Zašto ne možemo protiv "velikih"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Jedan prigodni citat kojeg sam se danas prisjetio.

There's a wonderful quote from Benjamin Franklin. "There are three sorts of people in the world:
Those who are immovable, people who don't get, they don't want to get it, they're not going to do anything about it.
There are people who are movable, people who see the need for change and are prepared to listen to it.
And there are people who move, people who make things happen."
And if we can encourage more people, that will be a movement.
And if the movement is strong enough, that's, in the best sense of the word, a revolution.
And that's what we need.
adaptirao Sir Ken Robinson
:thumb:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Malo bih ozivio temu,jer ne bih zelio da krsim pravilnik i da otvaram nesto slicno samom nazivu ove teme "Zasto ne mozemo protiv velikih"
Procitah cijelu temu,i vidim da je neko napisao (i sa tim se slazem jer jeste tako) da nisu policajci ti koji donose zakon,nego vlast. Oni su ti "veliki" a policija samo to sprovodi.
Uglavnom ne bih da duzim,ali nikako da se otmem razmisljanju,ako se neki zakon donosi,zar vlast ne bi trebala imati jake razloge i argumente zbog cega bi nesto trebali zakonom zabraniti? (u nasem slucaju marihuane) Hocu reci,toliko dokaza,naucnih istrazivanja, medicinskog gledista i sta sve ne u korist ove prirodom date biljke a ni jedan jak argument protiv osim sto je blagi opijat. Kako pored svega toga ne mozemo doci do legalizacije?
Toliko ljudi umrlo od alkohola a on je sve samo nije nelegalan. Od vutre NIKO!
Mislim da naš put za legalizacijom (bar dekriminalizacijom) treba ici sa ovog aspekta. Zaista mi je nejasno zasto ne mozemo protiv velikih?
(izvinite sto sam se raspisao, upusio sam se a nije ni svanulo,cijelu noc listam teme po forumu pa sam se morao malo razbuditi)
:spliff:
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
"Zaista mi je nejasno zasto ne mozemo protiv velikih?"

Moras puno da jedes, da porastes veliki, pa ce ti biti jasno da se i protiv velikih moze :)
 
11.12.2013
37
13
0
Pa sve se moze u zivotu ,ali nekad i neide bas toliko brzo koliko bih zeleli,ali svakako ne treba odustajati od svog cilj ma koliko god bio veliki onaj koji ti nesto brani...oni neka brane a mi ce mo opet po nasem dimiti nasu marih.pa na kraju opet nista veliko nisu napravili....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful