yield

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
E ovako... u svim seedbankovima pod yield pise nesto/m^2.. Kaj im znaci to po kvadratu? i kolko bi to onda bilo po biljci? vise il manje?

ak zna neko
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
To je prinos koji se moze dobiti po metru kvadratnom, po meni totalno relativna i nepotrebna informacija.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
tocno, prinos koji se moze dobiti po m kvadratnom . ali po meni to nije nebitna informacija

svaki ili da bolje kazem gotovo svaki seedbank ujedno ima i svoj growroomove gdje uzgajaju i produciraju sjemenke , krizanjem muskog polena i zenskih cvjetova da dobiju cim bolje karakteristike biljke koja ce nastati od tih sjemenki ali to znate pa sam spomenuo kao podsjetnik :)

bitna stvar je da kad oni stave yield ... to je onoliko koliko su oni dobili po metru kvadratnom tih odredenih sjemenki uz optimalne uvjete rasta .
dakle, ako znas koje bis sjemenke i znas da imas metar kvadratni ili vise i isto tako znas da tim biljkama mozes pruzit optimalne uvjete, mozes ocekivati ne takv yield kao njihov ili slican sigurno .

nikad ne znas kako oni uzgajaju, ali znas da su to optimalni i dobri uvjeti , da ne kazem najbolji .
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Samo da te ispravim, ali ne radi se o masi dobivenog sjemena, nego o masi sušenog cvijeta (vrha, heda, buda, topa, vutre, hedovine).
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ja imam 4 biljke na 1.2m2 pa cu vam reci koliko sam dobio kada osusim za koji mesec:icon_biggrin:
Tek su nedelju dana na cvetanju ali imaju 1m visine u 10L posudama!
Bas i mene zanima koliko ce biti:icon_biggrin:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ja ću samo reći da to nije nikakav orijentir pogotovo nekom tko je tek počeo a kao drugo još veće TO JE ČISTI MARKETING i bok.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Dakle ajmo vako... recimo da imamo posude od 33x33 cm.. takvih na m^2 stane 9 komada.. ak je yield po m^2=150g to je po biljci 16.6g=malo
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa i ako uguraš 9 biljaka na 1m2, šta misliš kakve će te biljke na kraju biti? Kao prvo neće se fino razviti i smetaće jedna drugoj, i na kraju iako i dobiješ 16,6g (suhe) to će biti rekord!!! inače na toliki prostor max. 4 biljke, jer moraju imati prostora za razvijanje, te svaka da ima dovoljno svjetlosti.... :)
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nemojte gubit vrijeme na takve proracune jer nemaju veze sa realnoscu situacije.
Sorta na kojoj pise da daje manji urod, mozda ce nadaleko premasiti sortu koja navodno daje veci urod samom cinjenicom da ce svaki grower imat drukciji set uvjeta u kojima biljka raste.
Dakle radije se skoncentrirajte na sebe, i svoje znanje nego na "performanse" biljaka.. Ne kupujete komad auta nego zivo bice.
Krajnji uspijeh i urod ovisi o vasoj sposobnosti da biljci pruzite sto idealnije uvjete.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
b r a i n c h i p je napisao(la):
Samo da te ispravim, ali ne radi se o masi dobivenog sjemena, nego o masi sušenog cvijeta (vrha, heda, buda, topa, vutre, hedovine).


pa nisam ni mislio na masu dobivenih sjemenki ! mislio sam na sjemenke koje posadis :)
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
bitna stvar je da kad oni stave yield ... to je onoliko koliko su oni dobili po metru kvadratnom tih odredenih sjemenki uz optimalne uvjete rasta .
Ne znam kako ovo drukčije interpretirati. OK, nije važno, samo se ubuduće potrudi ne pisati gluposti.

:bis:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa da.. koliko su dobitili od tih sjemenki koje su posadili . ali ko sta kazes , nije vazno .

ali ako su ti tuda misljenja glupost onda nemam sta niti rec vise osi ovog . . .

evo na cannabis.com bilo je foruma o tome i gdje je tip potvrdio i sa pricom i sa slikama da je dobio priblizan yield kao sto je seedbank propisala ! jest da je iskusan grower ali mu je donekle uspjelo .

