White Widow XXL Auto Dinafem CFL 143W PC Big Tower

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.02.2016
97
249
33
35
Pozdrav ekipa, čujem da volite PC Grow i puno slika? Odlično :)
Nakon jaaaako puno čitanja odlučio sam se i ja okušati u jednom mini uzgoju. Radi privrženosti informatici, trenutnom nedostatku prostora i potrebi za neki polu stelth odlučujem se za Pc grow, pa krenimo.

Sjeme: White Widow XXL od Dinafema
Box: Pc Big tower Visina 64cm, širina 50 cm, dubina 20 cm
Rasvjeta u vegetaciji: 110W 7300 lm, odnosno, 90w 5300 lm na 6500K i 30w 2000 lm na 2700K
Rasvjeta u cvjetanju: 143W 9300 lm, odnosno, 120w 8000 lm na 2700K i 23w 1300 lm na 6500K
Ventilacija: trenutno na ispuhu 120 mm 0,65 mA pc vent i u kučištu za cirkulaciju vent od cca 40mm
Tegla: Balkonska cca 8 L
Zemlja: Na dnu drenaža sa glinenim kuglicama pa na to Compo Sana i dodano cca 5 šaka perlita
pH metar, žućo sa jebaja za šaku siće i dodatna pH tekučina za kalibraciju od Milwaukee
Za refleksiju Maylar folija
Režim svjetla 18/6 do kraja


Ovako je krenula nabavka:
1.jpg 1.1.jpg 1.3.jpg 2.jpg
Prvo nisam mogao pronači ništa osim plantele (a rečeno je da je ona prejaka za mladicu) ali par dana kasnije srečom nailazim na hvaljenu Compo Sanu.


Kako to obično biva samnom, sve mora biti napeto i zadnji tren tako i ovo, Sjeme stiglo a kučište još nije spremno.
3,1.jpg 3,2.jpg 3,3.jpg
Ali radovi su u toku, Sjeme je stavljeno na klijanje, iz kučišta je povađeno sve što je viška i počela je priprema svjetla:
3.jpg 4.jpg 6.jpg

Pa light trap za pasivni upuh od plastičnog kutnika:

7.jpg 8.jpg 9.jpg


Nakon toga izrada ispuha, pošto sam htio uštedjeti max prostora za biljku udučujem se za proširenje kučišta sa kučištem od napajanja :) ideja je da imam 2 kučišta od napajanja, jedno tiše bez ugljenog filtera, i jedno glasnije sa filterom za nepe od aktivnog ugljena, pošto sam kratak sa vremenom za sad radim ovo bez filtera:
12.jpg 19,5.jpg

Nimalo sumljivo :D
Napajanje ventova će biti van kučišta a da u kučište ne ulaze sumljivi kablovi koji se nedaju otpojit odlučio sam ispiliti komad stare matične iskoristiti njezine konektore tako da ne izgleda sumljivo izvana:
11.jpg

U međuvremenu je biljoza proklijala i vrijeme je za sadnju, na dno radi drenaže idu glinene kuglice pa Compo Sana koju još mješam sa par šaka perlita:
5,1.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg 16.jpg

Dok se kučište dovršava tegla je na prozoru i 14.03. niknula! ja ja naravno nisam još gotov sa kučištem ;(
17.jpg

Ali napola gotov pa noći u polu završenom ne testiranom box-u a ja ne mogu spavati od straha i par puta u noći kontroliram temperaturu.
18.jpg
Drugi dan napokon ljepim foliju i kučište je spremno:
19.jpg 19,4.jpg 19,5.jpg 19,6.jpg 19,7.jpg
Malo biježi svjetla sa zadnje strane ali ne izgleda pre sumljivo :) Pasivni upuh je sa zadnje strane preko light trap -a sa prednje strane preko Napa filtera od aktivnog ugljena koji isto odlično zautavlja svijetlo ali ima duplo manji protok od light trapa-a:
19.1.jpg 19.2.jpg

Udovica djeluje sretno
20.jpg 20,1.jpg

Kreču muke po vlazi, vlaga u jednom trenu pada na 24% pa kreču prve inprovizacije:
21.jpg 22.jpg 23.jpg

I konačno riješenje je podiglo vlagu na nekih 40%
24.jpg


Nakon 8 dana cura izgleda ovako:
25.jpg 26.jpg 27.jpg




Vaši prijedlozi i komentari su dobrodošli, pomagajte :)
Plan je raditi LST ali bez ikakvih rezanja jer koliko kužim to uspori biljku za minimalno 7 dana? A ja sam naravno naknap sa vremenom. Računajuči od kad je udovica niknula imam cca 90 možda max 100 dana fore da završim sa svime onda bjegam na godišnji van države na 3 tj, ako ne stignem sve barem da odradim berbu a sušenje i kjuranje prepustim majci ili pouzdanom frendu, divnu obitelj imam, znam <3
S obzirom da sam posadio na sredinu tegle sad razmišljam da bi bilo pametno dok je mail korjen izvaditi sa jedne strane zemlju i pogurnuti biljku više ljevo recimo pa da glavni vrh smotam da ide prema desno, šta kažete?
 
Poslednja izmena:

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Odlicno box izgleda, ja isto iman big tower ali tvoj je puno pedantnije napravljen
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Pohvale za box ;) Lijepo si ti to iskemijao
Ako premjestas biljku, budi jako oprezan da zagrabis veliku kolicinu zemlje, jer ako polomis koji korijencic ces ju usporit malo a to bas i nije pametno kod automatika. Vidi supertopiranje ako ce te zanimat pa nakon toga lst.
Kako god odlucis, sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whirlwind
12.02.2016
97
249
33
35
Odlicno box izgleda, ja isto iman big tower ali tvoj je puno pedantnije napravljen
Uf malo sam zbrljao neke stvari trebalo je biti puno pedantnije ali žurba je uzela svoje,mislio sam da će mi trebati dva dana posljepodne kad dođem sa posla međutim trebalo mi je 6 dana :D Pratim tvoj dnevnik, Hps u Pc-u to je uvjek napeto, svaaka čast.

Sbcjeceo i Stipe hvala, definitivno ju selim :)

Stipe čitao sam o supertopiranju by Chill i super stvar koju ču definitivno probat ali bojim se ovaj put da ju ne usporim jer sam malo knap sa vremenom, dakle imam cca još 85 dana da završim sa svime, ili barem sa berbom, šta misliš dali ću stić?

ps, zaboravio sam navesti temp i vlagu a neda mi više editirat, ugl:
Temperatura: dok je svjetlo 26 do 31 stupanj a po mraku 18 do 21 stupanj
Vlaga: Sa svjetlo 35 do 45% , po mraku 50 do 70%
Ventilacija konstantno upaljena.
 
Poslednja izmena:

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Srecno bro :thumb:

Stavis jedan vent da duva preko sijalica ka izduvnom ventu i resio si temperaturu. Sve preko 30 moze biti opasno u ovako malom prostoru.
 
12.02.2016
97
249
33
35
Hvala, sijalice su cca 4 cm od biljke a vjerujem da je temperatura zraka nešto niža jer ovaj termo/hidrometar je crn i direkt pod žaruljom pa se zagrije i vjerujem da zato pokazuje malo veću temperaturu. Između sijalica u razini biljke ima vent koji puše po mokroj krpi i cijelo vrijeme lagano treska biljku tako da i nju hladi i vrtloži zrak po boksu, mogu dodati još jedan takav sa druge strane ali razmišljam da možda nebi bilo loše staviti taj vent koji puše po biljci na tajmer da se gasi sa rasvjetom jer je ovaj koji izvlači zrak dovoljan. U slučaju pada "noćne" temperature tipa na 17stupnjeva bolje da taj mali vent ne puše po biljci?
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Ima smisla, ja sam isto to uradio. Mada kada se malo digne spoljna temp. vracam ga opet u pogon 24h.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whirlwind

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Super upad u growerske vode i primjena naucenog u tajnosti. :thumb: Biti ce veselo pratiti prve korake u botanici. Nadam se da ces i ti nas obogatiti nekim tehnickim idejama i rjesenjima u ovom pssst hobiju :popcorn::
I da, fotke jako volimo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whirlwind
12.02.2016
97
249
33
35
hahaha "naučenog u tajnosti" Trebalo je krenuti sa upravljanjem i nadzorom preko Ubquiti mFi opremom koju sam dobio na posudbu al nažalost malo sam u gužvi pa ću to malo odgoditi, a za sljedeći grow bi išao arduino i raspberry pi, vidio sam da ih ima par na forumu koji se već zezaju sa time, nadam se skupit vremena i priključit tom timu, bilo bi super da se složi neki univerzalni vutra.org kontroler :)
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Sretno growanje :) Imamo isti box i da se lijepo izvuci iz njega ;) ja sam prvi grow imao sa 110W CFL i 10W LED i izvukao pedesetku :)

A i vidim da imamo iste planove za sljedeci grow ( ako ces ostati na istom box-u ) meni su planovi isto koristiti arduino i raspberry pi i naravno full LED ( 100-150W )

U boxu ces na pocetku imati malo problema oko vlage ( sto si i sam uocio ) al vidim da si vec rijesio taj problem :) tu opciju drzi dok ne pocme cvijetati onda slobodno maknes.

