WW & C99 hps150w Čudovišta iz ormara by Freak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Meni ovo liči da biljka ne dobija magnezijuma dovoljno...
Pogledaj po tablici idealan pH za usvajanje Mg, pa probaj na taj način da ga dodaš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budjavBud

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Pa nemogu još zaljevat kad je zemlja još vlažna, kad se posuši zalit ću vodom malo većeg ph, ako je to možda problem, pa javim rezultate;) hvala vam na pomoći
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Flush,pa izvadi biljku van iz pota,skini svu zemlju oko korjena i sa vrha.Ostavi minimalno te zemlje koju koristiš i ubaci novu pomješau sa perlitom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Closet freak

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Perlita nemam, ali imam 4l kantu u koju sam prije par mjeseci punu nadrobio stiropolom, tako da ću njega umješat. kad stavim novu zemlju da li ju trebam onda zalit ponovo ili samo tako ostavim?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Može i stiropor,ja ga koristim oduvjek. Predpostavimo da ćeš imati jednu loptu s zemljom i korjenom promjer 15-20 cm sve ono okolo skini. U kantu ubaci do polovine mješavinu zemlje i stiropora,onda ubaciš biljku,nadopuniš okolo ostatak mješavine zemlje,alo rukom pritisneš(ne prejako) i zaliješ sa cca 1L vode. Mnogi griješe što ne zalijevaju kanticom koja ima sito na vrhu! Puno je bolje sa sitom,i to iz dva puta u razmaku od par minuta.Nakon takvog zalijevanja nema odljevanja vode ;)

Zaboravio sam napomenuti da ne stavljaš istu zemlju,nego neku provjerenu...TM ili sl.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
e hvala, pa zemlja je provjerena, compo sana univerzalna, c99 nema nikakvih problema s njom...ww sam prvi put zalio s otvorenom bučkom tako daj je malo stislo zemlju, pa nije bila toliko prozračna..sad sam izbušio par rupa na čepu od flaše tako da će sad biti oke.

Da li je baš potrebno flushati? jer sad kad je suha zemlja mogu je više skinut nego kad je mokra..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivan8

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
eh, neznam da li je ovo bila dobra ideja.... flushao sam biljku sa 3x više vode od posude ph 6.5, a kad sam ja idiot išao vadit biljku van, nije bila grude zemlje kako si ti rekao mićirun nego cijeli oblik posude dok sam do pola izvadio korjen van onde se je prepolovilo na pola i korjen je pukao i ode nešto više od 1/3 korjena... sad sam nekako nadopuno sa zemljom i stiroporom zalio s 1.5 litrom vode i sad će ići u box, neznam što bi sad trebao očekivati...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa, to mora da zaboli, ocekivati mozes svasta tako da bolje nista ne ocekuj, prati stanje pa javi, sad nema nazad. nadamo se da je biljka borac. ja inace u zivotu nisam presadjivao biljku nakon zalivanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and beštija

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
da, sad je prekasno za savjete oko nje..poslušao jedan i sad ga jbaj...dok trebaj slušat tuđi savjet, onda radim po svom, a dok netrebam onda obrnuto..valjda mi nejde zato...

Morao sam ostavot sve na miru, da se posuši zemlja, fushat, pa malo pognojit i amen..ove sporedne grane su izgledale skroz zdravo
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Uhhh,moja greška,nisam napisao da treba raditi sa suhom zemljom!?!? Mislio sam da se to podrazumijeva... sorry nije namjerno..Malo je udalji od jakog svjetla,a to što je trećina korjena otišla i nije za paniku,ako joj zemmlja bude odgovarala živnut će u par dana
 

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
U uzgoju postoji praksa kresanja korijenja (root trimming) i to nije nikakav smrtni grijeh, dapače, analogno topiranju, promovira se brži rast novog korijenja, tako da to što ti je otpala trećina i ne mora biti nužno loše.

Uzeo sam si 5 minuta vremena da prosurfam malo o toj tvojoj nesretnici i evo što sam našao, možda pomogne.

My Dinafem Whitewidow plant eats like 2x the amount of nutes of all my other plants. Not sure if it was the seed or what but if I don't give it nearly double the nutes of my other plants (Barneys Farm Critical Kush) or it starts to turn yellow.. Just my experiance.

http://forum.grasscity.com/indoor-medical-marijuana-growing/1256326-dinafem-white-widow-green-house-seeds-kalashnikova-grow-journal-pics.html?p=19209659

Glad za nutrijentima nije neobična kod hibrida, čitao sam na Mandalinim stranicama da se križanjem/stabiliziranjem nekog straina zna izgubiti "energetska efikasnost" biljke i takvi hibridi jednostavno ne uspijevaju bez ogromne količine gnojiva. Sudeći po iskustvu ovog growera, moguće da je WW od Dinafema baš takva sponzoruša.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
misliš da je lišće počelo žutjet jer je već sve pojela? sad sam joj smanjio usta i stavio više hrane, vidjet ćemo sad što će bit..LOL
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Mičurin, bez tvojeg savjeta i moje greške moja biljka bi još tjerala žute listove ili ni nebi, ali da sada je odma ozelenjela,haha:D sve se vidi na slikama;)

20. dan cvjetanja...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore and CilI

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Znači,u prevodu bi to zvučalo kao da je spašena? Ako je tako,duša mi je mirna,i drago mi je ako sam pomogao ;) Naprijed, samo opušteno(Powerova riječ) ne previše vode,oprezno s gnojenjem i povremeno nekim štapićem prokopaj po zemlji oko biljke. 5-6 cm u dubinu minimalno. Ako i malo oštetiš koji korjenćić ne brini. Biljka ti je pokazala da voli lagana tla i da nije od neke teške hrane.
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
Stvarno je dobro što se oporavila :D Gornji sloj zemlje je nekako stegnut, malo ću ga onda još pročačkat da ne ispadne beton..Ovo pod laganija tla misliš da nebi trebalo previše gnojit?
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Često se zna desiti da se zemlja "ukori",na površini tvrda kao beton i kada zaliješ vodom,ona samo propiša kroz pukotine van... Da se to ne bi desilo,malo je proćaćkaš nekim štapićem i onda homogeno prima vodu.Zato uvijek preporučujem tuš prskalice ;)
Lagana tla su ona koja u sebi imaju majnje crnog fosilnog treseta,a više vlaknaste tvari. Prozračna su,i dosta dobro čuvaju vodu. Mnogi griješe kod zaljevanja jer površinski zaljevaju ukorenu zemlju,koja ostane mokra površinski a u sredini i na dno ne dođe ni kap!? Zato je dobar ovaj sistem što sam naveo i poželjno je na dno podstaviti tanjutrić pa ponekad ako je gore malo vlažno,samo u tanjurić par puta po 1-2 dl i sve će biti ok. U vegetaciji biljka pije puno manje nego u cvjetanju! 4-5-6 tjedan cvjetanja pije najviše.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
i dalje je najbolja metoda zalijevanja potapanje cijelih posuda u vodu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.