Zabrana pusenja na javnim mjestima

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ev bas sam sinoc gledao na Novoj TV reportazu o tome kako je u Sloveniji stupio zakon o zabrani pusenja na javnom mjestu.Znaci slobodno ne mozete zapaliti cigaru u kaficimi koji nemaju odvojene prostorije za pusace ili na terasi od kafica gdje su u ovo doba niske temperature.A da u odvojenim prostorijama za ne pusace konobar ne konobarise neg ako hocete pice morate do sanka i odnjet sebi sami.Kazna ako pusac pusi gdje je nedozvoljeno je 125E a za vlasnika kafica i do 10000E.Prica se kako ovaj zakon hoce da sprovedu i u Hrvatskoj..
Vase misljenje o zakonu i o svemu vezanom za ovo..
Ok znam da je pasivno pusenje stetno i sve to al mislim da je strog zakon..cak zakon i ne dozvoljava kafice u kojima bi bilo pusenje normalno tj.kafice za pusace..pa to bi bilo bolje ak vec zakon postoji da postoje kafici za pusace i kafici za nepusace a ne ovako da nas izoliraju kao neke divljake(ne znam stvarno kako bi nazvao drugacije) :eek:hno:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Sve to super,drago mi je zbog tog zakona.Kakvo je stanje s ostalim zemljama,da li ce ti zakoni doci i u Bosnu ,Srbiju(rekao si da se prica i za Hrvatsku)?
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Uf, vec sam pisao tolko o tome na drugom forumima da mi se neda i ovdje...bar ne sad....uglavnom, loše. I ja sam nepusac.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Nepušač sam, i smeta mi pasivni dim cigarete (smrdi mi odjeća i kosa) ali svejedno mislim da je ovaj zakon krajnje debilan. Smatram da su birtije za pušenje i lokanje, i da se tamo ide jedino iz tog razloga, da se loče i puši, ako ti smeta ne idi, nitko te ne sili niti ti gura dim u facu. Nametati osobni izbor kao pravilo je stvarno debilno ako se mene pita, i svi oni koji kažu 'neka puši, ali neće mene trovat', neka se naduvaju (penisa) jer zbog takvog razmišljanja se travu tretira, znate i sami kako.
Zanimljivo kako mi, eksperimentalna država, pratimo 'europu' u stopu po zakonima, ali samo onim debilnima u krajnost. Recimo ovo za duhan pratimo Njemački primjer, da se nebi slučajno ugledali u njih i legalizirali medicinsku upotrebu cannabisa... ma kakvi, ludi njemci, drogeri... :kackepieksen:
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Upravo tako,ako hoces da pusis idu do birtije pa shipu s ostalima...A ne da lik zapali cigaru i truje 10 coveka oko njega,boli ga briga,on pusi,sta okolina radi nije vazno...A pritom ne postoji zakon koji mu to zabranjuje...E zbog takvih stvari tu smo gde smo...
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Meni se sviđa taj zakon, nepušač sam pa mi može donijeti samo dobro. Ovaj narod ionako treba malo obrazovati po pitanju pušenja, pojedinci stvarno pretjeruju, nemaju obzira prema nikome. Malo je glupo što će se zakon primjenjivati i na birtije, jer kako kaže brain, birtije i jesu za pušenje i lokanje. Al opet dobro će doći konobarima da ne provode cili dan u zadimljenim prostorijama. Samo sumnjam da će se taj zakon u praksi provoditi kako treba. To će biti kao ono ˝Ne točimo alkohol osobama mlađim od 18 godina˝. Je, moš mislit.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
iako sam pusac podrzavam zabranu i to totalno
iz dva razloga sebicno je od strane pusaca zagadjivati zrak dimom
u zatvorenoj prostoriji i zato sto sam prije par godina bio u jednom Dublinskom
disko klubu i kada sam dosao ujutro kod frenda kuci skinem majicu
kad ono majica mirisi rekoh sebi ,e ovo nikad kod nas nece biti kad ono
nije proslo dugo i evo zakona

