LED X5 SuperUnknown LED raznih vrsta DIY-no budget lst

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Nene sve je staklo. Prozirno i čisto, to.je zbog svijetlosti ispalo mutno, a i mislim da bih tesko skinuo i da je difuz... No na srecu nije :D

@.i. misliš da bi stakla iako prozirna svejedno mogla umanjivat snagu?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Predposljedni Update za Velike Djevojke

Nisam pesimista, ali nisam ni vjerovao da će sve to proći kako bi trebalo. Od njih 8 na samom početku, ostao sam sa 4 koje su pokazale preflower pistilom.
Od njih 4, samo 2 su odlučile držat se tog spola do kraja, ostale su otišle u Transgender populaciju. Ostavio sam 2 cure i jednog herma što je tek pred sam svoj kraj promjenio spol, od njega sam dobio max. 15ak grama prozračnih i praznih hedova sa izrazito čudnim mirisom (njen harvest nisam bilježio nit slikao).
Sve je to bilo oke, on mi je poslužio idealno dok sam čekao ove 2 djevojčice....
No kako život baca razne šale i pošalice tako je i meni bacio gazdaricu na vrata da me tjera van iz stana (razloge i detalje ću izostavit, jer nije povezano sa growom), nakon što je gazdarica izašla iz stana sa najavom da se vraća sutra-prekosutra (što se nije dogodilo) nije bilo druge nego rastavit cijeli box jer je zauzimao cijelu jednu prostoriju, ovako je izgledalo IMG_0492.JPG
I tako nakon rastavljanja, osjekao sam manju (bez ikakvog ispiranja i osušene zemlje) jer je šatro bila zrelija i stavio da se suši koliko stigne, a veliku pošto je imala još tjedan i pol do dva bez beda, sam stavio u putnu torbu. Ako se gazdarica pojavi da ju ne vidi, a ona da dobije par dana mraka u nadi da će ju to ''ubrzat''. Jučer smo saznali da do nedjelje možemo sigurno bit u stanu pa sam joj nakon dva dana u torbi i mraku lupio flush sa nekakvih cca 35-38 litara vode na njen pot od cca 15-18 litara. Ona je idalje u mraku i bit će dok joj se zemlja ne osuši, odnosno dok ju ne odsječem. Dal je to pametno ili ne, ne znam, ali svjetlo i reflektor te dio boxa je prebačen na drugo mjesto da bi malene prinove (sweet candy i dva unknowna) mogle nastavit sa životom na nekom boljem i sigurnijem mjestu, barem se nadam da je :D
I tako...eto to je mohja tuga ovih dana. TRUDIO sam se jako oko njih, stvarno jesam i zato bih nazvao ovaj projekt USPJEŠNIM jer iako se sve ovo izdogađalo, harvest se ipak desio ali ni to mi nije najveća motivacija za nazvat ovo uspjehom...Uspijeh bi rekao da je samo zdravlje biljaka, manja je imala tek 2 ili 3 suha listića, a velika nema ni jedan jedini suhi ili žuti list. U jednom trenutku negdje u 4.-5. tjednun sam ju maaaalo pecnuo i to je sve što sam joj učinio na štetu!

Opaske i zapažanja:
-Pod broj #1 što sam još u vegetaciji odlučio napisat kada dođe kraj je; ako topaš jednu, topaj sve! Isto i za vezanje. To svi vi iskusniju znate i sami, ali ako itko od ''početnika'' bude čitao ovaj post nadam se da će prihvatit savjet.
-#2 Uradi Lollipop... popcornovi po cijeloj biljci stvarno nisu neka nagrada, pogotovo kad senešto desi pa skidaš ranije a oni svi još nezreli...
-#3 primjeti sam, na očigled, da sa mikorizom rastu bolje i zdravije, isplati se! (kod melase nisam baš puno promjene opazio, a moda nisam dobro gledao :D iako ću ju sigurno nastavit koristit zbog njenih micronutrijenata)
-#4 Ako imaš mjesta, stavi u što veće potove! Ja sam se zaeobo gadno jer sam izmišljo toplu vodu sa malim potovima pa sam dobio i male biljke( iako ovo već svi znaju, ali čisto da naglasim)
-#5 bez tanjurića/pijata/podloge bilo kakve za skupit ''leek out'' NE KREĆI! Za'ebat ćeš si i box i sobu i izgubit ćeš živce....

Eto toliko o tome svemu, avantura nije gotova... Kako će se dalje odvijat i koliko često ću bit u stanju i mogučnosti viđat svoju djecu u tuđoj kući, ne znam...
Nadam se da ću moć dovoljno da znam šta se događa, a i da bacim koji Up... :)

Evo nekih slika mog patuljka koji dan prerano ubranog na žalost...