pozdrav .
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Potrudi se pisati da te razumiju ostali pa neće dolaziti do nesporazuma, na kraju krajeva, njima pišeš, ne sebi. Nejasnim porukama ometaš komunikaciju, a po definiciji; 'svaka poruka koja ometa normalnu komunikaciju' smatra se spamom.
Uostalom, tko je rekao da su tuđa mišljenja glupost. Glupost je samo ono što si ti napisao pa da ponovno citiram, jer vidim da postoji potreba:
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
to je onoliko koliko su oni dobili po metru kvadratnom tih odredenih sjemenki uz optimalne uvjete rasta
Lupanjem gluposti nećeš nikog impresionirati, naprotiv, stvaraš negativan (spamerski) dojam o sebi, a to je nešto što si ne želiš.
PS
Predlažem ti da ovu raspravu završiš prije nego je počela, pozdrav.
 

mari-huan-ko

Aktivan Član
06.03.2007
91
3
0
17
Moguće da ćeš dobiti tu količinu cveta, koju su oni napisali po metru kvadratnom, ali samo ne osušenog.
Taj što je pisao da je dobio po metru toliko sušenog cveta je verovatno neki njihov rođak.

Marketing je čudo, pa ne veruješ valjda svemu što pročitaš. U svakom slučaju ako je dobro odgajiš,veruj mi nema šanse da ne budeš zadovaoljan iako je dobiješ mnogo manje nego što očekuješ.:icon_smile:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ne volim zavrsavat nedovrseno , sorry .

ne kazem da si u krivu , ne tvrdim to uopce . evo samo mi odgovori ne dva pitanja :

1) mislis li da je nemoguce dobiti koliko je seedbank napisala ?

2) ne temelju cega su oni napisali yield ? ako je cisto reklamiranje, dakle oni su to tako bubnuli i gotova prica ili ?

i ne vidim di pricam gluposti i ne razumijem zasto je tebi onaj dio mog posta koji citiras nerazumljiv !
seddbank uzgaja u svojim grow roomovima !! yield nije samo bubnut jer su oni uspijeli toliko dobiti ! pa jebote natjecu se na kupovima za najbolju vutru , cannabis cup u amsterdamu i drugi ! da se nabaviti filmove ... na cannabis cupu najprije svaki od natjecatelja predstavi svoju seedbank i s kojom travom se natjece i kako su dobili taj strain ! i sto je najbolje kaze i YIELD koji ti i svi vidis na web sitovima ! cannabis cupovi su objavljeni na dvd-u, televiziji, internetu ! sta on znaci sere cijelom svijetu kad kaze koliko je yield ? ?
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Nekuzis da zelimo reci kako ne postoji neka univerzalna konstanta u growingu... postoje razno razni boxevi sa raznim postavkama svjetla. ventilacije itd. itd..

Nemoguce je dat precizan podatak pribliznog uroda uz toliku varijaciju vanjskih utjecaja.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
1) mislis li da je nemoguce dobiti koliko je seedbank napisala ?
Ne, ne mislim. Nego mislim da je to jako relativno jer nemaju svi iste uvjete, niti jednako dugo drze biljke u vegetaciji. Tu stoji još jako puno faktora.
2) ne temelju cega su oni napisali yield ? ako je cisto reklamiranje, dakle oni su to tako bubnuli i gotova prica ili ?
Napisali su koliko su oni dobili, ne vidim zašto je to tako teško pojmiti.
i ne vidim di pricam gluposti
ok, idemo opet:
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
to je onoliko koliko su oni dobili po metru kvadratnom tih odredenih sjemenki uz optimalne uvjete rasta
i ne razumijem zasto je tebi onaj dio mog posta koji citiras nerazumljiv
Meni je razmuljiv, ali ocito tebi samome nije jer si u tom postu napisao da njima 'yeild' znaci kolicina dobivenog sjemena, umjesto cvijeta.

PS
Ti ne čitaš privatne poruke?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
M_wEeDmAn_88 je napisao(la):
bitna stvar je da kad oni stave yield ... to je onoliko koliko su oni dobili po metru kvadratnom od tih odredenih sjemenki koje su uzgojili uz optimalne uvjete rasta .

nikad ne znas kako oni uzgajaju, ali znas da su to optimalni i dobri uvjeti , da ne kazem najbolji .[/quote]

sam ti objasnio vec to ....nisam to ni mislio...malo sam se krivo izrazio jet bzo pisem pa se s***** ! evo tu ti je gore malo ispravljeno .

i kad si mi odgovorio na pitanja vidim da kazes isto sto sam i ja rekao .

dakle po meni dosli smo na isto.

hvala na odgovorima a ja cu ubuduce pripazit na pisanju tj izrazavanju . pozdrav .
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
kad si vec to rekao . . . mogu ti rec da sam trazio , ali nisam nasao .

a bas i mene zanima pun k pa cu se jos potruditi da nadem odgovor. cim nadem (ako nadem), javljam ! :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.