Winter Grow Setup

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
Pozz prijatelji,

evo danas sam malo stavljao na papir šta mi još fali za zimski indor i tak razmišljam, kak će to sve funkcionirati i šta ću posadit, pa se sjtih vas i zamislim si kak vjerovatno isto polako ulazite u pripreme za zimu.

Za sada sam sve skupio osim ventilatora i carbon filtra, a i sjeme mi još zadaje muke, neznam sta bi posadio, ali dobro to su sve slatke muke....

KAko vi stojite, jeste li spremni za zimu? Jeste nabavili nove opreme štagod? Jeste odabrali sortu?

Pišite malo, kako ćete ubit zimsku dosadu i čemu se nadate za početak nove godine.

Pozz svima, and may the force be with you.

P.S. - Još me je nešto potaklo da otvorim ovu temu a to je (bez uvrede) hrpa novih članova koji su ljeni čitati po forumu ( a stvarno sve piše ) pa otvaraju nove threadove a većina nas se samo sprda i lupa glavom u zid kad čuje bisere, pa se je nova (meni zanimljiva tema) nametnula sama od sebe.
 

Nameless_One

Aktivan Član
07.09.2008
53
1
8
40
Ma ko da cheka zimu pa najbolje je zavrsiti sve do polovine novembra i posle uzivati u zimnici :icon_mrgreen:!
Ja evo malo muku mucim sa ventilacijom a sve ostalo je tu ( ne znam ko me natera na hps 400w greje ko luda)...
Sto se sorti tice kako sam nov u svemu ovome i josh nisam skinuo growerski mrak odlucio sam se za nepoznatu domatjicu - u nedeostatku boljeg( valjda tju nabaviti i neko ozbiljnije seme)!!!
 
14.09.2008
35
1
0
93
A ja imam bas suprotan problem,brinem se da u dec i jan nece lampa nece grejati dovoljno,posto u my room temp zna da padne i ispod 0'C,jbg,losa izolacija,da ne zna neko kako da najbolje dogrevam box??? posto je nerealno napraviti 25'C u sobi od 15m2,ako je napolju -15'C,a cuo sam da ce ova zima biti zesce zaj*****... :(

P.S. kinta nije problem... ;))
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
najisplativije je dodat jos jedan hps a ako i to ne upali onda grialicu ali ako je 15 kvadrata pregradi prostor u manji i izoliraj stiroporom pa nes imat problema . rekao bi da hladnoca nije toliko veliki problem kao toplina :D
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
Evo moci ja ću zimu započeti sa malim cfl eksperimentom i lowryderima, kupio sam si danas 4 cfl žarulje (865 daylight) i 3 komada 827 -ice, uz to četiri e 27 grla i 3 metra kabla.

Iako imam veliki growbox i hps 400, reko krenut ću ovo izprobati, baš me zanima kak će ispast.

Inače, da pitam prije neg što skitam, jel se mogu 4 grla spojiti na jedan kabal presjeka 1,5mm2 ili ću morati dva grla na jedan kabal pa još jednom tako?

POZZ
 
14.09.2008
35
1
0
93
Mozes opusteno,svaka od tih lampi trosi najvise 25w,a daje najvise 1550 lum,u prevodu,lagano sve zajedno trose 100w,kao jedna obicna sa zarnom niti,ali sa mnogo boljim spektrom i lumenom... ali moras da ih drzis na 5-10 cm od vrha,i najbolje su za pocetak vegetacije,mada mozzes da ih use i za neki dosta manji box....
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
mislio je na temu valjda "winter grow setup" i na to sto je Alleyezonme reko da ce imat problema sa hladnocom
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
aha , sad sam tek skonto :thumb:

E još jedna sitnica, piše mi na pokovanju od cfl žarulja da su samo 20w, a ekvivalentne su 110w običnim žaruljama.

Hoće mi to biti dovoljno ili sam trebao uzeti 36w?

Jbg tek sam sad skonto. Ali mislim da je to za lowrydere dovoljno........

