Za sta (i zasto) je dobra marihuana?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Ja je koristim da bi ubio dosadu i nekad da se opustim,dok pojedini za beg od stvarnosti...ona nije za to,ali budalama se ne moze dokazati...
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
rislje je napisao(la):
Uz poshtovanje prema pravilniku moram malo da ga prekrshim
Ja sam bivshi koman,bio sam na heroinu 6 godina i tvrdim da mi nijedna terapija,nijedan doktor,nijedan lek nisu toliko pomogli koliko DZHIDHZA...
Nema lazhi,nema prevare i zato jeste SVETA biljka ko shto kolega rasta kazhe...

Koju tačno stavku pravilnika si prekršio? Reci mi da mogu da te kaznim:vb_whip:

Šalim se, pominjanje heroina i ostale hemije u negativnom kontekstu nije protivno pravilniku. Uživaj! ;)
 
02.07.2007
30
2
0
33
reci_ne je napisao(la):
pozdravljam svaki komentar na moj komentar ::super
drago mi je da razmisljate na tu temu to je za svaku pohvalu!!!
govorite o neistini koju ja pricam a sami govorite poluistine ili cak notorne gluposti da ne kazem lazi (npr.da je covek dobio 55 godina zbog marihuane,slucajno sam pravnik i za takav slucaj nisam cula)sve ono sto ste rekli za KORIST marihuane je delimicno tacno i to nisam osporila niti imam nameru samo sam naglasila da niste nista rekli o STETNOSTI mare koja je mnogo veca nego sto je korist.
druga stvar,da li jeko od vas ikada cuo bilo gde u javnosti (mislim prvenstveno na radio,stampu,tv...) da je MARIHUANA LEGALIZOVANA U Holandiji ili bilo gde drugde na svetu???
trece,price o alkoholu i cigaretama takodje stoje u smislu da stvaraju zavisnost ali ponovo ne idete do kraja i ne kazete (posto ste upuceniji od mene i to bi trebalo da znate) kolika je recimo zavisnost o cigaretama na skali od 0 do 100 u odnosu na zavisnost o marihuani. o komentaru na to da i tv,komp,struja....stvaraju zavisnost ne zelim da polemisem jer mislim da je van svake pameti i da nije u skladu sa temom no ima razlicitih misljenja i ja ih postujem ali ne moram da ih prihvatim kao sto ni vi necete prihvatiti moje ma koliko dobre argumente imala.
Takodje znam puno ljudi koji nisu pusili ni pili a pusili su marihuanu (treba li da naglasim da su sada na heroinu) a ne znam nijednog jedinog coveka koji nije nakon nekog odredjenog vremena presao na heroin...
cetvrto, nemam nameru da menjam vase stavove,niti mogu i zelim to da naglasim tako da nemate potrebu da me resetate,zelela sam samo da kazem sta mislim na tu temu.

poslednje sto imam da kazem jeste da svako vestacki izazvano dobro osecanje ima i svoj pandan i vi to jako dobro znate-kad popusim dzok dobro mi je nekoliko sati a onda......znam zato sto sam i sama pusila tako da ne mislite da pricam udzbenicki.
Znam znam sada ce se neko naci pametan pa ce reci eto kako ti nisi presla na heroin??? Ja sam imala cvrstu volju i nisam usla tako duboko i dozvolila da mi stvori zavisnost ali zar mislite da tako svi razmisljaju. Ne bih rekla. I jos nesto postavite sebi pitanje zasto se nesto diskriminise zakonom??? Zato sto vas neko mrzi ili zato sto nije osetio cari marihuane?!?!?!?!
Bilo bi dobro kada biste cisto za sebe napravili jedno istrazivanje u npr.Beocinu (Novi Sad)koliko heroinskih zavisnika ima i koja im je ulaznica u taj svet bila-ako ne zelite da se zamarate ja cu vam reci MARIHUANA.
pozdrav i nadam se da ovo necete shvatiti kao atak na vas!

Ja zelim da kazem nesto na ovo.
Ja mislim da trava jeste opasna, ali samo za ljude slabog karaktera i labilne, jer je to za njih polazna stanica u svet droge. Ali ja mislim da bi se to sprecilo bas njenom legalizacijom. Ali ta osoba bi se verovatno upropastila od necega drugog,ako ne od toga od cega jeste. Ja ne pusim ni cigarete, iako 70 % mojih drugova ih pusi. Probao sam ih, pusio sam 3 meseca i nije mi se svidelo, i nisam video jedan jedini razlog zasto bi ih pusio.
Sto ti kazes vestacki izazvano dobro osecanje ima i svoj pandan, popusis dzok i posle par sati... i onda? E pa i meni je u pocetku dok sam pocinjao da pusim tako bilo, ja prestaje da me radi meni je jadan osecaj, ali sad vise nije tako, sad i kad prestane da me radi meni je opet extra, osim ako se ne prepusim, onda samo mogu da legnem da spavam.

Da ti kazem nesto u veci tog heroina. Kada bi meni neko stavio spric i iglu sa heroinom pred mene i prislonio mi pistolj na glavu, i rekao mi da upotrebim heroin ili on puca, ja bih rekao pucaj. Bolje da me on ubije sad odma, nego posle polako da umirem, mucim sebe i moje voljene. A reci ti meni zasto bih ja uzeo sad to svojevoljno???

Ja ne pusim travu zato sto mislim da je to cool i da je u trendu, nego zato sto zivim u malom gradu i sve je monotono i svaki je*eni dan je isti! Postoje ljudi koji pocnu da puse travu iz istog razloga zato sto su poceli i da puse cigarete, zbog drustva i da bi se osecali popularniji, ali ja nisam nikad bio takva osoba. Sedim u kaficu sa 6 osoba koji svi puse cigarete, i svi mene nagovaraju da i ja uzmem, ja jednostavno necu, ako su oni glupi zasto i ja moram da budem.

Ja se slazem sa tobom da trava ne sme da se legalizuje, ali sam pod jedim uslovom i da se i alkohol zabrani sa trzista, posto je on po mom misljenju gori od trave.
A i veruj mi, u buducnosti u celom svetu ce trava biti dozvoljena, jer je sve manje ljudi koji gledaju na travu kao da ima bilo kakve veze sa ostalim drogama. Samo je pitanje koje ce zemlje to prve da pocnu, jer ce one najvise izvuci iz toga, Holandija je pocela.
I ja kazem opet, zasto je neko postao zavisnik heroina, nije zbog toga sto je probao marihuanu, nego zato sto je labilna osoba, slabog karatkera i zato sto ne razmislja dovoljno.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Opet ja moram nesto nadovezat mada netrebam

Istina je da se do heroina dolazi preko trave mislim preko laksih droge uopste. Al opet ne mora znacit da neko ko proba travu da ce biti ovisnik o heroinu. Sta ja drustva imam koji se samo lupaju travom mislim samo travom a i imam drustva koje se lupa svim sem heroinom.
E ovako u heroin ulaze ne prosvjecene osobe mislim oko 90% danasnjih ovisnika nisu ni znali sta im heroin moze uradit pa evo gdje su zaglibili. Tako da se treba sto vise obrazovat o heroinu i treba znati da ti on ne pruza ni zadovoljstvo, ni srecu, ni odmor , ni nista pametno nego samo patnju,sjebavanje svog i zivota mnogih drugih i jednostavno nesrecu.

Ono sto je neko spomenuo da bi radije primio metak nego ga probao mislim to je tvoj stav i postujem ga al opet ne mora znacit da ces biti ovisnik ako ga jednom probas. Ja sam uzimao samo preko vikenda sa nekim drustvom(dilerima) i tako 4 mjeseca dok oni nisu zaglibili. I povracao sam i kljucao i ne jeo i sve te stvari sam prolazio al sam jednom sebi rekao ne i gotovo.
Bas nedavno prestao sam sa exerima i brzinom roko sam se 5 mjeseci isto preko vikenda i opet sam prestao mislim ja sam takvog karaktera kad jednom kazem ne onda ne.
A i da vam jos nesto kazem trava me je pratila kroz sve to mislim ona mi je pravac po kojem sam isao,idem i ici cu i samo vam mogu rec da je trava ono najbolje.

Admini pretjerao sam dosta ja se izvinjavam al sam se morao nekom ipovijediti
zao mi je
 
02.07.2007
30
2
0
33
Narquila je napisao(la):
Ono sto je neko spomenuo da bi radije primio metak nego ga probao mislim to je tvoj stav i postujem ga al opet ne mora znacit da ces biti ovisnik ako ga jednom probas.

Dobro preterao sam i ja, nisam mislio da radije primim metak nego probam, nego radije da primim metak nego da postanem zavisnik. Ali svojevoljno sigurno ne bih probao, ali sumnjam i da me i neko prisili da bih probao, jer jednostavno imam ogroman strah od heroina, jer sam gledao sta se ljudima desava zbog njega.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Narquila ne mogu se složiti s tobom da-90% danasnjih ovisnika nisu ni znali sta im heroin moze uradit.Ekipa za koju ja znam da su probali H,pa i ja i cura smo totalno informirani o svemu u vezi H.Zar ni ti nisi imao pojma sta ti moze biti?Vecina ljudi u svjetu droge zna puno o drogama....To u velikoj mjeri stvar izbora.

I jos mi je jedna stvar cudna,travu si pušio i dok si uzimao H!?!?Ja sam samo 1 i to vrlo loše kvalitete(valjda pravo puca samo u žilu) i svejedno mi trava nije prijala dosta dugo.Kažu da znaš da si se skinio kad opet uživaš u travi.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
DirtyDeeds je napisao(la):
Narquila ne mogu se složiti s tobom da-90% danasnjih ovisnika nisu ni znali sta im heroin moze uradit.Ekipa za koju ja znam da su probali H,pa i ja i cura smo totalno informirani o svemu u vezi H.Zar ni ti nisi imao pojma sta ti moze biti?Vecina ljudi u svjetu droge zna puno o drogama....To u velikoj mjeri stvar izbora..
Da znam al kad sam rekao ovisnici mislim oni koji su na igli a jesil ti ovisnik? Ti i zenska ste to uzimali bar ja mislim vise radi zajebancije nego da ste uzeli gram i vukli cijeli noc jel tako?
Pa o tome sam pu proslom postu izjavio da ne moras postati koman ako probas zuto

DirtyDeeds je napisao(la):
I jos mi je jedna stvar cudna,travu si pušio i dok si uzimao H!?!?Ja sam samo 1 i to vrlo loše kvalitete(valjda pravo puca samo u žilu) i svejedno mi trava nije prijala dosta dugo.Kažu da znaš da si se skinio kad opet uživaš u travi.
Da, mislim pusenje trave mi je navika a i nisam pusio svaki dan nego ono u naletima
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Zajebancija u smislu,zabavno je gurat ruku lavu u usta :).Pa da smo imali gram,gram bi povukli.Nakon toga smo plnirali onako par puta godisnje al smo odustali.Možda jednom opet....

Ako mislis na ovisnike na igli onda ih zbilja puno najebalo zbog neznanja,ali to vecinom starija generacija zivucih ovisnika.
 

Makaveli OS Jug 2

Aktivan Član
29.06.2007
146
18
0
36
ma nema za sta nije dobra trava...treba da se svi ostave kemije i kojekakvih gluposti koje ce im nastetit bezveze...od trave se nemos predozirat i umrijet, neces biti agresivan i takve gluposti...kako ljudi jednostavno neshvacaju takve stvari...dosta ljudi koje znam se navuklo na nekakvu kemiju ili slicno...i znam da dalje od toga samo nastupaju problemi...nikada vise nisu bili isti dok od trave neznam dal se itko ajmo rec ''iskrivio''...
 
27.08.2007
5
0
0
38
malo sam se nafurio, pa da i ja dam koju pametnu o travi i sve oko nje. Ja sebe tesko mogu zamislit da jednog dana prestanem pusit travu, jer definitivno od nje imam velike koristi. Ljudi koji su upadali u probleme zbog trave, upali su u njih baš zbog činjenice da je trava zabranjena i u društvu neprihvaćena, i svi koji konzumiraju su u društvo okrunjeni nazivom klošari ili kako već, šta ja znam. Meni je smiješno to sve sa travom, nabijem ja njih i njihove zakone, ja radim šta oću i koliko oću, pušim isto toliko. Sa travom sam imo samo jednu malu krizu, ali naravno trava nije bila kriva za to, ona me je izvukla i učinila me jačim. Neznam kako oni( nezna, ko su) mogu ikoga uvjerit da je trava štetna, kada su se zna da je narod vječno od medija izmanipuliran i njihovo dezinformiranje naročito o travi nema nikakvog smisla a ni dobra. Umorilo me ovo pisanje, odo malo čilat, pa ću počet malo da se družim sva vama na ovom forumu, jer ima poprilično dobrih likova ovd. pozdrav i peace
 
