Winter grow (sjeme) 4 x 150w Hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Geo

26.03.2014
37
69
18
Ljep pozdrav svima, nakon prošle mućne i na kraju propale godine, odlućio sam se ove godine bacit u proizvodnju sjemena za nadolazeću godinu.

Pošto i nije baš da ima na forumu nešto previše tema vezanih za proizvodnju sjemena odlučio sam se pokrenuti jednu tako da ako se netko odluči za proizvodnju vlastitog sjemena ima neku "podlogu" a ne da mora tražit po stranim forumima kako i šta, isto tako da ako negdje meni zapne da ima netko tko će mi pomoći.

Ima starih i mladih biljaka, u srijedu dolaze još dvije nove tako da ču pokušat dobit sjeme od više vrsta.
Možda će neki zamjerit što odma nisam počeo s dnevnikom ali ima biljaka koje su stare i preko 6 mjeseci tako da nisam ni računao da će bit za sjeme, u svakom slučaju ima dosta "novih" biljaka tako da se sve svodi na isto.

Za sad imam:

Royal hignes "medical" 2 komada (muška i ženska). Muška je uspiješno za sad promjenila spol, a ženska je tek prije par dana bačena u cvatnju.

DSC_0027.jpg




DSC_0028.jpg



DSC_0029.jpg


Ženska je topirana u prirodi od strane skakavaca, na sreću uspijela je preživjeti ;)

DSC_0021.jpg



DSC_0023.jpg



Ovo dolje su slike tri super silver-a od dinafem-a. Dvije za ženske a jedna će nadam se bit muška.

DSC_0012.jpg


Inaće radi se o sativi ali je F1 generacija tako da sam dobio i ovu ludu indiku koju nemam namjeru oprašit.


DSC_0030.jpg



DSC_0031.jpg


Inaće već sam imao ovu sortu u nadi da ču uspijeti dobiti sjeme ali je mužjak ispao neplodan, tako da je propalo.

Nadam se da ču ovaj puta imati više sreće ;)

Ove slika je od mladih Auto Whire widow "Pyramid seeds". Imao sam prije jednu biljku ove vrste, i mogu reć da je stvarno zahvalna, odnosno praktički netreba nikakva briga oko nje a raste ko luda. Moja preporuka za početnike ;)


DSC_0014.jpg


Malo jesu izdužene jer nesmijem spustit svijetlo niže da se druge biljke ne opeku pošto su sve nagurane u dva box-a


Ovo čudo sam dobio na poklon, radi se o Lennon-u od pyramid seeda koji je kako kažu dosta kompliciran za uzgojit, nadam se da ču imati sreće.
Što se njega tiće još nisam odlučio dali ide u dim ili sjeme.

DSC_0013.png



Ovo je jedna divljakuša... Raste samo zato jer je ova godina propala tako da imam što za pušit.

DSC_0015.png




Daljnje slike su od Far Out-a "Mandala seeds" sve ukupno ih je 6 od tih 6 jedna će bit muška.
Prva slika desna biljka, rano sam počeo s špricanjem koloidnim srebrom, sad je mala pauza pa ču nastaviti opet kasnije dok dođe malo sebi.

DSC_0017.jpg


DSC_0019.jpg


Far out je jako visoka biljka, pošto nema grana žao mi ju je još puštat u cvatnju a pošto je visoka nemam mjesta u box-u tako da pokušavam usporit rast tako što ju držim u maloj posuduci. Također se radi o F1 generaciji što se i vidi po slikama.

DSC_0024.png


DSC_0025.jpg


DSC_0033.jpg


DSC_0036.jpg


Ovdje su dvije biljke u jednoj posudi, zato da bi rasle što sporije a i da uštedim na mjestu.

DSC_0038.jpg


DSC_0039.jpg


To je to za sad, za koji dan dolaze dva Auto Super Hash "pyramid seed" pa ču to naknadno dodat.

