White Widow iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Pozdrav svima i postovanje....novi sam na stranici i iz RH sam. Ove godine planiram svoj prvi outdoor uzgoj, a iza mene je jedan indoor sa Alaska thunder fuck sortom....planiram ove godine dva WW i dva blueberryja pa me zanima ima li tko kakav savjet i iskustva s ove dvije sorte. Unaprijed hvala.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
green house seeds ili konkretno white widow, već mi propale dvije sjemenke.
Jedna metodom prvo u vodu par sati pa u vlažni ručnik i u vrećicu s rupicama.
Drugi put direktno u zemlju (kvalietnu) centimetar-dva posađeno.
Prvi način-istrunuo vrh korjenčića.
drugi način-probio zemlju s ljušturom koja se nije imala snage otvoriti ni razviti listiće u ljusci u njoj da se izmigolji iz ljuske, nego je nakon nekog vremena istrunula, tj osušio se vrat glavice koja se nije imala snage otvoriti.
Primjetio sam da i u jednom i drugom slučaju sjemenke smrde iako sam jako pazio na sterilnost i zemlje i vode.
Dakle, očito je da ghs, prodaje zaraženo sjeme i da je sjeme iz growa koji je bio inficiran i da su oni nekako pobrali to sjeme, možda i špricali fungicidima, dok nije došlo do mene zaraženo, jer sjeme nema snage da se otvori glavica. Jednostavno-smeće.
Izbgavajte greenhouse seeds co. jer su očito lopovi, to njihovo sjeme ne vrijedi ni 3 kune, a ne 50. Prave nas budalama, zarađuju na nama pare..
Sjeme je jednostavno zaraženo nekom bakterijskom bolesti iznutra koja uzrokuje trulež kad se pojavi vlaga.
 
Poslednja izmena:

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
WW se ne preporucuje vani samo zato sto krajem cvjetanja ima veliku tendenciju da dobije bud root jer su joj hedovi veoma gusti to je jedini razlog zasto prodavaci kazu da ne ide vani
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Ovim si me jako zabrinuo "thc boss" kad si popljuca "green house seeds". Ja sam razmisljao iduce sezone uzeti neko sjeme od njih.
Jel moguce da tako loše prodaju sjemenja ,možda jednostavno nisi imao sreće.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja nikad nisam imao problema sa njihovim sjemenom, ali dešavalo mi se tak šta sa više banaka. Nemoguće je kontrolirati toliku količinu sjemena koja se pakira kod njih svih i logično je da im se svima nekad zna omaknuti određen broj nezadovoljavajućeg sjemena, al šta je tu je.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ni ja relativno nisam imao problema, kod mene je njihova klijavost bila 60-70% ali direkno u zemlju, ranije se nisam obazirao na to, priroda jbga, ove godine sa sensijem 100% sa naklijavanjem doduse.
probio zemlju s ljušturom koja se nije imala snage otvoriti ni razviti listiće u ljusci u njoj da se izmigolji iz ljuske
desava se, meni ove godine 3 ili 4 od 6, zato im malo pomognes i skines kapicu i sve 5

uf bre, odosmo od teme :) ne svidja mi se ww nekako me stonira! nisam i necu uzgajati :lol:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ja sam od 5 njihovih sam 2 sjeba jer sam cacka po zemlji da vidim jel baca korjen. I to je bio prvi grow, otad 15-ak sve proklijalo i imalo sretan život:smoke:. Ali razlicite firme...
Tako reci 100 posto...
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Ovim si me jako zabrinuo "thc boss" kad si popljuca "green house seeds". Ja sam razmisljao iduce sezone uzeti neko sjeme od njih.
Jel moguce da tako loše prodaju sjemenja ,možda jednostavno nisi imao sreće.
Neznam, evo treća zadnja je tegli, prije 3 dana , ovaj put posađena još dublje, na nekih 4 cm, pa će mo vidjet..