Wireless hack **jedini ispravan način**

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
Ovu temu sam zamislio kao mjesto gdje bi se otkrivale,nove ili stare ali učinkovite metode
dolaska do susjedove lozinke za internet

Davno dok sam još plaćao internet, gadilo mi se plaćanje.
dva puta sporija brzina od kupljene,ali uvijek isti račun i uredno na vrijeme.
Kako hakirati wireless da li je uopće moguće, možda su neki gledali po yt programe za hack wirelessa
i na kraju je ispalo da niti jedan ne radi ili se uopće ne može skinuti ili preusmjerava na str. koja skuplja
klikove ili vam pak neki klinac pokušava random uvaliti trojana social engineeringom

prvo pitanje da li je moguće provaliti wireless odgovor je apsolutno da
najbolji način onako kako bi to napravili sigurnosni testeri ili hakeri je slijedeći...

*potrebna oprema
-računalo s min. 2gb rama
1oGB viška na hardu
1.0 ili bolji proc
-posebna antena kompaktibilna s softverom najbolji izbor alfa awus036h
-malo ili nimalo mozga

*software
-kali linux
an Advanced Penetration Testing Linux distribution used for Penetration Testing, Ethical
Hacking and network security assessments
-VirtualBox
virtualbox služi kao bi se na jednom računalu u isto vrijeme mogla pokrenuti dva operativna
sustava,instalacija servera...

*procedura

prvo je potrebno skinuti i instalirati virtualbox https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
nakon toga kali (kali je operativni sustav u linuks distribuciji namjenjen sigurnosnom testiranju, zato je potrebno prvo skinuti i instalirati virtualox kako bi mogli kali kao novi operativni sustav instalirati u virtualbox bez da to utiječe na već instalirani OS na računalu npr win 7)
https://www.kali.org/downloads/ download ISO

nakon instaliranja virtualbox instaliramo kali (sve poslije 9 min ono što upisuje u terminal nije potebno)


kad je kali instaliran potrebno je napraviti update sustava
otvorimo terminal i pišemo komndu
apt-get update -y && apt-get upgrade -y apt-get dist-upgrade -y
za to je potreban internet i potrajat će nekoliko sati ili 30-ak minuta zavisno od brzine interneta

Sad kad je kali instaliran i update napravljen vrijeme je za 'sigurnosno testiranje'

prvo je potrebno spojiti antenu ubacimo alfa awuso036h ili neku noviju alfu u usb
nakon toga devices-USBdevices-i klik na naziv antene


vrstu wireless šifriranja možemo svrstati u 3 grupe WEP, WPA i WPA2
WEP je najranjivija vrsta šifriranja do lozinke se dolazi za 20-25 min. s 100%-nom
učinkovitošću
WPA predstavlja brzu sigurnosnu zakrpu WEP lozinke, do lozinke se dolazi malo teže
i potrebno je više truda,postoji više raznih metoda i vjerovatno će ih trebati sve
isprobati prije dolaska do lozinke, učinkovitost 99%
WPA2 koristi minimalno 8 do 64 moguća simbola za lozinku većina metoda koje koriste za WPA
neće raditi za WPA2, najbolja metoda je iskorištavanje naivnosti korisnika
(iskorištavanje ljudskih ranjivost) pri dolasku do lozinke, učinkovitost 80%

najjednostvni alat u kaliu je
wifite
otvoimo terminal i pišemo wifite enter
wifite će sam automatski odraditi spajanje antene na monitor mod i skenirat će
dostupne mreže tako da se netreba puno komandi upisivati u terminal sve je
pojednostavljen,sve je grafički popraćeno i samo je potrebno slijediti instrukcije
ovaj alat radi za WEP te za WPA i WPA2 ali za WPA i WPA2 samo ako je uključen WPS
video
drugi jako dobar alat za WEP
gerix

geriks je pojednostavljen GUI grafički prikaz, jednostavnije upisivanaj komandi učinkovitost
za WEP 100% geriks zaustavite tek kad skupi mini 5000 ivs ali optimalno bi bilo pričekati
dok ne skupi 30 000 ivs i onda pokrenuti komandu crack,ako slučajno ne pronađe lozinku,
to znači da ste stvarno imali lošu sreću i da u paketima nije bilo dosta
informacija,jednostavno ponivite cijeli postupak s istom količinom ivsa ili malo više i to je to.
video (ovdje je prikazan gerix na backtracku što je stara verzija kalija,sve je isto i na kali os-u)

WPA i WPA2
napad riječnokom je zahtjevan i neučinkovit ako niste dovljno vješti
najjednostavnija metoda je iskorištavanje WPS protokola
pokrenemo na isti način alat wifite
kad nam se pokaže ime signala koji testiramo pisat će da li je WPS uključen
ako je uključen to znači da je moguća metoda brut force i wifite će sam odraditi posao
samo što bi to moglo potrajati i do 3 dana (na taj način wifite vam ne daje lozinku već
tvornički pin rutera s kojim se moguće ulogirati na internet isto kao i s lozinko)
U slučaju da je WPS isključen,pogasite wifite i počnite s dugom metodom.


Druga metoda
Evil Twin attack
ewil twin spada u kategoriju social engineering napada gdje se koristi naivnost korisnika
u ovom slučaju phising, evil twin će natjerati korisnika čiju internet lozinku pokušavate
saznati da se prijavi na lažnu stranicu i dok god on to ne napravi neće se moći spoiti na
internet,kad ukuca lozinku kako bi se mogao spojiti na internet ona će se automatski
spremiti u vaš DB gdje će te ju moći pogledati, napad ima puno koraka i potrebno je dosta
truda,međutim u videu je praktički nacrtano kako to radi,ovo je najuspiješnija metoda.
ova metoda se naravno može koristit i za WEP i WPA kao i za WPA2


postoje i drugi načini,međutim ovo su najkorisniji i među lakšima, ima posla ali dugoročno se isplati

tko bi plaćao mjesečno 200kn a susjed ima flet ja sam se namučio kao pas kad sam prije nekoliko godina pokušavao i nigdje nisam našao ovakav 'kompletan' tut.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Tema je definitivno za neki drugi forum , a krađa interneta i upadanje u tuđi računar je kriminalna radnja svuda i kažnjava se zakonom - i što se mene tiče treba da se kažnjava .
 

Pustinjak

Banned
Banovan
08.07.2014
65
79
18
Znaci tvoj susjed je glup sto placa a ti si pametan sto krades od njega?!
Tema ti je za smece.
točno tako, plaća nešta šta ne bi trebao i ne buni se

Tema je definitivno za neki drugi forum , a krađa interneta i upadanje u tuđi računar je kriminalna radnja svuda i kažnjava se zakonom - i što se mene tiče treba da se kažnjava .
pušenje i sadnja marihuane je isto tako kriminal za neke,a za neke nije, ne znam vidiš li manu u svojoj logici pri pisanju posta.
Ja kažem da se internet ne treba plaćati i točka to je moj stav, ovdje sam stavio tutorial kako bi drugima istomišljenicima koliko toliko pomogao jer znam koliko sam se ja namučio. Za mene ovo nije apsolutno nikakav kriminal niti imalo poštujem i držim do važnosti propisanih zakona, što se ovoga tiče.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Osobno imam moralnih problema sa obijanjem brava, pa makar bile i virtualne :)
Ako je neko glup, pa ne zna zaštiti mrežu, onda je to njegov nedostatak zbog kojeg bi mogao i platiti visoku cijenu i ja takvog čovjeka nebih nimalo žalio. Međutim, ako je mreža zaključana, onda nije ispravno niti pokušati otključati.
Slažem se da net nebi trebali uopće plačati, kao niti električnu, niti bilo koji drugi oblik energije. Vodu također nebismo trebali plačati, a zemlja nebi trebala biti ničije privatno vlasništvo.
Ima li smisla nabrajati dalje?
Živimo u svijetu u kojem se sve vrti oko profita. Ako si odlučio nešto uzeti, nekome drugome nanosiš štetu svojom radnjom. Tvoj susjed možda neće osjetiti na računu da si mu upao u mrežu, ali bi mogao osjetiti na brzini. Dakle, oštetio si ga. Ne državu, ne T-com, nego pojedinca. Namjerno, usput rečeno.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Susjeda mozda i nije najbolje hackovat. Lose je ne znati nesto uraditi a dobro je uvjek nauciti nesto novo. Ako imas znanje za neke stvari ovakve vrste trebalo bi i da znas zaradit da platis sebi internet. Mozda treba malo parafrazirati ovu temu. Nije ilegalno djeliti informacije ovog tipa pa pun je youtube istih. Onog momenta kad ostetis nekoga neduznog tu vec upadas u problem. Ja sam za znanje na prvom mjestu jer nikad ne znas kad ce ti zatrebat mozda i za neke dobre stvari kao na primjer zastiti sebe i svoje susjede. Takodje treba i obrazovat ljude da ne zloupotrebljavaju svoje znanje. Ja znam kako upasti svim susjedima ali to ne radim jer internet me kosta oko 15 eura mjesecno i samo je moj :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.