Trenutak prije smrti...
IMG_0409.JPG


Smrt...
IMG_0412.JPG IMG_0416.JPG IMG_0474.JPG IMG_0478.JPG


Finalni produkt...

IMG_0419.JPG


Dijeca su prebačena na sigurno, ali isto su bila cca 24 sata u mraku druge torbe :D
IMG_0487.JPG

Još ću Updejtat kad skinem veliku, objavit ću i sve podatke koji idu uz to. Od finalne količine ( mala je siguno :D ) do smoke reporta, kojeg ću napisati ovdje jer ne znam ni strejn ni breedera...


LJUDI HVALA VAM NA POMOČI ničega od ovog ne bi bilo da nije vas!!!
Neću imenovat svakoga posebno, ali svi ljudi kojima sam se sam obratio, a i svi koji su uskakali sa savjetima tokom cijelog projekta, od početnika do iskusnih pa do mentora Smoka! Svima vam veliko hvala!
Ali ovo je samo početak i prva stepenica ka jednom novom načinu života kojeg ću teško zaboravit i zanemarit!


Ljubim vas!!!!


EDIT: Evo ipak koja slika djevoke iz putne torbe, sva je jadna izlomljena. Da ne kažem supercropana... :D
Malo je prljava od flusha ;)

IMG_0541.JPG

Slika nekog srednjeg heda, glavni tj. veliki su pognuti dolje pa ih nisam slikao jer sam fotko samo na brzinu...
IMG_0546.JPG



:rolleyes::respect::respect::respect::respect::respect::vutra:





:sun2::let::sun2:
:wave:
 
Poslednja izmena:

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Hvala ti Dzankiii!!Bio si prvi da im poželiš sreću na početku, a sad si prvi da im ispoštuješ kraj... :respect:eyessss:
Ma zadovoljan sam, ne bih se žalio. Sve ovo skupa je bilo jedno iskustvo vrijedno svakog trenutka! ;)
 
  • Love
Reactions: Vutra Dzanki

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
U nadi sa većom mogučnosti preživljavanja i sigurnijim domom, malene su migrirale daleko od mene i moje prisutnosti :plac:

Za sada žive pod ljestvama, a uskoro će dobiti bolju sobu od te :D
Udomitelji su im dobri, dragi ljudi, još su početnici ali gdje ima volje ima i nade...No sve ćemo vidjeti u narednim mjesecima!
IMG_20200514_220024.jpg



A doma u malom vegetacijskom boxu sam ostavio jednog supertoppanog autića, samo dok ne naraste dovoljno da se bori sa divljinom šikare urbanog grada smiley9934

IMG_20200515_223413.jpg





:respect::vutra:
 
Poslednja izmena:

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Molim za mišljenje!
(tko god ima ikakvo, neka napiše...Nije bitno da'l je siguran u njega ili ne)

Kao što znate sve, situacija je trenutno klimava i škakljiva, u najmanju ruku...
Velika djevojka je bez svijetla od 11.5. odnosno 5 dana! Pistile na popcorn-ima su napokon krenule tamnit (barem neki znak sazrijevanja), trihomima je glava mutna i mlječna ali tjelo na dosta njih je i dalje relativno ''kristalno''. Sutra bih je najranije sjekao, ali AKO IMA IKAKVOG SMISLA ostavit još u mraku, bez da to na kraju učini više štete nego koristi, ja bih je ostavio još. Tu mi treba VAŠE MIŠLJENJE, dal ima smisla držat i dalje u mraku ili s tim samo pogoršavam!?
Mislio sam možda joj i poskidat lišće, ali nisam siguran dal to UOPČE ima smisla radit (kao da svu energiju sad pošalje u cvijet)...

Molim, prosim i žicam za pomoč i mišljenje!

