Wonder Woman, 250 w dual spectrum i eventualno LST

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Kad sam prikupio sve nužno za uzgoj, moj prvijenac može početi. Informacije koje sam iščitavao s vutre.org puno su mi pomogle što se tiče samog uzgoja, ali isto tako, i s energetskim poticajem, pa bi vam se ovim putem zahvalio svim uzgajivačima i moderatorima na tome. Box sam sam napravio a kupljeno je samo ono što se je kupiti moralo, jer me taj način više veseli i povezuje s cijelim projektom uopće.

Ovdje ću prikazati i fotke box-a čisto iz razloga da eventualno nekom pomognem s idejom ili kao poticajem da se to može uraditi i na ovakav način. Box je konstrukcija od letvica 70x90 cm a visina je u jednom dijelu 120 a u drugom 180 cm, obložem kapa fix materijalom (inače služi za kaširanje tiskanog materijala, reklame, panoi..), te s unutarnje strane folijom za "preživljavanje" iz ljekarne, a na podu je, kao dio konstrukcije, korito visine 10-tak cm s odvodom da prilikom flusha i možebitnog pretjeranog zalijevanja voda jednostavno ode u kanalizaciju.
Kao što se može vidjeti iz naslova lampa je 250 wata s diy reflektorom od alu lima, hlađena s malim pc venilatorom koji je kao i ostali spojen na potenciometar (nalazi se van box-a skupa s prigušnicom od lampe). Sveukupno će biti pet ventilatora, tri pc unutra za mješanje zraka i dva 220 v za ispuh (upuh je pasivan).



1.jpg
2.jpg

3.jpg


Potovi su od 25 litara s izbušenim rupicama 6mm tzv. air pot, zemlja je Klasman Potgrond H + perlit koji će biti zmješan u nekom omjeru.

Gnojivo Plantella list i cvijet

Sjemenje je od Nirvane i svašta lijepog pišu o njemu ili bi ja htio to tako vidjeti, to će vrijeme pokazati ali uz vašu pomoć uopće ne sumnjam u rezultate mog prvog growa.

Mislim da nisam ništa zaboravio u uvodu ali neće biti problem i naknadno pojasniti ako bude upita.

Sjeme je stavljeno na klijanje 12. 04. a vege će biti na 18/6.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Pohvale za trud :)
Ne vidi se na slici kolko su udaljena ova 2 venta od stranice, nek budu barem 5cm odmaknuti od "zida".
Sretan grow !
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Jesu Stipe, ali se bez problema pomiču lijevo-desno, naprijed - nazad. Hvala.

Bizo, budem probao prvi ovako a kasnije, samo nebo je granica.

editiraj prethodni post. Nema potrebe za duplima...zzz
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Nakon dva dana klice su razbile oklop i proviruju van. Zemlja je pomješana s perlitom i sjemenke idu u male posude dok ne ojačaju. Sve je dobro zaliveno s ph 6,4 a temperatura je nakon nekog vremena 27 ° vlaga 51°. Nekoliko fotki...
DSCF4520.JPG DSCF4521.JPG DSCF4522.JPG DSCF4523.JPG
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Stvarno lijepo pripremljeno sve,biti će zadovoljstvo pratiti ovaj dnevnik :)
Sretan grow :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Bez brige,dobro si pripremljen a dobra priprema je pola posla kažu :)
Za sve ostalo tu su naši zlatni dečki pa će sigurno uletiti ako negdje zapne :)
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
5. dan


Kao što možete i vidjeti imam tri prinove, dvije drage mi biljčice koje su jučer izišle iz zemlje krhke i minijaturne te ovlaživač. Naime, imao sam problem s vlagom i jednostavno sam se odlučio uzeti ovlaživač. Tek sam ga nedavno stavio u pogon pa još ne mogu reći da li zadovoljava, ali svakako za koji dan opišem situaciju.
Inače, stvar grije vodu i lagano isparava, nema onog mlaza magle i para koja izlazi je vruća na samom izlazu tako da sam skeptičan jer i temperatura bi mogla postati veća, no, neću ništa prejudicirat vidjet ćemo uskorokako to šljaka. Par slikica...

DSCF4524.JPG DSCF4525.JPG
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.