Nek neko nabaci neki comment
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa od snage u vatima zavisi obicno i koliko lumena isijava!!
E sad ako ti kad sve saberes imas lumena koliko si zamislio onda nemoras menjati za te od 36!
Ja sam imao 6 od 36W i ukupno 21600Lumena 6500K na povrsini od 130*70cm!
I opet mi je to bilo mali i tu sam drzao samo klonove i Maticnu biljozu!
 
14.09.2008
35
1
0
93
Stedne sijalice nisu za neke ozbiljnije poduhvate,dobre su samo za startovanje vegetacije kada su biljke osetljive na prejako svetlo,al cim im izadje 2-3 internoda odma ih treba staviti pod HPS ili MH,znaci dobre su za prvih 2 nedelje kad izbije iz zemlje...
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
Ma evo ljudi, slika govori više od riječi

Ovako sam si ja to složio jučer


Pored donjeg venta sam namjerno ostavio veću rupu kako bi ako bude potrebno lakše ubacio još jedan.

Ovako to sve svijetli :)


A ovako to izgleda za ostale sustanare


E sad, koristim ove žarulje za fazu cvjetanja ( 3 komada ) + jednu 865-icu,
međutim bojim se da će mi bit premalo, e sad bi mogao, dokupiti još cfl žarulja ili ubaciti još jednu 200w envirolite. Mislim da bi mi to čak bilo i bolje riješenje.

Biljke ću podizati prema svijetlu a ne svijetlo spuštati.


E sad ste vi naredu, Pimp my box :icon_mrgreen::email:
 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
Meni se sve cini ok, ali ako ce ti to bit za od pocetka do kraju tu ces tesko uzgojit vise nego jednu biljku.
 

Lucifer

Aktivan Član
13.06.2008
56
0
0
40
planiram svaka dva mjeseca izbaciti jednog lowrydera/ak47 tako je to i zamisljeno kao neka vrsta eksperimenta, jer nezelim zapocinjati neki polovni grow u pravom boxu i pod pravim svijetlo dok ne sakupim svu opremu, mislim ono, nezuri mi se nikud.

ono sto me tu najvise brine je svijetlo. Naznam ako netko ima iskustva sa envirolitom od 200w sa ***********, neka napise par rijeci. ali definitvno zelim probati zasada bez dodatne rasvjete, jedino mi se jos vrti u glavi da ubacim i ostale tri 827 cfl od samog pocetka.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Fin boxic, uredan, slozeno se ljepo
Imas pravo, treba ti jos svjetla jer ove 4 lampe bacaju nekih 5, 5.5 soma lumena, to je malo
cak i za jednu biljku
I treba ti reflektor, reflektor je 100% potrebna oprema jer bez njega si taki
sam ne znam kak ces to rijesit ak ces imat ove zarulje..
imas za kupit reflektivnog lima posvuda (u ducanima za azrulje ih ima 100%)
on se da savijat, ljepit, trgat, spajat
ugl ful je obradiv pa probaj s tim.
S enviroliteom nisam radio pa cekaj da ti neko ko ima iskustva veli kaj je to
 
14.09.2008
35
1
0
93
Temperatura ti nece biti problem,tako da ako su ventovi zbog toga sumnjam da ce biti potrebni,stim sto bi trebalo da ih drzis na 10-15 cm od vrha,tako da mi se cini da ces ih dosta podizati,a za envirolite ne znam,ali sam citao po stranim forumima i uglavnom ih full hvale,no ovo vazi samo za original envirolite,jer ima dosta kopija...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Alleyezonme je napisao(la):
Stedne sijalice nisu za neke ozbiljnije poduhvate,dobre su samo za startovanje vegetacije kada su biljke osetljive na prejako svetlo,al cim im izadje 2-3 internoda odma ih treba staviti pod HPS ili MH,znaci dobre su za prvih 2 nedelje kad izbije iz zemlje...

Vidis, tu si u potpunosti u krivu... Sa cfl-om se moze odraditi cijeli uzgoj, samo ga treba pravilno korisititi. Razlika izmedju cfl i hps growa, jest sto ces kod cfl-a dobiti kvalitetu vecu nego kod hps-a - ali ce kvantiteta biti manja.

Pogledaj malo cfl uzgoje po icmag-u.