ipak je to znak civiliziranih normi ponasanja rekao bih:flamed:
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ev i ja sam pusac i nemam nikakvo pravo trovat drugog tj. u potpunosti se slazem da nebi trebao trovati nikog oko sebe jer i pasivno pusenje je stetno skoro koliko i samo pusenje..i niko nema pravo trovati drugog zato je i taj zakon napravljen ali fakat je rigorozan..glupo mi je to sto imaju odvojene prostorije pa jebote nismo mi ne znam ni ja sta....da su napravili zakon da postoje kafici za pusace i nepusace-pretpostavljam da bi se 95% pusaca slozilo..a ovako ovo je stvarno jadno...nemam rijeci...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Tu smo gdje jesmo iz razloga jer pokusavamo kontrolirati i zadirati u tudju slobodu, a to je van svacije domene. Dok god ljudi ne shvate da mora postojati slobodna volja dok njome ne ugrozis nekoga drugoga nece biti pravoga napretka civilizacije..

Dakle smatram da je ovaj zakon gluparija.. jos jedan vid ogranicavanja ljudske slobode.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ja nikad ne pušim u kuci nekog nepusaca osim ako znam da mu baš ne smeta.
Ako je 30% pusaca u ukupnoj populaciji sigurno ima bar 50% a možda i prelazi 60% pušaca u kaficima subotom i navece i tak.Dovoljno je malo brojati a druga stvar podatak da u mnogim kaficima u sloveniji prodaja opada i po 70% takodjer to govori.

Ja sam da bude odvojeni prostor,da se poštuje onaj zakon po kojem treba biti prostor za nepušace.Brainchip je totalno u pravu birtija nije birtija bez dima,bez cigareta i dimam bi imao osjecaj ko da sam u nekom preserantskom restoranu.Više logike ima zabranit alkohol na javnim mjestima kolko ljudi umre zbog pasivnog napijanja,sigurno više nego od pasivnog pušenja.Jebiga ni ja neželim pijane kretene oko mene no što je kafic nego dim i alkohol?Kad se zabrani pušenje to uopce više nece biti kafic,treba neko drugo ime.

Kad bi dozvolili kafice za pusace svi ovi za nepusace bi propali.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Sami ti problemi od smrada cigareta u birtijama se srede lako, dobrom ventilacijom, nego, vlasnici škrti, pa se ventilacija prostora na kraju svodi na 'mali hodi otpri malo poneštricu'. Ako želis ostati čist u balkanskom bircu na nekom večernjem izlasku, jako teško. Najbolje što možeš proć je da samo smrdiš ko kuga od ustajalog dima. Ako si malo manje sretan neka pijana krava u štilkama približne duljine odavde do kine će te polit bambusom ili eventualno spalit facu sa žarom od cigare jer je nezamislivo plesat na 'severimu' bez bambusa i cigare u ruci... Balkanski mentalitet i neumjerenost su krivci, ne duhan :)
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ne može manje od 50% posjetioca kafica odlucivat o necemu u kaficu,vecina nije nužno u pravu ali u ovakvoj se situaciji jednostavno radi o tome da na mjestu na kojem se ljudi zabavljaju vecini treba biti zabavno.

U gradu možeš dobit batina,može te pregazit auto,možeš se ugušit,završit na hitnoj,napravit djete...................SVE ZBOG ALKOHOLA,Duhan ništa od toga ne cini.
I dalje smatram da je alkohol u top 5 najgorih droga ikad.Ako vec idemo zabranit alkohol ili Duhan treba zabranit alkohol.

