Zakon o posjedovanju narkotičkih sredstava u BiH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
221
455
63
Balkan
Ma lik se doslovno ukaki u gace, eto!
Svi na poslu misle da je narkoman, diler, al kaze polako popusta situacija jer je proslo dosta vremena, a nista se nije dogodilo! Raja mu savjetuje da ih tuzi ali on ne bi da uzburkava situaciju! Kaze, najgore mi sto vise ne mogu narucivat sjemenke!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Ma razumijem ja njega, nije ugodna situacija nimalo. Govnari, šta drugo reći. polako, doći će vrijeme kada ćemo prodisati i zbaciti okove. Borit ću se dok sam živa, logično, da to i doživim. - Čekam @grouchy da i ovo proslijedi u provale s foruma, evo, hajde... :D
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
221
455
63
Balkan
Nije mi jasno stu u Hrvatskoj i BiH nema naka paradaponosa, neki aktivizam, nesto! Pa vrijeme je da se vutrasi udruze i izidju malo pred parlamente, mozda im dodje iz guzice u glavu! Kladim se da je vecina politicara ispod 60 probala nekad koji dimcic! Na kraju krajeva biljka je to majku mu nije preradjevina!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: karamela

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
da je vecina politicara ispod 60 probala nekad koji dimcic!
Uzimali su i uzimaju malo teza "narkoticka sredstva"...al,nedo Bog da selo zna...i tu sve pada u vodu;)Kad vide profit ce popustiti i to je realnost..A ljudi..he,he..puno price,malo dijela i ono najgore..podjele...na crne,bijele,narkomane,cistune,alkose,ove sa vezom i ove bez veze...E te podjele su unistili ljudsku dusu i ono malo dobro otislo..jer bolje ja svog da gurnem koji nema pojma nego nekog ko zna posao..:lol::lol:Eto,to ti je nas mentalitet i odgoj...zato zaboravi na parade i slicne manifestacije jer toga nema na Balkanu...pa ljudi se ne bune sto su gladni,a buniti ce se za Cannabis:fuck:

Edit;
A kada ekipa napravi neku paradu,za spol i slicno...brzo se spuste ovi iz planina da ih kamenuju dok policija gleda i smije se...A nemaju sta jesti kuci...Eto,to je realnost..jos jednom tvrdim.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
pa ljudi se ne bune sto su gladni,a buniti ce se za Cannabis
Bullseye... :razvaljen::

Nista i nikakve parade kod nas po ovom pitanju. Jer, u toj istoj BIH je mnogo bitnijih i nedorecenih stvari, i sad neko da se štreca za travu... Ne moze to zasad ovdje da prodje. Nema teorije.

Prije dve godine, na drzavnoj televiziji, javile se zene iz udruzenja oboljelih od MS-a, dobile podrsku vlade da ce razmotriti zakon o medicinskoj upotrebi kanabisa, i od tad vise niko nije ni slova izjavio, ili rekao o tome. Tako da...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@TEHACEOSAURUS pa, ima to svoja objašnjenja. Kao prvo, nije mala stvar izaći iz ormara i stati pred parlament ponoseći se nečim što je službeno i zvanično nelegalno i u društvu u kojemu 90% stanovništva ne pravi razliku između kanabisa i heroina, na primjer i praviti od sebe metu.
Druga stvar, jako malo je nas koji koristimo kanabis u liječenju sebe i svojih najbližih, a mi bismo svakako bili spremni izaći na ulice jer nemamo šta da izgubimo.
U BiH je prijedlog zakona o dekriminalizaciji korištenja kanabisa u medicinske svrhe došao do vijeća ministara gdje čeka da dođe na red na razmatranje. pošto se, očito, ne radi o nečemu na listi prioriteta jer nam se izbori bliže, ovaj vruć krompir sigurno niko još zadugo u ruke uzeti neće.
Treba se konsultovati sa kolegama iz Srbije, možda Slovenije i Hrvatske i vidjeti koje su najbolje opcije organiziranja. U BiH ne postoji nikakva udruga koja bi ovu priču gurala. Kada bi došlo do odbijanja zakona onda treba izaći na ulice. Svi moji prijatelji i poznanici koji koriste kanabis u liječenju ili rekreativno su u folu- uživaj i ne talasaj.
Nisam pametna, ako nas ima još, voljna sam da se uključim i aktivistički jer to smatram moralnom dužnošću.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Nikad se ne zna. Svijet je postao globalno selo i poruka se brzo širi, tako da možda i dočekamo potpunu legalizaciju iako znam da je ova ideja dosta daleko. Ko zna možda i budemo pioniri revolucije. ::listomahanje::
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Šta ja znam... :razvaljen::
BIH je uvijek nekog pratila, tako ce biti i u ovom slucaju. Po meni, hrvati su najbliži legalizaciji. Tu upada srbija poslije njih, a odmah iza ide zaostalim korakom i BIH.
Moj neki kont...
 