P.S. Zadnja tri dana puštam danje svijetlo da ulazi kroz prozor do podne i onda zatvaram grilje/šalufe/škure (kako god)... Tako da ona s tim dobije cca 6 sati nikakvog svijetla, u nadi da će ona pomislit ''Jaoj pa to zima stiže, dani su jako kratki, a sunce slabo i nikakvo''. Ali nisam siguran na bilje baš razmišljaju na taj način :rofl:


Hvala unaprijed!!!!
:respect:
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Smoke report

Došao je napokon trenutak da i ja napišem report djela naših ruku! :D

Nakon 5-6 dana mraka pa 3 dana danjeg svijetla (bez sunca, oblacno je bilo) sto je ulazilo kroz prozor u sobu, pukla jedna od dvije glavne grane (topirana je bila na 5.-6. katu) i tako nakon dva dana sušenja uzeli smo jedan manji hed i stavili pred fen za kosu IMG_0775.JPG , on tj. oni su izgledali ovako IMG_20200518_162322.jpg isto je odmah otišlo u rizlu... Greška je bila nadobudno smotat sve.
Ljudi dragi, nisam se ovako napušio godinama vjerujte... Nismo pljugu završili a vec sam pitao dragu da se odemo prošetat malo jer sam se osjećao kao na manjoj porciji gljiva, a glava je radila 300kmph

Nakon par sati rollercoastera u našim glavama, stvari su sjele na svoje i tako smo mi odlucili za sljedeću pljugu stavit samo trim IMG_0843.JPG IMG_0846.JPG IMG_0847.JPG ... Opet smo stali na pola pljuge :D :D

Toliko o radu... okus nisam previše doživio, ali miris je vrlo voćni, a tokom rasta je jako dominirao mris zrelog Manga. Da me netko prije vog growa pitao dal znam kako miriši zreli mango vjrv bih rekao da znam, ali kakav je zapravo miris ne bih mogao zamislit, no sad je urezan u moja osjetila njuha :D Po svom laičkom mišljenju rekao bih da je Myrcene u ovom slučaju bio najdominantniji terpen... Mogu samo reći da sam presretan, napokon sam se napušio kao dijete :rofl: Miris prekrasan, biljka zdrava i idalje sazrijeva. Jucer sam joj vrati konstantni mrak te ju je napalo nepoznato stvorenje koje joj je procjepalo tijelo i zabilo štapić u njega IMG_20200518_155056.jpg
Ubrzo nakon toga zatrpao ju je i led IMG_20200518_155150.jpg
u nadi da će joj trihomi požurit da joj više skratim muke koje traju već 8 dana..

Kasnije ću još editat Smoke Repor za manju koja je ubrana 11.5. Na vecer...
Ne mogu sada jer mobitel divlja, pa gubim živce zbog čega si samo otežavam život... :)

EDIT: Malena se nije tako (za moje pojmove) krajnje impresivno prezentirala svijetu, al kad sam joj dao priliku da se ''izdobiva'', osuši i malo odsjedne u teglici, pokazala je svoje...
Njezin miris mi je iskreno malo teže opist, rekao bih cvijetno-kiselkast, ali realno nemam pojma kako bih ga opisao :D Okus, kao i inače, ja to ne osjetim baš. Mislim da mi je jezik malo otišao k vragu :rofl:
Rad; Indica bez sumnje... Što se vidjelo i na njoj tokom rasta i veličine/debljine lisnog prsta.
Puca na sjedanje ili barem da se nasloniš malo na neki zid ili ogradu, ovisno gdje se nalaziš :D
Za razliku od gore navedene ''kanabinoidne atomske bombe'' ova je malo humanija prema mozgu i njegovim funkcijama :)
Primjedba mala je što su njeni vrhovi dosta prozračni, ona je količinski jako lagana, te rad joj ne traje duže od recimo sat-sat i pol veremena. Mislim, traje on na neki svoj način ali srž ( ako tako mogu nazvat) nestane u tom određenom vremenu. :)

Eto toliko od mene, nadam se da sam uspio dočarati te da to sve ne zvuči kao ''pile of shit comment'' :D :D
Obajvit ću još kada i konačno osječemo tu veču pa kad se i ovo što je otpalo ranije malo kjura, obavjestim!! :)
Evo slike ''manje''
IMG_0618.JPG IMG_0620.JPG IMG_0655.JPG

Uživaj te ljudi i budite živi, zdravi i smirenih živaca !! :ljubav:


:rolleyes::respect::vutra:
 
Poslednja izmena:

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
voZdra ljudi!

