zašto? klonovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
Zašto ljudi zimi ne uzgoje dovoljno vegetacijskih vršaka, naprave klonove i stave ih jednostavno u 5 mjesecu na cvjetanje, fotoperiod 12/12 je crap bitno je da budu u mraku barem 12 sati, treba ima možda 5-6 sati izravnog sunca i to je to. One sa dugim periodom za cvjetanje jednostavno unesu ih u mrak. Isto to u 9 i gotovi su. Zašto potreba za cijelim vegetacijskim ciklusom, obilaženjem biljaka, nepotrebnim zaljevanjem. Frend radi godinama i sa indoor i out- vrstama. Što potroši struje na neonke to uloži na LST rast za više vršaka i ne pravi razliku za outdoor- indooor....

Naravno govorimo o nekakvim ne gradskim zonama....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A ti si njegov glasnogovornik?
Svak radi kao mu paše i kakve su mu mogučnosti,pomalo,sigurno,za osobnu upotrebu.Nikomu pametnom nije potrebno gomila toga više nego šta može pupušiti.
A kakav je to ulog u LST?Šta indor radi s neonkama?
Prosvijetli me...
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
:eek:hno: kakav glasnogovornik :eek:hno:

pa svi njanja-ju au primjetit će netko, au, trebam kante nosit vidjet će netko, al jel ima lovaca a ovo ono

4-5 mjeseci držiš biljku pod neonkama ili CFL neznam što koristi, svaki mjesec odvoji klona ponovno sve isto samo vremenski skrati za mjese dana , ima tako žbunje (LST) jedne predeterminirane biljke, odreže vrškove , drži tjedan dana da pusti korjenje, stavi vani zaklonjeno, balkon, staklenik i ima budove za mjesec dana (give or take), nerazumno mi je sadit uokolo guerilla style, kad možeš tako indoor i outdoor vrste napravit.

Onda ih staviš u teglice i uživaš do unadogled , tj. dok ti grabežljivi prijatelji ne pootimaju sve živo :sick:

I ne, biljka ne gubi nikakve karakteristike ako ima dugi vegetacijski period :sick:
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Daj molim te opiši mi detaljnije to sa 12 sati mrak , 9 sati mrak ... i hedovima za mjesec dana. Ako mi dovoljno detaljno pojasniš poslat ču mail ljudima u amsterdamu da im netreba 2-3mjeseca cvjetanja kada sve mogu napravit za mjesec dana. A i ja bi si htjeo skratit "muke".
Aj plz ako ti nije teško ...bio bi ti extra zahvalan!

Edit : I ja bi volio imat "budove" za mjesec dana!
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
:/ šta sa 12 -9 , rekao sam sve ispod 12 sati svjetla rezultirat će cvjetanjem , bitno je 5-6 sati direktnog , hedove je dobio od jock horrora (ne đek) , 1.5 za ppp , doduše moglo je drugo bilje da ubrza cvjetanje

šta napadaju svi odmah, poanta je šta ne cvjetaju iz klonova, direktno, i mali su, ne primjetni (dobro ne toliko) al eto :/
mislim frustracija odlaska u polje insekti bla bla bla

i da, druge biljke pospješuju cvjetanje hormonom starenja i ne pitaj kako.... idi otvori biljnu fiziologiju
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa šta pričaš u ime frenda,daj lipo ti svoj rad objavi tu i fotodokumentiraj a ovo šta ti govoriš sve se svodi na nekoj savršenoj teoriji.
Ne kažem da nije moguče ali stvari u praksi su nekad potpuno drukčije.
Iritantno mi je da dođeš tu i govoriš u ime frenda i da ispada da svi ostali tuču tu opo praznoj slami.
Slike dušo,slike...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Pitam kako ...jer mi nije jasno šta pričaš .
Jasno mi je da mame drži pod neonkama , da uzima klonove i stavlja ih van ... ali mi nije jasno kako može dovršit cvjetanje za mjesec dana ...sa hormonim ili bez . Mjesec dana je malo da bi to sazrilo do kraja .
Isto tako da bi procvjetale treba im cca 72h mraka a ne 12. Nitko te nenapada i nitko nekaže da lažeš , jer svako govori istinu dok se nedokaže suprotno .
Ako odvojiš par minuta i složiš par smislenih rečenica , pojasniš svoju izjavu ....od mene imaš +rep
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
pa jock horror mu je bio smeđi (klon je bio cijeli bud) zasadio ga je krajem osmog mjeseca krajem devetog bio je takav, nirvana ima čudnu genetiku i ne ide sve po specifikacijama :/ nažalost ili nasreću kako kome
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
To nije bio zrelo ... a pistili su posmeđili od šoka i promjene fotoperioda i snage svjetla.
Ja nisam ljubitelj napola zrelih hedova , Ali ko voli nek izvoli ... ja se ipak rađe držim klasike

ps. imao sam i ja jedno takvo iskustvo ...doduše ne namjerno več silom prilike . Lemon skunk je taman procvjetao i na silu je morao van bio je vani nekih mjesec i po dana... taj krajnji rezultat se jednostavno nemože mjerit sa hedovima v koje sam dobio normalnim cvjetanjem od 75 dana. ... .
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
šta napadaju svi odmah

chekaj ti dodjesh ovde i prosipash pamet kako smo svi mi idioti jer radimo ovako i onako ali ti znash bolje i posle mi imamo agresivan pristup?!

chekaj, ruchna.

a pritom imash suvu teoriju potkrepljenu nichim, pricash mnogo a ne kazesh nishta.

nirvana ima čudnu genetiku i ne ide sve po specifikacijama :/ nažalost ili nasreću kako kome

shta ovo znachi ustvari? koja su tvoja iskustva sa nirvana genetikom i zashto je chudna?

i da, druge biljke pospješuju cvjetanje hormonom starenja i ne pitaj kako.... idi otvori biljnu fiziologiju

ko ih pospeshuje? biljke medjusobno razmenjuju hormone ili im ti dajesh? odkle ti hormon? ja iskreno prvi put chujem za to, neuk sam i voljan da nauchim od iskusnijeg pa ako bi bio ljubazan samo malo koherentnosti svojim postovima da dash svi bi te zgotivili instant.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
[ADMINS]blah edit post ne shljaka... samo mi da hourglass i tako bleji u nedogled... [/ADMINS]

a da odgovorim na tvoje inicijalno pitanje zashto ne tako...

ljudi koji gaje outdoor uglavnom nemaju prilika za indoor (ne svi naravno), problem mozhe biti novac, zhive sa nekim, sigurnost. da, sigurnost. outdoor koliko god se chinio opasnijim opet ima jednu odlichnu karakteristiku... trava nije na tvom posedu niti je ikako pravno vezana za tebe i sem ako ne nosish balone i djubrivo na site vrlo lako se mozesh oprati da si ti sasvim sluchajno tu... indoor/outdoor dilema je uvek bila i biche mach sa dve oshtrice.

a situacija koju si ti predlozhio, imati konstantno biljke kuchi i iznositi ih napolje da procvetaju gde se opet izlazhesh svim rizicima a gubish svaku prednost koju outdoor donosi (jer ujedno imash i indoor gajbi) je ultimativno sa pravnog aspekta najvecha mogucha glupost koju mozesh da uradish.

should i go on?
 

CAM

Aktivan Član
28.11.2009
201
38
0
43
caooo je napisao(la):
shta ovo znachi ustvari? koja su tvoja iskustva sa nirvana genetikom i zashto je chudna?

Nirvanine sjemnke imaju atipčnu genetiku, tj.genetski materijal u sjemnci po sjemenci što rezultira da se očituje drukčijim fenotipima (pročitaj genetiku)


caooo je napisao(la):
ko ih pospeshuje? biljke medjusobno razmenjuju hormone ili im ti dajesh? odkle ti hormon? ja iskreno prvi put chujem za to, neuk sam i voljan da nauchim od iskusnijeg pa ako bi bio ljubazan samo malo koherentnosti svojim postovima da dash svi bi te zgotivili instant.
sve biljke ispuštaju hormon starenja , etilen , znaš ono C i trostruka crta C,
voće ga ima najviše, ako želite ubrzati starenje biljke stavi se jabuka kruška ispod bla blah (pročitaj imaš knjige)
caooo je napisao(la):
ljudi koji gaje outdoor uglavnom nemaju prilika za indoor (ne svi naravno), problem mozhe biti novac, zhive sa nekim, sigurnost. da, sigurnost. outdoor koliko god se chinio opasnijim opet ima jednu odlichnu karakteristiku... trava nije na tvom posedu niti je ikako pravno vezana za tebe i sem ako ne nosish balone i djubrivo na site vrlo lako se mozesh oprati da si ti sasvim sluchajno tu... indoor/outdoor dilema je uvek bila i biche mach sa dve oshtrice.

a situacija koju si ti predlozhio, imati konstantno biljke kuchi i iznositi ih napolje da procvetaju gde se opet izlazhesh svim rizicima a gubish svaku prednost koju outdoor donosi (jer ujedno imash i indoor gajbi) je ultimativno sa pravnog aspekta najvecha mogucha glupost koju mozesh da uradish.

should i go on?
biljka je na tuđem zemljištu do, ja sam samo bubno balkon, ako se stavi pretkraj 4 do kraja 5 i 6 moće se svaka kompletirat, sem ove koja valda završava u mjesec dana,


blah i aaaaaaaaaaaaaammmmmmmmm stoned
i post nema smisla .............blah nema veze.... :/
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
CAM je napisao(la):
Nirvanine sjemnke imaju atipčnu genetiku, tj.genetski materijal u sjemnci po sjemenci što rezultira da se očituje drukčijim fenotipima (pročitaj genetiku)


sve biljke ispuštaju hormon starenja , etilen , znaš ono C i trostruka crta C,
voće ga ima najviše, ako želite ubrzati starenje biljke stavi se jabuka kruška ispod bla blah (pročitaj imaš knjige)
biljka je na tuđem zemljištu do, ja sam samo bubno balkon, ako se stavi pretkraj 4 do kraja 5 i 6 moće se svaka kompletirat, sem ove koja valda završava u mjesec dana,


blah i aaaaaaaaaaaaaammmmmmmmm stoned
i post nema smisla .............blah nema veze.... :/

thought as much.