MANJINA JE ZABRANILA TRAVU SAD CE I DUHAN!!!
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Kad malo razmislim put od slobodne konzumacije Marihuane pa do potpune zabrane je identican onome što se dogadja sa Duhanom.Mi se nadamo da ce za nekih evo npr,10 godina trava biti legalna ej a vi koji ste za zabranu pusenja podržavate nešto zbog cega ce jednog dana biti potreban i forums.duhan.org za legalizaciju duhana,jadno.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ponovo ponavljam:))) pusac sam al ja da se ja pitam zabranio bi duhan skroz..pa sta ljudi umre od njega godisnje...nema nikotin nikakve druge primjene sem cigara i insekticida...jbg samo truje ljude i navlacih ih na glupost...stvarno u duhanu ne vidim nista dobro ni uzitak ni osjecaj ni nista dobro nego tinjajuci plamen koji ce nas jednog dana ubit..
al ko mene jebe sto ja tako mislim vazno je da fabrike duhana obrcu ogromne pare godisnje i da od toga i drzava ima koristi pa naravno da je legalan..mami im j....
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Svi oni koji podrzavaju novi zakon u svezi duhana, i u isti tren se nadaju dekriminalizaciji/legalizaciji canabisa nisu bas sa obe noge na zemlji.
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ja nisam pušač a i nije mi ugodno u full zadimljenim kafićima, ali ono malo uz ventilaciju kakvu me ne smeta. Treba imati na umu da su balkanci vjerojatno najviše navučeni na nikotin od svih = velik prihod od prodaje cigareta. Ovom zabranom država hrvatska
zakopava sama sebe, smanjuje si budžet koji je ionako minimalan. hrvatska se vuče nekako zahvaljujući masovnoj privatizaciji, rasprodat će državu, ali mali naivni ljudi gutaju sva sranja koja govori sanader, laže im u lice i govori da je sve uredu, i oni to gutaju i zaboravljaju da imaju vjastite oči. Da nemamo takvo more kakvo imamo i na nemamo turizam bili bi kao neka mala siromašna državica iz trečeg svijeta. I ova država će pasti, zaduženi smo preko grla, i bit će onako kako europska unija kaže zato jer ona diktira ekonomiju, moramo im pare vratiti što je i teoretski nemoguće, a zaduživanje je sve veće, i to nije slučajno, NIŠTA NIJE SLUČAJNO. Ovo što se događa je plan NWO-a, novus ordo seclorum-a, asimilacija svih u jedno, potpuna kontrola...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Takoje Weedrane..

Imamo ogromne novce za vratiti uz kamate.. trik je u tome da nemozes vratiti onoliko koliko nema cak niti u opticaju..
Zato i amerika ima dug koji nece moci NIKADA vratiti.. a pitanje je prema kome moze CITAVA DRZAVA imati toliki dug?? Prema nekoliko pojedinaca?? Kako ljudi to gutaju meni nije jasno nikako..

Ratovi oko duhana, canabisa, nafte, poslova, skolovanja, medija, ekologije, sporta itd. nisu nista drugo nego VJESTO stvorena distrakcija koja je tu da nam svima odvrati paznju od onoga sta se zaista desava..
Sudeci prema krajnjem rezultatu diverzija je itekako uspjesna i izgleda da smo gluposcu nadmasili sami sebe obzirom da je vecina stanovnistva na autopilotu isprogramiranom na nacin da zasere svakoga tko pokusa reci stvarno stanje situacije u kojoj se nalazimo.
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Ako neki od nas podržavaju zakon o zabrani pušenja na javnim mjestima, ne znači da želimo da se pušenje skroz zabrani. Radi šta oćeš sa sobom, ali se makni od mene (sad bi mi brain rekao da se naduvam ...... :icon_smile:). Tema je zabrana pušenja na javnim mjestima, a ne samo u birtijama.
@elephant0r ajde još jedanput pročitaj ono što si napisao o slobodnoj volji i promisli malo zašto se to kosi sa pušenjem u zatvorenim prostorijama. .....dok njome ne ugrozis nekoga drugoga.....
što se tiče trave, ja i ne tražim dopuštenje da je pušim na javnim mjestima, nego samo da me ne love preko 7 gora i 7 mora.