Za sta (i zasto) je dobra marihuana?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Hm sa te tacke gledista si u pravu ali...ako Kobaja ili ja na primer znamo kako nas mozak reaguje na vutru i smatramo da to nije opasno(uzgred garantujem da tolerancija ne moze da naraste do granice koje ti predpostavljas,ja pusim vec 10 godina i jedan joint je vise nego dovoljan) po nas i po nasu okolinu,zasto bi ja bio tretiran zakonom kao kriminalac?Zasto bi u ocima drustva bio tretiran kao narkoman?Zasto bi bio predstavljen gore od npr. alkoholicara koji su mnogo veci problem nego ljudi koji puse travu?To mene zanima da mi kazes ti ili neko ko ima stavove kao ti.Slazem se ja da vutra ne utice isto na svakog,i da naravno ima i losih strana ali stvar se ne moze generalizovati.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Cek malo...

Ti si dosao na vutra.org forum pametovat ljudima?
Stalno spominjes "koliko ljudi je preslo sa trave na teze droge"
Pa nitko im nije kriv, a najmanje trava. Vecina drogerasa je u pocetku konzumirala travu, ali onda ih ,kao sto si u jednom postu napomenuo, trava nije dovoljno zabijala, pa su probali ex, speed, trip, i zavrsili na dopu i slicnim sranjima. Ali zavrsili bi na tome kako god okrenes. Trava nema veze sa tim.

Glupo je uopce se truditi objasiti uzitak pusenja trave nekome tko je ne konzumira. Sudis o stvarima preko podataka koji prikupljas preko medija, koji vecinu stvari vezanu uz travu krivo predocuju. Nazalost to je kriva neinformiranost nasih novinara.

Postoje dvije vrsta pusaca trave.
Prva vrsta su ljudi koji puse travu da bi bili zabijeni, i da neznaju za sebe. S vremenom, takve osobe prijedju na jace stvari.
Druga vrsta su vecina korisnika ovog foruma. Ljudi koji imaju kulturu pusenja, uzivaju u umjestosti motanja i pusenja trave. Ali ne zato da bi se zabijali, nego da bi se opustili, odmorili od problema, pa ponekad cak i na miru razmislili i rijesili neke stvari u zivotu uz pomoc trave.
 
23.07.2006
0
3
0
Lose je to sto ce mnogi sa marihuane jednog dana preci na "teske droge", ne svi ali mnogi. A kada predjes povratak je tezak.

Brate opet pominjes to na svakom topiku bez ikakvog razloga jer to nema nikakve veze sa travom vec sa covekom koji nije naucno obrazovan ili bar edukovan da razmislja svojom glavom.Nemozes ti da odredis niti da znas ko ce uzeti tesku drogu i koliko njih to je glupost.

Imas lepo skole ili ako te mrzi onda kupis neku knjigu pa procitas kakve posledice ocekujes od Heroina, Kokaina, Ekseva ili LSD-a ili Marihuane ali knjige 2005 ili 2006 izdanja,imas ih na Amazonu pa ako si toliki fanatik ti onda uzmes Heroin i to je sve.

Jel mozes ti da zamislis coveka koji razmislja drugacije od tebe ? veruj mi da ima ljudi koji su prezadovoljni sa Kanabisom i nikad nebi presli na alkohol a ne na neke opasne droge ili lekove jer je to meni sve isto, narocito Hemija, samo mali broj ljudi u drustvu prelazi na hemiju ako hoces bas precizno taj mali broj ljudi je problem a ne Marihuana jer taj mali broj ljudi NON-STOP donosi Heroin i pokusava drugove da nauci da je HEROIN bolji od svega itd itd ma znas ti to odlicno nego neces da razmislis i da saslusas druge.
 
