Zalijevanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.11.2015
61
164
33
35
okej ali me zanima s koliko litara zaliti 15 l teglu...i dali tako isto zaljevam dok gnojim...s istom kolicinom vode neznam tipa 2-3litre po kanti
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mnogi zaljevaju sa vise(većina).ali ja saksuju(kanta jupola) od 20L uvjek zaljevam sa 2L i kad gnojim i kad ne gnojim.za 4-5 dana mi se osusi saksija na ~70% vlage zraka
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.967
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
biljka se nikad nije žalila nikad list nije pozutio nikad nikakvih problema nije bilo.sa 5 l vode imao bi močvaru u boksu.i fino kad me citiras citiraj citav post!

i sad kad si napisao 5L fino pojasni koliko ti vode iscuri na dno i za koliko dana opet poljevas.
meni izade mala lokvica(1-2dL) i napisao sam vec 4-5 dana je zemlja vlazna
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Moram se i ja ubacit u diskusiju.
Zaljevanje moze varirati ovisno o substratu/zemlji koja je i sposobnosti zadrzavanja vode. Ako je "mekani" substrat tj ima manju gustocu, nece stat isto vode kao i sa nekim cistim substratom fine granulacije...npr florabella, potH.

Pot sa 20L zemlje se u pravilu zaljeva sa cca 5L vode. Meni je na 4.5L pocelo curit....i jos tih pola litre taman da iscuri kolko treba.
Neko pravilo je da iscuri 10% na runoffu kako bi djelomicno isprali eventualne nakupine soli i jos iz nekih manje bitnih razloga.

Kanta od jupola moze bit 20L ali ne znaci da unutra ima 20L zemlje. Nema teorije da imas 20L zemlje i da je 2L dovoljno da procuri, osim ako se neispravno zaljeva pa po rubovima samo procuri dolje.

Dosta je varijabli ukljuceno u rezim zaljevanja i kolicinu vode/gnojiva sa kojim se zaljeva, i pocetnicima se savjetuje najbolja varijata kako bi izbjegli razno razne probleme. Kasnije kada se stekne iskustvo i kada se upozna biljka i zemlja, moze se svasta radit.... i ne treba se drzat nekih pravila ko pijan plota.....ali opet...neka pravila i cinjenice stoje.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
zasto sam i napisao da mnogi zaljevaju vise.fino zaljevam treba mi dugo da zalijem preko čašice od 2dl lagano u svaku saksiju preko citavog supstrata, dok jedna saksija upija zaljevam druge onda pauza 2 minute i ponovo dok svaka od njih ne dobije po 2 litra.usput ima pauza dok mjesam novu smjesu od 2 litra(limuntos+- gnojivo, slavol)

a drasticno utjece na potrebu zaljevanja vlaga zraka i jacina ventilacije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Pravila postoje i ne moze se improvizirati.Postoje dvije sheme zalijevanja.Jedna je s manje vode ali cesce. Bez viska u podmetaču.
Druga je da iscuri 10% u podmetač..cista voda se baca a ako prehranjujemo onda pustimo da povuče nazad.
Nije dobro stavljati u indoor preko 12l zemlje iz vise razloga, a jedan od njih je upravo ritam zalijevanja.Previse zemlje nije dobro.Prosjek vegtacije je 4 tjedna+- tako da iznad 12l nema smisla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and Stipe
22.01.2014
47
36
18
Citanje ovog posta me zbunilo potpuno... inace zapoceo sam grow prije 2 tjedna i lijepo napreduje a zaljevam saksije od 20L sa svega 0.7 litara vode svakih 3 dana i mozda 1 dl iscuri dolje... Inace jedna napreduje odlično a druga biljoza stagnira :/ i sad me zanima kolika je otprilike norma za zalijevanje takvih saksija? I šta kad pocnem gnojit,jel onda ne smije curit dolje ili?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Malo mi cudno da sa 0,7 vode zalijes 20l i da dole nesta procuri !
Ja sam gore pisao o zalijevanju odraslih biljaka ;)To nevazi za mlade biljke i sve one koje nisu popunile pot ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tman19

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@opa cupa , malko sam zbunjen, u dnevniku iz 2012 uzgajas dvije biljke u 35L i na pocetku kazes da su sad u manje zemlje nego,prosli,put.Shvatio.sam.da.je.35-50L.bolje.za.uzgoj.Uskoro.startam.s.1-om.WW.u.box-u.60×80.Koliko.zemlje.bi.mi.preporucio.Mjesavina.TM,Plantele,i,Composane.pokazuje,se,dobrom.varijantom.Trening.top.i.LST.u.planu?I.pohvala.za.ideju.i.realizaciju.Zapravo.divljenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
haha to je bila faza eksperimentiranja i neponovilo se.Nesta sam i naucio iz toga.
Pravilo vise zemlje ima nekakav limit...evo nakraju sam shvatio da je 12l i vise nego dovoljno.Ali ok gornja granica moze biti i 18l.
Kolicina zemlje ovisi o duzini vegetacije.Znaci ako mislis vegetirati 4.tjedna onda racunaj da ti treba bar 6l za ta 4 tjedna...kvalitetne zemlje.npr Potgr.H ali naravno da tu kolicinu neces dati biljci ;)
Faza cvijetanja je uz prehranjivanje ..to se podrazumjeva.
Otisli smo u off pa da se vratimo na temu ..dok si nisam zaljepio neke bodove;)

Edit:
WW sama u boxu.Pusti neka se bahati sa 18l i 5 tijedana vegetacije
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara and 1310
30.11.2015
61
164
33
35
ljudi ali ja sam otvorio pitane o biljkama koje su stare 14 dana...nitko nije dao konkretan odgovor,ali ok saznao sam nesto vise od jednog covjeka koji je bog u tome...kaze ovako za moju situaciju posto imam biljoze u 15l da zaljevam sa dvije l tako i gnojim(s tom kolicinom)i biljku valja svaka 3 dana zaljevati(ovisno koliko zemlja upija i sushi se)i svako drugo ili trece zaljevanje nastupa gnojenje...zaljevanje se obavlja tako da se zaljeva u spiralu od rubova kante, prem biljci ...nadam se da ce nekome pomoci jel cini mi se ovaj savjet koji sam dobio od strane strucnjaka veoma profesionalan.
 
19.11.2015
74
67
18
Imam jedno pitanjce možda glupo ali eto zbilja neznam sta to znači pa neka mi netko pojasni..Često nailazim na riječ flush jesi flushao pa jednostavno taj pojam Moj mozak ne rezonira sta treba napraviti i sta znaci..Hvala na pomoći.
 
09.12.2015
4
15
3
41
Slo
Pozdrav nov sam na forumu dolazim iz slovenije imam jedno pitanje sa zalivanje
Imam 9komada White rhino iz (G.H) u teglama 7litara prije tri dana sam previse zalivao sa big bud stimulator za cvetanje koliko treba vode da ga ocistim jer sam vidio da vrhovi i lisce postaje zute boje koda se susi bilke su stare svega skupa 3 mjeseca
2 mjeseca 18/6 rast a onda skoro 1 mjesec cvetanje
Imam jos 1 pitanje jel mogu dati iz cveteanje natrag na rast?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
treba ti 20ak litara vode za flush. revegetacija je moguca ali ne znam kako ce proci ako biljke cvetaju vec mesec dana, obicno se to radi odmah nakon sto se utvrdi pol kod regular semena