27.08.2007
5
0
0
38
icon10.gif
pozdrav botaničari
malo sam se nafurio, pa da i ja dam koju pametnu o travi i sve oko nje. Ja sebe tesko mogu zamislit da jednog dana prestanem pusit travu, jer definitivno od nje imam velike koristi. Ljudi koji su upadali u probleme zbog trave, upali su u njih baš zbog činjenice da je trava zabranjena i u društvu neprihvaćena, i svi koji konzumiraju su u društvo okrunjeni nazivom klošari ili kako već, šta ja znam. Meni je smiješno to sve sa travom, nabijem ja njih i njihove zakone, ja radim šta oću i koliko oću, pušim isto toliko. Sa travom sam imo samo jednu malu krizu, ali naravno trava nije bila kriva za to, ona me je izvukla i učinila me jačim. Neznam kako oni( nezna, ko su) mogu ikoga uvjerit da je trava štetna, kada su se zna da je narod vječno od medija izmanipuliran i njihovo dezinformiranje naročito o travi nema nikakvog smisla a ni dobra. Umorilo me ovo pisanje, odo malo čilat, pa ću počet malo da se družim sva vama na ovom forumu, jer ima poprilično dobrih likova ovd. pozdrav i peace

heroin, a i ostale droge, nebi nikome preporučio, dok travu svakome. nema smisla dat život za drogu, ni trava nebi trebala da nam je previše važna stvar u životu, jer za život se treba živit, a ne spavat cijeli dan. ;)
 
27.09.2007
1
0
0
35
Gdje je pravda?

Alkohol koji potice agresivnost i probleme je legaliziran i mozete ga kupit 2 min dalje od svoje kuce u ducanu dok nam ljekovitu biljku zabranjuju

BUN BABYLON

Dobro vecer svima...veliki pozdrav iz rijeke
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Prvo da ti pozelim dobrodoslicu Radsejo,welcome.Par prijateljskih saveta za tebe...Uzmi procitaj pravilnik jer se cesto desava da novi clanovi preksrse neko pravilo pa se zale kad dobiju infraction ili ban.Dalje,pre nego sto postavis pistanje ili ostavis komentar u nekoj temi,pre toga procitaj o cemu se radi,da li je neko vec pisao ili pitao o tome...Npr. za alkohol i cigarete je receno sto puta,tj.ono sto si ti rekao u tvom prvom postu.Nemoj misliti da sam baksuz ili tako nesto,nego pricam ti na osnovu mog iskustva...Sve jedno,welcome.Peace70
 
19.09.2007
26
0
0
32
reci_ne je napisao(la):
pozdravljam svaki komentar na moj komentar ::super
drago mi je da razmisljate na tu temu to je za svaku pohvalu!!!
govorite o neistini koju ja pricam a sami govorite poluistine ili cak notorne gluposti da ne kazem lazi (npr.da je covek dobio 55 godina zbog marihuane,slucajno sam pravnik i za takav slucaj nisam cula)sve ono sto ste rekli za KORIST marihuane je delimicno tacno i to nisam osporila niti imam nameru samo sam naglasila da niste nista rekli o STETNOSTI mare koja je mnogo veca nego sto je korist.
druga stvar,da li jeko od vas ikada cuo bilo gde u javnosti (mislim prvenstveno na radio,stampu,tv...) da je MARIHUANA LEGALIZOVANA U Holandiji ili bilo gde drugde na svetu???
trece,price o alkoholu i cigaretama takodje stoje u smislu da stvaraju zavisnost ali ponovo ne idete do kraja i ne kazete (posto ste upuceniji od mene i to bi trebalo da znate) kolika je recimo zavisnost o cigaretama na skali od 0 do 100 u odnosu na zavisnost o marihuani. o komentaru na to da i tv,komp,struja....stvaraju zavisnost ne zelim da polemisem jer mislim da je van svake pameti i da nije u skladu sa temom no ima razlicitih misljenja i ja ih postujem ali ne moram da ih prihvatim kao sto ni vi necete prihvatiti moje ma koliko dobre argumente imala.
Takodje znam puno ljudi koji nisu pusili ni pili a pusili su marihuanu (treba li da naglasim da su sada na heroinu) a ne znam nijednog jedinog coveka koji nije nakon nekog odredjenog vremena presao na heroin...
cetvrto, nemam nameru da menjam vase stavove,niti mogu i zelim to da naglasim tako da nemate potrebu da me resetate,zelela sam samo da kazem sta mislim na tu temu.

