Zalijevanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Ja bi samo dodao da je jako dobro izolirati donji dio tegle sa stiroporom ili necim jer je hladni pod uvijek hladniji od zemlje i oce stresirat biljku pa onda kad zalevate biljka ima mikro shokove
 
13.02.2017
24
13
3
Pozdrav svima
Nisam siguran jesam li u pravom mjestu ali zamolio bih za analizu.
Moguce da ima problem sa zalijevanjem ili velicinom kante.
5x Blue dream
5x Skunk #2 Humboldt
Kante 5l
zemlja PotgroundH
Postavljeno sve 15.04
Radim shemu unutarnje vege sa svim uvjetima HS Lampe 1x400W +1x150W
vent za cirkulaciju s jedne strane boxa na drugi cca fi250
Biljke se prebacivaju u outdoor docim se vani uvjeti pokazu optimalni, kad zatopli.
Ove godine malo hladno i zovu jos hladnije jos 10-tak dana.
Zalijevam svako 12 sati
dao sam im jednom plantela bio vrt s algama
Temp nocne do 24 a dnevne do 31
Ali problem mi pokaziva list koji je suh i malo sparen prema dolje.
Jel poblem u zalijevanju ili su biljke velike i mali im pot
Trenutno 25 dana vege a moran ih cuvat jos 8-10 dana.
Hvala na odgovoru.
 

Prilozi

  • 20190510_060759.jpg
    20190510_060759.jpg
    322,5 KB · Pregleda: 69
  • 20190510_060811.jpg
    20190510_060811.jpg
    246,3 KB · Pregleda: 69
13.02.2017
24
13
3
a zasto 2x u 24h, zalijes kako treba pa pustis koji dan da se zemlja prosusi pre narednog zalivanja. gde si naisao na informaciju da u ovom periodu treba zalivati 2x u jednom danu. ja jedino chili paprike u sred leta zalijem ujutro i uvece :)
Nisam ni trazio, zalijevam manjom kolicinom i odrzavam vlaznost.
Ne zivim tu pa mi je to kao kontrola jel sve ok.
Pokazivaju nesto po listu, ili su blizu lampi, ili im je mala kanta.
Zdrave su i velike za ovo vrijeme, samo me strah da cu morat iznajmit kombi do sljedeceg petka.
 

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
Pozdrav ljudi. Pala mi je ideja na pamet ali ne znam da li će da pije vode sve to što sam zamislio.
Pošto proširujem prostor, pa moram i autopot sistem da prosirim, a gledam da me sto jeftinije izadje, imajući u vidu od 8 do 10 saksija od 15l.( trenutno imam 4x XL, kanister 47l i sve uz to) no, to je u boxu radi svoj posao, ovo što sam zamislio bih samo nadovezao na taj kanister.

Mislio sam u box 200cm x 100cm x 200cm da stavim dole korito što se koristi za kamenu vunu za rasad, to korito je veličine 200cm x 100cm i 15cm dubine tako da mi pokriva ceo box dole. U to korito sam mislio da stavim jedan Aquavalve povezan na Autopot sistem, a da 8 ili 10 običnih saksija od 15l izbušim dole kao što su od Autopota uradjene, Root Control Disk, stavim drenažu od glinenih kuglica, i da sve te saksije stavim u to jedno koriti, da bi ih jedan Aquavalve sve zalivao.
Znam da bih morao Aquavalve da podignem koji centimetar u koritu od dna korita, da bi napunio korito sa vodom nekoliko cm, koliku visinu namestim Aquavalveu, tolika će biti cm vode u koritu.
Zanimaju me vaša mišljenja u vezi ovog, i da li je izvodljivo?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.
07.05.2020
3
0
1
25
Pozdrav ljudi. Pala mi je ideja na pamet ali ne znam da li će da pije vode sve to što sam zamislio.
Pošto proširujem prostor, pa moram i autopot sistem da prosirim, a gledam da me sto jeftinije izadje, imajući u vidu od 8 do 10 saksija od 15l.( trenutno imam 4x XL, kanister 47l i sve uz to) no, to je u boxu radi svoj posao, ovo što sam zamislio bih samo nadovezao na taj kanister.

Mislio sam u box 200cm x 100cm x 200cm da stavim dole korito što se koristi za kamenu vunu za rasad, to korito je veličine 200cm x 100cm i 15cm dubine tako da mi pokriva ceo box dole. U to korito sam mislio da stavim jedan Aquavalve povezan na Autopot sistem, a da 8 ili 10 običnih saksija od 15l izbušim dole kao što su od Autopota uradjene, Root Control Disk, stavim drenažu od glinenih kuglica, i da sve te saksije stavim u to jedno koriti, da bi ih jedan Aquavalve sve zalivao.
Znam da bih morao Aquavalve da podignem koji centimetar u koritu od dna korita, da bi napunio korito sa vodom nekoliko cm, koliku visinu namestim Aquavalveu, tolika će biti cm vode u koritu.
Zanimaju me vaša mišljenja u vezi ovog, i da li je izvodljivo?
Ovo je mozda cak i bolja ideja od sistema tipa kap po kap, sama biljka crpi koliko joj treba. Nego dok ih budes uredjivao malo ces morati da se protegnes
 

HerbalSRB

Aktivan Član
01.04.2015
229
696
93
Ima po malo i toga, ali od kako sam kupio autopot, slabije se protežem bar za zalivanje. Sistem sigurno pije vode u vegetaciji bez problema, dok u kasnom cvetanju tolika voda dole, brine me vlaga velika, mislim da je to jedina mana po mom mišljenju.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Iskusnija ekipa, ako imam manju biljku u vec dobroj fazi cvjetanja i u 5l potu - koja pije tocno litru vode na tjedan dana - jel bolje zalijevati svaka 3 dana po pola litre ili litru na tjedan dana? Litru mogu uliti da malo procuri u tanjur, nista jako.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Jednom da lepo procuri pa sledeće kada se zemlja osuši.

Ma jasno mi je to, nego da li je uopće zdravo da korjen bude recimo 7 dana mokar i pije tu vodu što smo nalili? Imam dojam da 99% u indooru zalijeva svaki drugi-treći dan.

Meni jedna biljka stvarno svakih 48h popije litru vode, dok ova koja je zaostala u rastu i u 5l potu - popije litru na 6-7 dana. Samo pitam jel zdravo tako zalijevati u indooru, ili je bolje da smanjim dozu pa zalijevam paralelno sa ovom svaka 2-3 dana.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ako su listovi opusteni onda je zedna. Ako je posuda lagana onda je isto zedna. Ako je zemlja suha kad zabijes kaziprst u nju onda je isto zedna.
Na 5 litara posudu 1 litra vode svaka 3 dana bi bila optimalna potrosnja.
Ovisno o parametrima u boxu. Sto toplije,prije se i zemlja osusi.
Ocijeni vlaznost zemlje u posudi pa smanji ako treba ili obadvijema jednako.
Ja sad imam slucaj, jedna je veca,vise pije od druge. Koja je manja.
14 l su posude. Svaka 3 dana dajem svakoj 2 litre vode. Ovoj manjoj ukradem par dcl pa dam vecoj :D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ne razumiješ pitanje.

Da li je isto korijenu biljke da dobiva količinu vode za 3 dana i 3 dana pije istu vodu i osuši zemlju - ili 7 dana?

Meni je više logičnije (pošto je indoor) da se zalijeva sa optimalnom količinom vode za 3-4 dana i onda iznova - nego da zalijem pa 6-7 dana pije tu vodu i bude u vlažnome 6-7 dana.

Možda nema razlike, vidim kod nekih u dnevnicima da zalijevaju sa više vode i onda tjedan dana mir - pa biljke i dalje normalno napreduju.
 

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.990
18.969
358
Nema se tu šta razumjeti ili ne, zna se kako se pravilno biljke zalijevaju. I to ti je već Herb objasnio :)

Jednostavno za uradit, bez komplikacija. Zaliješ pot, osusi se i tako u krug. Sa podijeljenom količinom vode, po tvojoj logici, bi se desili mnogi problemi jer ne bi zalijevao komplet pot, automatski bi korijen bio u problemu a samim tim i biljke.
Zbog čega se tako sporo zemlja suši, to je već nešto drugo. Možda si zemlju previše "nabio" ili neki drugi uslovi nisu dobri. Svima nama se desilo da neki pot treba dan ili dva duže u odnosu na druge da bude spreman za zalijevanje ali 7 dana, to mi se nikad nije desilo. Svejedno, kad pot bude lagan i suh, ponovo zaliješ.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Tjedan dana mir :D
Ova ti je dobra :D
Ti imas posudu od 5 litara ;) Sta ti je nejasno. U ovim uvjetima indoora po ljeti (neznam sta ti sadis,neznam koja je temperatura u boxu,svjetlo) ... tvojoj biljci bi bilo normalno da potrosi litru vode svaka 2-3 dana interval.
Dio vode ce procuriti u podlozak,ali to biljka popije brzo.
Problem je ako je zemlja losa pa voda samo proleti kroz nju.
I strah od nepoznatog :D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa ta biljka koja pije litru tjedan dana je zaostali automat u fazi vegetacije, ako uz sve to dodamo da se radi o niskom strainu Royal Dwarf - sve jasno. Biljoza je sad visine cca 30cm i to u sredini cvjetanja, i samo na glavnoj grani formira normalan bud, dok na 4 sporedne grane ima full malo. Zato pije litru vode na tjedan dana. :D

@Jednomsemora - vidiš, u pravu si. Ako bi biljku zalio sa manje vode, korijen neće dobiti svuda vodu. Toga se nisam sjetio. :D

Inače zalijevam biljke da procuri u tanjur i stop! Ali zalijevam laganini na 3 puta, prvo mala količina svuda u krug, pa pređem na drugu. Pa se vratim na prvu pa još malo, pa druga, i onda finalno dok ne procuri. Jer ako se zemlja dobro osuši, i krenem naglo zalijevati - već na pola litre zna procuriti!

Ali druga biljka, isti strain ali koji se normalno razvio - popije tu litru vode u 2 dana! Zadnji put je čak litru i pol vode popila u malo više od 2 dana. S tim da kad sam litru i pol ulijevao, dosta je bilo vode u tanjuru - no već nakon par sati je nestalo.

Ništa, zalijevam i dalje kako zalijevam, ovu svaka 2-3 dana, a ovu svakih 6-7. Sad barem znam da dok god ne procuri - očito nije dobro zalito.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
06.09.2012
64
173
33
46
Moze li neko reci koliko cesto zaljevati biljke koje su vani u prirodi? Koliko im je vode potrebno. Prehrana, da ne? Ja sam recimo u dilemi da li zaljevam sa dovoljno vode. Svakih 7 dana zalijem biljke sa po cca 3 lit dodam u vodu i pantela list prema uputama cca 70 ml na 10lit. Jbg na nekom brdu su bogu iza nogu pa moram nositi 10 lit u rancu, a imam 3 biljoze.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kako si zamislio autopot vanka ti nama reci pa možda netko napise nakon tebe. Ovako samo iz vedra neba, auto pot može biti i kanta vode iz koje ide šnjura/špaga u zemlju pokraj biljke. :)