Windows 7 Enterpise - activation?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Vozdra raja....
Da ne zna neko slučajno gdje se ima naći aktivator za ovu 7-cu. Inače ja ih ne volim, od njih XP samo koristim i linux... fakat sve ukupno koliko sam radio na 7-ci je 10-15h (sve ukupno), ali treba mi sestri.
Našao sam svega google-u, ali ne kontam neke stvari nikako. Nije baš da nisam "info-potkovan" znam nešto jbg. ali dosta svega ima koje ne kontam, pa ako ima neko link ili neko uputstvo nek javne

Pozz
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Evo me sa laptop-a, skinuo ono, pročitao i sve ok... ali kad sam raspakovo, naravno pročitam "Readme.txt", kad tamo piše da ukoliko ne bude htio krenuti windows, da boot-am ga sa instalacionim, i u command promtu ukucati jednu DOS komandu, .... sve ok, ali ja nemam ovdje Win7 nikakve boot-abilnog DVD, i šta ako mi se to sad desi - ???? Aaa takođe (naravno pošto nekako zavolio XP, pokušao sam ja instalirati XP - ali kad krene da uđe ono u "Starting Windows..." kaže neka greška cd HDD-om, nešto neće... (plavi ekran onaj...) uglavnom ne mogu niti jedan staviti OS, čak ni linux!!!! Jedino su oni (drugi dan kad sam kupio ga, i otišao tamo i rekao mu sve to, i on instalirao ovaj OS (win7 enterprise) iii sve normalno, znači ono - sve rega - uradio install i naravno, reče on meni da ne smije staviti win7-cu radi autorskih prava, pa je instalirao ovu...
Elem da skratim, .... dvoumim se dal da pokrenem ili ne... šta ako mi ne bude htio dići sistem???

hmmm....

P.S. Ako vam se ne javim za par minuta... :) znači da moram sutra nositi njima opet da instaliraju MOJU verziju XP-a, jer onaj problem sa HDD-om pri instalaciji mi je pravo čudno. Prvi put vidim, a postavio sam XP-a "mali miliion..."
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako imaš instalaciju sa win7 nebi trebalo biti problema. Staviš laptop da se boota s CD-a, to u biosu namjestiš dok se diže sistem tiščeš F10 ili del neznam sad. Kad krene instalacija orije nje formatiraš disk, odabereš particiju i dalje bi trebalo samo, samo pratiš i logički stavljaš smjernice. Nikakav DOD nebi trebao dirati.
Zapravo ne kužim jel ti sad instaliran win7 ili šta...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ee vidiš, nemam instalacioni, nego oni mi instalirali (u radnji), eh sad probao sam onaj gore program, i ima "install" i "uninstall" ali oba su "siva" ne može se kliknuti i vidim piše "demo" - vjerovatno su oni meni instalirali DEMO verziju ili nešto, uglavnom znam da je bio na UBUNTU-u, iii pošto sestri to treba više za škole, radi Office-a (power point i sl.) pa htio sam joj Office 2007 instalirati, iii kad sam otišao kod njih, onaj mi je fino rekao da je kao nešto demo i da će raditi 3 mjeseca ovako nešto... ali reče da ima naći preko google-a (znao sam, samo što ja nisam to nikad radio...)
Sad kad sam pokrenuo onaj programčić "Windows Loader", tj. da to sredi, kad sam ga pokrenuo, samo dobio info neke u prozorčiću i nisam mogao kliknuti niti na install niti na uninstall (svi ono ...)

Eh, a što je najgore, ne mogu XP instalirati, da ja mogu njega staviti, ihhh ne bih se zahebavao oko 7-ce... nego rekoh' jednostavno ne može, isto npr: kao kad (prije ono) sa FAT-a hoćeš da čitaš NTFS file system....
Pokrenem ja XP SP3 install - sve rega, boot-a ... kopira ono, i kad hoće da resetuje i da ide u daljnu instalaciju, tu izbaci onaj plavi ekran, i kao nešto nije u redu sa diskom....??? što nikad prije nisam vidio fakat...

btw: evo me na svom... fakat ne znam šta da radim....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zamoli nekog instalaciju sedmice, ili skini neku, ili daj nekom znalcu i zapalite pljugu hehe. Teško je to ovako...
 
26.03.2010
45
3
0
47
nebi trebao imati problema sa boot ako je orig windows instaliran.
aj pokreni activator, ionako si reko da ako nis drugo ces sutra u servis nositi, pa te nista ne kosta i ako zafrknes.
kopiraj si samo bitne fajlove na drugu particiju za svaki slucaj.
isto outlook si backupaj mailove ako imas.
i pokreni activator.
nebi trebao imati problema.
desni klik na activator i "run as administrator"
aj pa javi...............
 
26.03.2010
45
3
0
47
wat remove obicno napravi sranja u sistemu.
activator ne mijenja fajlove, samo napravi virtualni SLIC.
bolje activator.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hvala na svemu, nekako sam uspio srediti i radi iiii da, nema "genuine-a" tj. aktiviran :lol:

jbg, nisam imao bootabilni DVD 7-ca, inače lako bih ja... aaa pošto fakat nisam radio na 7-ci skoro nikako, veze nemam ni o kakvim aktivatorima i sl. (jer nije mi trebalo....) tj. nisam znao ŠTA da tražim... ali za 2 dana čačkajući sredio sam sve. Uglavnom morao sam prebaciti na "IDE" disk, (a bio na AHCI), i onda tek uspio instalirati XP (to je ono što je zajebavalo - jbg, nisam pogledao) iii kad sam instalirao XP, uzmem drajvere, kad klinac - samo za Win7-cu, takav model, Acer-ov neki zadnji, uglavnom samo drajvere ima (i na net-u) za 7-cu, pošto je disk formatiran (od XP instalacije naravno), pokrenem SETUP sa DVD-a (instalaciona 7-ce, ali nije bootabilna!!!) iii podžonim preko njega, i pogledam 30 dana stoji ono, i skinem ovaj "Remove WAT", - odradi on svoje, resetujem, i sad tamo nema ništa da stoji do kad tj. aktivacije... Sve radi, skino Windows Essential 2011 (ne sve naravno...) i pošto je Win7-ca, morao sam D: particiju ponovo formatirati i vratio ono što je bilo prije, i sad sve OK....

Ostao je Windows 7 Ultimate (njega skinuo sa mog ISP-ovog FTP-a), i sad on fercera ko zmaj.... naravno instalirao sve one programe, i sve je ok.

P.S. Dosta sam čitao, i vidio da ima razlike između Remove WAT-a i ostalih metoda, čak sam bio našao i Windows Loader 2.2 (čini mi se by Daz ovako nešto)

Hvala raja puno, na pomoći - vremenu