LED X5 SuperUnknown LED raznih vrsta DIY-no budget lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Hmm...ako je temp tako niska samo noću, znaci li to da onda ima stagnaciju samo u procesu fotosinteze, ili se pak to odnosi na kompletan razvoj i u periodu dana?
Nadam se da ne cjepidlacim sad sa puno pitanja, samo me znaima, a net mi ne daje bas odgovore koje trazim
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ne bi znao to odgovorit,samo imam info u glavi da nema problema sve dok noćna ne ide ispod 13.. do te temperature biljka radi ali usporeno,ispod stagnira.. ako hoces praktični primjer,imam biljku koja je na 18/19 dok svjetlo radi, a 12-14 ugaseno,u Vegetaciji..pa opet raste zdravo..sporije ali zdrava.. dosta ovisi i o strainu,neki ce skroz zaustavit rast ispod određene temperature,a drugi će nastaviti normalno..
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Onda oke valjda, ispod 13 na svu srecu ne ide. To je neka krajnja granica boxa, nadam se da ce tako i ostat...Ili ic na bolje :D Zadnje dvije noci je 15 pa sam kao bar malo zadovoljniji :D

I hvala ti na info!!

EDIT: Cak sam citao na stranim forumima da je najbolja/optimalnija temp izmedu 18 i 21/22
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Dame su jele... Pošto su nepokretne, ja ih hranim, a za njih 4 mi je trebalo samo sat vremena +/- :D
Ekipa ne znam kako to funkcionira kod vas, ali kod mene jaako sporo. Jos nemam nista ispod potova pa moram vadit van, stavit na tacnu i onda svesto izade polako vraćam opet nazad u pot dasene razbacujem :whato:::))

Evo i ponosne gospođice što već 3 dana ne baca jaja/banane! Ali zato ima rane i opekline
IMG_20200329_232634_1.jpg IMG_20200329_232916.jpg

A i ostatak ekipe... IMG_20200329_234826.jpg

P.S. Da režem ovaj spržen list(post prije)?
 

Prilozi

  • IMG_20200329_234826.jpg
    IMG_20200329_234826.jpg
    403,6 KB · Pregleda: 42

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Pa od kada do kada ti radi svjetlo,skoro svi to prakticiramo da radi noću a preko dana da je njima noć... Temperaturu kad ćeš imat uvjete drugi put:Dprobaj držat ne ispod 18 i preko 32.unutar 10%je najbolje. Ako je prevelika oscilacije temp.preko njihove noći javlja se velika vlaga posebno ako ventilacija nije adekvatana. Sad u cvjetanju je poželjno da je niža vlaga. Šteta što nisi ovu visoku cropao samo na dr. stranu.
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Problem temperature je rješen!!
Po savjetu Vutrajoje napravio sam kamin...Štednu žarulju sam stavio u limenku i to stavio ispred venta za miješanje zraka! A temp se svakako digla na 15-16 tako da ce sa ovime ici ja se nadam barem još dva tri stupnja više. A s obzirom da mi temperatura nekada ne ide preko 24 preko dana, oscilacija nije tako velika....Ovaj reflektor sam maknuo sam jednom trenutku i krenule su biti ''tužne''i kad sam ga vrati one opet sretne, a ne smeta mi i ima 4000lm pa reko zaašto ne :D

Cropat necu ništa jer se BOJIM JAJA!! Moš ga *****...Sljedeći grow budem cropao, kad budem puno bolje organiziran, ovo mi je prvi ozbiljan grow jbg


Šta da radim sa tim listom?
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Štednu žarulju sam stavio u limenku i to stavio ispred venta za miješanje zraka!
Limenka se jako zagrijava ali keramika puno bolje isijava toplinu, ako imaš neku vazu radit će,samo izljepiš dobro da ne curi svjetlost i ubaci u box,ne pored upuha, napraviš li tako mora bit razlike :thumb:
Ubuduće ako imas problem s dogrijavanjem, sadi automate:)
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
@.i. ima razlike ako kidam dok spavaju ili je isti vrag? Vjerojatno režem, ali mentor je pitao da mu uslikam, pa cu ga ispoštovat i pričekat da vidim šta ima za reć

@Vutrajojo sada ovo sa limenkom funkcionira, a pošto sam napravio jako na brzinu i amaterski bojim se da bi mi nešto keramicko bilo preteško za ovu ''instalaciju''
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Dobro ako funkcionira onda ne diraj.. nego ne razumijem ovo "preteško" u kom smislu.. nego kako god.. čisto da znas, bude li potrebno još koji stupanj, u keramiku i u box s tim ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hammer 2 +5 bombi

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Haha preteško bi bilo jer je žarulja na kablu od metar i nešto kojeg sam samo naslonio hps reflektor (koji visi na špagicama nekakvim) koji je dovoljno blizu da ako samo pustim limenku sa zaruljon da visibit ce ispred venta. Tako da je to sve dosta klimavo pa bi mi išta osim limenke piva bilo preteško za sve to...Uslikam kad im svane dan ;)

@.i. to sam se i dvoumio, dal im nakon rezanja treba odmor ili energija
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
A kolega moj dobri satra se ti živ s tim biljem i zaljevanjem, zar nije jednostavnije da si kupio pjate i stavio lijepo ispod?
Po meni, a možda nisam u pravu pjat ima više funkcija. Višak vode koju biljčica ne može upiti prođe te stoji dole dok ne ožedni, te sama povuče vlagu kroz rupice nazad gore.
Drugi nekako još važniji je da održava mjesto growanja urednim i čistim, naime po mome nekom razmišljanju ako tako voda kapi okolo moguče je stavranje nametnika, štetočina i bolesti, ipak naše biljčice stoje na jednom mjestu mjesecima, a gdje je vlaga i temperatura konstantna dovodi do boleščina..
Anyway sretno u daljnjem gowanju. :rasta: