Zašto postati član na sajtu Vutra.org?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.326
9.853
256
Tad nama početnicima je baba bio powerseeds,taj je power bio glava samo taka što se tiče uzgoja
+++ Blade, Tropico i još par staroškolskih njuški, vidim da se pojedini i dalje motaju ovuda. Kad se setim slika Blejdovih čudovišta u outdoor-u boktejebo bale same krenu haha

Postoji trenutak u životu svakog balkanca kad se ove reči spontano formiraju :
:eek: Treba stranku osnovat :)
:rofl:

Neću više u off,
ljubi brat, bu'te dobri
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.491
358
Prvi put sam vidio forum, tamo 2005-2006 kad je pao sustav. Ja i kompjuter, još uvijek se ne razumijemo,pa sam se vjerojatno i više puta registrirao, ali tada, biti u kući, nije mi bio poznat pojam!
Kao i svi, s vremenom evo i mene živim, napokon svoj san, a forum mi je pomogao, da prepoznam definformacije u moru informacija. Uz to, maknuo je mene i braču sa ulice i sumnjive trave!
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
87
466
53
24
Znam za vutru valjda od početka.
Svako malo (godinu -dvije?) bi prelistavao forum danima
I znate što? Forum sada nije ni blijeda sjena onom što je bio čitavo desetljeće. Ma i još pola desetljeća
Tome ima neki razlog i volio bi čuti mišljenje glava o tome...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
eo, nezz, jel to možda ipak slobodniji govor...puno toga se promijenilo od samih početaka...općenito... ne samo tu :)
ima super kvalitetnih dnevnika, malih istraživanja, o fotkama all the best
šta je problem :D?

p.s. u jednom trenutku prije nego šta sam se registrirala :D sam mislila da je forum nestao iz razumljivih razloga, a na kraju je ispalo da je problem R na tipkovnici i naravno da je pokazivalo sasvim nešto drugo :D

Eo, nek svak slobodno veli koje se stvari mogu poboljšati poboljšati? :)

msm, mogla sam i u :rasta:
 
Poslednja izmena:

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
87
466
53
24
Sad kad čitam što sam napisao zvuči grubo, a nisam tako konstruirao u glavi.
A možda sam ja ostario.
Čini mi se da je prije bilo neusiljenije, dosta zbilja originalnih likova, više dnevnika... Nekako je bilo udaljenije od mainstreama nego sad, ilegalnije...
Ali opet, možda sam ostario

Edit
Mislim da je prije bilo nekorektnije. A inače mi je korektnost bljutava
 
Poslednja izmena:

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
87
466
53
24
Apsurdno zvuči, ali mislim da da.
Riječ je o dojmu. Nije bila toliko ispričana priča o ljekovitosti, nije bilo toliko konkretnih slučajeva ozdravljenja... Ja znam dvoje ljudi koji su uzimali ulje, a prije trideset godina su sa mnom plašili svoju djecu.
Da sada padnem, to bi potpuno drugačiji kontekst imalo nego onda. Bez obzira na razliku u mojim godinama
Čini mi se da i u glavama mladih growera ta priča nekako lebdi kao lajtmotiv.
Ne znam ima li smisla to što sam napisao... :D
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.699
1.098
Trøndelag
Po meni forum je dostigao jednu visu razinu na odnosu na prije bez obzira na sve sto je i normalna stvar. Svi mi rastemo kroz godine i skupljamo iskustva. Tu prvenstveno mislim na tehnicku stranu oprema, razna iskustva, ljekovitost, diy sekcija… Neke stvari jednostavno nisu mogle biti prije realizirane. Takoder ne vidim da je nekome uskraceno da se izrazi na bilo koji nacin, barem ja nisam primjetio. Naravno u granicama pravila i ponasanja.
Za dnevnike necu ni spominjati, ovo sto se sad prikazuje je top level i dalje moze samo komercijala parirati (kolicina).
Pitanje je sto mi sami zelimo od foruma i zasto smo uopce tu.
Zato sto nam je dobro i imamo svoj mali kutak koji cuvamo samo za sebe. Znaci kao doma zavaljen u sofi :)
 

Tramontanac

Aktivan Član
01.02.2022
87
466
53
24
Još jednom, da se ne bi krivo shvatilo.
Ne kritiziram ništa, a kamoli nekoga.
Valjda je pionirski rad obavljen, došlo se do mora i nema više avantura.
Ma ima tu svega. Format komunikacije (forum) je sve manje vrijednosti, engleski je većem broju ljudi jasan...
U principu razmišljam o budućnost foruma. Danas sutra kada legalizacija odmakne, kad se stigma skine, kad biznis uleti... mislim da slijedi propadanje. Koga briga za neki tamo vutra.org koji je bio tu kad je bilo gusto i kad je grmilo.
Ili će se krenuti u komercijalu? Što je legitimno.
Ja bi rađe da se proba otisnut na more. Ali time bi se valjda prekršilo dosta članaka.
Ali to je neka druga tema i ustvari je posljedica onog što se događa u industriji. Automati, fem, recikliranje genetike, cijene...
Ali kažem, neka druga priča
Pozdrav
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Forum je od ranih dana narastao poprilično, prije si imao 5-10 ljudi koji su radili izvrsne grow-ove pa su bili istaknutiji.
A i nekolicina se isticala sa svojim ludim/interesantnim karakterima i sl, dok je sada tu puno više ekipe koja je čudna i dobro uzgaja.
Pa je valjda to taj osjećaj da se sve malo razvodnilo.

