White Widow - savjet iskusnih

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.04.2012
5
0
0
35
Pozdrav svim forumasima ;-)

Evo imam jednu svoju biljku, priprema sjemenke do klijanja pocela je pocetkom 5. mjeseca.
Sjemenka nakon sto je proklijala, posadjena je u zemlju sredinom 5. mjeseca.
Dok je bila mala drzao sam je u nocnom ormaricu, pod stednom sijalicom.

Sadasnja situacija je ovakva, drzim je u sobi kod balkonskih vrata gdje do nje dopire sunce dok sam na poslu.
Nakon posla premjestam je van na direktno sunce, vodu ulijevam u tanjur ispod vaze da si sama crpi vodu koliko joj treba.
Nisam koristio do sad nikakva gnojiva.

Molio bi iskusne growere za neki savjet iz prilozenih slika (visina 38cm)
IMAG0067.jpg
 

Prilozi

  • IMAG0065.jpg
    IMAG0065.jpg
    166,3 KB · Pregleda: 90
  • IMAG0066.jpg
    IMAG0066.jpg
    175,3 KB · Pregleda: 107

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Najvjrovatnije joj treba više sunca i ovo s vodom u tanjuriču ti ne drži vodu.. :ludak..Kad ju zaliješ ostavi da se zemlja osuši barem 1.5cmm , prstom provjeriš zemlju. Od previše vode bi ti mogao korjen zagnjilit. Od gnojiva ti treba NPK gnojivo u omjeru 8:4:4 tj. da ima više N, to bi ti bila plantela list ili neko slično tekuče gnojivo.
KAkva ti je zemlja?Koliki ti je PH vode s kojom zaljevaš? i kolko ti je velika tegla?

Sretno i pozdrav....
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Biljka stara skoro 2 mjeseca...38cm je mala biljćica za tu starost...stalno seljakanje unutra van unutra van nije dobro za biljku....neznam hoćeš li na kraju išta od toga imati...vijerojatno nećeš ali želim ti sreću....
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Stacioniraj je negde i pozabavi se suncem i kupi neko gnojivo,i proveri ph.....steta bi bilo da nemas nista od nje posto svi znamo sta je White Widow.

Meni jedna od omiljenih:maryjane::maryjane::maryjane:!
 
16.04.2012
5
0
0
35
mega monk je napisao(la):
Najvjrovatnije joj treba više sunca i ovo s vodom u tanjuriču ti ne drži vodu.. :ludak..Kad ju zaliješ ostavi da se zemlja osuši barem 1.5cmm , prstom provjeriš zemlju. Od previše vode bi ti mogao korjen zagnjilit. Od gnojiva ti treba NPK gnojivo u omjeru 8:4:4 tj. da ima više N, to bi ti bila plantela list ili neko slično tekuče gnojivo.
KAkva ti je zemlja?Koliki ti je PH vode s kojom zaljevaš? i kolko ti je velika tegla?

Sretno i pozdrav....

I mislio sam da je problem rasvjeta. I to me uhvatilo taman sad kad sam najmanje doma kad imam posla.
Ovo za tanjuric, primljeno na znanje, zalijevat cu je od gore. Tegla je fi 26cm x 20cm visina, neznam kolko je to l.
Zemlja je kupovna, u cvjecarni nisam tocno znao sta trazim, uzeo sam najskuplju da budem siguran.
A voda, jbg to neznam za PH, voda je iz slavine. Ponekad idem do izvora po vodu, gdje je voda punooo zdravija nego ova iz slavine.

Znaci, vise sunca, i probat stavit gnojivo ;)
Svaka cast na brzim odgovorima!
 
16.04.2012
5
0
0
35
Blade je napisao(la):
Biljka stara skoro 2 mjeseca...38cm je mala biljćica za tu starost...stalno seljakanje unutra van unutra van nije dobro za biljku....neznam hoćeš li na kraju išta od toga imati...vijerojatno nećeš ali želim ti sreću....

