Zašto je neophodno legalizovati travu? Teorija I

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.10.2006
0
0
0
Jeste istina da se na "teske" droge Heroin, spid, itd.. dolazi preko marihuane.
A zasto.
Zato sto kad mladi covjek u srednjoj skoli pozeli da proba marihuanu, mora naci nekoga od koga ce je kupiti, prvih par puta to moze biti prijatelj, ali kad-tad ce morati naci svog dilera. Ako bude slabije srece i naleti na nekog ko pored marihuane prodaje i ostale narkotike, vjerovatno ce mu biti ponudjeno i nesto od "tezih" droga (i to besplatno prvi put). i tu je problem!

Legalizacijom marihuane bi se rijesio ovakak problem, ako bi ja zelio kupiti marihuanu i ako bi to mogao uraditi u trafici dok kupujem Politikin Zabavnik ja nebi imao priliku da upoznam nekoga ko diluje zuto (heroin).
Ne zelim da kazem da svi oni koji tu i tamo prodaju vutru imaju veze sa heroinom, ali znam par ljudi koji prodaju i jedno i drugo.

Volio bih da procaskamo na ovu temu, ovo je osnovni razlog zbog kojeg bi trebalo legalizovati marihuanu, i time od ovisnosti spasiti veliki broj mladih osoba.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Jedno pitanje da ne bude zabune...

gde se u svetu marihuana prodaje na trafici ili slicnim mestima koje navodis... :?:

a ne slazem se da je marihuana samo jedan stepenik do heroina....
Marihuana nije jedan stepenik do Heroina vec je tako predstavljeno javnosti i tako se zakonski tretira iz cega se javljaju ovakve konstatacije i klasifikacije droga

ako je karakter slab nije tu kriva marihuana,kriva je emocionalna nezrelost osobe koja nema izgradjen licni stav o drogama.
u vecini slucajeva dolazi do toga jer nisu videli nista strasno kod konzumiranja marihuane pa se dolazi do misljenja da su i ostale droge takve...
zasto kazem "ostale droge" ...zato sto se marihuana svrstava u red droga i tako se servira javnosti koja iz neznanja i neobavestenosti gradi stav o drogama...

na zalost veoma kasno se dolazi do saznanja da marihuana nije droga i da nju ne treba gledati iz tog ugla....
legalizacijom bi se jasno stavila razlika izmedju heroina,kokaina i marihuane gde bi se nove generacije ucile da imedju svega ovoga postoji jasna razlika u svesti i zakonu...

nakon ovakve predstave marihuane svako konzumiranje heroina bi se tretiralo kao samovoljno unistavanje samog sebe i ne bi se navodilo opravdanje da je to marihuana izazvala.
jer po toj logici Holandija bi trebala da ima drustvo od 50% heroinskih zavisnika.

ovo su po meni samo jedni od razloga za legalizaciju
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Slažem se da je to jedan od razloga zbog kojeg neki prelaze na teške droge, ali po meni bitniji razlog je depresija i opæe slabo stanje društva u kojem se mnogi mladi ljudi nalaze, a drugi je neobrazovanost o posljedicama uzimanja teških droga...
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Gl. razlog uzimanja i prelaska (s bilo èega na bilo šta) jest obuhvaæenost zakonom. Anti-reklama jest reklama + psihologija Biæa kojemu se volja Duše protivi zabranama, te èini suprotno od predodreðenog.


Npr. Amanita Muscaria ilitiga muhara koristi se veæ 5000god u ritualne svrhe pa koliko je postotak uzimaoca Trenutno u društvu? 0,000...? Nek ju obuhvate zakonom (bilo legalno ili ilegalno) i odma puni mediji bi bili o njoj, sva znanost i svi struènjaci bi se odma aktivirali, a propaganda bi odma bila da je ona teška otrovnica, haluciogen, droga itd. i porasla bi njena upotreba preko noæi! Samo poveæanjem i reklamiranjem dolazi do procesa komodifikacije (iako u postmodernoj kulturi dolazi do sveobuhvatnog procesa hiperkomodifikacije) u kojemu se sve pretvara u robu, èime se otvaraju 2 moguænosti kapitalizmu: zarada (proizvodnja-kupnja) i degradacija korištenja i meðu-prožimanja svetih biljaka i èovjeka (tj. ritualna upotreba isèezava i dolazi do rekreacijske primjene).


Takoðer, veæina ljudi koji konzumiraju cannabis, rade to u rekreacijsku svrhu umjesto u svrhu oplemenjivanja, spoznajnog proširenja obuhvatnosti i rada na sebi. Na taj naèini, sveta datost potencijalnosti znanja nikad neæe biti otkrivena, a svrha uzimanja bit æe cannabis sam po sebi, umjesto znanja kojeg nam može podarit (on je prijenosnik, uèitelj, a ne znanje samo po sebi!)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
JA slobodno mogu reæi da trava (vuva, marihuana itd itd :)) nije kriva sek. što sam ja krenuo dalje i uzimao jaèe droge. Meni lièno vuva nikad nije bila droga, niti sam je tako smatrao a tako sam i svoje tako reæi educirao (mislim na ukuæane...) Pošto kod mene u haustoru živim ja na 4-tom i nana dedo i ostali su u prizemlju, tako da pred njima pušim regulara, kao cigare. Mislim da bi se više iznenadili kad bi vidjeli svaki dan par boca pive itd itd... mislim vise bi se zabrinuli :), ovako valjda navikli
Jer ja kad sam prešao na jaèe droge, tad uopšte nisam ni pfeninga davao niti bi u to doba dao za vuvu, tako da me ona nije interesovala.. samo daj tožu... i jebi gaa, sad sam rega ima 2 god. ali nije sve sjajno, ipak sam na metadonu, što mi pravo limitira neke moje planove. Posebno što se uzgoja tièe, ali et' ja uspješno 3 grow-a u kuæi uradih. Nastavio bih ja i dalje, ali problem je u tome što je žena sad trudna, "vrt" koji mi je bio u stanu (koji je svakako mali) sad još i to, tako da sam bio primoran da privremeno izbacim sve iz kuæe...Naravno završio sam sa zadnjom berbom, koje sam imao fine slike, nešto je spašeno, nešto je otišlo jer isto sam imao problema sa kompjterom takodje....
Ipak se nadam samo da mi je prostor, da mogu nastaviti, tako mi sad ne dostaje ne mogu vam reæi. Mislim stavio sam dva "vrta" na dvije kote, ali tu su umješane još dvije ruke, što lièno ODMAH smatram da neæe iæi kako treba...Volio bih sam da mogu sve uraditi...(odo ja lagano u off)....
Ipak mislim da mi smo narod da sve što je zabranjeno mi to namjerno uzimamo.... (samo što je ilegalno, i neki se smatraju mangupima po tome, iako pojma nemaju da su qurèine, a ne mangupi....
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Mislim da je smijesno pricati o legalizaciji.
Osim u nekoj starijoj povijesti,pa cak i ne tako staroj,ili Aljasci (za koju nisam siguran) ja neznam dal je igdje legalizirana vutra.
Tolko pisemo i pratimo tu temu i onda komentari poput, "sumnjam da ce legalizirati", "nece nikad biti legalizacija" su mi smijesni, zato jer napori ovog sajta pa na kraju krajeva i nas samih jest fumanje bez straha od zakona.
U tom smisu mi govorimo o dekriminalizaciji.Cak i to ako se desi jest cudo a o legalizaciji mozemo samo sanjati.
Svako onaj ko prica o legalizaciji pokazuje svoju krajnju neinformiranost pa cak i neozbiljnost.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
kanehbosem je napisao(la):
U tom smisu mi govorimo o dekriminalizaciji.Cak i to ako se desi jest cudo a o legalizaciji mozemo samo sanjati.
Svako onaj ko prica o legalizaciji pokazuje svoju krajnju neinformiranost pa cak i neozbiljnost.

zelis da kazes da je legalizacija cannabisa nemoguca?
ili zelis da nam saopstis nesto zbog cega ne postoji mogucnost legalizacije...


Weedran

Ajmo druze da se drzimo teme...svaka se ovako upropasti

Naslov: Zašto je neophodno legalizovati travu? Teorija I
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ma sve je moguce.
samo problem je u tome sto postoji tanka granica izmedu upotrebe i zloupotrebe, te je zbog toga nastala prohibicija,medjutim prohibicijom se prohibirala i upotreba i zloupotreba.
Mi trebamo raditi na ostvarivanju pravnih legislativa koje omogucavaju uzgajanje,posredovanje i upotrebu u ove ili one svrhe.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
kanehbosem je napisao(la):
Osim u nekoj starijoj povijesti,pa cak i ne tako staroj,ili Aljasci (za koju nisam siguran) ja neznam dal je igdje legalizirana vutra.

Nizozemska? :?

U nekim drzavam je vutra dekriminalizirana, sto je definitivno dobro. U mnogima (Ceska npr.) murija kad nadje travu ne poduzme nista. Traze samo teze droge

Dekriminalizacija bi bila cak mozda bolja opcija za nas... Lakse bi dosli do dekriminalizacije, nego do legalizacije
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
ljetoljubavi je napisao(la):
Jeste istina da se na "teske" droge Heroin, spid, itd.. dolazi preko marihuane.
A zasto.
Zato sto kad mladi covjek u srednjoj skoli pozeli da proba marihuanu, mora naci nekoga od koga ce je kupiti, prvih par puta to moze biti prijatelj, ali kad-tad ce morati naci svog dilera. Ako bude slabije srece i naleti na nekog ko pored marihuane prodaje i ostale narkotike, vjerovatno ce mu biti ponudjeno i nesto od "tezih" droga (i to besplatno prvi put). i tu je problem!

Legalizacijom marihuane bi se rijesio ovakak problem, ako bi ja zelio kupiti marihuanu i ako bi to mogao uraditi u trafici dok kupujem Politikin Zabavnik ja nebi imao priliku da upoznam nekoga ko diluje zuto (heroin).
Ne zelim da kazem da svi oni koji tu i tamo prodaju vutru imaju veze sa heroinom, ali znam par ljudi koji prodaju i jedno i drugo.

Volio bih da procaskamo na ovu temu, ovo je osnovni razlog zbog kojeg bi trebalo legalizovati marihuanu, i time od ovisnosti spasiti veliki broj mladih osoba.

I zato sam ja poceo da uzgajam.
:D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
kanehbosem je napisao(la):
ma sve je moguce.
samo problem je u tome sto postoji tanka granica izmedu upotrebe i zloupotrebe, te je zbog toga nastala prohibicija,medjutim prohibicijom se prohibirala i upotreba i zloupotreba.
Mi trebamo raditi na ostvarivanju pravnih legislativa koje omogucavaju uzgajanje,posredovanje i upotrebu u ove ili one svrhe.

Druze moj, nigde u svetu ne postoji zemlja koja je bez kriminala ili nekakve vrste krsenja zakona...
Da li je granica izmedju upotrebe i zloupotrebe mala ili velika zavisi samo do covekovog moralnog i duhovnog stanja.

Inace za ovo oko legalizacije se slazem...
Treba se legalizovati posedovanje i upotreba ali nikako gajenje....gajenje u smislu da osoba moze gajiti koliko joj padne na pamet....
U holandiji je kaznjivo gajenje ali ne upotreba i posedovanje ...ko zeli da gaji i prodaje mora da se registruje kao firma i naravno placa ogroman porez ...
 
21.10.2006
0
0
0
neznalica je napisao(la):
a ne slazem se da je marihuana samo jedan stepenik do heroina....
Nisam ni pokusao to da kazem...
Marihuana je stepenica do heroina i tom smislu da zbog nje upoznajes ljude koji ce ti ga kasnije prodavati.
neznalica je napisao(la):
jer po toj logici Holandija bi trebala da ima drustvo od 50% heroinskih zavisnika.
Nisi u upravu, u Holandiji prilikom kupovine marihuane nedolazis u dodir sa klasicnim dilerima, te zbog toga i nemas priliku da probas heroin.
Upravo bi teorija koju ja zastupam trebala smanjiti broj heroinskih ovisnika, prodaja na trafikama bi bila pravo rijesenje.

Legalizacija i totalna dekriminalizacija je jedino riješenje kojim bi se mogao smanjiti broj buducih ovisnika o heroinu, spidu te kokainu.
Trava je tabu tema i iz razloga jer je njena kupovina vezana uz podzemlje kojem se mnogi boje prici i kupiti je.

Nebi se plasio kada bi mi djeca pusila travu ali bih se bojao kada bi je uzimala od tog i tog covjeka za kojeg znam da usput prodaje i heroin.

U holandiji je kaznjivo gajenje ali ne upotreba i posedovanje ...ko zeli da gaji i prodaje mora da se registruje kao firma i naravno placa ogroman porez ...
Ovo svakako podrzavam, zasto drzava i firme nebi zaradila, kao i na alkoholu.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
OK ,kada si pojasnio na sta si mislio text zuci drugacije.

Inace nema nigde u svetu da se prodaje na trafici.Upravo pricamo o kontrolisanju od strane drzave tako sto ce biti dozvoljeno samo na odredjenim mestima prodavati i uzivati marihuanu.
Koliko ja znam nigde u svetu nema totalno slobodne prodaje.

Zar Legalizacija ne znaci da je odredjenu stvar dozvoljeno posedovati i koristiti ali na posebno odredjen nacin(mesto,godine uzivaoca,kolicinsko posedovanje.....).Nigde nema totalne slobode kao da su zvake u pitanju.

Zar Dekriminalizacija nije samo deo puta u legalizaciji gde se zakonski regulise status ove biljke.
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
ganju treba legalizirati i zato što dobar dio podzemlja koji proizvodi heroin i loše bombone proizvodi i travu i prodaje je upravo nama. Legaliziranjem trave dokinuli bi im dio profita i smanjili njihovu moæ.