WW Auto i Chocolope Haze Auto, home made box 120x120x40 [hps 250w]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vent mozes utisati sa potencijometrom,vidi izmedju srafova sto ti drzi vent stavi neku gumu kao podloske to ce isto pomoci malo sigurno bar zbog vibracija.I kao sto kolega kaze gore 400w bi ti bilo malo puno mozda to izuskuje na tvoje gabirite boxa i zescu ventilaciju.Ove ventove sto imas od pc sto kazes da su ti crkli,nabavi druge one od 100fi nisu skupi a za vetar da glume dusu dali i privezi ih na punjac od mobitela malo ce slabije da rade ako je punac od 5v ,tu najbolje radi posao ovakav adapter za laptopove index.jpg mzes na njega privezati opusteno 3kom i jos ima opciju za rad od 3,5-12v.Zice idu sa venta crna na crnu a crvena i zuta idu na crvenu od punjaca i nema greske takvim vezivanjem zica ne mozes da ih spalis.Ima i tema na forumu o tome bas.Evo par linkova mozda ce ti koristiti.
https://www.vutra.org/threads/ventilatori.7575/
https://www.vutra.org/threads/tutorial-kako-spojit-ventilaciju-modifikacija-atx-napajanja.3619/
https://www.vutra.org/threads/potenciometar-za-ventilator.13641/
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and antonio80
10.11.2014
168
193
43
.Zice idu sa venta crna na crnu a crvena i zuta idu na crvenu od punjaca i nema greske takvim vezivanjem zica ne mozes da ih spalis.
U tom grmu lezi zec . Znaci bili su dobri a ja spojio samo crvenu i crnu i vidim nece
Onda sam ih razjeba ,otvorija slomija i bacija
 
10.11.2014
168
193
43
Morat cu ih ostavit do iduceg ponedjeljka , misli su mi s njima i totalno sam opsjednut . Nije bit u plodu vec ovoj mistici i svemu . A kako je otac sprzio aut ovo ce bit i za ulje tako da imam motiv vise jer zivot vrijedi previse pogotovo majcin .

No da sad ne placem i dramim pokazujem kako sam rjesija kap na kap . U tanko crijevo sam nagurao filter za duhan i fino kapi u razmaku 10 sec po kap . Na kraj stavio krutu cjevcicu da tocno mogu usmjerit i zabost kraj biljke .
20170414_110327.jpg 20170414_110342.jpg
Termo i hidrometar jucer nakraju nisam kupio jer bi digitalni da mogu iscitati kad me nema jer tada i radi .
Kupio dimer i razocarao se . Nepouzdano je skroz i mislim da ce se zapalit . Cudno zvrci i cuje se vise od venta a onaj VIKO nisam nasao .
Inace mi se cini da malene idu sporo al vjerovatno jer je u boxu temp 18-24 al nema veze bit ce idu topliji dani .
Veliki pot i dvi biljke ne ide , prevelik razmak za ovo moje sjenilo . Probat cu sta promjenit . Ph listice nisam nasao .
Svima koji slave
SRETAN USKRS
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Jeste ti dimeri nisu svaki pouzdani.ovaj viko je proveren.Potove u buduce stavi manje zapremine ako radis dve biozice 10-12l bi ti bilo okej ili jednu ali u vecem potu.Vidi ti samo nekako okreni taj refle.uzduz boxa i trebalo bih onda da bude ok onda.Nisam samo shvatio ovo zalivanje,iz kog razloga si izabrao takvo navodnjavanje.:spliff::popcorn::
 
