Z8 - Plagron 100% organic + Mikoriza + 600W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
nakon duze pauze ponovo u sedlu :D ovaj put cu probati organski uzgoj sa Plagron linijom i radujem se necem novom jer mi je hidro malo dosadio a organski uzgoj mi je puno prihvatljiviji za sokove koje planiramo radit...u ovom growu cu isprobat Mikorizu i svjetlosni rezim 12/1(12on-5.5of-1on-5.5of). jer ako ovu bude funkcioniralo mozda se odvazim ubacit jos jedan box za majke i klonove

box- 150x150x200
svijetlo- 600w HPS
sijeme- 10 kom z8 reg.
zemlja- plagron

odlucio sam koristiti tri tipa zemlje Lightmix EC 0.8-1.2 NPK 12-14-24 Allmix EC 1.5-2.0 NPK 1-2-1 Batmix EC 2.0-2.5 NPK 3-15-4 pokusat cu odraditi grow bez dodavanja gnojiva premda imam spreman alga grow i alga blom ako zatreba...jos nisam u potpunosti odlucio o velicini potova ali sam zamislio da iz 0.5L presadim u 4L i potom u 10L tako bi mi nekako najvise odgovaralo zbog kolicine zemlje ( 125L)

vegetaciju sam planirao oko 40 dana i isto toliko cvijetanja i to bi bilo dovoljno da biljke sazriju za cijedjenje sokova zbog kojih i radim ovaj grow ali ostaje mogucnost da mozda ostavim jednu ili dvije do kraja za ulje sve ovisi kako ce se situacija odvijat

Mikorizu sam nabavio preko jednog poznanika koji je duboko u vocarstvu pa mi je preporucio najbolje sto se koristi jer je ucinkovitije od praha i tableta ali doze idem onako od oka jer nemam pojma sta radim a njegove instrukcije za nasade vocki mi i nisu neko mjerlio....uglavnom napravio sam 0.5L otopine i zalio sam sinoc i danas sa po 5 ml otopine pa cu to ponovit sa povecavanjem doza svaki put kad ih budem presadjivao



klijanje je proslo 100% uspijesno...dan u vodi, dan u maramici i za dan su izbile van i od sinoc u boxu na 400w





savjeti dobro dosli znate da nemam iskustva sa zemljom
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Mozes sam napravit organske mixove substrata, zemlje i gnojiva. Cenejše
prides skozi, pa tacno znas sta imaš.

Mikoriza, je u naravni zemlji prisotna svuda, gre narava nije unicena, ako je ubijes pesticidima i drugim otrovima, onda je moraš dodavat umetno..

Pratim, sretno.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Sretno sa što više žena :) jedino bih po pitanju prebacivanja u potove išao na veću litražu ako ideš na organic. možda je najbolje kad ubaciš u 4L preći na 12/12 da pokažu spol,i kad poubijaš frajere vratiš u vege i u 20-25l potove..razmisli malo,jer imaš veliki box
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Marac doktore...mora biti za ulje bar nesto.Ja bi ostavio jednu mamu pod nekakom cfl-kom.Fino jednu rasnu,potentnu milfaću ostavis i skines 10-ak klonova ionako ti je ova tura za sokove..znaci 30-40 dana i kraj price a klonove skines u prvih 15-20 dana cvjetanja i kada ove odu u sokove ti vec imas klonove od tri tjedna koji odma mogu na cvjetanje ;) i eto ulja od z8
malo sam zakomplicirao...shark mi muti vodu al shvatio si vec sta sam htjeo reci :thumb:

edit:
evo tek sada vidim da si spominjao klon-box.....sorry...........nista ,odvazi se-u tom slucaju svakako ces ustediti klonovi mogu biti pod fluo cijevima od 18w haha a i milfaća a pod mamom od 600w cvjetaju.Znaci 600w samo 12/12 a pod prskalicama odradujes vegetaciju haha ;)
 

