Z7 Big tower 250W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Evo kao što sam i obećao kreće dnevnik sa z7. Svi komentari su dobrodošli, a ja ću pokušati biti što ažurniji :icon_smile: ....

Info o sjemenu : Z7 is a predominant indica with a splash of sativa. It union causes strong afghan and skunk aromas with an effect different to most other plants on the market. Selection for medical use was a priority, so the rich CBD hybrid is a great solution to get started to growing your own medicine!

Plan grow-a

Klijanje : 24.3. Stavljene u čašu vode na 24h, potom prebačene u vlažni papir gdje su nakon 24 h proklijale.

Box: Big tower https://www.vutra.org/topic/10083-big-tower-250w-hps/

Svijetlo: 250W HPS Sylvania Grolux

Ventilatori: 2X Scythe ULTRA KAZE 3000 RPM (133.60CFM) 120mm
4X PC 80mm

Temp: Temperatura ovisi o temp u prostoriji. Sa temp u prostoriji 24ºC temo u BOX-u na sredini 27ºC, odmah ispod stakla 31ºC

Zemlja : presađene u čašu sa Terra magmom.

Presađivanje: 3.4 presađivanje u posude od 5L sa 85% terra magme i 15% perlita

Vegetacija: 4 tjedna od presađivanja u 5L (možda duže ili kraće ovisi o razvoju biljke)

Cvjetanje: 8 tjedana (+/- tjedan ovisi o razvoju)

Gnojenje: AN JUNGLE JUICE (Grow, Micro, Blooom) - GROW faza : 4. tjedan 4ml /L svake komponente prema AN chartu
BLOOM faza: Prema chartu 4ml/L svake komponente

Zaljevanje : 2 puta tjedno (po potrebi više manje)
________________________________________________________________________________________________________
 

mr.mrkvan

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2012
51
86
18
ola pufpuf :) skrenuo bih ti pozornost na moguće probleme sa z7,nevole nižu temp,a posebno su osijetljive na manje promijene ph vrijednosti,korijen im se dosta brzo razvija
to je što sam ja dosad uočio na svojima,sretno s growom i želim ti da što više izvučeš iz njih

pozz :smoke18:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
po meni je to žešći overkill, 27000 lumena na tako mali prostor.

bespotrebno prženje biljaka sa viškom lumena i celzijusa...
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Prijatelju, meni je u duplom plexiju uz direktan ispuh i direktan upuh u dobro izoliranom kucistu jedva prosao 150w i bilo je sitnih opeklina ajmo reci... ali nemora biti da ce to biti i kod tebe slucaj, sretno i pratim, ja sam jedva uspio ukrotiti sylvaniu 150w u isto tako ogromnom toweru, u svakom slucaju ako rijesis problem s temp imat ces nenormalno dobre cvjetove.

sretno svakako i nemoj sad sta zamjeriti :) ako je staklo dosta debelo nema frke cak i nije overkill toliki. A bojim se da ti ne izgore bukvalno vrhovi.

skidam ti kapu ako to uspijes ohladiti, jer pogotovo ako je ova nova sylvania shp-ts moja ima oko elektrode neku kao zicu tanku. I isto grije ko blesava, a bas sam se potrudio napraviti dobar cooltube.

pratim :)

da jos sam cak sa sylvaniom 150 u serveru morao namjestiti dva direktna upuha + cooltube da ohladim temperaturu jer mi se cvijece popelo oko plexia i neka dva vrha su se sprzila doslovno, znaci zaboravi negativni podlak dok mi je tako bilo przila se biljka od vrucine, obavezno za upuh min jedan 12cm + 1 od 8cm + improvizirani cooltube s direktnim ispuhom zraka i mozda i provuces.

nemoj shvatiti ovo kao kritiku nego dobronamjeran savjet jer i sam furam 2servera pa kazem samo sto mislim, mozda i nisam upravu :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ta lampa jednostavno NEMA svrhu, 27k lumena na tako mali prostor je otprilike duplo više nego što sunce daje usred ljeta u podne, oko 200k lumena po metru kvadratnom.

čitao sam da višak lumena zapravo usporava fotosintezu tj. koči biljku (ako nađem link staviti ću ovdje)...
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
metalmaniac je napisao(la):
ta lampa jednostavno NEMA svrhu, 27k lumena na tako mali prostor je otprilike duplo više nego što sunce daje usred ljeta u podne, oko 200k lumena po metru kvadratnom.

