withdrawal dnevnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Pozdrav narode....

Primjetio sam da ima podosta dnevnika konzumacije, ali nitko nije napravio dnevnik ne konzumacije. Moje osobno mišljenje kao stalni pušač jest da svatko bar svakih 6 mjeseci bi trebao imati bar tjedan dana ne konzumacije kako bi se smanjila tolerancija prema aktivnim sastojcima marihuane ponajviše tolerancija na THC. Da se razumijemo ovo medicinski nije potrebno, i nema ništa loše ako odlučite da vam prestanak pušenja nije potreban. Ja nemam mogućnost unutarnjeg uzgoja a iskreno za vanjski mi nepada napamet te sam ovisan o raznoraznim dilerima. Shvaćam da je to veliki minus ali drugog načina nemam. Korištenjem marihuane se kao što svi znamo vremenom razvije tolerancija prema biljci te je potrebno uzimati više supstance za isti efekt što zna biti opako po novčaniku. Tolerancija se doduše relativno brzo smanji, već nakon tjedan dana se osjeti razlika, te se ovim putem upotreba može dovesti i do čak 5 g mjesečno uz apsolutno isti efekt kao da popušiš 50 grama.

Stalni sam pušač već dvije godine, u prosjeku dnevno bi to bilo cca 3 jointa, vikendom i više. Bez ovakvih restrikcija danas bih trebao trošit stotine kuna ako ne i tisuće kako bih upraznio želju za marimahovinom. U ovoj temi ću podijeliti sa vama period kada počne utjecati withdrawal ili posljedice psihičke ovisnosti prema marihuani. Volio bih pomoći ljudima u mojoj situaciji koji isto nisu bog zna u kakvoj financijskoj situaciji u ovom tako reći skupom sportu, a zaista ovakav način nije niti težak niti mučan i siguran sam da je puno ljudi ovdje koji istu stvar rade i slobodno napišite i svoja iskustva. Istodobno sam psihički ovisnik o cigaretama i mogu reći da je nedostatak nikotina mnogo gori od nedostatka THCa, ali ovisno o tome koliko često konzumirate toliko će vam biti teško ali upamtite snaga volje je uvjek jača, prema tome skupa sa svima vama od danas ću i ja proći kroz jedan takav period pa počnimo ;)


1. Dan

Sinoć oko 9 sati sam popušio zadnji joint i zadnji miligram zalihe koju sam imao. Prvi dan je inače relativno lagan, često mi pada napamet kako bih mogao zapaliti, i u principu najteže je preći preko onih ritualnih joji, tako je bilo jutros, inače mi je jedan nedeljni ritual wake n bake, zapaliti joint, pogledat CNN i popit kavu,danas sam to obavio trjezan ali nije me odveć zbediralo. Ponekad je moguća lagana živčanoća i nekakva vrsta umora, danas nisam zivčan doduše ali imam taj čudan osjećaj umora. Ponajviše me malo tjeskoba hvata za večer pošto je nerjetka nesanica u takvim situacijama, ali i za to ima trikova. Ja si volim upaliti neku umirujuću muziku, još najviše gode Big Bandovi iz 30 i 40ih, ali to je indivudalno, ili pustite da vas Tv uspava i ono što meni paše ako sam kod djevojke ili ona kod mene jest orgazam, to me inače pošteno izmori i uspava ;)


Potrudit ću se da vam svakodnevno javljam napredak do iduće nedelje kada bih withdrawal trebao skroz nestati a nakon toga je lako još tjedan dana ne pušiti kako bih vratio toleranciju skoro kakvu sam imao prije prvog jointa u zivotu prije dvije godine. Još jednom napomenjujem nisam u mogućnosti sam uzgajati i shvaćam da nema ništa loše ako se ova radnja ne napravi te se ovo prvenstveno odnosi na članove koji svoju biljozu kupuju a ne gaje, ali po mom mišljenju nebi bilo odviše da ovo naprave i pušači koji imaju pristup većim količinama iz dva razloga, nakon ovoga se zaista dobije high sličan onome koji smo dobili kada smo se i zaljubili u biljku što je ako ništa više interesantno, a isto tako dobro je regulirati svaku ovisnost čisto da čovjek može zaista reći da u toj biljci nema ništa loše te da iako ovisnost postoji nema veze sa "težim" psihičkim ovinostima kao što su nikotin i kofein.

Poželite mi sreću i slobodno sva pitanja o temi te osobna iskustva su više nego dobrodošla ;)



našao sam još jednu sličnu temu na forumu

https://www.vutra.org/topic/8404-dnevnik-nekonzumacije/

možete još pomoći naći ovdje, ja sam ga prelistao i ima i tu podosta materijala ali sam htio malo na ovakav day to day opis te pisanjem u toj temi nisam mogao točno izreći što sam mislio ali preporučujem da se ako niste isto pročitate i to.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Dan 2.

Pozdrav ekipa, evo kako sam i rekao nastavljamo sa obzervacijom. Sinoć nisam baš spavao. Marihuana funkcionira kao sedativ te nakon dugoročne upotrebe najednom nedostatak sedativa znači da će se cijeli sistem teže uspavati. Legao sam negdje oko ponoći, prevrtao sam se do negdje 3 sata, kada više nisam mogao izdržati popio sam tabletu za spavanje. Probudio sam se već u 8, na prvi zvuk sam skočio, a cijelu noć me pratio jako lak san, i najmanji zvuk bi me probudio. Kad sam se probudio umor od jučer se nastavio i sad uz sve što sam neispavan osjećam se kao da sam sinoć lumpovao. Najbliže za opisat je nešto slično mamurluku. Osim umora, još jedan simptom mi se javio, nisam gladan, nemam tek nikako. Sad je već prošlo podne i inače bi sigurno lijepo pojeo, ali loše mi je samo na pomisao na hranu. Već sam rekao da sam i nikotinski ovisnik i danas sam popušio 30 % više cigareta nego uobičajno, to je vjerojatno zato što mi psiha asocira dim i pušenje sa marihuanom pa imam veću želju i za duhanom.

Ali nije sve sivo, dobre sam volje, nisam nervozan, imam pozitivan outlook i sve u svemu sretan sam što se borim sa ovisnosti i pobjeđujem. Inače je drugi dan najgori i nisam jednom prekinuo odvikavanje drugi dan. Ali i ovo pisanje mi pomaže jer se nadam da ću još nekom pomoći...

Važno je zaokupirati misli, preporučujem muziku i recimo dobru knjigu, sad ću ići na silu nešto pojesti kako nebi dodatno oštetio sustav zbog trenutnih vrućina.

Pozdravljam vas sve sad i javim vam se sutra kada bi već trebalo biti puno bolje...

Mind over matter!
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
3. Dan

Pozdrav ljudi javljam vam se sad 72 sata u krizi, 3 dan je najbitniji, ovisno o organizmu sada bi već trebali osjećati kako simptomi i zelja popustaju. Kod mene je zbog uigranog i brzog organizma svi simptomi koje sam napominjao kao što su umor, nesanica su netragom nestali. Sinoć sam iz umora lijepo odspavao, danas sam jeo i vratio mi se tek. Nikada mi se nije baš desilo da su svi simptomi ovako brzo nestali pa pretpostavljam da su vrućina i znojenje ubrzali proces ciscenja sistema. Nakon što par puta odradite ovo znat će te točno kada se to desi.

Nakon što simptomi nestanu to je znak da sad kreće druga faza procesa a to je spuštanje tolerancije na THC, ta faza inače traje najmanje 3 dana i nakon toga ste spremni za pušenje. Nakon 3 dana stavite samo trećinu onoga što ste prije stavljali u joint i provjerite rezultat. Idući post ću vam javiti za 3 dana nakon što zapalim. U ta 3 dana nema posebnih simptoma a ako ih bude onda ću vam javiti ali mislim da neće biti ništa jer je withdrawal prestao.

Čujemo se za 72 sata kada ću opisati postupak i ako ću moći i u slikama da vam i tako pokažem koliko sam uspio smanjiti unos marihuane.

MInd over matter ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Vozdra ekipa sa malim zakasnjenjem donosim rezultate:

U petak nakon tjedan dana ne pušenja sam zapalio prvi joint:

REZULTATI:

Tolerancija se smanjila za 30%
Puno jače puca i ta manja doza

I evo ga završena je tortura ovog tjedna, drago mi je što sam to uspio i nije bilo lako ali definitivno se isplati i novcano i duhovno kontrolirati svoju ovisnost i nadam se će vas moje iskustvo potaknuti na sličan pothvat.

Za sva pitanja sam tu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: delboy and usrname
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.