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.666
163
Baš mi je jako drago da opet grooooouwaš,Sretno i uživaj !!! :ridinghorse:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
mičurin je napisao(la):
Sretno sa što više žena :) jedino bih po pitanju prebacivanja u potove išao na veću litražu ako ideš na organic. možda je najbolje kad ubaciš u 4L preći na 12/12 da pokažu spol,i kad poubijaš frajere vratiš u vege i u 20-25l potove..razmisli malo,jer imaš veliki box
ovo mi je eksperiment moram naci najekonomicniji nacin za uzgoj posto radim 3 growa godisnje i pomalo mi pocinje opterecivat kucni proracun a bolesnih u obitelji nazalost svakim danom sve vise a zemlja je poprilicno skupa 50L 150 kn i uzmi 10 biljki sad al u buducnosti za kvalitetnu turu sokova trebam najmanje 20 pa ti vidi ako nastavim sa zemljom morat cu je narucivat na palete

opa cupa je napisao(la):
Marac doktore...mora biti za ulje bar nesto.
Hehe ako ti kazes mora da je dobro ;) sto se klonova tice vjerovatno cu ih skidat pa ako nista barem za vjezbu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Ali boxić ti je nekako prazan....
Bilo bi fora da im sad ti sviraš, recimo, harmoniku, pa da vidimo vole li više te narodne instrumente ili gitaru (pozdrav Opi)
On je dobio 9 ženki od 10
Da vidimo kakve su s harmonikom.... :nana:
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
Opet taj z8, pratim.....
Ma sad ćemo vidjet hoce li i tebi bit samo jedan mudonja, držim fige, sretno.
Smiješno izgledaju u tom boxu.
Spusti malo lampu, bar zbog izgleda. Ovo izgleda ko da si ih stavio van pod uličnu rasvjetu.
Ma vjerujem ja u tebe, ako si uspio sa hidro ovo je 10 puta lakše.
Ajde rasturi........
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
mario339,potpuno te razumijem i da te utješim,imam i ja sl. situaciju kao ti :( Pokušat ću ti sugerirati što bi bilo najekonomičnije s obzirom da imaš veliki box i 600w HPS.Po mom mišljenju to je ekstra dobar setup i iz njega možeš izvući jako puno materijala!
Ako ti vrijeme dozvoljava, uradi isto kao doomer,s tim da on nije vratio u vege fazu nego nastavio jer je radio selekciju.
Po mom mišljenju i ti bi mogao odraditi i selekciju za drugu turu ;) .
Kao što sam ti napisao gore,prvo ubaci u 4l potove i prebaci na 12/12 HPS 400w .Kad dostignu nekih 25-30cm visine(može i manje),i čim odrede spol,pobacaj muške a ženske prebaci u 20-25L potove i vrati u vege do bar 70-80cm. S obzirom da ne znaš koliko ćeš žena imati, to je za sada broj x..Čak i da ih budeš imao 9 komada lijepo ih možeš rasporediti po boxu i uz jedan lagani LST i HPS 600w možeš izvući jako puno. Od svake žene skini po 1 do 2 klona,označi da znaš koji je koji i za to ti treba mali box od 40x40x70cm i CFL od 43w/24h...Koz grow ćeš vidjeti koje biljke su favoriti,pa možeš pomalo reducirati klonove,tako da na kraju ostaneš na par komada.Dok se u velikom boxu debljaju budovi,u malom okorjenjene klonove prebaciš u 1/2 L potove i pustiš da se listaju . Kad odlučiš koje od biljaka u velikom boxu su najpotentnije i najkvalitetnije, onda od te ili tih(ako ih je više) MP napraviš klonova koliko ti treba!
Ovo je samo moje mišljenje,i pišem kako bih napravio da sam na tvom mjestu...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
mario339 je napisao(la):
sto se klonova tice vjerovatno cu ih skidat pa ako nista barem za vjezbu
150kn je previse za 50l...zavrti se uglavi od toga....12l zemlje je savrsena mjera za indoor...ja sam imao i 120l na 4 biljke pa sam zakljucio da nema potrebe u indooru netreba vise od 12l i 4 tjedna vegetacije.


ovo za vjezbu obicno zavrsi migrenom.odrezes par komada i onda ih stavis u box sa ostalima i onda se dogodi to da ti se prime svi odrezani i evo problema ,kud sa njima a samo si htjeo vidjeti dali ce se primiti haha....pa onda sklapanje klon-boxa ide pod mus ako si mekseg srca :)tako je Verona odrezao 10 kom.pa se svi primili i onda placas mise za njih jbg.
Znaci vjezba 0 bodova .kloniranje je djecija igra i najmanji problem je skinuti pelcer haha.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
mičurin je napisao(la):
Ako ti vrijeme dozvoljava, uradi isto kao doomer
moj stari problem je vrijeme a sad mi stizu neke nove obaveze koje je nemoguce izbjeci :baby: a doomerov dnevnik znam ponekad citat kao uspavanku za ljepose snove :snooze:


edit: @Opa po tebi sam se i ravnao sto se tice litraze jedino sto cu ja se igrati malo sa presadjivanjam iz sadasnjeg stanja idu u 0.5 L pa 4 L i pred cvjetanje u 10-12 L
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.