Ovo su slike box-a

1. box:

DSC_0040.jpg


nije pravi box ali služi svrsi....
S ljeva na desno biljke su:
Muški medical, Far out, Super silver (indica) i skroz desno su još dva Far out-a

2. box jedna polovica:

DSC_0041.jpg


S ljeva na desno:
Far out, medical ženska, Far out muški, Farout ženski...

DSC_0042.jpg


Gore desno su tri super silvera, tri white widowa, dole bjele kantice su također white widow, na njima je lennon a skroz desno valika je domačica.

U ovom slučaju ču koristiti koloidno srebro, također možete koristiti komplex između natrijeva tiosulfata i srebrovog nitrata, osobno ga nisam probao ali kažu da radi 100% i da se šprica samo jednom. Koloidno srebro je jednostavnije riješenje ali zna radit probleme tako da čemo vidjet koliko ću ja uspijeha imat, za sad je jedini neuspijeh bio neplodan super silver.

Kako napravit koloidno srebro možete nać ovdje

Trenutno kao gnojivo korisitim samo plantelu za cvatnju iako su biljke u rastu, razlog tomu je što su mi se počele pokazivat znakove trovanja dušikom "leaf claws" dok u isto vrijeme manjak kalija tako da sam odlučio za sad koristit gnojivo za cvatnju.

Također na nekim biljkama su se listovi počeli sušit, odnosno pokazivat znakove manjka magnezija (moje mišljenje). Nisam donedavno imao PH metar tako da sad polako spuštam PH. Plantela inaće ima jako visok PH tako da je magnezij bio nedostupan za biljku, Prvi puta kada sam mjerio PH zemlje bio je preko 8, sada sam ga spustio na 6,8 tako da još malo i taman.

Što se tiće rasvijete koristim 4 HPS 125 watne žarulje, po dvije žarulje u svakom box-u, za sjeme bi trebalo bit dosta.

Neznam što više napisat pa za kraj samo da kažem...

Slike ču uploadat kad ćete htjet, jer mislimm da nema svrhe svaki dan stavljat nove, a o ostalim detaljima kao što špricanje srebrom, bacanje u cvatnu itd ću s vremenom kako ču šta radit.

Ako ima netko nekih pitanja slobodno neka se javi, također preporuke ću rado saslušat, također ako ima itko kakve kritike tu sam udrite samo ;)
 

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
388
1.692
143
79
Sumarak
Volim te biljke kao medical, svidja mi se taj izgled grmcica hehe :D Sto ne ofarbas box u bijelo iznutra, il neke folije malo proleti da se svjetlo vise reflektuje, vako mi izgleda kao u mene u supi kad upalim onu od 60w hehe :D Nek ti je hairli uzgoj hee :smoke18:
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ajoj prika.. Biljke ti ne izgledaju bas zdravo.
Tribas ih isprati dobro a ne stavljat crvenu plantelu.
Tribas ih topirati a ne ih drzat u maloj posudi da im limitiras visinu, one su zemlju odavno pojele koliko vidim pa ima stavi svjeze zemlje i malo skrati korijenje ko kod bonsaija i to ce pomoci.
Nisi rekao koju zemlju si koristio i koji ti je rezim svijetla.
I box ti nije bas box :) daj sredi to..
Ne kuzim kako vidit da je f1?
I u stresu su ti biljke dosta tako da i bez srebra ce tu bit bananica sigurno i svakakvog sjemena..
Imas onog muskog punog polena skupi ga i njega baci ca..
Sorry sto te kudim ovako ali nebude to bas islo kako si zamislio.
Svaka cast na entuzijazmu ali puno tu stvari ne stima..
Moj savjet ostavi dvi tri najzdravije napravi boks bolji i onda radi selekciju. Mozes ih drzat cijelu zimu na 12/12 nemoraju one biti metar visine da bi sjeme radio. Tu ce bit svega stvarno..
Sretno dalje probaj malo to sredit da ti bude ko apoteka pa ce biti puuno zdravog sjemena..
Kroz cijeli post osjetim tvoje odusevljenje i entuzijazam ali moje misljenje da je malo prevelik zalogaj..
Sretno prika sorry jos jednom :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

Geo

26.03.2014
37
69
18
Heh nisam baš očekivao da ćete odma napast zbog box-a tako da ste me uhvatili malo nespremnog.
Svijestan sam da je to sve tako "preko ku**a" ali nikako da sam sebe nagovorim da napravim novi box ... uljenio sam se.

Jućer nisam bio baš sav svoj dok sam pisao temu tako da sam zaboravio pisat o svijetlu i zemlji...

Svijetlo radi na režimu 18/6... pokušavamga što duže držat jer je medical počeo cvast na 12/12 režimu a i više svijetla bi trebalo usporit izduživanje biljaka tako da za sad je 18/6.
Biljke koje stavljam u cvatnju prebaujem u drugu prostoriju, ženski medical je trenutno na
6/18 režimu pa nakon što se opraši plan mi ju je vratit opet na 18/6 jer raspolažem s par lampi a dosta biljaka i nesmijem dozvolit da neka druga sorta uđe u cvatnju pa da se izkrižaju međusobno.

Zemlja je FLORAFIN... izgleda dosta dobro, prozračnaje i pije dosta dobro vodu, znalo se dogodit da sam kupio isto tako neku zemlju iz konzuma pa je voda znala stajat po par minuta prije negoli ju zemlja popije. Sastav zemlje neznam napamet a nemam ju pri ruci tako da ću više o njoj napisat u nekom drugom postu.


StokaGodine je napisao(la):
Ajoj prika.. Biljke ti ne izgledaju bas zdravo.
Tribas ih isprati dobro a ne stavljat crvenu plantelu.
Tribas ih topirati a ne ih drzat u maloj posudi da im limitiras visinu, one su zemlju odavno pojele koliko vidim pa ima stavi svjeze zemlje i malo skrati korijenje ko kod bonsaija i to ce pomoci.
Da svijestan sam toga da nisu modeli za izložbu ali predpostavljam da je to tako zbog visokog PH-a noj polako spuštam, kad ga dovedem u red vidit čemo dali će bit bolje.
Čitao sam da nije dobro naglo mjenjat PH zemlje tako da nebi radio flush dok se PH ne stabilizira.

Topirat ih nemam namjeru, da mi je to plan bio več bi to odradio... stvar je u tome da sjeme planiram za nadolazeću godinu, ako ju topiram maknuo sam dio biljke koji je mogao dat sjeme, a jedino mi je sjeme birno u ovom slučaju. Kada bi ju/ih topirao gubio bi vrijeme a sjeme mora sazrijet i osušit se do 4. mjeseca.
Neznam, možda griješim ali takvo trenutno mišljenje imam.


StokaGodine je napisao(la):
Ne kuzim kako vidit da je f1?
I u stresu su ti biljke dosta tako da i bez srebra ce tu bit bananica sigurno i svakakvog sjemena..
Imas onog muskog punog polena skupi ga i njega baci ca..
Gore se vide mladi super silveri, za sad se ne vidi razlika ali super silver je večinom sativa, dok ova stara koju sam planiro oprašit ali je muški zakazo je čista indica.
Također na far out-u se vide razlike, neke imaju grane dok druge nemaju, neke su višlje neke niže a sve imaju praktički iste uslove.

Imao sam u outdoru ove godine nekoliko biljaka koje su bile izložene stalnom stresu, glodavci, skakavci, boleštine, previše vode, zima svašta nešto pa nije bilo hermafroida tako da sumnjam da će ih i ovdje bit. Ako i bude opet dobro, bitno mi je samo da pokažem princim proizvodnje vlastitog fem sjemena.

