Yara Calcinit

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Nisam uspeo da nađem ovo u tražilici.Ima od Yare svašta.
Kupio sam u polj.apoteci ovaj preparat,ali na meru. Rekla mi je da stavim ravnu kašikici(žlicu) za kafu na 5L vode. Našao sam na netu da je to kalcijum i N,ali nisam našao ništa više.
Ima li ko iskustva sa YARA CALCINITom?
Ako postoji tema pošaljite mi link,ja ne mogu da nađem. Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nixa86

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Nisam uspeo da nađem ovo u tražilici.Ima od Yare svašta.
Kupio sam u polj.apoteci ovaj preparat,ali na meru. Rekla mi je da stavim ravnu kašikici(žlicu) za kafu na 5L vode. Našao sam na netu da je to kalcijum i N,ali nisam našao ništa više.
Ima li ko iskustva sa YARA CALCINITom?
Ako postoji tema pošaljite mi link,ja ne mogu da nađem. Hvala


Yara Ferticare je jedna od vodecih svjetskih proizvodaca mineralnog gnojiva... Koristio I Jo's uvijek koristim 15-30-15+micro za cvat te 24-8-16 +micro za vegu... Niti jedan Hesi ni Guanokalong ni Bio tabsi ni palci nisu ni do koljena Yari Ferticare... Najjace outdoor dnevnike ovdje su I napravili sa Yarom... Da to I'm je kao booster za vegu... Oba navedena elementa su ti potrrebna za zdravlje I bujno veganje... A tko nezna sta pise bolje da suti I uci dok mu mozak jos uvijek prima signal...

Opis
YaraLiva / Calcinit - Kalcijev nitrat
Calcinit je vodotopivo folijarno gnojivo koje sadrži dušik i kalcij.
Calcinit je preparat visoke čistoće, bez klorida i teških metala. Potpuno je topiv u vodi. Nitratni dušik je najefikasniji oblik dušika za brzi porast biljaka. Kalcijev nitrat je jedini dostupan izvor potpuno vodotopivog kalcija i može se korisiti za folijarnu aplikaciju i fertirigaciju. Neophodan je za uzgoj i rast biljaka u hidroponiji. Korištenjem Calcinit pojačava se kondicija tla i poboljšava stanje alkalnih, slanih i pješčanih tala Folijarna primjena Calcinit odličan je način za dodavanje kalcija i dušika u kritičnim periodima i teškim uvjetima u okolišu. Nadalje, kalcij je važan kod sprečavanja pojave gorkih pjega na jabukama, truleži vrha ploda kod paprike i rajčice te ožegotina na lišću salate. Povećanjem sadržaja kalcija u plodu, raste njegova sposobnost za čuvanje. Kalcij je važan za biljku, kako u strukturalnom, tako i u fiziološkom pogledu.
Kalcij se ne može premjestiti iz lista u plod, to je jedna od njegovih osnovnih osobina, iz tog razloga plod se mora folljarno prskati. Ukupna količina kalcija u plodu jabuke usvoji se do trenutka kada je plod veličine oko 2cm u dijametru.
Primjena: Doze primjene ovise o fazi razvoja biljke. Koristiti ga u količinama od 2 - 5 kg /ha. Generalno, starije i veće biljke trebaju veće doze. Calcinit najbolje je primijeniti u serijama od 2 ili 3 aplikacije u intervalima od 10-14 dana
 
Poslednja izmena: