Zalijevanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Izgleda ja pisem Japanski,pa me ti ne kontas.. postavio si pitanje koje pojma s pojmom nema. Evo ukratko ja kako radim... proklijala semenka u posud od 0.5ml sa zemljom florabela (primer) prskam po povrsini zemlju,pumpicom toliko samo kolko da je vlazna,kad curica izadje iz zemlje,onda zalijem biljku sa vodom iz pipe na kojoj namestim PH 6.3... vlaga u boxu 70 temperatura 24-28... to je jedino zalivanje,kad se posuda posusi presadim u vecu saksiji od 2l zemlje;mesana sa perlitom i vermikulitom. Zalijem sa 500-700ml vode.. tako stoji 7-9 dana pa opet zalijem... sa istom kolicinom... ukratko... to je to... a sad ti zelis informacije na kojima nisi dao tacne podatke i kako ti iko moze pomoci... i jos pises kako ovde ostali groweri fakat nemaju pojma vec si isao kod nekog doktora za grow.. pa sta radis ovde onda,sto postavljas pitanja. Idi kod tog doktora i postedi nas pitanja bez osnove... jel ti sad nesto nije jasno? Ili da uzmem da nacrtam... ajde peace out
 
  • Sviđa mi se
Reactions: KungFuPanda

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
1. - Kada semenka proklija stavite je u malu saksiju i zalevajte svaki XX dan sa po XXml Vode PH-XX !

2. - Kada biljku presadite u vecu posudu ( Obicno koristimo posude od 20L )
zalevajte je ..... ( kad je ugaseno svetlo ili kada je upaljeno svetlo )
dok je mala u fazi vege sa po XX litara Vode svaki XX dan

3. - prihranu pocinjenmo posle XX dana tako sto uposudu od XX litara vode sipamo XXml plantele GROW recimo i zalijemo biljcicu . I to radimo svaki XX dan a u medjuvremenu ne zalivam ili zalivam vodom !

4. - Kad biljka pocne da cveta menjamo djubrivo za bloom i tada je djubrimo svaki XX dana a u medjuvremenu je polivamo vodom ili pak ne PH 6.8 recimo

5. - Kad se tusira devojka , kad se ostavlja bez vode HAJDE MOMCADI napisite nam to da zatvorimo temu zalevanje :)

Evo ja te necu uputiti na search jer znam kolika ti je frka i zasto growas.

Ja recimo ovako radim:
1. Drzim semenku 12h u destilovanoj vodi, na 22-25C, gledas jel pala na dno, ako jeste moze odmah u zemlju...
U medjuvremenu, casicu od 2dcl napunis kvalitetnom zemljom i dobro zasitis vodom da procuri dole, ostavis da poprimi ambijantalnu temperaturu.
Posle 12h kupanja semenku stavljas u casicu, na 0.5cm dubine i blago prekrijes zemljom.
Ostavis casicu negde sa strane, na 22-25C. Prskas je lagano, ne previse da se seme ne "udavi".
Kada nikne, stavljas pod lampu 18/6, 16/8 ili 20/4 i kreces vegetiranje. Zalivas je laganini dok par kapi ne procuri dole na rupice od casice. U zavisnosti od vrste svetla koje koristis, racunaj da ces ovu malu casicu da zalivas skoro svaki/svaki drugi dan. Osetices po tezini casice, uostalom.

2. Zalivam na pocetku "dnevnog" rezima, dok jos ima samo 2 para listova, zalivam je sa malo vode, tipa pola litre oko stabla. Kada izraste i 3. sprat, kreces da zlaivas obilnije, tipa po 2l.

3. Prihranu ne stavljas prvih 30 dana ako je zemlja nadjubrena (sve pomenute dobre zemlje jesu). Cak mozes i da preskocis vege prihranu, i krenes od bloom-a, tamo posle 30 dana vegetacije i prebacivanja na 12/12.

