Zalijevanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Ako si je dva puta za redom davao hranu sad joj daj vodu cistu i sve tako u krug.Ako vidis da joj nista ne smeta drzi taj ritam dva puta hranu pa voda,uglavnom prati biozicu.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče and .i.
15.03.2019
52
41
18
54
Problem mi je jer nisam u mogucnosti da narucujem sa neta, a ne mogu naci nijednu proverenu. Cini mi se da sam video da imaju kod mene zemlju Plantella Ideal. Pa ako je to stvarno to ta koju sam spazio dali da je uzimam?
 
15.03.2019
52
41
18
54
Dobro, prizanjem da je mesec dana clanstva na forumu premalo za otvaranje dnevnika (a i pre nego sto sam se prikljucio vutri citao sam sa neta isto mesec i po dva o growanju). Ipak, sto se tice zemlje barem sam to iscitao koje zemlje su dobre, problem mi je da ih nadjem. Nije u pitanju ni inertnost, ni stednja novcanika. Znao sam i to da je moja zemlja na spisku onih koje se ne smeju koristiti i sve to pre nego sto sam zapoceo. Ako je to lose meni ce stetiti. Ali jbg, bitno mi je da je biljka ziva i napreduje, mozda ne tako dobro kao sto bi trebalo ali ide.. za prvi grow mi je uspeh sto je uopste nesto proklijalo iz semenke.
I izvinjavam se ako sam postavljao previse pitanja po forumu i nepotrebno ga zatrpavao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: rKj420

rKj420

2rep❤️
Poznanik Foruma
07.04.2013
1.375
6.806
258
Morocco
Ma opusti se covece, fino uzmes novu zemlju presadis i teras dalje :) za to narucivanje ne znam sta da ti kazem...odosmo u offtopic uzmi tu plantelu i cepaj :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Crowley666
01.09.2022
25
53
13
Ekipa ,
htio sam sa vama podijeliti tekst koji sam našao na netu. Pratio sam recept i naravno situaciju u boxu. Rezultati su se pokazali odlični. Naravno ovdje je riječ o zalijevanju i uzgoju AUTO sorti.
Originalni tekst:

The trick is, you don't stunt them by over or under watering. I fill my pots full of soil and water to runoff, then I plant my seeds a day later. Keep the temps between 25-27c and humidity above 80%. Once they pop don't give any water at all for atleast 3 days.

Make sure all your water is ph correctly to the appropriate pH range of your soil. I use cannas rhizotonic root feeder during these first 3 weeks.

After 3 days the top bit of soil will begin to dry out a bit, now you use a spray bottle with about 50ml and mist out from the stem about 4 inches making a circle around the plant, then mist the edges with double the amount of water. Shoot a couple of sprays directly under the plant around the perimeter, but only a couple sprays.

After a few more days check again, and repeat the spray bottle process this time doubling the amount of water, and widening your perimeter around the plant. Make sure you do the edges aswell.

Around day ten, you'll put about 200ml of water directly under the plant near the stem. Then mist the rest of the top of the soil with your spray bottle. This is the first part to help those roots you're building help reach the bottom of the pot, the second part of this process will be in 4 more days on day 14.

Now, leave them alone until day 14. This is the day we do a full water to runoff, so part two of helping the roots reach the bottom and fill out. Ph your water and this is when I give them a bit of silica, along with rhizotonic full strength now. Water then entire pot, until you get about 20% of what you put in out.

Now, at day 15 a day after you've full watered them, it's time to start lst. Try to bend the top enough to bring it lower than one of the side nodes. This causes the growth hormone auxin (I think that's what it's called) to start being produced in the new highest nodes, which are taking the place of the top you've bent down.

Over the course of the next week, do not give any water. You shouldn't have to if your temps and environment is dialed in. Continue low stress training, and try to get as many nodes exposed to light if you can. If this means pulling off a fan leaf that's blocking some nodes and you can't bend it out of the way, so be it but only remove one fan leaf as a last resort.

Now once you've reached day 21 your plant should be growing at a rapid pace, if you're doing this corretly this is the time moving forward when they'll really show out. Check your pots on this day, they should start feeling lighter than they were when you did your full watering, but should still have some weight. Make sure the top soil hasn't dried out, if it's starting to dry out give her a light misting on the top, but only a light misting just to moisten it up and help the top roots catch up with the middle and bottom.

Around day 24 or 25 your pots will be light again and ready for another full watering. By now, your plants will have filled out the pots, and are feeding off of the nutrients left over in the soil. You may even notice some of the new growth is a tad bit lighter shade of green than the older growth. Now, we give them a very light feeding. I used 1/4 strength canna terra vega, silica again, cannazym, and rhizotonic.

Continue with some training but be selective, just trying to even out the canopy.

After this feeding you'll notice the plants are beginning to drink more, and the pots should start going light every 4-5 days, this will eventually become every 3 days like clockwork. I should note that you shouldn't be giving your plant any water or feed in between these full waterings to runoff. That's seedling stage shit, we're past that now it's time for the big waterings.

Around day 35 your plant should be nearing the end of the stretch faze. Now we do a light selective defoliation, not a full lollipop but a smart selective defoliation. Removing most of the lower nodes that have no chance at becoming much of anything, and removing choice fan leaves that are blocking bud sites. That's it. You don't want to strip the plant and have it looking like skelator. I wouldn't remove more than say 30% of the leaves.

