WWauto [150w CFL, 250w HPS] by Grisnak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Pozdrav drugarice i drugari,
bliži se jesen i vrijeme je za novu avanturu. :)

Sjeme: WWauto - Dinafem Seeds
Zemlja/mješavina: Compo Sana/Glisnjak + perlit/glinene kuglice
Pot: DIY air pot 12 litara (bila u manjem od 6 litara...:rolleyes:)
Box 1: 40x40x100; 150w CFL, mylar diamond folia, pasivni upuh, 5 pc ventova, term/hygro
Box 2: 100x60x160; 250w HPS, bijela boja, pasivni upuh, CT, Blauberg 125vk, term/hygro (jos trebam dodat jedan pc vent na ct i jedan veliki ventilator da mi puse unaokolo :) )
Režim svjetla: 18/6 i 12/12
Gnojivo: Novalon, Cvetal zeleni, Hesi bloom, fosfor i boost(boost trebam kupit)

Malena je stara 16 dana. Trenutno je u malom boxu na 150w CFL-a. Temp. u boxu je 30, temp okoliša je 27/28. Vlaga varira dosta, ali ne pada ispod 40%. Kad ima sunca iznesem je na sunce, zaštitim pot sa bijelom majcom da se ne pregrijava. Južnato vrijeme sa dosta oblaka ovih dana... steta.

Testiram Box 2... trenutno radi samo turbina na ct-u, regulator brzine je na malo vise od pola i temp. mi ne prelazi 32/33, a temp. okoline je 27/28. BB radi posao. Evo par slika... uživajte, komentirajte...
#katana mod On

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg ww4.jpg ww5.jpg ww6.jpg ww7.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

Frizhideron

Aktivan Član
15.12.2014
171
329
63
:) ajde, srecno! :)
nema veze sto je sad takva temperatura, evo, jos koji dan/nedelju, pa ce da zahladni :)
samo guraj, lepo izgleda. (btw, 250w ume da iznenadi uvek :D )
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
@joca dobro ti izgleda malena, ali ja sam trenutno pod cfl-om tako da se to ne moze uspoređivat sa hps-om
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Evo me sa updateom...
Danas joj je 23 dan. Prebacio sam je pod HPS... sad mi je pod tim svjetlom sve cudno... brzo raste, ali su i nodovi udaljeni u 3pm :D
Ako budem pri lovi sljedeci grow cu uzet mh zarulju za vege ili neki dual hps...
Enivej iznosim je malo i na sunce (38 na suncu bilo danas) pa je vratim u box. Temp u boxu je oko 28-30, nije lose sa obzirom da je temp okoline 27/28. Vlaga je oko 45-55. Dodao sam dva pc venta na 12v. Jedan puse direkt u CT, dok drugi hladi prostor izmedju CT-a i biljke. Biljka je udaljena od CT-a 20cm.

Nije dobila nista od gnojiva osim NovaloN-a u pocetku - ocito triger za malo ranije cvjetanje... Pistile su izbile na sve strane, a sljedeci node ce bas krenit, sto mi i nije neka sreca jer sam mislio da ce se jos malo zadebljat prije nego krene u cvjetanje. Nije se zadebljala jer kad sam je prebacio iz malog pota u veci zemlja se rasula i korijen je visio. Takva bilja rezultira ovako - da je slabasnija nego sestra koja je pod CFL-om... nije bas ali napravio sam pocetnicku gresku :rolleyes:. Nije sve tako crno, ide ona, siri se i napreduje. Sutra cu je zalit i dobit ce pola doze Hesi Bloom-a. Toliko za sada :)
#katanaModOn

ww1.jpg ww2.jpg ww3.jpg ww4.jpg ww5.jpg ww6.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Pozdrav drugarice i drugari,
danas ide micro update, čisto da vidite koliko je porasla u 4 dana, a i da zabilježim početak cvjetanja.
Dobila je pola doze Hesi Blooma, vlaga je 35-40%, temperatura po noći bude oko 23, a po danu oko 25-27.

Malo sam se plašio koliko će hps grijat jer ga nisam imao prilike vidjet u živo kako radi. Jako sam zadovoljan. Turbina trenutno radi na manje od pola brzine. Kad dođe zima tj. ako dođe zima trebat ću grijat box.

wc-prvi-dan.jpg

Stojte mi dobro i veselo :D
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Drugari pomagajte :)

Neznam šta joj je. Veliki listovi su počeli blijedit. Neznam da li joj fali hrane ili joj je previše hrane ili fali nečeg drugog. Dobila je punu dozu Hesi Blooma prekjučer. I folijarno je dobila malo Plantelle za orhideje - oko 5 propisane doze. Čini mi se da pola pota ostane suho koliko god sporo zaljevam. Okopavam gore zemlju, ali nemogu duboko baš da ne oštetim korijenje. U boxu je temperatura 25.5, a vlaga oko 40%. Možda je problem sta je iznosim svakodnevno iz boxa na sunce (mozda joj je to stresno). Ujutro mi se box pali u 6 sati. Oko 10 je iznesem na sunce i na suncu je do 6 popodne, onda je vratim u box do ponoci kada se svjetlo gasi.

Ne izgleda prezadovoljno, evo par fotki.

p1.jpg p2.jpg p3.jpg p4.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Štaćukadjevolim

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
To meni izgleda kao da fali magnezija
cannabis-magnesium-deficiency-200x200.jpg Sta nije isto?
medium_magnesium-deficiency.jpg Ili ova,uglavnom listovi kojima fali magnezija,pa ako pomogne...
 

marginalan

Aktivan Član
30.08.2015
143
460
63
Prijatelju to sto je cimas box pa vani na sunce to joj dobro nije Razlika je velika Moje skromno misljenje je da to ne radis :djede: Sacekaj nekog od asova da ti odgovori;)
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
@marginalan nisam siguran da je to problem, jer imam iza sebe sad preko nekoliko growova i svaki sam iznosia na sunce... ok svaka biljka je prica za sebe pa mozda to ovoj ne odgovara ali mislim da joj fali magnezija kako govori drug @hazeri
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Dobila je punu dozu Hesi Blooma prekjučer. I folijarno je dobila malo Plantelle za orhideje
A sto tako kad je u cvjetanju?
Ako su gnojivo i zemlja dobri, nema trika da nesto od elemenata fali. PH moze zajebavati da se biljka ne hrani pravilno. Kakav je PH?

EDIT:
Čini mi se da pola pota ostane suho koliko god sporo zaljevam.
Ne moze ostati suvo drug, ako zalivas polako, polako ne znaci da odjednom saspes dva litra vode samo malo sporije nego kada bi okrenuo flasu i voda izasla iz nje, polako znaci, pokvasis malo po povrsini, vidis kako voda stoji kao barica, onda sacekas da to zemlja popije, onda opet polako 1deci vode, pa sacekas da zemlja popije, pa 2 deci pa sacekas da zemlja popije i tako. I nema beda, ne moze pola zemlje ostati suvo nikako :)
Postoji mogucnost da si prenabio zemlju, pa ne moze da fino upije vodu, ili joj treba bas predugo, inace zemlja treba da bude rastresita, nema potrebe nista nabijati, pritiskati i ostalo, kao kad sadis naprimjer sadnice necega, kruske, sljive i slicno, tu moras dobro da ugazis da izadje vazduh :D U slucaju sa kanabisom NE :D
 
Poslednja izmena: