Z7 Big tower 250W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
WeeDiC je napisao(la):
prva slika: list mi izgleda da je izgoren, kolke su temp?
druga slika: na rubu lista su znaci da je biljka pregnojena, uradi jedan flush.

javice se neko iskusniji da potvrdi ili da neki novi savet.

temp nije sigurno jer pogledaj treću sliku, vrhovi koji su ispod stakla su normalni a ovo je dolje list gdje je puno hladnije tak da temp nije sigurno ... Mislim da cu flush ali cu pricekat jos koji savijet ... Hvala ;)
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
po meni ima više razloga zašto nešto nije prikladno za pc kantu.
1. genetika (ako je genetika koja želi bez obzira na sve kontrole rasta rasti visoko)
2. Posuda (ako staviš veliku i visoku posudu kao ti u pc, što u opće nije potrebno, ja sam stavio malu posudicu visine oko 8cm i raste isto ko i u velikoj.)
3. Ne rađenje na vrijeme pravilnog treninga, fiming toping, lst scrog najbolje je stavit mrežu i podvlačit ispod i vezivat i savijat na njoj. (klasični lst mi nije palio jer je bilo previše daveža)
4. Gnojivo, kada dodaš full dose gnojiva koje proizvođač preporučuje u vege, znači da si dodao hrpu dušika i to znači da raste o mutavo, probaj smanjit u pola dozu.
To se meni obavezno dešava u vege kad pojačam dozu gnojiva da preko noći podivlja i ode u vis previše.

Kad sve ovo gore se posloži onda je uzgajanje u pc-u ok inače je davež.
Što se tiče ovih paljevina meni liči na paljenje svjetlosti. Mislim da sam nešto slično imao kada sam imao previše lumena na udaljenosti, ali nisam točno siguran, ali mislim da je vrlo sigurno i od hot spots tj vrućine i slabe ventilacije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Fali joj nekih nutrijenata...

cime gnojis? Sada ti ide cvjetanje, napravi flush, nevidim dolje jel imas izbusene rupice i podlozak u serveru da moze voda izaci?

Inace se ok cini, a i cudo je to kako si uspio izvesti dovde na 250w hps lol :)

Eto da si jednoj pruzio maximum, bila bi vedrija i zdravija. Vidim imas i 2 boxa :)

tijesno :) morat ces nesto vec izmisliti. Hbg, odrezi koju grancicu ako ce to napraviti mjesta, jer ona mora i disati.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Puff Puff Pass

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ma prvi je grow .... Krenuo sam sa nekom sjemenkom koju sam našao u ladici i s njom sam mislio odraditi prvi testni grow i kasnije odustati od nje ali eto nisam mogao hehehe :) Zadnje zaljevanje sam dodao pola doze od AN Jungle Juica po tablici ... Ma što se temp tiće ok je jer mi je temp 28C i 30 odmah ispod stakla .... Box je dosta visok ali nažalost nema u dužini tako da je fulll gužva ... Da sa ovim dodatnom kutijom bi stale max dvije ali eto početničke greške ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Buddylicious

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.994
34.358
2.598
pocetnicki je napisao(la):
Inace se ok cini, a i cudo je to kako si uspio izvesti dovde na 250w hps lol :)
250w Hps je poprilicno mocna lampa i nije bas za podcjenjivanje;)
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ljudi katastrofa ... Plače mi se ... Otišao na vikend i prije vikenda biljke uredno zalio povezao i uredio ... Vratio se jučer i imam šta vidjeti ... Krepao mi adapter na kojem su bili ventovi ... KATASTROFA, biljke gornja polovica totalno spržena, doljnja još uvijek ok... Mislim da je svakom Groweru ovo noćna mora... Danas odrezao sve spaljeno ... Ostalo par vrhića i nadam se da će na 3 biljke biti bar za 5 pljugi ... :sick:
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
e hebiga, znao sam. Vents 150mm 90pa i mogao bi jos nekako sa ct u obliku cijevi kao ja sto sam izveo, evo nema zagorenih itd... :)

ipak je to vent koji bi mogao hladiti 250w. ja sam znao...

ja sam se isto opekao s pc ventovima.

jedino 70w hps mozes uspjesno u pcu s dobrim pc ventovima ohladiti... ostalo je igra macke i misa.
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
pocetnicki je napisao(la):
e hebiga, znao sam. Vents 150mm 90pa i mogao bi jos nekako sa ct u obliku cijevi kao ja sto sam izveo, evo nema zagorenih itd... :)

ipak je to vent koji bi mogao hladiti 250w. ja sam znao...

ja sam se isto opekao s pc ventovima.

jedino 70w hps mozes uspjesno u pcu s dobrim pc ventovima ohladiti... ostalo je igra macke i misa.

Pa nisu spaljene jer ventovi nisu mogli ohladiti, nego jer je kinesko smeće od adaptera krepalo i ventovi 3 dana nisu ni radili ... Lud sam ...
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
znam ti adapteri su smece, mada ja sam svoja 2 uzeo u chipoteci svaki 2000ma i svaki platio skoro 10€, ali bezobzira na sve uzeo 2 inline Vents za kvalitetno hladjenje hps-a, i zbog negativnog podtlaka.

sto manja temp to bolje. neznam mozda da uzmes kvalitetnije i jace adaptere nove i to je to, nastavis gdje si stao, dobro je bitno da nisu spaljene. :)
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
To u Chipoteci je i meni pregorilo. To ni nema u nutra ništa, tebi treba u biti transformator kvalitetniji, a da nije gromaada. Mislim da u chipoteci ima smo 1Amper. Ak staviš 3-4 ventova koji su jači , možda 0,3-0,5 već si na granici.
I ti ventovi su dovoljni da hlade samo 70w.
Ja sam našao doma od starog printera 3 Amperski pravokutni adapter, nije glomazan, a kvalitetan je.
Ovi smeće iz čipoteke nemam ni jedno jer je stalno pregaralo. Ovaj mi radi super, čak mi je par puta upao vent u lišće i zapeo, pa valjda ima zaštitu da se isključi, kad sam izvadio vent, nakon par sekundi ponovo proradio.

Evo našao sam ga na ebayu pa si naruči:http://www.ebay.com/itm/AC-DC-Adapter-For-I-T-E-NU40-2120300-l1-Charger-Switching-Power-Supply-Cord-PSU-/110782108339
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
Ma prisiljen sam PC zbog lake prenosivosti i stealth-a dok ne radi ... Već bi ja odavno krenuo sa većim da sam mogao :(
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Stealth i nije baš 2 ogromna kućišta u sobi.
Jer neko će postavit pitanje koji k.. će ti to..

a ovo št se tiče kanalizacijskog ventilatora, to je ok , ai zuji pogotovo 2 komda, a ako ti neko uđe u sobi ne želiš da ti čuje da ti neki k.. zuji unutra. Osim ako ne kampiraš stalno u sobi i ne izlaziš van.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alex994

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
sto se tice zujanja tu si u pravu, a cuj nemres bit jeben i posten kak se ono veli.....a dalje necu komentirat
 

Puff Puff Pass

Aktivan Član
20.02.2013
120
178
43
BoRaiCho je napisao(la):
Pocni igrat igrice, i ako neko pita reci da imas server (i naravno da za server treba jaka masina te mnogo ventilatora) :)

Hhahaha to sam i rekao ... I prošlo je ... Danas baš gledam možda i izvučem nešto iz njih ... Postam fotke kad se malo oporave :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ne, ima adaptera od 2000ma iliti 2A pod normalno u chipoteci. I to oko 10€ i nije smece. Vjerojatno mislis na onaj jeftiniji i losiji. Ovaj moj ima regulaciju cak od 4.5 do 12v mislim. Samo sarafcigerom okrenem.

Dobro imas sve mrcine od minimalno 0.3A. Dakle trebaju mu 2 adaptera takva od 2A.

I da 6 Arctic Cooling ne prave sigurno nesto puno manje buke od 38dB koliko pravi i dobri Vents125 ili mal bucniji Vents150mm. A u dobroj vatrostalnoj okrugloj tubi ohladi daleko bolje zarulju i pc sistem + napravi negativan podtlak.

Da se spavati kad se navikne.
Da ne spamam, ako je samo do adaptera onda je super.
Mozda neki ct ili 150w hps ti nebi bilo puno losije, a leglo bi serveru puno lakse i bilo opet odlicno. A i lakse bi ti bilo hladiti, a 4 ili 6 komada 120mm AC kakve imas i mogao bi ti to gurati bez beda preko ljeta bez da kupujes ove inline cijevne ventove.

:) meni je svejedno ali bi mi bilo drago da nastavis g svakako. Ili kupi 2 adaptera od 2000ma i miran si sigurno! :)

svakako imas i dalje podrsku i support te se nadam da se dnevnik nastavlja :) ct ces vec s vremenom srediti, ili vec nesto smislis. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.