4. U cvetanju krenes sa pola doze, da vidis kako ce da reaguje, pa ako je sve OK, sledece zalivanje samo voda, a 3. zalivanje full doza, pa pratis biljku kako izgleda..
Posuda od 20l, u zavisnosti od mixa zemlje se tada zaliva sa 4-6l vode, svakih 4-5 dana. Jedan od nacina da utvrdis da li je spremna za zalivanje je da malo dignes saksiju i vidis jel lagana..

5. Tusiranje biljki se ne radi nikada, jel mislis na flush mozda?

Pa sam sve ukupno dodala jedno 50 kapi i jedva uspela da smanjim na vrednost oko 8-9PH što je i dalje vrlo visoko.

Kalibrisi/menjaj ph metar, nema sanse da gradska voda bude ph9...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: KungFuPanda

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Ne znam nisam sta sam mislio(omaklo valjda) :)
Ocigledno da sam jedno mislio a drugo napisao.

Nismo mi ovde obavezni da pisemo nikakve liste za u Pekabetu ili Konzum..daj malo se potrudite.

Lepo sam ti dao linkove a ti jos kvek kvek umesto da kliknes na link i procitas vodic i pocnes da kapiras stvari.
I nisu ti jasnije stvari nego si jos vise zbunnjen..
Prvo se osmisli prostor za box ili napravi od obicne kutije, obezbedi svetlo i najmanje dobra zemlja i naravno nakon toga idu semenke u zemlju.
Ako zaista hoces da naucis nesto uzmi procitaj i cisto da znas moderatori ovde su opominjali i brisali postove za puno bezveznije stvari.Ne bi da te plasim ali cisto da se ne zaboravi.
Nadam se da neces biti od onih koji ce upropastiti svetla nego cemo se diveti tvojim biljkama.
Ovo ne pisem zato sto imam previse pameti ili da bi ti mudrovao nego zato sto sam i ja bio u slicnoj poziciji kao i ti pa evo za 2-3 meseca imam potencijalno vanseriski grow sa biljkama kao za katalog.
Imam i nekoliko odlicnih knjiga jako uspesnih grovera pa ako hoces pisi na pp.
Edit
jaooo djaba sam sve ovo napisao..vidim ti nasao mentora :)
Srecno i ziv bio :) bar imas zelju ako nista drugo! :)
I seme na klijanje!
 
Poslednja izmena:

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Zanimaju me vaša iskustva sa čistom prirodnom izvorskom vodom u indooru.. Jel njoj isto treba mjeriti ph, odnosno spustati/povecati? Mislim da čista izvorska voda ima neutralan ph, a to je 7 ako se ne varam. U proslom growu sam zalijao biljke jedanput takvom vodom i cinile su mi se vise nego zadovoljne. Pitam najvise zbog toga jer mi je opet crklo ono žuto go*no od kineza pa nemam cime mjeriti ph, osim onom Bizzinom metodom.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Znaci nije istina sto sam negdje procitao da izvorske vode imaju neutralan ph. Mislio sam da ako je ph 7, uvijek cu spustiti za 0,5 i to je to. Ipak nista bez ph metra. :(
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nisu baterije, pokazuje neke lude brojke, polubrojke :) Moze biti da se navlazio iznutra. Probat cu ga staviti u rizu da pokupi vlagu, ako je to.
 
04.06.2016
96
68
18
42
Pozdrav! Znaci po slici mentora iz vode mi prakticki dobivamo sve pptrebne elemente za rast?N,P,K,Ca...ako se pridrzavam te vrijednosti,je li dovoljno da se kasnije samo gnoji sa gnojivom napravljneno od kopriva,tj domace bio gnojivo?ili je potrebno uzimati neke druge pripravke?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Moze jos mao i golubinjeg i kokosijeg izmeta razmucenog u vodi,i zajevaj kako treba i sretno ti

Ima par tema i nekoliko dnevnika na temu BIO uzgojs
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
A izvorska voda za indoor? Pitao sam već u "HadvaO" temi al to je prastara tema...
Pitanje je ustvari: Izvorska ili Pipuša za indoor? Meni je lijepša izvorska za piti, jeli i cvijeću našem? images.jpg