05.08.2005
1
0
1
reci_ne je napisao(la):
ne znam da li ovo sto cu napisati spada u ovaj topic ali blago receno sam sokirana ovim sto cujem ovde
prosto receno ne mogu da verujem.......
dolazim iz okoline Novog Sada iz jednog malog mesta u kojem su do pre 5 godina 30% mladih (od 17 do 30 god)pusili marihuanu a sada imamo 80% ( u tih 80% su uracunati i onih 30% od pre 5 god) mladih ljudi(bez preterivanja govorim o cinjenicama za koje imam dokaze-clan san odbora za borbu protiv narkomanije) koji su na HEROINU!!!!!!
i vi sada pricate o legalizaciji. Nisam pristalica krute kriminogenizacije marihuane (jer smatram da stvara kontra efekat) ali smatram da je nedopustivo legalizovati je. Jedino pozitivno sto sam ovde procitala je to sto ste stavili napomene da je ne treba koristiti sa...... i za to vam upucujem pohvalu a za ostalo ......nemam reci
p.s.Nigde nisam na vasem sajtu procitala da ste napisali da i marihuana stvara zavisnost (psihicku).

Vi sto se borite protiv narkomanije morate bar da probate neke stvari da bi znali protiv cega se borite! Od mnogih ljudi koji su protivnici toga sam cuo svakojake gluposti, cak sta vise za neke stvari sam im se smejao u lice, koliko su neinformisani!
Pola mog kraja je na heroinu, sami su birali, znali su posledice niko ih nije terao! Evo ja pusim travu vec 7 godina i nikada nisam probao heroin i nikada necu! Jos nesto, cigare ne pusim i nikada nisam pusio jer su one po meni veci otrov od trave! Jos nesto, marihuana ne vodi ka heroinu to moras da znas!
 
24.08.2006
0
0
0
u potpunosti se slazem...nije tochno da trava stvara ovisnost jer pushim vishe od deset godina i kad ima ima...kad nema nema i nije mi bed...svi koji govore suprotno...kao ona luda ministrica ili nemaju pojma ili imaju korist od toga da trava ostane pod kaznenim djelom...
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Hmm, djedica mi ima mrenu neznam koju vrstu, ali ju je dobio zbog visokog krvnog tlaka u ocima, pa me zanima jeli bi mu malo vutrice pomoglo???

Ne pusim cigarete niti pijem, to jednostavno ne mogu,smuci mi se!!!
 
04.10.2006
0
1
2
Vutragenjo je napisao(la):
reci_ne je napisao(la):
ne znam da li ovo sto cu napisati spada u ovaj topic ali blago receno sam sokirana ovim sto cujem ovde
prosto receno ne mogu da verujem.......
dolazim iz okoline Novog Sada iz jednog malog mesta u kojem su do pre 5 godina 30% mladih (od 17 do 30 god)pusili marihuanu a sada imamo 80% ( u tih 80% su uracunati i onih 30% od pre 5 god) mladih ljudi(bez preterivanja govorim o cinjenicama za koje imam dokaze-clan san odbora za borbu protiv narkomanije) koji su na HEROINU!!!!!!

Ja mislim da je sigurno 98% ljudi koji su probali heroin prvo su probali marihuanu.

Pa tu nema pitanja niti statistike. To se zna.

Takodje znam da 100% onih koji su na heroinu su probali alkohol prije zutog.

Takodje za cigarete.


Marihuana donosi manje poslijedica i od alkohola i od cigareta i od pilula u apoteci itd...i naravno manje je zavisan. Da li je iko gledao alkoholicara dok se "skida". Jeziv prizor. Ja duvam 7 godina i nikad se nisam "skidao" a znalo je da prodje i godina da ne duvam.

Medjutim opet se poteze pitanje:

Pa zasto uvoditi novi porok...huh zar ih nije dosta?


Hmm...pa kako za koga. Za nekoga nije alkohol ni cigarete. Neko voli da duva i prija mu/njoj, a to sto djeca se naduvavaju i piju i drogiraju se pa to nema veze sa legalizacijom marihuane. Ja mislim da tvoji brojevi to najbolje pokazuju.

P.S. Holandija je jedan od zemalja gdje je najnizi prosjek marihuana konzumatora u Evropi i Svijetu kod tinejdzera.