Heh taj muški se čeka da sazrije, čim sazrije ide van... nema jođ puno 2-3 tjedna max.


StokaGodine je napisao(la):
Moj savjet ostavi dvi tri najzdravije napravi boks bolji i onda radi selekciju. Mozes ih drzat cijelu zimu na 12/12 nemoraju one biti metar visine da bi sjeme radio. Tu ce bit svega stvarno..

Kroz cijeli post osjetim tvoje odusevljenje i entuzijazam ali moje misljenje da je malo prevelik zalogaj..
Sretno prika sorry jos jednom :)
ssss vjerujem da svi znamo kolko je sijeme precjenjeno danas tako da ne mislim razdvajat ništa posebno. Nisam ih mislio cijelu zimu držat da bi dobio puno sjemena, zato sam i uzeo više različitih vrsta da dobijem po par sjemenki od svake vrste tako da se ima šta sadit. Jedini problem je sad što far out nesmijem stavljat u cvatnju prije negoli medical završi... posle medicala čemo vidjet ako ga uspijem ugurat ide on neznam nakon kolko white widow počima cvast tako da moram pazit s tim auto sortama da nej*bu nešto.

Ma šta da vam kažem vjerujem da i vi volite svoje biljke kao da su vaša djeca tako da naravno da sam ponosan na njih.
Ovo ljeto sam preko 100 biljaka imao i sve je ok bilo tako da vjerujem da ću i ovih par igurat do kraja, istina malo sam ih zapustio iz ljenosti ali bit če nešto ;)

Hvala svima na ljepim željama, a moram se zahvalit i na "prigovaranju" vezanog za box, nadam se da če me to još više potaknut da napokon više napravim jedan pošeteni.
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Uf prika kazes preko 100 biljaka i sve u redu bilo..ajd procitaj pravilnik i sacekaj koju uru da se moderatori jave pa se cujemo..ili mozda ne cujemo :)
Edit: za sad si dobro prosao..
 

Geo

26.03.2014
37
69
18
Ne ne ne ništa prodaja... ulje za staru i koji hed za mene... prvi grow, nisam znao koja je muška koja ženska itd. Nisam znao što očekivat pa sam puno sadio jer sam znao da neće sve ić glatko kako sam zamislio.... na kraju ih je do cvatnje doguralo 20 od kojih je 8 bilo ženskih a na kraju sam i bez tih osam ostao jer ih je neko obrao prije mene :/
Imao sam dosta problema s štetočinama tako da sam stalno nove nosio van i pokušavo broj održavat na 100 ner sam znao da će i u cvatnji bit problema.
Kad sam rekao da je bilo sve u redu, mislio sam u redu od strane mene, znaći nije skoro niti jedna uvenula mojom krivicom, večinom su štetočine bile krive
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Jesi li ikad do sada radio vlastito sjeme?
Ovo pitam, jer to nije toliko komplicirano i kod mene se u poslijednjih nekoliko uzgoja uvijek našla pokoja oprašena grančica (ciljano). Ako ti ne treba tipa pola kile sjemena, onda je taj princip sasvim dovoljan. Cijele biljke ako oprašiš, ima da pol kile sjemena dobiješ ;)
Inaće, PowerSeed uvijek kemija nešto sa oprašivanjem i ima dosta toga u svojim dnevnicima, pa vidi kako on to radi.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jbg. rekoh suzdrzacu se al ne mogu da ne pitam, sta ovim htede reci, muska je postala zenska ako je uspesno promenila pol il sta

