta ? ili to vrijedi za obadvije ? ( ja imam sve spiralne tj. krače )
Što se tiče vlage , bez ručnika mi je oko 50% jer grijem na drva , pa sam odlučio staviti ručnik i svaki dan ga operem i pospem vručom vodom, tako da je za cca 2 sata vlaga oko 70/80% a i nije mi tlaka jer to odradi cura ;) .
Trenutno imam dvije žarulje pa kako biljoze rastu postepeno ču ih dodavati .
Zanima me dali da dodam još zemlje kad biljoze narastu jer sam ih presadio previše duboko , pa ima još nekih 8 cm do vrha tegle ??? ili netreba pošto ču gnjojiti u cvijetanju ? pozz :)
 
30.01.2015
56
171
33
36
pozdrav ekipo ,
danas sam odradio lagani LST :) . biljoze super rastu , sad smo ušli u 25 dan vege faze .
Temperatura je konstantno 26 °c , kad je mrak 22°C
Vlaga je oko 75 %
dodao sam još dvije žarulje CFL cool day light ( ukupno za sad 4 kom )
još 10 dana pa prebacujem na režim 12/12
par slikica :)

01.jpg
26 dan vege prije LST

1.jpg
CRITICAL 26 dan prije LST

c7.jpg
CRITICAL 26 dan odrađen LST


2.jpg
WHITE WIDOW 26 dan prije LST

ww5.jpg
WHITE WIDOW 26 dan odrađen LST
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Fino. Stvarno zgođušno izgledaju. A i savio si je bogami pravo. Pazi samo da ti žica tamo gore gdje zateže ne ureže u mladu stabljiku. Pukne vrlo lako. Btw, pohvale za slike na vutra.org. Takve Vas volim! :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sinner man
30.01.2015
56
171
33
36
Slobodno ih mozes jace savijat..gibljive su u vegi...
I sijalice bi bilo bolje horizontalno okrenut
u prijašnjem postu sam napisao da sam žarulje stavio horizontalno i svjetlost je bila slabija jer su žarulje spiralne pa su krače , mislim da to okretanje žarulja za bolju svjetlost vrijedi kod onih dužih CFL žarulja , neznam nisam pametan :)

Fino. Stvarno zgođušno izgledaju. A i savio si je bogami pravo. Pazi samo da ti žica tamo gore gdje zateže ne ureže u mladu stabljiku. Pukne vrlo lako. Btw, pohvale za slike na vutra.org. Takve Vas volim! :D
hehe hvala, hvala , da kad sam savijao žicu malo sam stisnuo tu malu stabiljku ali odmah sam maknuo žicu i stavio malo više gore :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
U svakom slucaju pripazi, meni su suze krenile kad sam vidio kako je pukla mi pred očima :D Doduše oporavila se kasnije ali bolje ne. Kako bi rekli englezi to ti je NO-NO.
 
30.01.2015
56
171
33
36
pozdrav ekipo,
danas je 42 dana od sjemenke i 7 dana na režimu 12/12.
biljoze super rastu iako nisam baš zadovoljan brzinom , sljedeči grow ide hps 400w :)
jučer sam ih prvi put gnjojio sa plantelom cvet 15 ml na dvije litre vode - sad me zanima kad opet da gnjojim i koliko ?
temperatura je 27°C kad je svjetlo upaljeno i 22°C kad je mrak
vlaga je oko 60/65 %
critical duplo bolje napreduje od white widowa sto nisam zadovoljan jer sam imao velika očekivanja od nje
odradio sam jos malo treninga da dobiju više svjetla
uglavnom prije tri dana su pustile prve pistile i to je to .
par slikica :) LJEVO - White Widow DESNO-Critical
1.jpg
3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg
2.jpg