ISTI RACKU SA MNOM... PUSIM VUTRU 6 TA GODINA I DO OVOG LJETA NISAM PUSIO VISHE OD GODINU ALI SAM OPET PRIJE 4 MJESECA KRENUO I VISE NEGO AKTIVNO ... NIKAD NISAM ZA VRIJEME PRESTANKA OSJETIO POTREBU ZA PUSENJEM ZATO NEMOJTE SMARATI GLUPOSTIMA DA JE TO PRVI KORAK U PAKAO DROGE I SLICNO !!! AKO VEC 6 GODINA PUSIM I JOS NISAM PRESAO NI NA STO DRUGO KOLIKO CE ONDA TREBATI VREMENA DA DODJEM DO TESKIH DROGA ??? JA MISLIM NIKAD
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
ma tu ima ljudi koji puse vise od 10god... pa samo puse, nisu uzimali nista jace..... zajebite sve, ljudi vutra je jedina!!!!!
iako neznam u kojoj sam temi trenutno pa neznam jesam li oftopik... al eto...ehhehehehe
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
JEbote imam neku boleštinu, èekam nalaze juèer sam vadio krv. Uglavnom ima veze s grlom. Ful me boli i vjerujte mi vutra nije za to dobra. Probo ja zapalit ( budala ) a kad mi ono poèelo sušit grlo nisam mogo ništa! Tako da vutra nije dobra ako boli grlo!!
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
nemogu vjerovat da te bolilo grlo i da si zapalio ðoks :?:
definitivno džok nije dobar za grlo pa taman da je od meda ak uopæe ima takvi
mislim logièno da æe te boliti
al kontam si da bi vutraèaj mogo mal ublažiti bolove
tak da je vutra dobra al tehnika nije
da budem u skladu sa temom;
nisam rasta ali meni vutra predstavlja kanabis kulturu, u kojoj nalazim sakrament
meni je vutra dobra kao sakrament
...i to radosni;)
...vžžžž....amen
 

RastamanBG

Aktivan Član
04.03.2007
53
1
0
37
www.myspace.com
Laidback je napisao(la):
Postoje dvije vrsta pusaca trave.
Prva vrsta su ljudi koji puse travu da bi bili zabijeni, i da neznaju za sebe. S vremenom, takve osobe prijedju na jace stvari.
Druga vrsta su vecina korisnika ovog foruma. Ljudi koji imaju kulturu pusenja, uzivaju u umjestosti motanja i pusenja trave. Ali ne zato da bi se zabijali, nego da bi se opustili, odmorili od problema, pa ponekad cak i na miru razmislili i rijesili neke stvari u zivotu uz pomoc trave.

potpuno se slazhem sa tobom.
ja sam 200% za legalizaciju. slazhem se sa podacima za NL i za mali broj tinejdzera koji duvaju. a shto se tiche pajda to necu ni da pominjem. gadim se tih prizora, jedva da mogu da podnesem sliku nekog dzunkija sa iglom u veni a kamoli da tome prisustvujem(pomerite se s mesta). koliko ja kapiram, tako mi je nekako logichno, ljudi "predju" na dop u pubertetu, ako tu ostanesh karakter i zadrzhish se na travi (shto istinski ljubitelji kanabisa i kanabis kulture sigurno rade) za tebe nema zime.
 
20.11.2005
7
0
0
Evo, procito sam sve ove postove i slazem se sa vecinom stvari osim sa onim "trava vodi do tezih droga". Glupost. Probo sam i X, i speed i LSD i nikad nisam ni pomislio da bi mogo uzet heroin il ista slicno tome. To jednostavno necu, bez obzira sta svi govorili o tome. Probo sam, vidio u cem je fora i gotovo. Ako se vec govori o statistici onda jednostavno ostaje cinjenica da je vecina ljudi probala travu. U vecini slucajeva lakse je nabavit za jednu frulu nego bilo sta drugo. (oke, ovisi gdje se ko nalazi ali tvrdnja stoji) Mediji iskoristavaju tu cinjenicu i tvrde da su svi koji su pusili/puse Marihuanu na putu da postanu ovisnici. Odatle i proizlazi cinjenica koju nedovoljno informirani danas sire da je Marihuana izvor svog zla. Po njima da nema trave nebi ni bilo ovisnika o drogama....

Tolko od mene. Pozdrav

P.S. Dosta toga je vec off topic pa cu reci jos samo, lepak mi je fora :)))
 
17.03.2007
4
0
0
35
.vec duze vrime pratin ovaj forum i vas rad i ljudi svaka cast,iako mislin da cemo morat ilegalno popushit xxkg vutre prie nego to ovi nasi legaliziraju..
.a shta se tice ovisnosti i slicnim sranjima smatran da je to swe u glavi..s obzirom na moe dugogodisnje iskustvo s lakshim i malo tezim drogam mogu rec da mi nikad al ono bas nikad nie palo na pamet ni pomislit na zhuto iz samo jednog razloga-gadi mi se taj djir i swe slicno njemu. neznan zasto je nekome napeto bit toliko ukomljen i glup. dosta vrimena san provela s takvim ljudima (cak i zivila s jednim) i prolazila s njim te neke krize i mogu vam rec da je to nesto najgore i najodvratnie sta san vidila.. mislin da djaner uvik ostaje djaner i tu nema pomoci. svaka cast svima koi se ka odvikavaju,nadan se da ce uspit :eek:hno:
.e sad,ka sta san rekla-sve je to u glavi, za nekoga nie ni duvan,ni alkohol ni trava..ako konzumiranje necega smatras necim losim i sad si ti faca ako to radis onda to bolje nemoj ni radit jer ce te sje..t prie il poslije.
.drogirajte se u :joint2: slobodno vrime, iz gusta a ne iz potribe..

:happy031:
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2005/06/05/srpski/GL05060409.shtml

MANJE OD VITAMINA, VIŠE OD NIKOTINA
BEOGRAD - Povodom 31. maja - Dana borbe protiv pušenja, Ministarstvo zdravlja je lansiralo novi proizvod za odvikavanje od pušenja "marihuana 17 plus". Novi proizvod je dizajniran tako da podseća na cigaretu, pa pušači neće ni primetiti da su počeli da se odvikavaju. "marihuana 17 plus" se konzumira slično kao duvan, samo što se dim duže zadržava na obostranu radost plućnih krila i sprženih nervnih ćelija.

Novi proizvod ne izaziva apstinencijalne krize i nije štetan po zdravlje, jedina kontraindikacija je neobuzdani rast apetita koji može da dovede do nagomilavanja suvišnih kilograma u predelu tela. Ministarstvo zdravlja zato konzumentima "marihuane 17 plus" preporučuje strogu dijetu uz fizičke aktivnosti kao što je, na primer, preskakanje tri obroka dnevno.

"marihuana 17 plus" se može nabaviti u apotekama ispod tezge, kao i kod ovlašćenih uličnih dilera, a tajna šifra glasi "manje od vitamina, više od nikotina".
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Nisam znao za to!Nemogu da verujem,prava stvar konacno i kod nas nesto dobro,nadam se da ce svi cuti za to....jer NEPODNOSLJIVO MRZIM CIGARE...
 
28.07.2007
4
0
0
35
teska zivotna situacija, stara umrla, stari alkos, tako sam i ja poceo pusiti ganju... imao sam godinu dana pauze kada sam shvatio da sam poceo prelaziti sve granice, jednostavno sam htio sam sebi dokazati da nisam ovisan o njoj... danas zapalim joint za dobar dan i laku noc... mislim da je MJ dobra stvar zato sto stvara osjecaj opustenosti... a sto se tice ostalih droga FUJ :D belive in mother nature :D
 
28.07.2007
4
0
0
35
bolno grlo + piksla = katastrofa - ne!
ima lijeka i za to.... kada smotate joint tanko ga namazite medom.... probaj te u svakom slucaju:eek:hno:
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
kontam da je marihuana dobra za sve jel nebi je stari ljudi jos prije neznam koliko godina koristili u svemu, americki doktori, i jos u nekim zemljama je prespisuju na recept za ublazavanje bolova...cak sam sa legom nasao podatak da nikada nije u povijsti zabiljezen slucaj da je netko obolio ili umro zbog marihuane...a npr zbog kojekakvih lijekova koje mozes nabavit gdje hoces je umirao velik broj ljudi...stvarno nekontam zasto bi marihuana bila zabranjena kad je dokazano da od nje moze samo dobro proizaci..:)
 
01.08.2007
1
1
0
40
Uz poshtovanje prema pravilniku moram malo da ga prekrshim
Ja sam bivshi koman,bio sam na heroinu 6 godina i tvrdim da mi nijedna terapija,nijedan doktor,nijedan lek nisu toliko pomogli koliko DZHIDHZA...
Nema lazhi,nema prevare i zato jeste SVETA biljka ko shto kolega rasta kazhe...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Marijana1984