Evo da ne bude da sam lijen sa dnevnikom, a jesam, van dnevnika je ipak bilo malo aktivnije.
Bilo je (i jednim djelom jos i je) svega...od pljesnji do watercuringa, decarba, cold-iso hash-a i putera te kolača ::volimj::

Kolač, fini, čokoladni...žena radila ;)
20200606_024730_HDR.jpg 20200609_223052.jpg 20200609_223301.jpg


Sa jednim djelom kontaminiranog materijala je odrađena ekstrakcija sa travom koja je provela 20ak minuta na nekakih 80°-100° nakon čega je oko tri dana odležala u zamrzivaču te je dva puta isprana izopropilnim alkoholom 99.8% flushovima od 3 minute, a u procesu je i treći flush koji ce ukupno trajati 10ak dana.
Materijal je nakon flusha ocjeđen kroz obično cijelilo, ostavljen da malo odstoji da se slegnen i odvoji ostatk materijala od otopine zatim je sve filtrirano kroz filtere za kavu. Tako sam dobio iso ulje i dva razreda ispranog kifa
20200608_152929.jpg 20200608_152733.jpg
koji je kasnije upotrebljen za mjesanje sa uljem da bi se dobila fina, ljepljiva i dalje ali ipak (meni) malo prakticnija smjesa
20200608_115406.jpg 20200608_201701.jpg 20200606_125559.jpg
20200608_220022.jpg 20200608_220112.jpg

Watercuring se nadam da radi, jer proteklih dana su cvijetovi unutra smrdili k'o sam vrag
20200604_182742_HDR.jpg 20200610_084300.jpg

Plan mi je isprat to do kraja naravno, no onda bi odradio bubble hash pa za ostacima od bubble hasha u isopropil na 10ak dana da bih na kraju "valjao" to jedno u drugo da dobijem jedan viskopotentni hash od ovoga, iako sam kratak sa izopropilom ali nesto ce se smislit vec! :D

Dio koji ceka...
20200610_084406.jpg


EDIT:
Dugujem vam od prije slike "velike" :)
Nije bas otrimana, nisam smatrao da je to potrebno kao sto je bilo kod ostalih...
Screenshot_2020-06-09-22-17-56.png Screenshot_2020-06-09-22-17-26.png Screenshot_2020-06-09-22-17-11.png


:respect::vutra::respect:
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-06-09-22-17-11.png
    Screenshot_2020-06-09-22-17-11.png
    1,5 MB · Pregleda: 14
Poslednja izmena:

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Sweet Candy
(BlueBlack x Maple Leaf Indica x White Rhino)
Zativo Seed

Pozdrav ljudi!
Skinuta je i posljednja komponenta ove avanture (tako da bih molio moderatore da dnevnik switchaju u završene).
Nakon 25 dana vegetacije SC sa još dva unknowna je pošla na put Bloom-a.
Ubrzo nakon prebacivanja stigli su i novi (egzistencioni) problemi te je biljka nakon 3 dana mraka dobila novi dom kod dragih frendova. No, na moju žalost i žalost SC-a i tamo su se desli slični problemi; diy box koji igrom slučaja zauzima cijelu jednu sobu, a gazda svaki čas stiže te je rizik prevelik, i tako je još jedna djevojka u nizu mojih pokušaja skinuta opet 10ak dana ranije:bocni:::oops:
Ali sto je tu je, ipak mirisi skroz lijepo i ugodnob ima i bijelih trihoma ali ni prozornih ne fali :D :fuck:

S obzirom da se netko drugi brinuo o njoj, ja ipak nemam tu nešto puno za reći, ali mogu vam priložit par fotografija pa da se pozdravimo k'o ljudi ;)

Iako i dalje postoje nekakvi on-going pojekti, oni definitivno kemaju šta raditi u "unutrašnjem uzgajanju" :)

Želim se samo još jednom zahvaliti svim kolegama koji su mi uskakali u pomoč tokom ovih pola godine dok sam vodio ovaj dnevnik, koji je prolazio kroz razne faze i stadije da bi došao do mjesta na kojem je sada, a to je; rasklopljen i složen iza oramara i čeka neke hladnije dane da se opet vidimo hehe :D :D

EKIPA HVALA VAM!!
Ne bih nikoga imenovao, ali vjerujem da sve kolege s kojima sam bio u kontaktu i koje su nesebično uskakale znaju da na njih i mislimb a tako i dragi mi mentor koji je spašavao brod i preuzimao kormilo kad je to bilo potrebno!
Hvala raja i vidimo se po forumu i četu. Do slj. indoor-a!!! :vozdra::love2::let::wave:

Evo neke slije, pa nek gleda tko hoće ;)
IMG_20200708_150625.jpg IMG_20200708_150608.jpg 20200710_140906.jpg IMG_20200708_150647.jpg IMG_20200708_151425.jpg IMG_20200708_150718.jpg IMG_20200708_151213.jpg IMG_20200708_150919.jpg

Smoke Report budem pustio ženi da odradi, vidim da je i onako sinoć (dok ja čvrsto spavam) bila aktivna sa SC u nekim drugim temama pa nek onda i nastavi u tom smjeru! ;) ;)

Sretno ekipa!!

:respect::rolleyes::respect: