Za sta (i zasto) je dobra marihuana?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.04.2005
2
0
0
GreenMan je napisao(la):
@ dzoni
Vredelo je pisati dvaput. ::super

@ reci_ne
Zivi i pusti druge da zive!A ko sta radi sebi radi.
Moguce je da je vecina ljudi koji su na heroinu pusila marihuanu pre toga ali je takodje istina da vecina ljudi koji puse vutru nikad ne predje na heroin ili sta slicno.Dokazi mi suporotno i promenicu misljenje.

Mislim da pravite veliku gresku kad pokusavate da pomognete ljudima a ne pricate istinu.Namerno ili slucajno,to je vasa stvar,ali nemate to pravo da lazete ljude.Bolje im je reci istinu nego to sakrivati.I da znas marihuana moze da stvori psihicku zavisnost ali to zavisi od same osobe.A ti mi reci da li mozes recimo da zamislis zivot bez TV-a,telefona ili kompjutera?Bez kafe ili automobila?Jel' to znaci da si i ti psihicki zavisnik o tim stvarima?

Prvo pogledajmo svi sebe u ogledalo i suocimo se sami sa sobom i istinom pa onda razmislimo imamo li pravo da drugom uredjujemo zivot.

To sto neko pusi marihuanu niti ga cini zavisnikom,niti kriminalcem,niti znaci da je los covek.To je jednostavno neciji izbor i ako ne ugrozava na bilo koji nacin svoju okolinu ne treba ga zbog toga gledati krivo.Evo garantujem da svako od nas 100% ima neki porok ili "navlaku".Ako ima neki izuzetak neka mi se javi posto ja takvog jos nisam sreo u svom,ne bas kratkom,zivotu.

pozdravljam svaki komentar na moj komentar ::super
drago mi je da razmisljate na tu temu to je za svaku pohvalu!!!
govorite o neistini koju ja pricam a sami govorite poluistine ili cak notorne gluposti da ne kazem lazi (npr.da je covek dobio 55 godina zbog marihuane,slucajno sam pravnik i za takav slucaj nisam cula)sve ono sto ste rekli za KORIST marihuane je delimicno tacno i to nisam osporila niti imam nameru samo sam naglasila da niste nista rekli o STETNOSTI mare koja je mnogo veca nego sto je korist.
druga stvar,da li jeko od vas ikada cuo bilo gde u javnosti (mislim prvenstveno na radio,stampu,tv...) da je MARIHUANA LEGALIZOVANA U Holandiji ili bilo gde drugde na svetu???
trece,price o alkoholu i cigaretama takodje stoje u smislu da stvaraju zavisnost ali ponovo ne idete do kraja i ne kazete (posto ste upuceniji od mene i to bi trebalo da znate) kolika je recimo zavisnost o cigaretama na skali od 0 do 100 u odnosu na zavisnost o marihuani. o komentaru na to da i tv,komp,struja....stvaraju zavisnost ne zelim da polemisem jer mislim da je van svake pameti i da nije u skladu sa temom no ima razlicitih misljenja i ja ih postujem ali ne moram da ih prihvatim kao sto ni vi necete prihvatiti moje ma koliko dobre argumente imala.
Takodje znam puno ljudi koji nisu pusili ni pili a pusili su marihuanu (treba li da naglasim da su sada na heroinu) a ne znam nijednog jedinog coveka koji nije nakon nekog odredjenog vremena presao na heroin...
cetvrto, nemam nameru da menjam vase stavove,niti mogu i zelim to da naglasim tako da nemate potrebu da me resetate,zelela sam samo da kazem sta mislim na tu temu.

poslednje sto imam da kazem jeste da svako vestacki izazvano dobro osecanje ima i svoj pandan i vi to jako dobro znate-kad popusim dzok dobro mi je nekoliko sati a onda......znam zato sto sam i sama pusila tako da ne mislite da pricam udzbenicki.
Znam znam sada ce se neko naci pametan pa ce reci eto kako ti nisi presla na heroin??? Ja sam imala cvrstu volju i nisam usla tako duboko i dozvolila da mi stvori zavisnost ali zar mislite da tako svi razmisljaju. Ne bih rekla. I jos nesto postavite sebi pitanje zasto se nesto diskriminise zakonom??? Zato sto vas neko mrzi ili zato sto nije osetio cari marihuane?!?!?!?!
Bilo bi dobro kada biste cisto za sebe napravili jedno istrazivanje u npr.Beocinu (Novi Sad)koliko heroinskih zavisnika ima i koja im je ulaznica u taj svet bila-ako ne zelite da se zamarate ja cu vam reci MARIHUANA.
pozdrav i nadam se da ovo necete shvatiti kao atak na vas!
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Pozdrav i tebi devojko... moram ti reci da nemas potrebe da ignorises i diskreditujes komentare i sadrzaje koji su objavljeni na ovom web sajtu. trudimo se da stvari predstavimo onakvim kakve su, i stoga postujemo ako neko uputi bilo kakav komentar, pozitivan ili negativan. ako si vec pravnik kao sto kazes, molio bih te da se malo vise uputis u pravo... i da prosiris vidike, jer nista ti dobro nece doneti ako sebe na ovaj nacin ogranicavas. svakog dana ucimo nesto novo, i svo to znanje jednog dana dobro ce nam doci. taj slucaj o 55 godina za posedovanje kanabisa je nesto sto nije toliko retka pojava u zemljama poput amerike, tako da to ne treba da te cudi. kada malo vise citas teme koje se izbegavaju u mainstream medijima shvatis da ima tu toliko toga sto ne znas. eto.. upravo ti mainstream mediji, i znanje koje ti oni nude ucinili su da se ti udaljis od sustine. problem sa kanabisom nije ni postojao dok se nije napumpao od strane medija. koliko treba pametan biti da shvatis da je to stvar propagande. sto neko profitira na tome sto ti pricas.. cinjenica je neki od ljudi predju sa kanabisa na nesto teze, ali nije razlog ocrniti 10 000 godina dugu istoriju upotrbe biljke, za odevanje, za ishranu, za lecenje, radi opravdavanja nekih svojih stavova. tako ne znaci da trebamo ocrniti mleko, zato sto je vecina konzumenata alkohola od njega pocela. ako ti je nesto lek, po cemu je lose zavisiti od njega? ako te cini da se osecas bolje, ako ti pomaze da ublazis stres, da ublazis bol... zasto ga ne bi koristio? moderna medicina negira hiljade godina zapisa... negira kanabis kao prirodni relaksant, kao na prirodni lek za astmu, ms, lek protiv bolova... lek protiv nesanice... zasto? zato sto se nemoze patentirati!! zato sto zele da zavisis od farmaceutske industrije, da zavisis od vestackih proizvoda, i da zaboravis na svoju tradiciju i korene. ja verujem u prirodnu medicinu, i stoga odbacujem moderne metode lecenja. znam da je Bog stvorio svaku biljku da bude koriscena od strane coveka, od strane mudrog... i onog ko znanje poseduje.. ko je covek da zabrani prirodno, da spaljuje biljke i proteruje one koji slobodno biraju. i sam Isus rece... "Nije ono sto u usta coveku ulazi to sto ga cini necistim, vec ono sto iz njih izlazi." a Jovan Krstitelj rece... "Nista samo po sebi necisto nije, vec je necisto za onoga ko tako misli..." zato verujem da ces pogledati dublje u ove reci, i shvatiti da smo svi ovde zajedno radi jednog cilja. da jedni sa drugima podelimo znanje, i ucinimo da zivot oko nas bude bolji. nista neces postici negiranjem cinjenica, vec mozes samo uciniti da budes omrazena. zasto ne bi to svoje znanje usmerila ka necemu pozitivnijem? zasto ne bi proucila kako zakon diskriminise, kako zakon vezuje ruke? kako ti oduzima prava koja su ti Bogom data. svako ima pravo da izabere hoce li koristiti biljku ili ne. ja recimo ne pijem kafu, alkohol, ne konzumiram cigarete. ne konzumiram ikakve vestacke proizvde.. ne koristim hemikalije.. za mene je ono sto mi priroda daje, sve ono sto mi treba. za mene je kanabis sakrament, i to je moja sloboda. kao sto je za nekoga to vino za mene je to kanabis. moze li iko da ti oduzme tu osnovnu slobodu... slobodu izrazavanja...

Zasto je kanabis ilegalan?

Da mali covek ne bi mogao da ga koristi za hiljade razlicitih stvari, za samolecenje izmedju ostalog. farmaceutske kompanije zele potpun monopol nad trzistem lekova. tako, kada je ilegalan, on se ne moze legalno koristiti u eksperimentima, koji bi pokazali neefikasnost modernih (toksicnih) lekova, i tako ogranicavaju istrazivanja na nekolicinu odabranih tj onih koji poseduju moc i bogatstvo. medicina zeli da se ti oslanjas na nju, a ne ona na tebe. a zasto ne bi svaki covek svoje znanje iskoristio da pomogne drugome? zasto svaki covek ne bi posadio lekovitu biljku i prirodno se lecio? zasto bi koristio aspirine, trodone i ostala sranja? cesto se pokazalo da ti lekovi ne deluju... i sta onda? zato postuj, i voli one koji teze ka prirodnom. koji se vratise korenima svojim i rekose ne licemerju moderne medicine.

mozes ovo pogledati sa predrasudama, ali tako ove reci tvoje srce nece dotaci. kada pisem ovo, pisem ne da bih ikome objasnio da nije u pravu, vec samo da bih pokazao da pogledati realno.. jer mnoge stvari izgledaju onako kako mislimo, ali nekada.. mi smo ti koji zele tako da ih vide.. i one ce takve biti dok god ne pogledamo dalje... jer tu iza horizonta, lezi mudrost... zapisana rukom nasih predaka, i mi smo obavezni da tu mudrost otkrijemo.

Evo pogledaj sta se danas desava... realno... sta radi UN protiv droge? sta radi amerika protiv droge? sta rade druge vlade protiv droge? sta rade mediji? navode ljude da se upuste u istrazivanje nepoznatog.. pricaju kao nemojte da koritite.. a onda deluju na podsvest ljudi, kroz filmove pune nasilja... ljudi kojima je unisteno dostojanstvo, kojima je oduzeta sloboda, odgovor pocinju da traze u drogama, a isti oni koji se protiv nje "bore" ubiraju profit. korupcija... crno trziste droge je najvece svetsko trziste, i mislis li da je nekome od njih u interesu da odbaci sav taj profit? evo pogledaj avganistan. najveci proizvodjac opijuma u svetu. 80% heroina dolazi odatle. amerika je umesala prste, navodno boreci se protiv. ali sta se desava. kako je prosle godine zabelezena rekordna proizvodnja, cene su pale... UN i SAD ulazu 700 miliona dolara za eradikciju polja, i cene opet skacu. sto ce reci... eto profita... tako je isto sa kanabisom. vise zaradjuju na crnom trzistu, pa eto zasto se pojavljuju silne price o konzumentima kanabisa koji postaju ubice, silovatelji... heroinski zavisnici. pa zasto biti deo te price? pogledaj realno.. ljudi konzumiraju razne (prirodne) supstance radi relaksacije, radi razonode. neki u religijske svrhe... neki kao lek... i ti ljudi stizu da obave sve dnevne obaveze kako treba. zasto ih kriviti zbog toga? nije kanabis taj koji ih tera da probaju nesto jace, vec nesigurnost u sebe.. u nase okruzenje. treba ljudima dati dobru osnovu za pocetak. dobro znanje, a ne neistine i predrasude. kada nekome kazes nemoj.. u prirodi ljudi je da urade bas tako. a kada klincima kazes da ce sa kanabisa preci na heroin, i kazes da je to isto, mnogi ce bez sumnje bas zbog takvih reci uciti bas tako. cudo je koliko ljudska rec moze delovati na podsvest drugog coveka. evo specijalno za tebe devojko.. pogledaj web sajt www.irie-people.com i prosiri vidike o tome kako je i zbog cega kanabis proglasen ilegalnim, zbog cega se forsiraju negativne price u medijima, zbog cega se negira njegov potencijal, kako su ljudi ubijani pre 500 godina zbog iste stvari zbog koje se danas zatvaraju, a koja definitivno cini manje loseg za drustvo nego zakoni koji je zabranjuju. pogledaj koliko stete cini vestacki zivot i oslanjanje na takve stvari.