Sto se tice temperatura, ja sam znao imati malo problema, znalo je ici 32+ samo tako ako ne budes pazio, vidit ces s vremeno kada ti biljka bude veca, a i kada CFL dignes skroz na vrh...nadam se da imas dobar ispuh gore jer ce ti trebati ( ps. ja sam morao maknuti carbon filter jer nisam uspio imati dobar ispuh, a koristio sam scythe ultra kaze 3000 rpm verzije, al ventovi su bili na potenciometru na kojih 60-70% inace su prebucni )

Sve u svemu, lijep pocetak, pratim temu svakako, obozavam PC growe, sretno i samo pisi sto vise ako ces nesto modificirati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whirlwind
12.02.2016
97
249
33
35
Sretno growanje :) Imamo isti box i da se lijepo izvuci iz njega ;) ja sam prvi grow imao sa 110W CFL i 10W LED i izvukao pedesetku :)

A i vidim da imamo iste planove za sljedeci grow ( ako ces ostati na istom box-u ) meni su planovi isto koristiti arduino i raspberry pi i naravno full LED ( 100-150W )

U boxu ces na pocetku imati malo problema oko vlage ( sto si i sam uocio ) al vidim da si vec rijesio taj problem :) tu opciju drzi dok ne pocme cvijetati onda slobodno maknes.

Sto se tice temperatura, ja sam znao imati malo problema, znalo je ici 32+ samo tako ako ne budes pazio, vidit ces s vremeno kada ti biljka bude veca, a i kada CFL dignes skroz na vrh...nadam se da imas dobar ispuh gore jer ce ti trebati ( ps. ja sam morao maknuti carbon filter jer nisam uspio imati dobar ispuh, a koristio sam scythe ultra kaze 3000 rpm verzije, al ventovi su bili na potenciometru na kojih 60-70% inace su prebucni )

Sve u svemu, lijep pocetak, pratim temu svakako, obozavam PC growe, sretno i samo pisi sto vise ako ces nesto modificirati :)

Vidio sam tvoj grow, svaka čast, strašno dobar urod za pc. Razmišljam da i ja napravim air pot, mislim da još stignem bušit dok korjen nije velik. Ispuh mi je za sad dobar a kad ću radit filter idu neki opaki serverski ventovi 12v i oko 2,5 A i biti će bučno, imam razne ideje kako to utišati ali onda više neće izgledati ko komp.... vidjet ćemo. Zaboravio sam napisati, lampe mi drže neodymium mgneti koje sam počupao sa starih diskova :D

ps razmišljao sam i ja dodati još led, i ovo mi zanimljivo izgleda http://www.aliexpress.com/item/10pc..._8&btsid=1beb8ff5-04b7-46ec-9be6-475966a90d00

http://www.aliexpress.com/item/10W-..._8&btsid=fb0ab8f1-acd1-478a-bffd-444e5c8feac2
 
Poslednja izmena:
08.02.2016
116
198
43
33
Bas si lepo slozio box :) Mislim da su ti ledice sa prvog linka prakticnije jer zauzimaju manje prostora koga i ovako imas malo...
Srecno i pratim :)
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Vidio sam tvoj grow, svaka čast, strašno dobar urod za pc. Razmišljam da i ja napravim air pot, mislim da još stignem bušit dok korjen nije velik. Ispuh mi je za sad dobar a kad ću radit filter idu neki opaki serverski ventovi 12v i oko 2,5 A i biti će bučno, imam razne ideje kako to utišati ali onda više neće izgledati ko komp.... vidjet ćemo. Zaboravio sam napisati, lampe mi drže neodymium mgneti koje sam počupao sa starih diskova :D

ps razmišljao sam i ja dodati još led, i ovo mi zanimljivo izgleda http://www.aliexpress.com/item/10pc..._8&btsid=1beb8ff5-04b7-46ec-9be6-475966a90d00

http://www.aliexpress.com/item/10W-..._8&btsid=fb0ab8f1-acd1-478a-bffd-444e5c8feac2


majko mila 2.5A :D

Ugl. ja sam imao scythe ultra kaze 120x38 su ventovi 12V 0.6A i koristio sam ovaj tip filtera i nije radilo, ventilator jednostavno ne moze napraviti dosta dobar protok zraka... carbon.jpg

Za sljedeci grom mislim napraviti takozvani Can ili pencil cup carbon filter ( malo vecu verziju ) pa mislim da ti to moglo bolje funkcionirati, a i imati cu ledice pa mi temp nece biti tako veliki problem...

a za ledice, te kaj si linkao ti mogu sluziti tek toliko da das vise svijetla sa strane biljke, nije da ces se nesto bas previse udebljati, jedino ako napravis neki svoj DIY gdje bi koristio neke kvalitetnije ledice tipa CREE i vise snage (20-30W) to bi vec bilo nesto :)
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Ništa ljepše nego kada se inžinjerija prihvati growanja! :thumb:
Bravo za box i sretno!
PS: Ne reži automata! Ni ti, a ni ona nemate vremena... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Whirlwind