Zakon/Procedura kazne za outdoor uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.02.2024
4
4
3
29
Pozdrav. Poznanik iz Hrvatske je zainteresiran za mali outdoor uzgoj za vlastitu uporabu, ne poznajem zakon i nacin rada MUP-a pa me zanima kakva je procedura ako njegov outdoor grow padne od strane MUP-a? Njegov grow bio bi na javnoj povrsini i sto ako na primjer lovac/dron nađe zasad i prijavi policiji, hoce li ga cekati tamo.
Ako netko ima iskustva ili je upucen u rad nasih policajaca bilo bi mi od koristi. Hvala.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
610
3.224
203
Happy Big Brother GIF by MOODMAN
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
885
4.542
163
Thiaoouba Prophecy
Zavisi sve od grada do grada. Od države do države.
Npr kod mene nema još da te čekaju, čupaju sve i ispred PS fotkaju poredaju po veličini izmjere prave zapisnik. Onda uz koju pivu i rakiju bacaju sumlju. Nekad nikog ne terete.
Ako imaju dojavu da te neko vidio bla bla biljke te čekaju u PS i na tebi je da priznaš ili ne.
Jedan je priznao jer su mu navodno rekli da ga je vidio čovjek kako zaljeva. Nije ulovljen na licu mjesta nit išta ali naravno glupko je priznao te je dežurni već naručio miješano meso. Kod mene barem još ne čekaju da dođe neko da zalije.
Dok sam na forumu čitao da čekaju.


Dronovi kod mene ih još nema barem nemam info nit sam viđao.
Prošle godine je komšija sa svojim dronom otkrio zasad prijavio muriji te su ulovili počinitelja...

Ako će za ličnu upotrebu 2 biljke u velikim rupama, finom zemljom i osunčanim sajtom malo njege i ljubavi i urod će biti dobar.

Do starta ima još manje od 2mj. (kad prije :D)Drzati indoor u potu od 2l i njegovati prvih 25 dana pa onda outdoor. Do tad na čitanje da se stekne neko iskustvo da ga primjeniš u praksi.
Sretno :thumb:
 
Poslednja izmena:

Milic355

Doctor Oz
22.06.2023
178
940
93
Vlastito iskustvo ,kolega je stavio van par komada i ostavio je trag u velikoj travi i netko je našao vjv lovac i prijavio ..policija je stavila lovačke kamere da ga dočekaju …
Dronom jako teško da će vidjeti i razlikovat na slici vutru od bilo čega drugog ,jedino ak je bas polje ili ak si nasred pustare pa bas odluce gledat šta haler radi tamo Haha
Imam dobar dron i probo sam gledat s dronom jel treba zalit Itd al ništa od toga ..
 

Wendigo

Blackamas Foot
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.339
9.906
256
Tako je, nema dokaza - u vidu snimaka gde više puta obilaziš biljke, zalivaš ih, itd :)
Upravo o tome i pričam. Kad ih vide, neće sigurno da kampuju pored i hapse prvog koji naiđe, postaviće neku vrstu prismotre.
U najboljem slučaju da počupaju samo, ako je jedna - dve, no to ti niko ne garantuje.

Kad bi se baš zainatili, dokazali bi vrlo lako, veruj mi. Uostalom posmatraj to ovako: ti prvi put sadiš, i ne znaš kako i šta, oni imaju višedecenijskog iskustva u tome.
Glupi il ne - i dalje su u prednosti
 
22.01.2024
28
95
13
28
ja bi rekao da ovisi o sreci i o tom kakvu vezu u policiji imas ako te uhvate...mada ne mozes ni krivit muriju oni rade posao, to im je posao, stoka su ovi sto prijave bez ikakvog profita. zato ti je najbolje sadit na svom posjedu di znas da ces u 99% slucajeva samo ti dolazit ili indoor, za indoor zna samo onaj kome kazes, a ne bi nikome trebao reci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and RAOZA.

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
610
3.224
203
citiram : ''Nisam rekao da prvi put sadim, da sam ikad sadio ili da cu ikad saditi, ali da shvacam na njihovom smo terenu, oni su tata'' ., cemu onda ova pitanja?
imalo pametan covjek zna odgovore na postavljeno, a navodis da pitas za prijatelja,.citiram : ''Poznanik iz Hrvatske je zainteresiran za mali outdoor uzgoj'' to ti nije bas po pravilniku iskreno.,sa ovom izjavom si pokosio sam sebe , sad i tko ti hoce pomoci sa savjetom ispada naivan. Stay high ., :rasta:
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Pandurma se isplati da stave kamere na drvece u stek ?
Znaci kapuljaca u sred jula i avgusta pa nek puse svoje proizvode.