i da... mnogo si pametna devojka da bi se ogranicila na druzenje sa ljudima koji razmisljaju tako.. heroin i sva ta sranja.. upoznaj nekog prirodnjaka, i videces da nije sve tako crno kao sto mislis... upoznaj nekoga ko je bas kao ti... i voli da zapali dzok ponekada... i videces da je on/ona divna osoba koja ne zasluzuje mrznju. vec samo ljubav... pusac marihuane ne ujeda, vec je gradjanin koji zasluzuje postovanje, isto kakvo on ima prema tebi. postujem sto imas drugacije misljenje, i ja ne zelim da ga promenim. samo znaj da medju svim tim ljudima koje svakodnevno sreces ima dosta onih koji vole da zapale dzoint, ali ne zele da kazu, zato sto bi mogli nadrljati zbog toga. nemoj da trosis energiju i vreme pricajuci o necemu sto zaista nema efekta, i pocni da trazis nacin da zajedno sa svima nama stanes protiv svih onih koji zele da se mi raspravljamo o necemu prirodnom i korisnom i da sutra neki od nas padnu pod ruku sistema. ne pomazi onome ko te koristi, vec budi slobodna od uticaja.. i nadji odgovore sama..

Sta je ovo?! : ono sto je dobro u travi daleko je nadmaseno onim sto je lose? Kako mozes tvrditi tako nesto? Imas li naucnu osnovu? imas li bilo kakvu drugu osnovu pored pretpostavki? u zivotu nije nista kao sto izgleda, zato te molim da kada sledeci put dodjes, svratis ovde da pokazes postovanje prema ljudima koji razmisljaju drugacije i koji imaju razlog da tako pricaju. niko ovde ne prica nesto sto nije tacno, niti govori da nisi u pravu. samo pogledaj realno. zaista realno... jer drugo ce nas dovesti do unistenja... i nerazumevanja.. zasto da osudimo alkohol zbog kojeg ljudi umiru? tvoja stvar da li ces ga koristiti ili ne.. samo sledeci put kada budes htela nesto da kazes... reci o tome kako je devojka u pijanom stanju uletela na autobusku stanicu i ubila gomilu ljudi... i kako niko rec nije rekao o tome!! da je u pitanju bila marihuana (sto bi bilo nemoguce jer toliko se napusiti da izgubis kontrolu je naucno nemoguce...) svi bi se digli sa pricom kako je ona opasna i unistava... zato.. pogledaj gde je koren tvojih reci.. REEFER MADNESS!!! ne budi ignorant... budi pametna... samo se lepo edukuj... mozes ti mnogo vise!!!

i jednog dana da dodjes ovde i da nam kazes, hej ljudi.. zelim da pomognem da se stavi tacka na nepravdu... i da pomognem da svaki gradjanin dobije pravo i slobodu koje zasluzuje!!!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma ok je, svako ima pravo na svoje mišljenje,svukud malo istine i neistine...
ga.RECI NE samo ti "èukaj", naèi èe se i nešto za nas bagruu.
i dobrodošla

kad veè pominješ Holandiju i kažeš, da si pravnica,pogledaj smernice izpravka kazenskog zakona EU
pozdrav...
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
i jos nesto.. o tome kolika je zavisnost pojedinca od neke supstance zavisi od njega samog, i nemoze se proceniti niti odrediti jedna generalna za sve... evo pogledaj ovo... safety of cannabis ... ako kazes da si ti karakter, zasto ne bi realno pomislila da ima jos dosta karaktera... koji recimo vole da popiju casu piva ili vina, ali ne i da preteraju i da piju velike kolicine non stop. pa i onih koji vole da zamotaju, a ne vole ikakve druge stvari... daj da stavimo tacku na to... ima ljudi na koje kanabis deluje lose, ali ima i onih na koje deluje pozitivno... ima onih koji se istripuju lose... ali nisu svi takvi.. ti nisi takva... zato... voli ovaj svet i ljude koji ga cine... razlicite... ali lepe... jer svi smo mi jedan narod... zato.. pomazi ljudia... ne odmazi.. :)lepa rec i gvozdena vrata otvara... :) zato poradi malo na svom jeziku... nadji nacin da pricas tako da te svi razumeju... ovako samo sebe zbunjujes... i stvaras losu sliku o sebi... :) zato opusti se i budi to sto jesi... evo... klikni ovde... www.irie-people.com/search pa cukni zavisnost... ili sta te vec zanima.. mozda nadjes nesto zanimljivo sto do sada nisi znala... ajd.. uzivaj!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
irie ne uzimaj si previše ka srcu...
osiveèeš èoveèe, neka devojke neka poda svoje mišljenje... ma kavo ono bilo
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
ne uzimam ka srcu... vec jednostavno zelim biti od pomoci... komentarisem... za to je valjda ovaj forum pravo mesto... :) drago mi je sto ima ljudi koji razmisljaju drugacije... samo im treba ukazati na cinjenice... mogu da cutim i da gledam... ali bolje je reci nesto... zar ne? :) nemam nista protiv takvog misljenja... vec samo volim da vidim postovanje i razumevanje prema ljudima koji posecuju ovaj i slicne sajtove.. :) uzivajte!!! ajd... evo 4:20... ja odoh malo da se opustim... :) hehehhehehee
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
dread irie, bre! mojne tol'ki tekst... mrzi me da citam

u prilog temi imam samo da kazem da poznajem gomilu rastamana koji koriste marihuanu, od toga i neke matore, i NI JEDAN nije (niti ce) probati heroin ili nesto drugo
to kod nas (rastamana) nije "varim da bi mi bilo dobro"...

za ostale ne mogu nista da kazem (bar sam iskren)

p.s. ja nash'o neshto da pricam... ja koji popushim jedan dzoint u dva meseca :D
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
zasto da ne? :) treba nekada napisati ono sto osecas da treba... :) od cinjenica te nece zaboleti glava.. :) kada vec posecujes internet, treba posvetiti paznju svakom tekstu koji ti neko pruzi. zato... keep reading... and writing.. :)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Necu puno komentarisati jer nema potrebe.Vec je mnogo toga receno i mogu samo ponavljati kao papagaj.Ali molim mladu pravnicu da me ispravi ako nisam u pravu.Koliko ja znam(laik sam za te stvari) u vecini Ustava svih drzava ovog sveta gradjaninu se garantuje SLOBODA,zar ne?E sad ti meni objasni o kojoj se to slobodi radi kad mene zakon krivicno tereti ako budem uhvacen sa dzointom u ruci?To sto ja pusim vutru to je moja i samo moja licna stvar.Niko ziv ne trpi nikakve posledice zbog toga.A ako i postoje neke stvari koje lose uticu na moje zdravlje to je opet moj licni problem,zar ne?E vidis tu je sustina cele price.U krajnjem slucaju nije samo vutra u pitanju.Slicno je za jos gomilu stvari.SLOBODA nema cenu.A nama je SLOBODA uskracena.

p.s. Ne znam za slucaj kazne od 55 godina ali pre neki dan je pisalo u novinama da je neki momcic dobio 12 meseci zatvora jer mu je nadjeno 10 grama marihuane i osnovano se sumnja(ovo je mnogo jaka fora sa osnovanom sumnjom) da je prodavao istu.E sad zamisli koji je to veliki diler kod kojeg je nadjeno "cak" 10 grama vutre.I to se sad racuna kao uspeh policije i pravosudja.Sramota.
 

Spirit Dancer

Aktivan Član
25.03.2005
94
2
0
36
Kobaja je napisao(la):
dread irie, bre! mojne tol'ki tekst... mrzi me da citam

u prilog temi imam samo da kazem da poznajem gomilu rastamana koji koriste marihuanu, od toga i neke matore, i NI JEDAN nije (niti ce) probati heroin ili nesto drugo
to kod nas (rastamana) nije "varim da bi mi bilo dobro"...

za ostale ne mogu nista da kazem (bar sam iskren)

p.s. ja nash'o neshto da pricam... ja koji popushim jedan dzoint u dva meseca :D


Peace mon !

e , trba da krenes jedan dnevno .. kao svi rastafarijanci...
pa za koje vreme povecas


Positive
~)
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
Ma dame i gospodo pravnici mi se ne zalažemo za potpunu legalizaciju marihuane i hašiša veæ za depenalizaciju posjedovanja malih kolièina (a 10 grama jeste mala kolièina), za njenu intenzivniju upotrebu u industrijske i medicinske svrhe, za njeno legalno konzumiranje od strane osoba starijih od 18 godina u lokalima koji bi dobili dozvolu od strane lokalne vlasti.

Zalažemo se za prestanak prièe o tome kako ne postoje lake i teške droge veæ su sve teške. Takva prièa ubija te stotine i stotine mladih koji se odaju najgorem zlu - heroinu!

Lepak je legalan. Koristi se za lepljenje. Koristi se i kao droga. Zloupotrebljava se. Djeca umiru od njega. Ostaju teške poslijedice na mozgove konzumenata.

Je li neko razmišljao da li konzumenti lepka prelaze na heroin? Vjerovatno ne! Lepak je jeftina namirnica, kupujete ga na svakom koraku. Nije diskrimisan kao droga, iako veæina populacije zna da se može zloupotrebljavati. Samim tim možda neko ko duva lepak nema osjeæaj da je narkoman. Pa možda i neæe preæi na heroin. A i zašto bi? Dovoljno mu je mozak otupio od jeftinog legalnog sredstva. A možda neæe ni doèekati priliku da se prepusti "èarima" dopa...
 
08.05.2005
1
0
0
E pa evo ovako sedim i citam sve ovo mislim se je*o te nisam jedini koji misli da nije lose dunuti koji put. Legalizacija ae prava stvar ali bas kako neko rece u granicama(18 god,cofee shops, places where u can smoke like parks and etc.) to bi bilo cool. Znate ljudi poceo sam da varim sa 17 i to prvi put ili medju prvim u USA u kolima dok sam se vozio i shvatio kako je njima dobro ne mogu da te zaustave dok ne napravis neko njesra. Pa znaci da mozes da i dunes nikom nista a ovde te cimaju to me smara cim. Ljudi ili je legalizujte ili je ostavite ilegalnom ali da ne spada pod krivicni zakonik vec pod prekrsjani kako je i u americi(bar Arkansas gde sam bio koja je jedna od konzervativnija drzava). Ne ljudi nemojmo se nadati tako necemu nece toga biti ovde skoro ako se nesto ne uradi. Imam mozda ideju kako ali je treba jos malo razraditi pa kada to zavrsim javljam se sa idejom do tada uzivajte u svemu pa i u ::h2o. CAO
 
09.05.2005
2
0
0
39
www.come2come.net
Trava je lek za dusu. Trava je katalizator osmeha na licu. Meni leci glavobolju. Pomaze mi svaki put kada zelim da pobegnem iz ruzne realnosti. Ma ne treba trositi reci na boginju Gandzu kada je svima ovde jasno sta je i sta nam pruza. ~)
 
19.01.2005
21
4
0
38
ma marihuana je zdrava za telo za duha za sve a najbolji e koga se duva po dva do tri jointa u nedelju ~) pa ponekad moze i vise ~~