čitao sam da višak lumena zapravo usporava fotosintezu tj. koči biljku (ako nađem link staviti ću ovdje)...
Ok frende shvatio sam i iz prijašnjeg posta da misliš da je previše ta lampa... Situacija je takva kakva je i ta lampa će odraditi taj grow... E sad da li će on biti savršen, vjerojatno neće.... Ali da li je moguće odraditi pristojan grow vjerujem da je ... Ako imaš link slobodno stavi jer nešto novo za naučiti uvijek je dobra stvar ;)

pocetnicki je napisao(la):
Prijatelju, meni je u duplom plexiju uz direktan ispuh i direktan upuh u dobro izoliranom kucistu jedva prosao 150w i bilo je sitnih opeklina ajmo reci... ali nemora biti da ce to biti i kod tebe slucaj, sretno i pratim, ja sam jedva uspio ukrotiti sylvaniu 150w u isto tako ogromnom toweru, u svakom slucaju ako rijesis problem s temp imat ces nenormalno dobre cvjetove.

sretno svakako i nemoj sad sta zamjeriti :) ako je staklo dosta debelo nema frke cak i nije overkill toliki. A bojim se da ti ne izgore bukvalno vrhovi.

skidam ti kapu ako to uspijes ohladiti, jer pogotovo ako je ova nova sylvania shp-ts moja ima oko elektrode neku kao zicu tanku. I isto grije ko blesava, a bas sam se potrudio napraviti dobar cooltube.

pratim :)

da jos sam cak sa sylvaniom 150 u serveru morao namjestiti dva direktna upuha + cooltube da ohladim temperaturu jer mi se cvijece popelo oko plexia i neka dva vrha su se sprzila doslovno, znaci zaboravi negativni podlak dok mi je tako bilo przila se biljka od vrucine, obavezno za upuh min jedan 12cm + 1 od 8cm + improvizirani cooltube s direktnim ispuhom zraka i mozda i provuces.

nemoj shvatiti ovo kao kritiku nego dobronamjeran savjet jer i sam furam 2servera pa kazem samo sto mislim, mozda i nisam upravu :)))
Mislim da bi trebao pogledati link od boxa što sam priložio... Staklo je debljine 2mm i žarulja je Sylvania grolux... Za sad nemam problema s temp ( u biti imam sa preniskim ali i to sam riješio sa manjom voltažom)... Ova dva 12cm venta su monstruozna za takvo kućište i imam ok temp ... Osim toga probat ću sa LST-om ih držati što niže od stakla .... Grow bi ionako trebao biti gotov do sredine 6 mj, zbog visokih temp ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: AndrijaJ

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Trebao bi mi savijet ... Kako je lakše presaditi : kad je zemlja suha ili kad je tek zaliveno ?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ovisi, ako je korijen skroz popunio posudu onda je lakše dok je zemlja suha, samo okreneš naopačke i lagano protreseš i sve zajedno će ispasti van, a ako još nije došlo do toga onda lagano navlaži zemlju, okreni i nježno istresi...
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
To je individualno i ovisno o situaciji kao što mmaniac kaže. Mokra zemlja lakše izlazi iz dublje tegle. Također kad izađe, vlažna zemlja radi manje nereda jer se ne trusi, a rekao bi da se i navlažen korijen teže lijepi za staru teglu i fleksibilniji je od osušenog. Inače je biljci manje-više svejedno . :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
ok ako drzis temp pod kontrolom, ja sam stavio termometar direkt ispod svog plexi stakla i bilo je 50°c a razlika je samo u 2cm vecem tvom pc ventu.

Mada pogledao sam bolje sliku, imas i direktno strujanje zraka ispod stakla to mi se svidja i moglo bi proci of kors.

:)
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Evo mali update: Starost 16 dana... Ova velika (sjeme unknown) dobro se oporavila i morao sam napraviti mali dodatak boxu jer mi ju je bilo žao baciti :) Ove dve manje su Z7.... Jedna napreduje puno brže od druge jer je ova manja imala problema kod klijanja pa pretpostavljam da je to razlog sporijem rastu (obe imaju identične uvijete)... Na većoj sam napravio topping (nadam se da je dobro napravljen :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
čini mi se da sporo napreduju, imaju nekako malo lisne mase za 25 dana starosti...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BoRaiCho

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
metalmaniac je napisao(la):
čini mi se da sporo napreduju, imaju nekako malo lisne mase za 25 dana starosti...
Da i meni se čini a idu malo sporije ... Mislim da je to zato što sam im capnuo par zdravih listova u nekoliko navrata ... Gužva mi je u toweru pa pokušavam dobiti što grmastiji oblik ... Nekako mi vuku izgledom na sativu ? Svaki drugi dan ju moram LST jer je preširoka pa mislim da ih to isto jaaako usporava.... Inače radio sam im i topping tako da stresa imaju na pretek ali izgleda da im ne smeta sve super izgleda s obzirom na onu prvu no name :)

Koliko bi to još trebalo držati na vege ?
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
neboj se ti ne doživljava ona takav stres s LST,dok je druga priča sa HST-om poput toppinga fim-a i između ostalog trganja listova ;)

di je to od sative frend ;) aj sretno do kraja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.