White Widow - prvi grow :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.11.2013
7
19
0
deep down
evo napokon i slika.. :dada

prve 4 su posadjene 26.11.


ovo je 10.12.



15.12.



18.12.



20.12.



i prije 2 sata :bale



e sad malo detaljnije, neko je pitao, potkrovlje nije grijano, zato sam ogradio prostor 2x2 i oblozio sa 5cm stiropora iznutra, trenutno je u tom medjuprostoru 14-16 C i 45-60 % vlage, znao sam da cu imat problema sa temp pa namjerno nemam cooltube i dodao puhalicu da dogrijava po "mraku" u intervalu 15min-30min, postignuto 17-26 C i muku mucim sa 15-75 %, dizem ju kako znam :read:

posudu od 50L vode pripremim unaprijed, PH izmedu 6 i 7,spustam sa limunskom, inace je spinovaca sa preko 8 , neznam tocno, koristim trakice za akvarije, jucer narucen digitalni kinez, bolji od trakica svakako...

gnojio do neki dan sa 2ml Rootjuice-a i 2ml Biogrow na L, primjetio lagano zutilo na prvim listovima i znak utapanja pa sam im dao 3 dana slobodno :sun2:
danas zaljevene bez gnojiva...

inace mi djeluju ok, cini mi se da dovoljno brzo rastu, stabljike su jake i mali prst debele...

i sutra pocinjem LST, da ih malo rasirim

:banana_rasta:

vas red!! :kenny_revenge: :wave:
 
06.12.2013
1
1
3
Srecan grow!! Pratim :) Na prolece krece i moj prvi outdoor grow pa sam trenutno po ceo dan na forumu i edukujem se ali volim i da pogledam neku indoor dnevnik :) Nadam se da ce ti biti uspesan grow drzim ti palceve :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: high-school
16.11.2013
7
19
0
deep down
hvala svima, radim homework, picim po forumu ali i ocekujem puno savjeta od starih iskusnjara, :respect: , inace grow je za medicinu, strina ima rak :eek:hno:

pomalo LST-am, danas sam savio prve 4 internode na vecini biljaka, da hedovi dobiju svijetla, cilj mi je bar 600g ako je moguce, da imam za prvu terapiju...

powerseed je negdje napisao " nije na odmet rucna prskalica za orosavanje ili folijarnu prihranu", znaci pozeljno je spricanje po biljci? pretpostavljam bez gnojiva ili?
e da, primjetio sam lagano zutilo vrhova najgornjih listova, nekih 1-2cm al samo vrhovi, za svaki slucaj sam podigao lampu sa 60 na 80cm, al nisam nasao na forumu uzrok, rootjuice ja 0.1-0.1-0.1, biogrow 4-3-6 al nekako mi se cini da nije to, mozda se vidi na zadnjoj slici, moram slikat sa digitalcem, mob mi je za k... :vb_smash:

neznam vise sta,,,,,zasad... :watchplant:

:spliff: :snooze:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
prakticno svako tecno djubrivo mozes koristiti za prihranu preko lista, tj. folijarno. obicno je naznacen odnos na uputstvu za upotrebu. vodi samo racuna da to radis kada lampa nije upaljena tj. pozeljno je da listovi budu suvi kada se svetla upale. isto vazi i za orosavanje obicnom vodom
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ja nikad biljke pod hps-om ne prskam. Svu potrebnu hranu dobiju preko korjena. Osim toga, polakše sa prihranom. Čitam sad da ste gnojili, a biljke jedva mj. dana stare i to još u velikim posudama. Totalno nepotrebno. Dobro ti Sasa443 kaže, malo su dobile od gnojiva po tim vrhovima listova. Malo lakše sad sa prihranom, radije nek pokažu da su gladne, pa onda pognojiti, jer ovako dobiš kontra efekt.
Što se gramaže tiće, teško da će bit g/W omjer, ali nije neizvedivo :) Međutim, bez brige! Setup imate dobar i bit će dovoljno količinski i duplo manje, jer predpostavljam da ovo nije jedini grow koji ste planirali ;)
Svu sreću u growu vam želim i strini da ozdravi :)
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Potpisujem zlo&naopako,i još bih dodao da budući imaš dosta biljaka za par dana možeš bacit na 12/12,inače će biti pregusto... Ovaj tvoj prostor je idealan za 4,max 5 komada. WW raste još skoro duplo na režimu cvijetanja,tako da...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: high-school
16.11.2013
7
19
0
deep down
novi update sa naznakom problema... :read:

nije pretjerano strasno al bolje rijesit dok se nije razmahalo..







najstarije lisce zuti, zasad samo na 2 biljke, pretpostavljam fali N, citam 6.8 idealan za N, sa trakicama tesko postic a kinez nikako da stigne..

onako po osjecaju bi rekao da sam previse spustio ph, od srijede zaljevam nekorigiranom spinovacom, ona je oko 8, pa da kontrira zemlju malo

@zlo&naopako, nije jedini, imamo jos 10 komada WW fem. od paradise seeds, kako vidim bit ce najbolje iduce grow-ove 5 pa 5, rodjo me zajebo (inace njegov je setup) kaze stane unutra i po 16 komada, sad mi jasno jer je on bio u komercijali.

i nesto mi gricka udovice po listovima, nisu pauci, skakavce ili gusjenice nisam uspio naci, neznam sta je, a rupe su kao glava pribadace otprilike

i nalazim zemlju po listovima, testirano, rastresao sam ih, uvjerio se da zemlje nema, drugi dan zemlja gore :icon_question:

sutra cu slikat sa kvalitetnijim foticem pa ce se bolje vidjet simptomi

i cisto radoznalosti radi, zasto par listova ima po 9 listova??

 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Mislim da nije poželjno zbunjivat biljku sa velikim rasponima pH, to se također može odraziti kao prerano žućenje sporadičnih fan listova. Za pH pojmove, skok od 0.5 je ogromna razlika, a kamoli 1.0 ili 2.0. Uhvati ruku sa 6.5 i samo šibaj.

Vrlo vjerojatno imaš ili neku gusjenicu a moguće je i da je ta "zemlja" na listovima nekakva "kakica", može bit i od pljesnive mušice. Dobro pregledaj donje strane listova - više puta dnevno.

Listovi tako idu. Krenu s 1 perom, pa 3, pa 5 itd...uglavnom neparni broj pera...mislim da sam na netu vidio i sa 11 pera. To je ok.

Sretno dalje. :)
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
To što ti vidiš kao zemlju mogu biti spajdermiti iliti crveni pauk. Ja sam isto mislila da je zemlja :eek:hno:. Ako imaš mikroskop pogledaj jel na donjoj strani lišća imaš mala bijela jajašca i jel ti se zemlja možda miče. S gornje strane lista vidiš sitne žute ili bijele točkice. A dobro se to vidi i pod HPS ako se zna šta se gleda ;). U kasnijoj fazi se vidi paučina.
 
16.11.2013
7
19
0
deep down
99% nisu pauci (nemam mikroskop, malo povecalo), nije zivo, i meni vise vuce na kakicu kao sto Isan kaze, i vjerovatno od onoga sto jede listove
procijenite sami




inace mi djeluju ok osim laganog zutila











vlaga se polako penje, i do 90% otkad sam prebacio na 12/12, vjerovatno zato sto grijalica duze radi, pretpostavljam da ce jaci ispuh rijesit vlagu, jos sam na kupaonskom
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Ima jedno jako jednostavno grijanje za box u režimu mraka,a nisam naišao na sl.
Uglavnom,ovisno o veličini boxa,uzmeš sijalicu 60,75 ili 100w i montiraš je u sredini plastične ili još bolje metalne cijevi.S jedne strane spojiš vent od PC-a da puše prema sijalici,a na drugu stranu cijev za odvod toplog zraka u box. kako u boxu ispuh miruje toplina se zadržava... Nivo topline određuje snaga sijalice ;) staviš na tajmer da se pali kad svijetla utihnu i to je to...
 
16.11.2013
7
19
0
deep down
zanimljivo rjesenje, dali neki parametri odreduju duzinu cijevi ili ce bit ok 50 cm?

e sad, s obzirom da mi 3 venta pusu konstantno (2 za mjesanje zraka i ispuh), trebao bi ih ugasit tih 12h da bi to upuhivanje toplog zraka imalo svrhu (ili ostavit samo ispuh). hoce li to utjecat na biljke s obzirom na slabiju izmjenu zraka, 12h nije malo?

pitanje u vezi obrezivanja, dali ima potrebe ili smisla razrijedivat listove, dosta je gusto, pa neznam dali bi vise pomoglo ili odmoglo.