Z8 Regular, DWC (hydro), 288W CFL, Prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Pratim,sve ovo lepo izgleda,mozda i ja u buduce predjem na hidro uzgoj,kazu a i citao sam da su prinosi veci nego u organik uzgoju.Ali otom potom edukacija na prvom mestu.:respect:
 

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Odlučio sam da ih od danas vraćam u vege polako... Mislim da su trenutno još uvjek u vege fazi iako su pokazale preflower . Pročitao sam još masu postova ali ništa to nije sigurno , 1000 različitih mišljenja , nigdje slika niti kakav tutorial.
Od danas povećavam režim svjetla za 2 sata svaki dan u naredna 3 dana dok ne dostignem 18/6. Trebala bi ostat u prefloweru i nastaviti vege. Nadam se da se ništa posebno i negativno neće dogoditi . Naredna 2-3 tjedna će ostati u 18/6.
Koliko sam pročitao postoje dvije mogućnosti . Da će ostati u prefloweru i nastaviti normalno rast ili će nastaviti cvijetat . Ako sve bude išlo po planu zadesit će ih jedan fim za nekih 15 dana , a ako nastave cvijetat vratit ću svjetlo na 12/12 i pustiti ih da rade šta hoće :) .

@Tarzan LST mi nije baš neki , znam :p . Trenutno je to još sve neka praksa . Čisto da vidim kako će se ponašat . Nisam ih htio baš previše lomit jer trenutno nije potrebno . Držim svjetla još na 30 cm jer mi je u interesu da se malo izduže . Baš su kupusare hehe . Kad još malo porastu i izduže se tek onda ću spustit svjetlo između njih i još bolje povezat .
@bigeskalibur Mišljanja sam da hyro i nije toliko kompliciran koliko se čini na prvi pogled . Ima malo više zezancije oko toga ali ako si dobro informiran nebi trebalo biti nekih velikih problema . Ostaje savladati samo praktični dio . Što se tiče yielda trebalo bi biti više . Koliko , neznam... A i neočekujem nešto previše za prvi grow . Bitno mi je samo da sve privedem kraju bez nekih velikih iznenađenja . ;)
 

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
29.dan

860 ppm , PH 5,8

Ništa od planiranih iljadu ppma . Rekla je dosta na 900 . Pokazala burn i morao sam spustiti .

Trenutno stanje vode : PH , ppm i temperatura

P1150551.JPG P1150552.JPG P1150553.JPG

Voda u boxu je stara 18 dana haha i još se drži jbg . Na prvi pogled dobra za piće … A bogami i na drugi :D . Kristalno čista nema šta . A čudio sam se kad sam pročitao da ljudi cjeli grow odrade bez mijenjanja . Samo puno O2 unutra I nula svjetla I piči .

Od danas su natrag u vege na režimu 18/6 . Režim svjetla sam promijenio kroz period od 3 dana čisto da nebude nagli šok . Manja od danas također u prefloweru. Jučer su u 24 sata popile 2 litre vode i PH je drastično pao sa 5,8 na 5,5 što znači da su popile puno više vode nego nutrijenata . Stoga sam nadosuo samo 2 litre čiste PH vode . Inače po PH-u znam kakva je situacija u rezervoaru .

- Ako ph padne znači da su popile puno više vode nego nutrijenata I treba dozirati samo vodu . Nadospem vodu , a ppm mjerim dan poslje .

- Ako ph naraste znači da su popile puno više nutrijenata nego vode te doziram vodu sa nutrijentima . Naravno prvo izmjerim ppm . Da znam koliko trebam dodati . Kao što sam već napomenuo 0,5 ml gnojiva mi diže ppm za 40-50 na 16 l vode . Nikada nedodajem više od 0,6 ml odjednom osim kada mjenjam vodu u spremniku .

- Ako ph ostane isti popile su jednaku dozu vode i nutrijenata . Dodam vodu , izmjerim ppm i ako treba dodam još gnojiva u pola litre vode .

Nutrijente nikada nedodajem direkt u spremnik sa vodom . Uvijek ih otopim barem u pola litre vode i tek onda naspem unutra .

PH u spremniku uvjek vraćam na mjeru koja je bila prije doziranja gnojiva . Recimo ako je PH 5,9 i trebam da gnojim , gađam da ponovno bude 5,9 ili čak 6,0 . Nikad ga nespuštam ponovno na 5,6 .
Iz razloga tog da mi "spektar" PH u par dana prođe od 5,6 do 6,2 . Jer biljka koristi različite elemente pod različitim PH . Tek kada je PH na 6,2 vraćam ga na 5,6 i sve ispočetka .

Još jedna bitna stvar koju sam naučio na teži način . Tiče se zaljevanja . Sinoć sam zalio biljku direkt u saksiju sa vodom iz spremnika koja je imala preko 800 ppm-a . Greška . Polio sam malo po par listova i u roku od par sati su krenuli žutit , a zatim i gorit . Od sada za zaljevanje ide samo čista ph voda . 2 puta tjedno . Evo kako to sranje izgleda . :fuck:

P1150532.JPG P1150533.JPG

Još malo sam doradio LST da izvučem doljnje grane van na svijetlo , a da mi u sredini ipak ostane rupa za žarulje . Ovaj put bez milosti , što se vidi po glavnoj stabljici :p

P1150523.JPG
P1150530.JPG
P1150522.JPG P1150525.JPG

Danas je pao i FIM na obe biljke . Tj nadam se da je fim . Ovako izgleda , a o kvaliteti odrađenog posla ćemo raspravljati ako neuginu hehe .

P1150537.JPG
P1150540.JPG

Na režimu 18/6 ću ih držati još desetak dana, a zatim idu na 12/12 .
Kako se čini ovaj prvi put ikad fim ? Možda sam trebao to malo manje satrat ?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mislim da si mogo 2-3mm nize. Znaci jos vise mase maknut. Al moglo bi i ovo proc. Sutra baci oko dal su se aktivirale ove 2 nove internode. Ak pocnu rast super, ak ne onda Fuck I Missed.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: @Perdajz and Bizzzo

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Odlicno napreduju jedino ovo sa vodom i spustanjem ph i dodavanjem ciste vode ja sam vec probavao pratiti te sheme al bez veceg uspijeha pa sam odlucio da mi je jednostavnije i sigurnije zamijenit vodu nego se zezat i ganjat nesto sto se tesko lovi :) al u tvom slucaju primjecujem da sto manje zamijena tebi vise odgovara...samo naprijed izgledaju obecavajuce
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Fino. Detaljno, opsirno. Slike na mjestu. Tko bude pitao kako i kukao da ne moze i nezna spremam ovaj link u favorite. Najvise mi se svidja to sto se drzis koncepta i dalje. Sto se tice pozicioniranja lampi i nacina rasta biljke. Drugacije bi se radilo o samo obicnom DWC :p Mjenjaj vodu ljencino! :D
 
Poslednja izmena:

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
@mario339 Čitao sam tvoje dnevnike i vidio sam da imaš top feed sistem . To predpostavljam dolazi sa nekim većim rezervoarom .
Moj je mali , 16 litara . A trenutno mi biljke popiju oko 1 - 1,5l vode kroz 24 sata . Tako da svaki dan u tank ide svježa voda , iz pipe , sa malo klora :) .
Mislim da je to ono što ju drži urednom svo ovo vrijeme . Kada krene cvjetanje i počnu pit još više neće imati ni smisla mjenjati vodu pošto će svih 16 litara "procirkulirati" kroz neki period od tjedan dana ;) . A tu su naravno i 2 pumpe sa 3 ogromna raspršivača za zrak (air stonea od 15 cm) .
Trenutno kad si posložim sve u glavi , i to kako je cjeli ovaj grow otpočetka jedan veliki eksperiment mogao bih odraditi ovo do kraja bez promjene vode .
U mjesec dana sam ju promjenio jednom . Na početku , nakon 12 dana . Ali sada mi se čini da za to više nema potrebe . :D
Prije početka ovog growa naišao sam na internetu na jednu zanimljivu teoriju . Koja kaže da ako vodi eliminiramo svjetlost , visoku temperaturu i držimo ju visoko oksidiranom ne postoji mogućnost da se u njoj razviju kojekakve alge , bakterije i nečistoće . Trenutno se čini točna .

@Stipe Bacio sam oko stari , neznam ni sam kako izgleda . U svakom slučaju ako propadne fim ostaje topirana ?

@Bizzzo Natjeraj me :p . I hvala ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne. Ako pre visoko odrezes nista se ne desi, pocne samo novo lisce izlazit tamo di si sjeko. sad bi se moralo vidjet lijevo i desno dal su krenuli novi listici.
 

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
:( Hm to nezvuči dobro . Stres , nizašto . Trenutno sam pre-slomljen za slikanje ali bacim koju sutra pa da vidimo .
Edit : Mrzim sam sebe zbog ovoga al nemogu si pomoć
Capture1.jpg
 

Prilozi

  • Capture.jpg
    Capture.jpg
    210,2 KB · Pregleda: 36
Poslednja izmena od urednika:

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Ako jesam onda sam stvarno zaista :) . Zadnje 2 sjemenke u paketu i obe ženske i sad još uspio fim iz prve . Ma nemoj me Z ... Rasturam :D hehe . Fala Stipe .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339 and Stipe

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
35.dan

950 ppm , PH 5,9



Update i par problema . Prvi problem je temperatura vode u rezervoaru . Podignula se na 25 stupnjeva.
Ali uspio sam to rješit sa 2 cjevi koje sam sproveo kroz box izvana i na njih stavio usis od pupmpice za zrak.
Pumpice sam okrenuo da stoje postrance tako da usis dođe skoro pa u cijev .
Kako usisava hladan zrak izvana temperatura vode se spustila na 22 stupnja .


