White Widow x Big Bud || PC Grow Box || 70W HPS & 23W CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.03.2016
56
31
18
Pozdrav, nakon puno ulozenog truda i rada sastavio sam PC Grow Box te sam se odlucio na otvaranje ovog dnevnika iz toga razloga sto mi je ovo prvi grow pa vjerujem da ce mi trebati pomoc.

Odmah da kazem bio bi zahvalan na savjetima ukoliko negdje zapnem...
Jos samo da vas upoznam odmah sa svime sto imam.

Dakle Midi PC koji izgleda ovako..

1461028534705.jpg


S lijeve strane boxa nalazi se tri venta za izlaz, s desne su dva venta za ulaz zraka i jedan koji puse po zaruljama, zapravo njegova uloga je da gura topli zrak na izlaz te jos tri mala za bolje cirkuliranje zraka u box.

IMAG0898_1.jpg


White Widow x Big Bud sjeme

IMAG0854_1.jpg


I Lennon sjeme koji sam dobio na poklon, odlucio sam isprobati na ovom growu da budu razlicite

IMAG0850_1.jpg


Sjemenke na klijanju izgledale su ovako

1460877001852_1.jpg


Nakon toga napravio sam ph vode sa Serra Ph Testom i namjestio vodu na 6.5 ph

IMAG0897_1.jpg


Potom sam posadio sjeme u kupovnu zemlju po imenu Flora San Univerzalni supstrat jedina koju sam imao trenutno no do slijedeceg presadivanja u vece pitare nadam se da ce biti Terra Magma.

U zemlji su vec dva dana pod konstantnim svijetlom izasle su na povrsinu i imaju po cetiri lista..

IMAG0895_1_1.jpg


Temperatura i vlaga su kontrolirane, jedino je malo borba s vlagom ali stavit cu onaj ulozak za prijenosne frizidere sutra pa cemo vidjeti, trenutna vlaga u boxu je 38 - 42% ... Stavio sam ispod pitara mokru krpu.
Jos jedan dan pa rezim svijetla 18/6 .
To je sve za sada nastavljam cim uocim
promjene.
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Hps-icu ti po meni puno lakse ohladiti jednim kupaonskim jacim ventom nego sa par ovih za kompove, i sam sam to bio testirao pa ispalo efikasnije sa samo jednim ventom. Neznam zašto ali ne vidim slike. Sretno!
 
11.03.2016
56
31
18
A znam da jer je taj kupaonski jaci nego oni no medutim imao sam dosta ovih za komp pa sam ih odlucio iskoristiti, a jebemu kako se ne vide slike :whato::

Drustvo molim vas za pomoc, biljke su u zemlji tek nekoliko dana i zalijevam ih samo s vodom (6.5ph).
Slijedeci tjedan idem po Terra Magmu, a znam da ce mi trebati i gnojivo koje se koristi tek nakon tri tjedna ako sam u pravu posto je biljka jos mala?
Pa sam htio pitati sto mislite o ovome ili ima jos nesto bolje, drugacije da se preporuca?

Screenshot_20160421_131206_1.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Bit ce to dobro, Hesi je kemija ali su odlicni, a ionako radis flush prid kraj. A ako oces organski onda pogledaj Bio Bizz ili Canna, a imas i Bio Tabs tabletice kao
 
11.03.2016
56
31
18
Uzet cu si taj Hesi Starter Kit onda i neka ide zivot :D
Daj reci mi sta mi fali jos, jel trebam jos sta nabavit?
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Velike papirice i karton za filter :p
Super ti je boks, vidi se da si proucio problematiku, za vlagu podic samo trpaj rucnike, krpe, spuzvice, sve u nekim kadicama s vodom.
mini prekidac na zidu, rasvjeta ili ventilatori? odlicno izgleda:thumb:
 
11.03.2016
56
31
18
Mislim da te nisam bas najbolje razumio, jel mozes pojasniti malo ovo "velike papirice i karton za filter"?
Hvala ti stari, ma jesam proucio sam koliko sam mogao a sto sam zapamtio sve sam i primjenio na box.
Da da, tako ce i biti natrpat cu neke posudice s vodom i krpe i svega haha
Pronasao sam pet onih filtera za prijenosni frizider, pa cu ih samo
mjenjati kako se koji topi, hoce smetati sta korjenu ako smocim neku krpu i stavim ispod biljki?
Prekidac na zidu je za ventilatore, a svijetla se pale na prekidac od napajanja kojeg sam rastavio i spojio ih na njega.
Slazem se i ja sam zadovoljan, bas sam si dao truda ponosim se sobom :p:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
11.03.2016
56
31
18
Decki ako sam vas dobro shvatio, kazete da stavim rezim svijetla 12/12 i da ostavim u boxu samo jedno sjeme...
Jel problem ako cu ostaviti to drugo sjeme u boxu tek toliko dok biljka ne ojaca kako bi je mogao presaditi negdje u outdoor?
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.877
358
Socotra Island
eelslap.com
tako je ,12/12 od starta ,ostavi jednu biljku (ja bih lično tog lennona u out) i nije problem dok su male da budu u boksu obe ,kad dodje vreme za presadjivanje onda jednu zadrži a drugu presadi napolje .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fsdrr

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Bit ce ti jako naknap sa dvije bilje u MIDI toweru....ako mislis obje drzati unutra onda se slazem odmah na 12-12 rezim, a ako mislis jednu ostaviti onda mozes drzati malo na 18-6 i koristiti metode supertopiranje i LST kako bi popunio box..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fsdrr

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
za lennona kažu da jako dugo cvjeta, da je ogromna i jako zahtjevna biljka, nikako za početnike, i ja ih dobijem kao poklon ;), ali nisam još proklijala
WW isto dosta dugo cvjeta što znači da se u outu bere možda krajem novembra, pa ti vidi šta ćeš
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fsdrr
11.03.2016
56
31
18
Ekipa hvala, na kraju je odluceno da jedna ide van iz boxa, a jedna ostaje.
Moram poslusati Chilla, on je taj kojeg cu kriviti ukoliko nesto pode po zlu :p
Ostajem pri tom rezimu 18/6 dok ne bude vrijeme za supertopiranje, potom rezim svjetla stavljam na 12/12 i izbacujemo jednu iz boxa.
White Widow ce ostati u boxu a Lennon ide van, pa kako prode prode.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja ti Lenona isto nakupio 4 komada. Ko što Jesam veli, dobijem ih gratis al baš iz tog razloga što je strašno zahtjevna i dugog cvata stoji mi, vjerovatno ću je u indooru odradit jednog dana. vanka završava polovicom 11-tog mjeseca, na to obavezno nadodaš 2-3 tjedna koja budeš izgubio sa lošim vremenom, tako da bi trebala biti gotova do 1.12. Kod nas to klima na žalost dopušta samo na južnom dijelu primorija. U svakom slučaju bit će zanimljivo to popratit ;)