Za sta (i zasto) je dobra marihuana?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.03.2005
10
0
0
Pre par godina razboleo sam se od gripa(obichnog).Osecao sam se odvratno(chas drhtim od hladnoce,cas ze preznojavam-gorim;teske ruke,spava mi se-uglavnom efekti koje prate povishenu temperaturu).Neki iz drustva su reshili da dunu i izadju.Nije mi bilo do duvanja ali ipak sam popustio i naravno dunu'o.Kako je vutra pocela da radi,osecao sam se bolje i bolje(NARAVNO!!!)E sad shta je poenta ovog:provalio sam kako trava smiruje efekte gripa ili mozda smanjuje temperaturu.Ovo nemogu naucno da potvrdim ali probajte i sami,ili josh bolje ako moze neshto naucno da se dokaze dokazite-mislim da bi ovo pomoglo u vezi dekriminalizacije ove mocne biljke.
Pozdrav.
 

nobody

Aktivan Član
04.10.2005
168
10
0
Are2Dee2 je napisao(la):
Pre par godina razboleo sam se od gripa(obichnog).Osecao sam se odvratno(chas drhtim od hladnoce,cas ze preznojavam-gorim;teske ruke,spava mi se-uglavnom efekti koje prate povishenu temperaturu).Neki iz drustva su reshili da dunu i izadju.Nije mi bilo do duvanja ali ipak sam popustio i naravno dunu'o.Kako je vutra pocela da radi,osecao sam se bolje i bolje(NARAVNO!!!)E sad shta je poenta ovog:provalio sam kako trava smiruje efekte gripa ili mozda smanjuje temperaturu.Ovo nemogu naucno da potvrdim ali probajte i sami,ili josh bolje ako moze neshto naucno da se dokaze dokazite-mislim da bi ovo pomoglo u vezi dekriminalizacije ove mocne biljke.
Pozdrav.

Ja sam ovo cesto radeo, par puta mi je i nakon prestanka dejstva bilo znatno bolje nego pre varenja.
Ali bilo je par slucaja kad mi je marihuana malo ublazila tekobe, ali su se one znatno pogorsale nakon prestanka rada.
Mislim da ovo(da li ce poboljsati ili pogorsati) zavisi prvenstveno od vrste bolesti.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
kud mali mujo...

hehe...da, i ja mogu iz vlastita primjera takoðer potvrdit:
protiv nesanice(po logici jednaostavno jer toliko misaono i mentalno može iscrpit-zbog inspiracija, da je èovjek više umoran)
Grlobolja...da...odlièno sprjeèava
Bolovi lakšeg tipa...

Što se tièe temperature...ne bih znao...al prvi put kad ju dobim æu probat:)

Što se tièe alkohola...brrrrr Sreæom presto ga pit i sad samo svakodnevno na vu (al malo pretjerujemo:)

CAPITALISM KILLS!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
A èuj... sve ti je u psihi, ne kažem da nije istina da se na vu ljepše zaspi, al kad nisam pušio prije spavanja razlika je neznatna. Zaspi se bez problema, jedino šta nije tako slatko. No, kad bi npr. išli vježbat, trèat, umarat se pa išli spavat, zaspali bi u trenu...No kad bi to prestali, kvaliteta zaspajanja (ne spavanja) bi se neznatno promjenila.
 

hemicar

Aktivan Član
18.06.2005
69
0
0
38
ma da u pravu si nego znam par ljudi koji ne mogu da zaspu dok ne svare mislim moze ali mu treba 2 sata da zaspi taj trip sam ja imao sa lekovima mnogo lepse sam spavo sa njima i onda kad sam presto da pijem ne mogu da zaspim pola veceri ali adaptiro sam se brzo...
 

Oresar

Aktivan Član
17.11.2005
51
0
0
ja bas i nemogu spavat,postanem dosta hiperaktivan,ono zajebancija,smjeh,al nije mi zao,stvarno mi do sad nijednom nije bilo lose (a ne pusim tako dugo,jedno godinu i pol),kad zaspim,spavam ono ok,ko i uvijek,kad se malo vise izmorim a sutradan se osjecam bas super,onako opusteno,kak bi svatko trebo,bez zivciranja,bez ikakvih sranja,kad me netko pita a sta ce ti to,jel ti to potrebno,kad mi pocne pametovat,ja mu samo kazem a u kakvom bi ti svjetu volio zivit,u ovakom ko mom,gdje je sve super,nema vike,dreke,ratova,zivciranja,svega loseg ili u tvom,gdje stalno netko nekom prigovara,soli pamet,jebe u mozak,naravno da nitko od njih,nema spremit adekvatan odgovor na to,pa tu i prestaje sav moguci razgovor
 
17.11.2005
2
0
0
Pozdrav ekipi koja se skuplja na ovako dobrom forumu koji sam veceras otkrio. ::behehe

Sto se tice ove price sa gripom, da, ja zadnjih nekoliko godina pusim skoro svaki dan i za to vreme sam se po malo razboljevao samo za vreme kad naidju epidemije pa su svi oko mene bolesni. Kada kazem "po malo", mislim, svi leze po 6-7 dana i kukaju, ja ostanem kod kuce 2-3 dana, odmorim od posla, snjarim i igram igrice, jer jedino tad imam puno slobodnog vremena. Meni je smetao samo cin pusenja, zbog kasljanja (dok mi drugar nije doneo nargilice ::h2o ), inace, primetio sam da lakse podnosim i temperaturu i tegobe koje prati grip, mislim na bol u sinusima, u ledjima ...
Jedina situacija kada vutra moze da zasmeta je kada me malo boli glava, pa ne popijem preventivno kafetin ili tako neki lek a napusim se, kada me dejstvo vutre prodje, ako nisam zaspao, glava pocinje da mi se raspada od bolova.
Inace, zubobolju je mnogo lakse podneti napusen.
A lose je sto otvara apetit. Mogu da pojedem mnogo kad se sredim ... ::tojlet
 
27.12.2005
1
0
0
www.droge.hr
Imam frenda koji samnom i ekipom svaki dan pusi a vec mjesec dana povlaci gripu sa sobom, ali kad se upusimo ko krave onda mu je odma bolje i ni ne osjeca gripu...
Jel se iko ikad upusio i popio skoro litru kave..probajte, do yaya je..!
 

DA GURU

Aktivan Član
20.01.2006
66
0
0
reci_ne je napisao(la):
kolika je recimo zavisnost o cigaretama na skali od 0 do 100 u odnosu na zavisnost o marihuani.

možda malo kasno palim, ali duhan sadrži nikotin (koji btw stvara fizièku ovisnost) za razliku od marihuane, mislim da ne trebam dalje pojašnjavati...
 
13.08.2006
0
0
0
Kobaja komentiram tvoj prvi post.

Super si to napisao no zaboravio si nesto isto bitno - zasto marihuana nije dobra. Ne mozes pisati samo o dobrome ili losemu. Ili pise o svemu ili o nicemu, ovako samo zavaravas sebe i druge.

Sto je lose u marihuani? Pa oni vitaminu ili proteini sigurno nisu losi ali ima ih i drugdje.
Lose je to sto ce mnogi sa marihuane jednog dana preci na "teske droge", ne svi ali mnogi. A kada predjes povratak je tezak.
Marihuana djeluje na mozak kao i sve droge, a posto je svaki covjek drugaciji ne mozes znati kako ce tvoj mozak reagirati. Nemas primjera da vidis jer tvoj mozak imas samo ti. Kada bi svaki mozak reagirao tako da je jedan joint dovoljan i 20 godina nakon redovitog pusenja, onda bi marihuana bila legalizirana i svi bi pusili.

Kuzis? Puno vise stete moze prouzrociti nego koristi.
* 22.5% proteina
* 30% masti
* 5.7% vode
* 5.9% ash (u neznanju adekvatnog prevoda ostavio sam engleski original, prim. prev.)
* 503 kalorija / 100g
* 35.8% karbohidrata
* vitamini A, B1, B2, B3, B6, C, D, E,
itd ...
Pa jedi mahune, grah, paradajz, banane, jabuke ... svega toga imas i tamo i to u vecim kolicinama :).