Muška je uspiješno za sad promjenila spol
ja vidim fotku cisto muske biljke, ono muska je muska. i sta sad planiras sa tim. cekas da sazri i razbaca polen svuda okolo, kontaminira ti prostor i dzaba ti onda koloidno i pokusaj pravljenja fem semena. taj muski ako ne izleti van racunaj na svim curama (ukljucujuci i ludu indicu) regular seme od jednog tate.
eto, da ipak kazem koju, da ne ostane ovaj dnevnik uskracen za moj komentar, bar neki :)
da, i cisto me zanima gde si nasao hps 125w, ja imam od 70, 100, 110, 150, 250 i 400, pa mi treba za kolekciju ;)

koristim 4 HPS 125 watne žarulje
 

Geo

26.03.2014
37
69
18
Da radio sam sjeme od auto purple "pyramid seeds", nije mi cilj dobit čudo sjemena, ali da imam za dve tri godine po par komada da bacim koju da ne kupujem. Medical mi je cilj što više jer ide u ulje. Inaće far out bi stavio u cvatnju sad več ali moram čekat da medical završi, inače naručio sam 3 far out-a i dobio još 3 gratis, isto tako s white widowom je lennon došao gratis, pokušavam reć da sam dosta toga neplanirano dobio i posadio jer opet bolje da sjeme stoji i čeka ili da ga dam nekom na poklon nego da ga uopće nemam, a regularno sjeme se ne isplati jer se brineš cijelu godinu a na kraju pola ih je muških, o okusima da ne pričam.

ufff sad sam tek vidio grešku, bila je ženska ali je uspješno promjenila spol i postala muška, znaći bit če fem sjeme.

Ako ženska ne procvate dok jaja sazriju onda ču čuvat jaja dok ženska nebude spremna, a ako ženska procvate na vrijeme onda ju oprašit i maknut mušku, naravno muška će bit prebačena s ženskom u drugu prostoriju da nebude problema s ostalima.

Eto još jedna greška nisu 125W nego 150.... imao sam početkom ove godine živine 125W pa sam pomješo to dvoje
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Kao sto rece Power,ja na onoj slici vidim 100% cistu musku biljku,ne vidim nigde da je hermi.
A i da jeste hermi to ti je genetski uzrokovan hermafroditizam i na zalost neces dobiti fem seme ako njom oprasis neku zensku,samo sredinski uzrokovan hermi (onaj koji ima pistile i po koju bananicu) daje fem seme kad oprasi zenku :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

RASTAMAN420

Aktivan Član
31.12.2013
88
38
18
Imas musku ove ostale daj joj vise svetla ovi zuti vrhovi su znak manjka svetlosti :D slusaj cilija i powera :D
nemoj da je djubris mnogo vidim da su ovakvi listovi od djubrenja ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: green poison

green poison

Aktivan Član
19.09.2014
195
488
63
HR
Malo jesu izdužene jer nesmijem spustit svijetlo niže da se druge biljke ne opeku pošto su sve nagurane u dva box-a

Ako svjetlo neče njima, onda njih privuci svjetlu :)


Stavi neku užu a višlju kutiju u box ili nešto tome slično, pa na njih stavi te male izmučene biljčice da i one malo dobiju svjetlosti. Peteljke su ti preslabe, ubaci neki ventilator da ih lagano masira i ojača ih.


Opći dojam !?...- možeš ti to i bolje ;)

U svakom slučaju imat češ zabavu cijelu zimu, sretno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Geo

Geo

26.03.2014
37
69
18
Mali update...

Počeo sam radit na novom boxu, i odrađen je flush svih far out-ova.
PH 6.4 + plantela list 15ml na 5l vode

Slike nezavršenog box-a (fali mi alu folija da završim)

DSC_0010.jpg


DSC_0011.jpg



Nije baš da se nešto vidi jer je velik a malo mjesta na tavanu imam pa nemogu normalno slikat.

Š-V-D 100 - 220 - 150 cm
 
  • Sviđa mi se
Reactions: StokaGodine

Geo

26.03.2014
37
69
18
Update:

Završen box, i stigo auto super hash koji je već stavljen na klijanje.

DSC_0790.jpg



Dali netko zna kolko traje rast super hash-u i white widow-u ?
Planirao sam uskoro stavit far-out u cvatnju ako stigne procvast prije autosa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI