Zašto je neophodno legalizovati travu? Teorija I

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
neznalica je napisao(la):
na zalost veoma kasno se dolazi do saznanja da marihuana nije droga i da nju ne treba gledati iz tog ugla....
bratoljub klaiæ, rjeènik stranih rijeèi
droga: osušeni dijelovi bilja ili ljekovite tvari koje služe za pripravljanje lijekova;
opojne droge -- razne vrste prirodnih narkotièkih sredstava kao opijum, koka-kola, hašiš i dr...
Znaèi upravo je stvar u tome da se na marihuanu poème gledati kao na drogu, a ne kao na opojnu drogu.
Iz policijskog izvještaja dalo bi se isèitati nešto ovako:
"U k.k. zateèena je odreðena kolièina bilja koja svojim izgledom i mirisom podsjeæa na opojnu biljku marihuanu"

Znaèi poanta svega je maknuti tu rijeè opojna, a ne pametovati o tome da marihuana nije droga...
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
nego imam još jednu ideju zašto bi marihuana trebala biti legalna...

Jedina je "droga" èije supstance ne možeš ekstrahirati do te mjere da kad ih ubaciš nekome u piæe bude smrtonosna doza.

manje više sve ostale možeš.

al ajd zajebi nekoga da proguta 3 kile vutre
ili 2 kila skunka
ili kilo haša
ili po kila ulja....

ma nikog neš zajebat :)

a druga stvar je, kad bi se neko i htio ubiti travom onesvjestio bi se prije nego bi popušio smrtonosnu dozu.

dakle po tom je pitanju bezopasna a sve druge supstance NISU.
 

JaSamZa

Aktivan Član
29.12.2006
202
7
0
40
psihonaut.org
propaganja je napisao(la):
ma ***** èeš maknuti da je opojna. kad je opojna :)

treba maknuti onaj dio iz zapisnika...

... ilegalnu opojnu biljku marihuanu.

e to maknuti. to bi bilo superiška.

da i mene je muèilo to opojna.. treba maknit ipak ilegalna :eek:k:

logikom da ne možeš travu nekome podvalit mogli bi legalizirat i gljive. btw, al gljive i nisu legalne?
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
JaSamZa je napisao(la):
...logikom da ne možeš travu nekome podvalit mogli bi legalizirat i gljive. btw, al gljive i nisu legalne?

neke (popularne) gljive su obuhvaèane zakonom...

ali zakon prvo stavi u ilegalu supstancu (recimo u travi thc) pa onda i sve biljke koje to sadržavaju...

sve (lude) gljive sadržavaju neku od ilegalnih supstanci tako da su i one ilegalne jednom kad policija nad njima izvši testiranje, koje supstance sadrže.

Što se tièe da bi po mojoj logici za travu i gljive bile legalne, nije istina.

Napisao sam ekstrakt supstance. thc ne možeš toliko ekstrahirat da bi ga mogo podvalit, supstance iz gljiva možeš...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
U Srbiji ne postoji zakon o psihoaktivnim gljivama i zivotinjama ali postoji deo iz clana 246 (mislim da je 246 ili 248,tako nesto)
gde se kaznjava svako ucesce i omogucavanje koriscenja droga.Kao i ustupanje i prodaja opreme sto je nevazno za uzgoj kanabisa....to se odnosi na hemijske droge a niko nikom ne moze zabraniti da kao firma prodaje sijalice.
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ljudi ajde korigirajte pojmove.

Marihuana nije droga marihuana je biljka!
jebi ga ako je uspjela propaganda da se ocrni biljka ne moramo mi prihvatiti neistine.

Nitko nikad ne kaže da je biljka Koka droga, ali za kokain kažu ;)

Puno je teže ispravljati neistinu ako se njome koristiš.

Druga stvar je THC ... ni thc nije doroga veæ psihotropna tvar. Treba li bi izbaciti iz našeg rijeènika pojmiove tipa droga ...

Heroin je droga, kokain je droga ali THC je psihotropna tvar.

a posjedovanje marihuane treba regulirati ;) jer zaknoska šteta tj. kazna za pojedinca nesmije biti veæa od štete koju sama tvar uzrokuje.
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
neznalica je napisao(la):
OK ,kada si pojasnio na sta si mislio text zuci drugacije.

Inace nema nigde u svetu da se prodaje na trafici.Upravo pricamo o kontrolisanju od strane drzave tako sto ce biti dozvoljeno samo na odredjenim mestima prodavati i uzivati marihuanu.
Koliko ja znam nigde u svetu nema totalno slobodne prodaje.

Zar Legalizacija ne znaci da je odredjenu stvar dozvoljeno posedovati i koristiti ali na posebno odredjen nacin(mesto,godine uzivaoca,kolicinsko posedovanje.....).Nigde nema totalne slobode kao da su zvake u pitanju.

Zar Dekriminalizacija nije samo deo puta u legalizaciji gde se zakonski regulise status ove biljke.

Tako je neznalico ! :lol: .
Naravno da se ne prodaje u trafici , vjerojatno je `ljetoljubavi` jedan od onih koji nešto površno znaju o situaciji u Holandiji a oni veæinom misle da se gore prodaje u trafikama , naišao sam u životu na gomilu takvih i ona prièa konobar ti uz kavu donese joint ,jest ali u ***** .Možda je on to tek onako "npr." rekao "u trafici".
A koga zanima kako izgleda coffee-shop ima u Vutra forumu "Obrazovanje" prilog
od HrRTL-a iz shopa tj.link za youtube , mada je im je sranje ona prièa da su veæinom zamraèeni i ono o nazivima shopova ,što su rekli, ima ih mnogo sasvim pristojno osvjetljenih ništa drugaèije od obiènih kafiæa .Zašto je Greenhouse zamraèen moguæe da je ko zna iz kog razloga, štede struju dok je dan npr., a zgrade u kojima su shopovi veæinom su i starijeg datuma pa ako još i uzgajaju u shopu mislim prostorijama iza sa po 10000-12000 wati po prostoriji kako Arjan gazda prikazanog greenhouse-a radi onda mora jednostavno zbog samih elektriènih instalacija,dakle preko dana radi grow room kad svjetlo u shopu ne treba a naveèer ga gasi, ali ne mora biti da sam u pravu samo nagaðam .Odo ja s teme,jebiga.

A ni žvake ni rakiju niti bilo šta u normalnim državama poput Holandije ne može da pravi kome je god volja , a da nema registriranu prizvodnju i marku i šta je sve veæ potrebno za to .

Ne slažem se nimalo sa bilo kim ko misli da je vutra nekakva stepenica za jaèe droge , ta prièa je totalno sranje ako se ne kaže da u stvari ima nekih nazovi trava pa stoga i idu dalje , od propisne vutre ili hašiša neæe niko otiæ dalje , zbog samih tih , to je više stvar nekog prkošenja zakon(sebi na štetu naravno)kod nekih ili radoznale gluposti,neznanja kod ovih drugih ili jednostavno potajne želje za suicidom kod ovih treæih koji svjesno,znajuæi o kome govnu se radi i koje su posljedice ,opet probaju , a onda su veæ jednom nogom u grobu .
I ova izjava od `ljetaljubavi` o kupovini kod dilera koji prodaju i ostalo ,...Zašto kupuju kod ljudi koji prodaju ostalo takve jednostavno treba odjebat ,"bez doviðenja." Kao neki kažu dao mi diler besplatno i ja probao , pa zašto ga jednostavno nije poslao u pièku materinu, je li glup? Stvarno ne razumijem i ne shvaæam niti želim da shvatim takve jer bi za to bilo potrebno da i ja probam pa najebem .

Evo što se pojmova tièe od mene ovako; nadam se da neæu napravit još veæu pomutnju , ne bih trebao .

Marihuana; rijeè koju su koristili mexikanci ne znam taèno odakle porjeklom vjerojatno špansko(španjolsko kako kome volja) , a *jebeni amerikanci*, iskoristili tu rijeè u propagandi protiv konoplje poèetkom prošlog stoljeæa , kad su poèeli s lažima o vutri ,ocrnivši tu rijeè na više naèina , ðavolja trava , korov ubica(killer weed) itd. šta sve nisu izmislili njihovi jebeni izopaèeni umovi sve zbog njihove nafte i industrije papira,i drugih privrednih grana kojima je konoplja konkurencija.Da je istina sve što oni seru,tj. barem dio toga,mnogi milioni ljudi veæ bi davno završili u grobu i mi ovdje skupa s njima .Neki su i završili u grobu ,ali oni koji su poèeli pušit 1937 ili superbaka iz indije u 120 godini :D .

Droga ; eh ta jebena rijeè pravi veliku pomutnju , ali ja stvarno ne vidim razlog za to .
Nema razloga, droga=lijek u veæini jezika postoji slièna rijeè npr . u engleskom drug , u njemaèkam iz kog je i došla u naše jezike drogen=droge=lijekovi(množina)na našem .Pomutnja je u stvari nastala zbog toga, što je zloupotrebom nekih lijekova,tj. najèešæe pogrešne i nestruène primjene i prekomjernog doziranja tim lijekovima,a zna se kojim , rijeè droga poèela da znaèi tvar ili supstanca koja stvara ovisnost . Normalno da stvara ovisnost kad je koriste budale,na svoju ruku bez ièijeg struènog nadzora i propisa kao što bi kod lijekova trebalo da bude,a prodaju ih bez recepta još veæe budale tj. dileri koje zanima jedino lova a za sve ostalo ih èisto zaboli *****.

Opojna droga sad bi sasvim trebalo biti jasno lijek koji ima opojno djelovanje , nekad anestetièko , nekad hipnotièko , ili oboje skupa , u glavnom lijek koji opija .Opojno ne znaèi,obavezno, i nešto što može da, pogrešnom upotrebom stvori i ovisnost.

E sad što se `crne` marihuane tièe :D , Marihuana i hašiš jesu opojne droge tj.marihuana i hašiš jesu lijekovi koji opijaju , ali sigurno 1000000 puta manje opasni od ostalih ,za zloupotrebu zabranjenih lijekova ,i 1000000 puta manje opasna od mnogih legalnih lijekova .Naravno mislim na marihuanu(vutru) ili hašiš propisno uzgojenu tj. hašiš propisno napravljen , bez ketamina i pasijih govana , kreme za cipele itd. :D Naravno i konzumirani kako treba , joint èistog cvjeta vutre i hašiša (reefer) ili na vaporizer , pokazalo se u par studija novijeg datuma da su ta dva naèina najbolji i sa najmanjim udjelom štetnih tvari , èak zanemarivim u odnosu na ostale naèine konzumiranja,pušenja,a udio THC-a pokazao se veæi nego kod ostalih , npr. vodene lule su podbacile ,nažalost meni a mnogim drugim ,vjerujem , ispalo je da filtriraju mnogo više THC-a nego štetnih tvari poput katrana i ostalog .

I što se marihuane i hašiša "tog opojnog lijeka" tièe treba da ga legaliziraju ili ako ništa dekriminaliziraju i to da ga daju bez recepta starijim od 20 godina ,a na recept od doktora i mlaðima .Ili 18 godina granica kao u Holandiji. Ovo 20 je po mome mišljenju ,iako ima nekih koji su i s 15 ozbiljniji i svjesniji nego neki od 30 ali to je veæ druga i duga prièa .

E da editiram tj. dodam još što se tièe rjeènika pojmova . Ono kad kažu na nekim sajtovima sam vidio ,Marihuana to su smrvljeni i osušeni dijelovi biljke lišæe i sjemenke i sve skupa i sliène definicije , bar po mom mišljenju je totalno dezinformatorsko sranje ,koje ništa dobroga ne donosi u borbi za legalizaciju , dajte da im jednom više zauvjek zaèepimo usta i svežemo prste što tipkaju gluposti, zna se šta bi se u stvari trebalo zvati marihuanom ,ako veæ mislimo koristiti tu na M ocrnjenu rijeè,cvijet,cvet što masniji to bolje brate a bogami i sestro ,***** njihove definicije za glupane.Ko još puši lišæe , mislim stvarno , 21. stoljeæe i ovoliko informacije , pa tu prièu o suhoj izmrvljenoj zelenoj tvari puše još stvarno samo glupani i polunepismena djeca i naravno oni koji gledaju puno televizje :D .

**jebeni amerikanci(mislim onaj dio amerikanaca koji su se 20-30-tih godina ustali protiv konoplje)industrijske a i ove medicinske sa veæim %THC-a.

I na kraju napokon odgovor na pitanje. Zašto je potebno leglizovati travu , teorija I ?
Zato što je ovo gore sve što sam napisao istina i zato da se konaèno ljude koji duvaju ovaj bezazleni opojni lijek oslobodi jebenog osjeæaja krivnje kao da rade nešto kriminalno jebeno pogrešno kao da su ubice i lopovi . I da kad puše više ne moraju mislit "e idem sad spržit jedan uz inat muriji i zakonu i to idem što bliže policijskoj stanici mater im jebem kome æe zabranit" ,sam sam tako razmišljao više puta i najviše prije kad sam èesto pušio radio sam to upravo iz inata ,"kome æe te vi glumit boga ,krojit sudbinu,mamu vam vašu ", a ono i ne puca me više pušim èisto iz inata mada nemam potrebu .Normalno s tim sam davno prestao to je moje razmišljanje iz mlaðih dana i ne vodi nièemu osim da stvaram u mozgu toleranciju na THC i radim njima zakonu i muriji u prilog pa da imaju šta radit.Nego kad poðem zapalit da kažem e idem sad jednu èisto iz užitka ili jednostavno zato što mi je lijek u sluèaju mediciniske upotrebe ili iz uvjerenja kod ovih religioznoih .
Ali ko zna možda državi ovo stanje kakvo jest upravo i odgovara , šta bi oni radili kad bi svi razmišljali kao ja i meni slièni , pa ne bi bilo dilera i narkomana , kriminalaca šta bi onda oni pa ne mogu svi u prometnu(saobraæajnu),boli njih kita za neèije zdravlje .
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Travu ne treba legalizovati. Kad oni propaliteti sto piju od 6 ujutro ispred prodavnice pocnu rolati omrznucu i Marleya i Tosha.
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Zašto misliš da će ti početi pušiti , mislim da jedino što bi im se tad moglo dogodit jest da skuže da je alkohol sranje naspram vutre i možda prestanu piti to bi bila dobra stvar, ili im se uopće neće svidjeti pa će onda samo i dalje nastavit piti .