Zalijevanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Nikada druga kalibracija nije tolko da moras puno sarafit. U vecini slucajeva ne moras dirat, a nekad moras pomaknut jednu petinu milimetra. Zato i dobijes 2 tekucine da imas drugu za fine tuning. Ph mjerilo je logaritamsko sto bi laicki znacilo (kolko ja kuzim) da mjerilo pomaka na ph 10 i na ph 3 nije isto. To je ono... za 100dB ti treba 20W zvucnik, za 120dB ti treba 500w a za 121dB ti treba 5kW. :D uhh odo ja u K. damn you shark shock
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Ja ovog žutog kalibriram samo sa 6.9 pufferom. Nema mi smisla drugačije, logika mi govori ako mi pokazuje 6.9 kad umočim u pafer onda će mi pokazat 6.5 kad to stvarno bude 6.5
i to je sve što mene zanima na kraju: 6.5

Također neki govore osušiti sondu nakon upotrebe, neki ulažu u tekućine za održavanje, treći tvrde da nikako ne koristimo destiliranu vodu pa dođe četvrti i kaže kako sonda ne smije stajat suha.
evo vam srednji prst.
ja koristim par kapi destilirane vode u čepu od metra dok ga ne koristim i pri svakoj kalibraciji je očitavao kako treba. Drugo me ne interesira
 
Poslednja izmena:

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.668
34.971
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
A izgleda da svaki uredjaj ima svoj nacin kalibriranja. Moj Essential se kalibrira samo na sedmici,kolega mi je skoro uzeo adwa meter i kod njega se kalibrira prvo na 7 pa onda opet na 4.
Vjerujem ako pise da treba na obe tocke kalibriranje obaviti da nije bzv navedeno to.
 
20.04.2015
1
0
1
32
Nov sam na forumu i nisam bas upucen u pravila, ali ja jednostavno moram da vam postavim jedno pitanje. Nadam se da nisam previse skrenuo sa teme.. Da li je zdravo posaditi biljku tik uz potok? Znaci mesto je savrseno, prepuno zelenila - ne bi je lako prepoznali, ljudi i ne prolaze tuda, sunca ima i vise nego dovoljno. ALi da nece previse vode mozda nekako nastetiti biljci? Planiram da zabodem jednu semenku blizu potoka, kapiram da je vlaznost velika ali to koliko je dobro toliko moze i biti lose.. Zar ne?
 

Ajme meni

Aktivan Član
04.05.2015
201
341
63
Doma
Neko je pisao koliko vode ide na koliko litara zemlje i dušu san sad izdaha da nađem taj post i nema ga. Iden danas pridvečer presadit biljku u 65 litara zemlje i neznam sa koliko to sve da zalijem kad presadim. Pomozite ako boga znate. :D
 
06.05.2015
32
170
33
43
Pozz! Jedno pitanje.. Jos par dana i spremna je za branje pa me zanima dal joj je dobro dat ono zadnje zalijevanje sa medom i vocnim sokom? Koliko to uopce ima smisla i kako se to tocno radi? Cuo sam da je to ok al volio bi cut od iskusnijih za neke detelje ...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Nznm zasto se vodi diskusija o tome,ima na forumu(bas o ovome sto je brat Paranoja izbacio) i opste je poznato da je pozeljno biljke zalivati na samom jutru... pa evo malo o tome,svima kojima je nejasno... Prskanje po danu,kad upece sunce,ima dodatnu posledicu jer hladna voda na biljke deluje isto kao na svaki organizam. Vecernje zalivanje je nesto bolje ali ne i optimalno,narocito ako u basti imate puzeve golace, jer ce se tada vise razmnozavati. Jutarnje zalivanje je najpogodnije – Ujutro su biljke rashladjene i nece se „sokirati” od hladne vode. Biljke mogu dobro da upiju vodu, a kad sunce upece bice dovoljno snabdevene i vodom i hranljivim materijama.
Tokom duzih susnih perioda, kada u povrsinskom sloju zemlje nema dovoljno vode (na dubini od 25 cm - 30 cm - dubina jednog asova), mlade i tek posadjene biljke moraju se obilnije zaliti. Kontrola vlaznosti se vrsi uzimanjem uzorka zemlje sa navedene dubine. Ukoliko se cestice zemlje,kada se grumen stisne u saci, ne lepe za dlan vec se zemlja rasipa potrebno je u zonu oko korenovog sistema dodati vodu u kolicini dovoljnoj da ona prodre do navedene dubine. Voda se dodaje po povrsini nesto siroj od sirine krosnje (sto odgovara i sirini korena)...Vodno-vazdusni rezim u zemljistu,koji je vazan za normalan rast biljaka,mora u predelu korena da bude povoljan,kako bi se obezbedilo disanje zemljista. Okopavanje,odnosno odrzavanje zemljista oko biljaka u rahlom stanju,jeste stalni zadatak... peace