Zahlađenje krajem tjedna ! Hoćete pobrati ili ostavljate ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
vigier je napisao(la):
Drgreenu hvala, a hvala i powerseedu ciji su mnogi odgovori na vise postova bas pomogli a ja sam dosta naucio citajuci sto pisses. Zato ti cestitam na "unaprjedjenju" u "prijatelja foruma" a ja ti dajem prvi glas da budes moderator jer nesebicno dijelis sa svima svoje znanje :)

hvala ti drugar, sve najbolje i samo napred, i ja sam prvo citao i ucio (pa i na vlastitim greskama) pa tek onda poceo davati savete, peace
 

BJN

Aktivan Član
09.08.2011
48
55
0
37
kod mene je jedan dan padala kisa, temperatura minimalna 6, a od srede malo toplije oko 20 stepeni... Nije lose
 
05.03.2011
17
6
0
38
evo ljudi ja prije 3 dana obišao bilje nakon nevremena(jaka kiša i vjetar) da provjerim jel sta polomljeno i nađem 2 slomljene grane od dve razlicite biljke koje sam poneo kuci na degustaciju.Da napomenem da sam prije mesec dana probao obe biljke i bio zadovoljan.Takoder prije nekih mesec dana dao im duplu dozu plantella cvet i nisam dirao do sad.Još planiram ostavit kolko god vreme dozvoli jer još nisu zavrsile s razvojem.U cvetovima se unutra vidi jos dosta onih malih pupoljaka koji se tek počinju otvarat i razvijat znači da cvet još napreduje i raste....Eh..,da ...zaboravio sam rec da je za ovih mesec dana nakon gnojenja dobile puuuuuuuuuno bijelih kristalića i lepljivije i vlažnije su puno nego pre.Kad od ove jedne mrvim cvet u rizlu počinju mi teć suze kao kad luk režete.Prejaku aromu neku ima.Ovaj post sam napisao jer mislim da moze nekom dobro doc ako se nađe u sličnoj dilemi kao ja pre mesec dana.Znači moj primer pokazao da je definitivno bolje ostavit dok god vreme dozvoli naravno ako nije vec zrela za branje.Također još jedna zanimljiva stvar oko gnojenja i pomalo nespecifična.Duplu dozu plantella cvet ulio sam u boce od dva litra i nalio ostatak boce vodu.Svaku biljku sam zalio znači s duplom dozom pomesanom s 2 litra vvode.Nakon toga taj dan je palo dosta kiše i taj moj potez se pokazao na kraju kao pun pogodak po svemu.Urod znatno veći,rad se poboljšao neuporedivo,biljke su u zadnjih mesec dana proizvele mnoštvo belih kristalića i lepljive smole.ako dozvoli vreme tek ih krajem meseca skidam.Lep pozdrav svima i puno sreće i pameti u growanju i u životu inače.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
kod vanjskog uzgajanja je tesko dobiti 70:30% jel dok je lijepog vremena biljka cvjeta, u vrh glave 50:50%. valjda je najbolje ubrat ju odmah poslje 4-5 dana loseg vremena.al onda postoji rizik od pljesnivosti(citiram iskusnije) zbog kise i vlage.
kod mene se jucer i danas popravilo vrijeme i vec na mojoj biljci vidim dosta novih "zmijskih jezika" po headovima. pa ti budi pametan i ona hamletovska :
"brati ili ne brati ,pitanje je sad"
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
kako sam se ja izjebao jako s tim vremenom. ova godina je gotovo savršena za growanje vani, sredina 10. mjeseca a vani još sunce. trebao sam riskirat sa svojim biljkama i ostavit ih još nekoliko tjedana. da me nije sjebala kiša i plijesan one bi još bile na sajtu, tj. jedna bi još bila na sajtu a 4 bi od subote bile na sušenju...
 

BJN

Aktivan Član
09.08.2011
48
55
0
37
da li je moguce da biljka promrzne ako samo jednu noc bude temperatura -1?
gledao sam nesto prognozu, kod mene je narednih 5-6 dana suncano, 10-15 stepeni preko dana a u ponedeljak preko noci moguca je -1..
razmisljam da cupam pre tog minusa, sta vi kazete?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
nema potrebe, ako će samo jedna noć biti takva to ništa ne znači, neće biljci biti ništa...
 

DrGreen

Aktivan Član
17.09.2011
57
12
0
37
ovih dana je u ovim prostorima gdje sam ja bilo i do -4C i obišao sam biljke - vrlo malo štete, par listova se skurilo i otpalo...odlučio sam ih skinuti jer su praktički svi pistili bili smeđi, vrhovi debeli i masni extra ali znači tak nešto još nisam vidio, a calyxi gigantski veći od 1cm.. čini mi se da ima dosta već smeđih/jantar trichova. miris je nagrizajući limun kerozin skunk.........
plijesan vrlo malo svega u jednom vrhiću neznatno od cijele biljke.... niti pola grama. izgledale su mi spremne i došle su pod nož nakon 7 mjeseci od kad su stavljene sjemenke u zemlju u 3. mjesecu. eto tako da potvrđujem da mogu izdržati tri mraza od -2 C i niže temperature barem tri dana za redom bez puno štete....
 

BJN

Aktivan Član
09.08.2011
48
55
0
37
ja kada sam moju cupao bila je cela pod injem, ali veoma ziva. -2 je temperatura bila
To je sve isparilo u sobi u toki cecenja listova, nisam nailazio na tragove budji ali sam nailazio na crvice u hedovima i morao sam svakog pojedinacno da vadim....
 

pero123

Aktivan Član
11.10.2011
98
129
43
i ja sam obisao svoju biljcicu .. bilo mraza 4-5 dana ,temperatura u minusu .. i sva je uvenula i pocela da se susi .. jos nije bila spramna za branje al jebiga .. neznam dal sam pogrijesio ili ne .. vidjet cemo kad se osusi ..
 

DrGreen

Aktivan Član
17.09.2011
57
12
0
37
........ako ti je manja biljka i nije nimalo zaštićena od lokalnog grmlja/drveća/žbunja , ako nema debelo stablo može se dogodit da ju mrazevi totalno dokrajče.... ali ova moja je bila stara 7 mjeseci i imala je stabiljku k'o malo drvo, dva puta napravljen supercrop i svašta je ona preživjela već ove godine.... :D dok su smokva, paradajzi i paprike totalno sejbani od mrazeva - znači uništeno bukvalno.
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
Evo mogu reci da je ovo jedna od najboljih godina za sadnju sunce je bilo do pola pocetka 10 mjeseca,ali dosla je hladnoca i moja dva super lemon haze su vani jedan koji je vec u 4 tjednu cvjetanja dobro je podnio niije poljubicastio,ali ovaj drugi koji kasni sa cvijetanjem pun je dlacica (cvjetova) ali tek su se poceli puniti, poljubicastilo mu je dno lisca te oba dva su pocela skroz sporo napredovati.te sam se odlucio na indoor imam stednu za cvijetanje 200w napravio sam mali najprostiji boxic njih dvije su po 1,30 visoke ,ukljucio sam im grijalicu i ventilator nadam se da cu ih dovest do kraja;) Oce li mi bit dosta 200w za njih dvije...i razmisljao sam da ih izvadim na sunce kad bude ljepse vrijeme,oce li bit kakvih nezeljenih posljedica na biljkama s obzirom na malu promjenu temperature sa 18 na 13-14?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da nema potrebe za to malo sunca sto ces eventualno ugarabiti da ih nosis pa opet unosis, ako si ih stavio pod lampu pusti sad tu da zavrse ciklus. ne znam gde si uh uneo kad jos moras ukljucivati i grejalicu, a lampa koja je, koliko Kelvina, koliko Lumena? mislim da bia to moglo biti ok ako je 2700K
 

Svirač_Trube

Aktivan Član
08.11.2007
214
14
0
32
pa temperatura je 13preko noci preko dana 16 ,a ukljucio sam grijallic da ih malo ubrzam jer presporo su se vukle na ovoj hladnoci... da 2700k:) onda ce valjda bit dobro:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bude ok ako dignes temp. bar na 24~25. dok je ukljucena lampa. gde nadje tu cfl od 200... ta ima jedno 10000 lumena sigurno, mora da je jeftina :) ?