Uspio sam citanjem forum skuzit da nije seljakanje dobro za nju... Probat cu nac mjesto vani da nije na vidljivom mjestu znatizeljnim susjedima, a da ima puno sunca.
Nego, kad bi jedno krilo u ormaru preradio u growbox, znaci oblijepit folijom i sijalice stavit.
Koristio sam stednu sijalicu na pocetku, oce joj bit dosta 1 stedna od gore, 1 stedna sijalica bocno??
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Neće..štedna žarulja u prosjeku ima 1300 lumena..tebi treba bar 20 000 lumena...pa raćunaj....ako sad želiš krenuti indoor...HPS rasvijeta i ventovi....ili puno štednih žarulja (to te na kraju iziđe puno skuplje nego da kupiš HPS )

...ćitaj forum i dalje uspjet ćeš skužit mnogo toga...svako zašto ima svoje zato...lol

Ja bi na tvom mjestu ove postojeće biljke koje imaš presadio outdoor na sajt i ćekao jesen....ali to sam ja....
 
16.04.2012
5
0
0
35
Blade je napisao(la):
Neće..štedna žarulja u prosjeku ima 1300 lumena..tebi treba bar 20 000 lumena...pa raćunaj....ako sad želiš krenuti indoor...HPS rasvijeta i ventovi....ili puno štednih žarulja (to te na kraju iziđe puno skuplje nego da kupiš HPS )

...ćitaj forum i dalje uspjet ćeš skužit mnogo toga...svako zašto ima svoje zato...lol

Ja bi na tvom mjestu ove postojeće biljke koje imaš presadio outdoor na sajt i ćekao jesen....ali to sam ja....

Imam samo jednu biljku, zato moram napravit sad sve da uspije, barem donekle. Presadit cu je van, samo da nadjem prikladno mjesto.
Bojim se malo nametnika, i da mi je kakva kisa ne slomi.
Nista, bacam se na citanje outdoor uzgoja. A vi ste stvarno brzi s postovima svaka cast ;)
 

skabo357

Aktivan Član
20.06.2012
85
6
0
35
Najbolje je stavi outdoor....kad je budes presadjivao pazi da ne ostetis koren,najbezbolnije ti je da razlupas tu teglu i onako sa sve zemljom je ubaci u rupu koju si pripremio. Ima pacijenata,svasta sam video,pokusavali su da icupaju biljku sa sve zemljom iz tegle,sto moze dovesti do pucanja biljke. Ne kazem da si glup ili nesto tako,samo te savetujem kako je najbolje jer ne bih voleo da je upropastis. Opet napominjem White Widow....jedna od omiljenih!!!!!
 
16.04.2012
5
0
0
35
skabo357 je napisao(la):
Najbolje je stavi outdoor....kad je budes presadjivao pazi da ne ostetis koren,najbezbolnije ti je da razlupas tu teglu i onako sa sve zemljom je ubaci u rupu koju si pripremio. Ima pacijenata,svasta sam video,pokusavali su da icupaju biljku sa sve zemljom iz tegle,sto moze dovesti do pucanja biljke. Ne kazem da si glup ili nesto tako,samo te savetujem kako je najbolje jer ne bih voleo da je upropastis. Opet napominjem White Widow....jedna od omiljenih!!!!!

Ok, odgovor definitivan je onda outdoor. Nego, ovo je vec 3 vaza u kojoj je, isto sam prijasnje razrezo sa strane da sam sve skupa ne dirajuci biljku premjestio.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
najbezbolnije ti je da razlupas tu teglu
Ajme meni,hehe....

Prilikom presađivanja je potrebno samo ne zaliti 2-3 dana biljku i kada se izokrene posuda(dlan odozdola),sve to lijepo izađe van.Ne slušaj ove ideje o razbijanju posuda,PLASTIČNIH,ajme meni....
E sada,ja bih da sam na tvome mjestu tu biljku ostavio kako je.Odlično bi bilo, iznijeti ju negdje van na sunce(u bašču ili sl,ako si u mogućnosti).Obzirom da nisi napisao da li je pokazala spol,a koliko ja mogu ošecovati,nije...otpočmi sa gnojidbom za vege.Oko 30-tak kn ti je plantellla list (15ml na 2 litre vode) te joj jednom tjedno daj dozu gnojiva.Kad počme cvasti,plantella cvet i isti postupak.Garantirano ćeš imati jednu lijepu biljkicu u 10 mjesecu.
Do sredine 8 mjeseca će izrasti velika:icon_lol:a bit će i materijala za u rizlu.
Voda; pretpostavljam da je iz pipe što znači pH 8-9 ,to skidaj sa sirćetom,znači 5ml sirćeta na 1.5l vode i bit će dobro
Evo ti par slika za usporedbu,tegla je za 'broj' veća;
Sretno:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ma da. Drugacije je zvucalo ovo sto sam gore napisao. Mislim da je nezavršene još gore dizati iz pepela :) Na tašte sam to pisao :)