TEHACEOSAURUS

Aktivan Član
29.12.2006
221
455
63
Balkan
Mogu, mogu, svako malo pronadjena stabljika marihuane, uzgajivac priveden, smatra se pripremom za veci uzgoj i tako dalje!
Nisu mi ovi novinari jasni, pa lebo ga otac zar nisu nesto u tim skolama naucili!
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Eh kad bi bilo!
Zivim za dan pune legalizacije, ko paradajz, da ga svuda sadim i dovodim raju da vidimo cija je bolja, tjeram komsije iz kradje i komsijine koze da ne pasu!
Eh kad bi bilo!
E jarane jarane, ti samo da znaš koliko je vrsta paradajza, krompira i drugog povrća ili voća na index listi zabrane za distribuciju sjemena, marihuana je zadnje na što moramo mislit.. Barem kod nas u DE, zakon za promet sjemena, il kak se zove, jarane kazne veće dobiješ nego kada gandžu kultiviraš, od 15 000 sorti paradajza, imaš pravo kultivirati samo 43 vrste, i za većinu ti treba nalog koji košta 230 eura, i pitanje je oćeš ga uopšte dobiti..
Da ne pričam o patentiranim sortama koje su genetski manipulisane i koje se u XXL fazonu kultiviraju po španiji..
almeria.jpg


P.S
Ljudski rod da dođe do idućeg koraka evolucije mora samo 3 stvari riješiti: kapitalizam, fašizam i religiju (čisto trovanje ljudskog uma i manipulacija šire mase, svako može virovat u šta želi, ali nema pravo nadmećati svoju viru nekom drugom!)..

I kakve akcije i parade, pa jesul 2014 ako se ne varam po BiH palali po cesti i rušili sve živo, i ljudi išli na barikade, 3 dana poslije, Bakir u još većoj fotelji sjedi.. Neka Bošnji graha/pasulja i motike, zaebi ti parade i okupljanja, Bošnjo se samo okupi na trgu kada treba kamenovati gejove..
A ista je stvar i kod susjeda..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led
13.02.2014
28
44
13
Iz BiH sam, i realno gledano imao sam komšiju koji je pao sa tri grama vutre i dobio 9 mjeseci,a neki dan čitam reper Sajfer pao sa 5kg vutre i eno pustili ga.Pa ako neko može da nađe nek postavi koji je zakon u BiH koja je min i max kazna za posjedovanje neke veće količine oko 30-40 grama

U Bosni i Hercegovini možeš dobiti zatvora za paketić, možeš dobiti uslov, možeš dobiti batine, možeš policajcu opsovat majku i reći mu da ti to vrati. Sve zavisi ko si i " koga " imaš .
U BIH se ništa ne zna tako da ti niko ne može to za min i max količinu reći. Činjenica neosporiva da je ova zemlja najkorumpiranija na Balkanu i da gore od ovog ne može .
Djeca koja tek polože hladno mogu voziti bez dokumenata mrtvi pjani ili nadrogirani u 3h, ako te policajac zaustavi a tebi tata obični policajac samo to kažeš i ti si slobodan da nastaviš voziti dalje uz najljepše pozdrave od strane plavca.
Uvijek mi je bilo STRAŠNO samo pomisliti kakav tretman onda ima neko kome je " neki baja " u opoziciji,stranci ili nečemu drugom trećem...
Znam ih koji su dobili uslov 2god jer su imali smotanu buxnu u džepu, znam ih koji su opljačkali par marketa i izboli par osoba ali im još za to nije suđeno a prošlo je 5god ( a nemaju štelu što je najluđe ).. Nemamo mjesta u zatvorima i svi delikventi koji ponavljaju djela su uglavnom na slobodi dok ne ubiju nekog pa im se onda napakuje i što su radili i što nisu :),tj. u BiH je stroga praksa da se mora tek nešto desiti pa da postanemo " svjesni " .
A primjera gdje belaj i ima se štela milion ... dešava se da neko pregazi 2 cure 100kmh dok mu je crveno pa će se taj proces ako si LOLA ili LOLIN da se rastegne na par godina sudskog spora da bi se na kraju odlučilo dati koji mjesec zatvora . Ima naslova gdje možete pročitati da neko za ubistvo dobije 2-3 godine zatvora ( računajte da subotu i nedjelju provodi na slobodi jer su BiH zatvori takvi ) .
Ovdje trenutno živim ali jedva čekam da odem. U BiH je najzagađeniji zrak u cijeloj Evropi gdje štete emisije pređu 15 puda dozvoljenu mjeru pa nikog nije briga.
Ovdje ako si poslodavaoc bilo čega, zakon je tako napisan da te neka inspekcija može kazniti uvijek po nekom osnovu, jer da radiš po zakonu ne bi mogao raditi .. "ebena situacija za pametna insana u BiH u svakom slučaju. izvinite na dugom postu i skretanja s teme ali vjerujem da nas ima par ovdje na forumu koji bi popunili 10 stranica teme iznoseči činjenice zašto odavde treba bježati. <3
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ja ću vam reći kakav je zakon za nas obične smrtnike u BIH. Ako te uhvate i sa 0,2 grama ili sa nekoliko grama, svejedno, ako je u jednom paketu kažnjavaš se za posjedovanje i omogućivanje uživanja opojnih droga (bez obzira što si sam i nikome nisi dao ni dima) i dobiješ 3 mjeseca uslovno koje se preinači u godinu uslovno. Ako za tu godinu ponoviš isto krivično djelo automatski ideš u ćuzu na 3 mjeseca. Ako te uhvate i sa gramom koji je rspoređen u dva ili više paketića smatraš se dilerom bez obzira što zaista ne prodaješ niti su te uhvatili u tom djelu. Znači nije bitna toliko gramaža kao što je bitno koliko paketića imaš. Ja znam lika kojeg su uhvatili sa smotanom džojom i dva paketića. Nije bio diler nego je drugu kupio drugi pak od dilera. Mogao je žestoko nayebat da nije dao puno novca dobrom advokatu i tako se na jedvite jade uspio izvući sa uslovnom.

@420Florist fašizam i religija nas normalne zayebava čitav život. To pokazuje koliko su ljudi ovdje generalno zaostali. A kapitalizam i nije toliko loš da je kopija njemačkog ili nekog drugog kapitalizma iz razvijenih zemalja. Ovdje bih prije rekao da je riječ o neofeudalizmu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zxw and sale82ful