Budućnost foruma i je meni nepoznanica, bez problema bi mogli biti nešto kao 420magazine.com čisto jer smo i dalje jedan od autoritetnih sajtova u regiji.
Jedan problem je manjak ljudi koji bi radili na izbacivanju te količine informacija, članaka i sl. a drugi je vjerovatno kao i u svemu, financije.
Nisam siguran ali mislim da sva zarada od sponzora baš i ne pokriva mjesečne/godišnje troškove održavanja i rada foruma, sve ide iz Genjinog džepa.
Tako da su opcije za neko širenje i unaprijeđivanje pomalo limitirane.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Danas sutra kada legalizacija odmakne, kad se stigma skine, kad biznis uleti... mislim da slijedi propadanje. Koga briga za neki tamo vutra.org koji je bio tu kad je bilo gusto i kad je grmilo.
Odlutao si, cuj kad dotle dodje pa bice valda i Vutra United :)
A kome je bitno znace i dalje i korstiti ;)

...jer ovde je ekipa, sad ja kao nisam normalan kad izadjem na ulicu, pa onda nije cela zajednica ovde, a meni u stvari tako draze, ni ne trudim se biti ko ostali :) a sad ko je tu ko sta, jer ako su ovi oni, a oni ovi ;) . . .
 
Poslednja izmena:

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
585
3.173
203
@Tramontanac ''Danas sutra kada legalizacija odmakne, kad se stigma skine, kad biznis uleti... mislim da slijedi propadanje. Koga briga za neki tamo vutra.org koji je bio tu kad je bilo gusto i kad je grmilo''. nebi se slozio sa izjavom., smatram upravo suprotan efekt u tom slucaju koji navodis..;)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.067
15.491
358
Prije nije mogao svatko uzgajat. HPS i LED su nebo i zemlja,a to se najbolje pokazuje za vrijeme lockdowna,jer 6 sijalica,stol,mylar kao stolnjak ,zemlja,sjemenka i tako je ljudima izgledalo jednostavno doči do svoje trave. Naravno,do prvog problema,jer nisu imali prave početničke mušice,osnove nisu naučili itd. Jako puno ljudi je ušlo u grow,bez da su prije išta pročitali. Možda nešto sitno(cijena opreme i sl.),ali one najbitnije stvari,ništa i to se najbolje vidi po mentorskom kutku. Nekad je ta tema bila najčitanija....pitanja poput onih najosnovnijih se u mentorstvu, nebi uopće trebali spominjat. Naravno,treba biti flexibilan,jer nismo svi isti,niti pamtimo iste stvari,ali starijim članovima je dojadilo čitat,koju zemlju da uzme,koje gnojivo,veličinu potova,to su sve stvari koje uzgajivač treba znat,a ne da ispiše stranicu za stvari koje je več trebao imat,pa onda uzet mentora. Da ne idem preopširno,to je neko moje gledište!

A to,da Vutra neče opstat ako se legalizira, smatram da nije točno. Da je Genjo htio lovu,forum bi bio prepun bannera,sponzora za čarape pipi itd. To sve ovisi o vlasniku i dali je u vlasništvu jedne osobe ili cijele zajednice. Smatram,da ako Genjo odigra pametno,može i zaradit i još više dignut Vutru!
 

siemprepositivo

Be the change that you wish to see in the world.
12.03.2024
47
220
193
.....
Što se tiče foruma, malo je reći da je savršen, više vremena provedem čitajući stare teme, završene dnevnike itd. nego što li provedem po nekim društvenim mrežama.
Ne znam uopće može li se naći ikakva zamjerka. Ima toliko savršeno odrađenih uzgoja/grow-ova, kao dnevnika i ostalih tema koje meni kao početniku u vanjskom uzgoju definitivno pomažu i definitivno da će mi nastaviti pomagati tokom uzgoja i autoflower sorti, a i fotoperiodnih.
Forum sa skoro 65 tisuća registriranih članova, tolike godine postojanja, ne znam što reći, ovdje brojke u ovom spektru govore o kvaliteti, posvećenosti i organiziranosti čitavog foruma i tima!
Skidam vam kapu i nastavljam učiti!!