10.11.2014
168
193
43
Jeste ti dimeri nisu svaki pouzdani.ovaj viko je proveren.Potove u buduce stavi manje zapremine ako radis dve biozice 10-12l bi ti bilo okej ili jednu ali u vecem potu.Vidi ti samo nekako okreni taj refle.uzduz boxa i trebalo bih onda da bude ok onda.Nisam samo shvatio ovo zalivanje,iz kog razloga si izabrao takvo navodnjavanje.:spliff::popcorn::
Bit ce same 10 dana pa bat malo da vlazi . Hps susi zemlju a slabe su jos . Dva tri dana ok al deset bi se osusile .potove sam odredija velike s sjenilo cu napravit novo s manjim lukom da vise rasprsuje
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur
10.11.2014
168
193
43
20170420_171818.jpg Dan 9.
Nisam moga izdrzat i otisa sam do boxa . Kad otvotih vrata :banana_rasta: 20170420_171826.jpg oooo jeahh . Onaj sistem navodnjavanja je super kapne samo koju kap tako da ne ditam nista do ponediljka a onda ide motanje ,i savijanje . Svi prijedlozi su dobrodosli za hranu , i trening . Ventovi unutra idu iduci tjedan 2x12 v vent od 12-28v . Kvalitetni su .
Savjet za novu zarulju 250w ako ova cikne a i stara je . :mario:: vracam masku na box i mastam do ponediljka . Pozdrav ekipa
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Savjet za novu zarulju 250w
Kupi drugu i stavi je u stek da imas ako ti ta crkne.Imas sad one sijalice 2 u 1 sto kazu.
SunMaster 250W Dual Spectrum Grow+ PHOTONIC
SunMaster600_dualspec_03-400x400.png
Sto se tice prihrane nemas potrebe jos nista,eventualno neki root da nabavis a i mozes bez njega.Topiranje uradi na 3 ili 4 sprat i lagano onda krenes posle topinga na lst.Eto to je to sa moje strane za pocetak.Da vidimo sta ce jos kolege da savetuju.:thumb::popcorn:::respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: antonio80
10.11.2014
168
193
43
Strah me automate topirat . Gleda sam st kako i kad i bojim se da ce do ponedjeljka prerast . Vidit cemo . Mislija sam lst i mrezu poslije . Vidit cemo ako se javi jos tko iskusan u pon kad bude nova tura slika . Do tad .:crazyd:
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
U izvini sad sam provalio sta sam napisao,ja zaboravi da su tvoje cure automati.Sacekaj bolje druga misljenja ja oko topinga automa slabo sta znam jer ih nisam nikad radio.Mada ima ona verzija cilii od naseg kolege znam da se topiraju i super topiraju.Cekacemo ipak da se jave strucnjaci.
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zato se automati ranije topiraju nego fem,da bi mogle brze da se oporave posto imaju predvidjeno vreme koliko su u vege.Trebao bi mozda da se vec raspitas kod kolega sta da radis dal da ostavis tako ili da topiras.
 
10.11.2014
168
193
43
Eto vraga , listovi se obisili ko stara .... al sad kako sam kupija mjerac vlage znam i zasto . 20% kad lampa radi i oko 50 kad ne radi . 20170424_105642.jpg 20170424_105621.jpg e sad kako dignuti vlagu ??? Napravio sam posudu u kojoj gori mala zaruljica na 12 V i ventilator koji puse bas u vodu a gore drugi koji ce puhat po bilju . Sutra cemo vidit radi li . 20170424_134200.jpg pluto drzi zaruljicu koja mora padat zajedno s razinom i normalno da cu te zice uredit . Napajanje od compa ide van boxa . Mislija sam i napravit parnu kutiju van boxa koristeci toplinu od prigusnice al sam odusta jer nije ugrojala 2 l vode za par sati .
Ako tko ima bolje rjesenje s vlagom nek puca ,vent ne smin gusit jer sam na 28-30 temp
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
ja sam bas u drugoj temi komentariso ovu tvoju skalameriju,vodi samo racuna sto kaze drug H.gold oko struje te.Meni biljke deluju ok za sada sve u svemu ide ti dobro...:popcorn:::joint2:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: antonio80
26.12.2016
60
195
33
Mozda grijesim , ali ja se nebi usudio igrati s strujom ovako. Jednostavnije je drzati mokru krpu blizu ventilatora ili lampe i nek se isparava ... nekoliko puta na dan je namocis i rijeseno , ili cak mozes staviti posudu s vodom u boks da bude sto blize lampi , i stvar rijesena .a kad bilje malo poraste dobije zelene mase vlaga ce ti porasti .nekazem da je ovo lose rijesenje , ali podizes si mogucnosti za kratki spoj , pozar ili jos gore da te strese struja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: antonio80
10.11.2014
168
193
43
Mozda grijesim , ali ja se nebi usudio igrati s strujom ovako. Jednostavnije je drzati mokru krpu blizu ventilatora ili lampe i nek se isparava ... nekoliko puta na dan je namocis i rijeseno , ili cak mozes staviti posudu s vodom u boks da bude sto blize lampi , i stvar rijesena .a kad bilje malo poraste dobije zelene mase vlaga ce ti porasti .nekazem da je ovo lose rijesenje , ali podizes si mogucnosti za kratki spoj , pozar ili jos gore da te strese struja
A 12 v je ,kad peres motor od auta smijes li polit akomulator vodom ? Smijes i oce li se spojit ? Nece . Hvala na brizi al dok nisam kupija onaj vraziji mjerac nisam se ni smara . Inace sva struja mi je van boxa . Vidit cemo sutra kako je proslo . Ne mogu do boxa kad hocu nego kad mogu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran and hazeri