P1150629.JPG P1150674.JPG

Drugi problem je taj što je ipak bilo F. I missed :) . Znači profulo sam fim i nisam napravio ništa . Nastavila je rast kao i dosad , list pa grana i tako dalje ... Danas sam ponovio i išao na jednoj top , a na drugoj šta bude .

P1150678.JPG P1150680.JPG

Treći problem je pak što raste blesavo i ide mi na živce ... Pre gusta i nemam pojma šta da izvedem sa vezanjem . Svjetlo je praktički na maksimumu ali ona nemrda . Rast u visinu joj je nula bodova i sa tim uopće nisam zadovoljan . Neznam šta još mogu tu da napravim nego da pričekam flower pa vidim koliko će se izdužit . Trenutno satirem velike listove kako bi nove grane došle do svjetla . Najgušća biljka koju sam u životu vidio . Neznam jel takva zbog genetike ili što je dwc ili zbog nekog mog previda .

P1150576.JPG P1150627.JPG

P1150634.JPG

Trenutno je visoka svega nekih 23 cm i ima preko 7 katova ... Morao sam ju malo savit da ju maknem od zidova boxa . Listovi su veliki i neki pomalo podsjećaju na sativu .

P1150642.JPG P1150644.JPG P1150654.JPG

P1150653.JPG

P1150645.JPG

A korijen .......
Korijen je jedna ogromna hobotnica koja je dosegla dno rezervoara . Znači ova masa što se vidi na desnoj strani ide skroz do dna i mislim da će do kraja growa ispunit 90% rezervoara .

P1150601.JPG P1150615.JPG

Što se tiče hranjenja sve po starom . Pije dnevno oko 1 l vode . Ppm je trenutno dosta visok , mislim da bi mogao i preko 1000 kroz narednih par dana . Voda još nije promjenjena . Neznam koji dan , prestao sam brojat . Još uvjek čista i bez mirisa . Još uvjek se držim režima da svaki dan-dva dodam oko 0,5 -0,8ml gnojiva i postepeno podižem . U cvjetanje ide kroz par dana čim se oporavi od topiranja . Držim sam sebi palčeve da će se izdužit za barem 2x ovoliko koliko je narasla .

Stanje vode : ppm , temperatura i PH .

P1150665.JPG P1150668.JPG P1150669.JPG
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
fuck i missed nisi napravio to ti je fim :) ako ne zelis da bude grmasta nemoj fimati i topirati vise, pusti je da raste ;) nemoj ni listove vise skidati, super izgledaju. poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: @Perdajz

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
Cjev ide samo kroz stranicu boxa . Iznutra na cijev ide usis od pumpice . I tek onda iz pumpice zrak crijevima ide u vodu . Ništa željezo voda . Ovo ono . :)
Tako da pumpica usisava hladan zrak kroz te cjevčice direkt u vodu i hladi ju.
Pa da jbg ali mislim plan sa vezanjem je bio da dobijem ove nove grane gore . Što više to bolje . Prvi put je uvjek neka pizdarija . Valjda će izrast .
@Tarzan Hvala . I taj jedan list sam slučajno otkinuo :( . Kada sam napisao satrat mislio sam na podvlačenje ispod grana ;) .
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Tarzan and Stipe

@Perdajz

Aktivan Član
08.08.2014
88
456
53
48. dan 38 vege / 10 flower

Ppm 1000


Prebače na cvjetanje prije desetak dana . Povezana i otrimana . Morao sam napravit mjesta i uvest neke konkretne ideje kako i šta dalje . Imao sam viška grana koje uopće nisu bile na svjetlu i neki listovi u sjeni su se osušili i otpali . Nisam baš na ti sa ovim vezanjem al je sve ispalo dobro . Sada se čeka da baci koji cvjet .

Svjetla trenutno maksimalnih 288w ili po nekim informacijama koje pišu na sijalicama preko 17 000 lumena . E sad koliko je tome vjerovati :D .

Voda promjenjena prije par dana I prešo sam na bloom gnojivo . Startao sam sa 950 ppma . Samo da napomenem da voda prije toga nije mijenjana nekih 35 dana . ;)

Sa temperaturom vode nemam problema otkako se upuhuje hladan zrak izvana . Konstantno je između 20 i 23 stupnja .

Gnojim kao i dosada . Svaka 2-3 dana po 0,3 ml . Svaki dan dospem po litru i pol svježe vode direkt iz slavine . Ph u tanku se većinom spusti pa nadospem vodu bez korigiranja . Gnojivo se pokazalo extra . Drži Ph lockan danima . A i biljke su zadovoljne :) .

Što se tiče ppma uvjek računam na to da će se ppm dić za 30 - 50 kroz 24 sata pa da nebi bilo nekog burna , nepretjerujem . Pije dosta vode i ppm raste.

Ph standardno 5,5 – 6,2 .

P1150740.JPG


P1150728.JPG P1150737.JPG P1150739.JPG P1150742.JPG

Sljedeći update kad počne cvijetat ... ma kad god to bilo :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.