poslednje sto imam da kazem jeste da svako vestacki izazvano dobro osecanje ima i svoj pandan i vi to jako dobro znate-kad popusim dzok dobro mi je nekoliko sati a onda......znam zato sto sam i sama pusila tako da ne mislite da pricam udzbenicki.
Znam znam sada ce se neko naci pametan pa ce reci eto kako ti nisi presla na heroin??? Ja sam imala cvrstu volju i nisam usla tako duboko i dozvolila da mi stvori zavisnost ali zar mislite da tako svi razmisljaju. Ne bih rekla. I jos nesto postavite sebi pitanje zasto se nesto diskriminise zakonom??? Zato sto vas neko mrzi ili zato sto nije osetio cari marihuane?!?!?!?!
Bilo bi dobro kada biste cisto za sebe napravili jedno istrazivanje u npr.Beocinu (Novi Sad)koliko heroinskih zavisnika ima i koja im je ulaznica u taj svet bila-ako ne zelite da se zamarate ja cu vam reci MARIHUANA.
pozdrav i nadam se da ovo necete shvatiti kao atak na vas!



Slusaj, sad da ti kazem istinu! Argumenti su ti SHIT, imas mozda 2 neka labilna argumenta, recimo kazes ako pusis travu predjes na heroin, to nemora biti, marihuana je samo jedna stepenica koju ako hoces se drogirat lagano preskocis, i btw, ako bi bila legalizirana marihuanu bi kupovala u coffie shopovima a ne od dilera koji ti uvale neku spricanu travu ili jos heroin!
Dakle suoci da bi bila debata, i da se Svi argumenti daju, jedini argument za "Ne" bi bilo to sto je to droga.... ako se moze reci, alkohol je droga, samo ne spada u tu skupinu jer se netko samo tako sjetio...
Ima milijun argumenata da se legalizira i evo ja imam blogic u kojem govorim o tome i cudim se kako je ilegalna (s obzirom koliko ima argumenata za njeno legalizirane, ne spominjuci pritom otkrica da lijeci i jos da NEMA dokaza da unistava mozak)

==========> http://travaivi.blog.hr/
 
29.08.2007
40
1
0
32
Pa nema pravde:)

Ja sam vec spomenuo u jednom postu,pusim sada vec cca 4godine s tim da 2 godine pusim intezivno,i kada mi se desi da nemam vutre,nemogu nabavit i nezapalim po cak tjedan dana i vise(to bude rijetko ali desi se) nikadanisam bio zivcan nervozan i neznam ja sta vec zato jer je nema,imam zelju da zapalim ali nemam nikakve napade i "crne dane"jer nema vutre,a i vjerujem da svi ovdje mogu izdrzat koliko god hoce bez vutre,jer paljene jointa je samo zelja a ne potreba...!!!
 
09.10.2007
1
0
0
39
prvo bi htio reci u vezi heroina da je istina da je 80% narkomana pocelo s jointom, svi prvo psinju s laksim drogama, to je logično, zar ne? ali to je uzet postotak za narkomane a nigdje ne pise koliko je ljudi probalo marihuanu a nposlije nje nista drugo osim marihuane. tak da taj postotak koji je naveden nema smisla i samo budaIa bi to prihvatila kao istinu. U mom kvartu pusi dosta marihuanu i ne konzumiraju jace droge tak da ono... ja osobno duvam svaki dan po nekoliko jontova vec negdje tri godine i sve kaj sam ja uzeo je gljive (enu porciju ) i jedan tripa u svojoj karijeri! znamo da gljive i trip ne stvaraju fizicku ovisnost tak da je i to bezopasno. nisam ni pomislio da uzmem heroin. samo sam to štel napisati za ono o onih 80% narkomana je zbog trave pocelo s heroinom, joj joj
 
02.11.2007
31
3
8
37
Trava je jednostavno dobra! Posto imam obaveza oko skole preko dana,! Dodjem kuci,pustim muziku i zapalim joint,opustim se i UM odmorim,bolje je od spavanja!!!