Windows 7

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
koristim win7 već neko duže vrijeme, 64bitni, zadovoljan sam jako, super stvar,..
ostajem na tome sigurno, lijepo naprvaljeno, ugodno oku, winsi lete ko ptica, laganini ali mrcinski ;))
na 24" monitoru izgledaju prebolesno!
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
Za win 7 trebaju 2g rama samo za sistem, pored tog jos 2-4 za pokrenute aplikacije. Inace svi zanmo da je stabilniji i bolji od prethodnih ali sporiji od 8ice bar sto se tice novijih softvera i igrica koje nam dolaze u buducnosti.

Win 8 je fensi, iskomplikovan sa metro menijem ali se moze srediti da izgleda kao win 7 s tim da imate win 8 performanse :)
 
25.06.2014
16
7
0
Ja trenutno koristim win 7 32 Bit-a, imam 2.5 GB ram-a i obicno koristi ispod 1.5GB ram-a a pokrecem i igre koje zahtevaju 3GB ram-a pa na gore, po meni je XP najbolji (ali jbg zastareo), Vista pokusaj dobrog sistema a win7 konacno jedan pravi sistem od microsofta, o osmici ne zelim da razgovaram, razocarali su me, zbog toga za ostale stvari imam nekoliko linuxa na masini koji "jedu" mnogo manje Ram-a i rade brze od windowsa :)
 
28.05.2014
42
78
18
Imas nekoliko linuxa na masini?
O cemu ti pricas?
Mozes da imas dual boot windows 7 i neku linux distribuciju,ali da imas nekoliko linuxa to ce teze da se desi.
A za Windows 8 pricas zbog tog dizajna koji su napravili,po funkcionalnosti je isti,cak se i brze se pokrece. Sve pricam iz licnog iskustva :)
Inace imam na jednom laptopu 7,na drugom 8 i kali.
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
Tom Marli je napisao(la):
Imas nekoliko linuxa na masini?
O cemu ti pricas?
Mozes da imas dual boot windows 7 i neku linux distribuciju,ali da imas nekoliko linuxa to ce teze da se desi.
Zar se ne može imati u računalu više fizičkih hard diskova (ili čak USB stickova) i na svakom po jedna distra pa da se pri paljenju računala odabire boot disk - a tako i OS?

Da ne budem off-topic, jedno vrijeme sam koristio Win7 64-bit i imao sam problema, pretpostavljam zbog loših 64bit drivera za matičnu ploču (najjeftinija ASRockica neka) - vratio sam se na Win7 32-bit i sve je stabilno. :)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
Back Track komercijalni distro za one koji nikad nisu naleteli na linux ,a red hat se bazira na starom mandrake-u i old school mandrivi .
@Tom Marli ... sada svi Operativni sistemi mogu da budu plug 'n play - sto ce reci da mozes da ih teras sa USB-a , posebnog harda , ili sa DVD-a ...

mali off posto je tema windows7 ali valja znanje
 

rastanaut

Aktivan Član
31.05.2014
165
203
43
E da, bek trek :) i mislio sam to da napisem ccc al prsti brzi od glave.

Red het je red het distro a ovaj je zasnovan na Debianu. Nekad sam se peglao s nixom, mislim da su Fedora i Ubuntu najstabilniji sistemi s tim da ovaj prvi ima losiju podrsku za drajvere. Takodje "Auditor" je poprilicno interesantan za raznorazne stvari... Necu da spamam ipak je ovo windoze tema.

"Ubuntu" is African word which means i'm too lame for Slack :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
30.04.2014
315
202
43
Imas nekoliko linuxa na masini?
O cemu ti pricas?
Mozes da imas dual boot windows 7 i neku linux distribuciju,ali da imas nekoliko linuxa to ce teze da se desi.
A za Windows 8 pricas zbog tog dizajna koji su napravili,po funkcionalnosti je isti,cak se i brze se pokrece. Sve pricam iz licnog iskustva :)
Inace imam na jednom laptopu 7,na drugom 8 i kali.
mozda covjek ima virtualnu mašinu (virtual box) pa preko tog programa moze imat vise operativnih sustava

vaša mišljenja o windows 10 ?
(da ne otvaram novu temu)
(ja koristim windows 7)
 
Poslednja izmena od urednika:

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Probao desetku, vratio se na sedmicu.
Reakcija je bila "meh"
Uglavnom,sedmica mi je bas po mjeri,i nisam nikakvih problema imao sa njom. Doduse,nisam ni sa desetkom,ali ne svidja mi se nesto.