Wait a few days from when you did your defoliation, then you can determine if any further defoliation is necessary to open up more bud sites to light.

Then, just maintain the environment and increase your airflow, ride out in flower. Should be watering every 3 days at this point, and I feed every watering until the ec in the runoff shows a bit high then I give it straight water next time its due, then back to feed every watering.

PRIJEVOD:
Trik je u tome što ih ne ošamutite pretjeranim ili nedovoljnim zalijevanjem. Napunite svoje posude pune zemljom i vodom dok nešto ne iscuri, a zatim posadite sjeme dan kasnije. Održavajte temperaturu između 25-27C i vlažnost iznad 80%. Nakon što iskoče, nemojte im uopće davati vodu najmanje 3 dana.

Pobrinite se da vaša voda bude ispravnog pH u odgovarajućem pH rasponu vašeg tla. Tijekom ova prva 3 tjedna koristiti root feeder.

Nakon 3 dana gornji dio zemlje počet će se malo sušiti, sada upotrijebite bocu s raspršivačem s oko 50 ml i raspršite od stabljike oko 10 cm praveći krug oko biljke, a zatim raspršite rubove dvostrukom količinom voda. Pucajte nekoliko prskanja izravno ispod biljke , ali samo nekoliko prskanja.

Nakon još nekoliko dana ponovno provjerite i ponovite postupak s raspršivačem, ovaj put udvostručujući količinu vode i šireći perimetar oko biljke. Obavezno na špricajte i rubove.

Oko desetog dana, stavit ćete oko 200 ml vode izravno ispod biljke blizu stabljike. Zatim raspršite ostatak gornjeg dijela tla bocom s raspršivačem. Ovo je prvi dio koji će pomoći tim korijenima koje gradite da dođu do dna posude, drugi dio ovog procesa bit će za još 4 dana, 14. dana.

Sada ih ostavite na miru do 14. dana. Ovo je dan kada radimo zalijevanje do otjecanja, drugi dio pomaganja korijenju da dođe do dna i ispuni se. Korigirajte Ph vaše vode i tada im dodate malo silicija, zajedno s root-om pune snage. Zalijte cijelu posudu, dok ne dobijete oko 20% onoga što ste stavili.

Sada, 15. dana, dan nakon što ste ih potpuno natopili, vrijeme je da počnete LST. Pokušajte saviti vrh dovoljno da ga spustite niže od jednog od bočnih čvorova. To uzrokuje da se hormon rasta auxin (mislim da se tako zove) počinje proizvoditi u novim najvišim čvorovima, koji zauzimaju mjesto vrha koji ste savinuli.

Tijekom sljedećeg tjedna nemojte davati vodu. Ne biste trebali ako su vam namješteni temperatura i vlaga. Nastavite s vježbanjem s niskim stresom i pokušajte što više čvorova izložiti svjetlu ako možete. Ako to znači skidanje lista koji blokira neke čvorove i ne možete je saviti, neka bude tako, ali uklonite samo jedan list u krajnjem slučaju.

Nakon što ste dosegli 21. dan, vaša bi biljka trebala rasti velikom brzinom, ako to radite ispravno, ovo je vrijeme kada će se stvarno pokazati. Provjerite svoje posude na ovaj dan, trebale bi se činiti lakšima nego što su bile kad ste potpuno zalili, ali bi i dalje trebale imati određenu težinu. Uvjerite se da se gornji dio tla nije osušio, ako se počne sušiti, lagano ga poškropite po vrhu, ali samo lagano špricanje. Pomogne gornjim dijelu korijena da sustignu srednji i donji.

Oko 24. ili 25. dana vaše će posude ponovno biti lagane i spremne za ponovno puno zalijevanje. Do sada će vaše biljke napuniti posude i hraniti se hranjivim tvarima preostalim u tlu. Možda ćete čak primijetiti da je neki od novih izraslina mrvicu svjetlije nijanse zelene od starijeg izrasta. Sada im dajemo vrlo laganu hranu. Koristimo 1/4 jačine Grow, opet silicij, Root i enzime.

Nastavite s treningom, ali budite selektivni, samo pokušavajući ujednačiti krošnju.

Nakon ovog hranjenja primijetit ćete da biljke počinju više piti, a posude bi trebale olakšati svakih 4-5 dana, a to će na kraju postati svaka 3 dana kao sat. Trebao bih napomenuti da svojoj biljci ne biste trebali davati vodu ili hranu između ovih punih zalijevanja do otjecanja.

Oko 35. dana vaša bi biljka trebala biti pri kraju faze rastezanja. Sada radimo laganu selektivnu defolijaciju, ne potpuni loli, već pametnu selektivnu defolijaciju. Uklanjanje većine nižih čvorova koji nemaju šanse postati nešto više i uklanjanje odabranih fan listova koji blokiraju mjesta pupoljaka. To je to. Ne želite ogoliti biljku i učiniti da izgleda kao kostur. Ne bih uklonio više od recimo 30% lišća.

Pričekajte nekoliko dana nakon što ste obavili defolijaciju, a zatim možete utvrditi je li potrebno daljnja defolijacija da bi svjetlosti otvorili više mjesta pupoljaka.

Zatim, samo održavajte konstantnu okolinu i povećajte protok zraka. Trebalo bi zalijevati svaka 3 dana u ovom trenutku, a ja hranim svako zalijevanje sve dok ec u otjecanju ne pokaže malo visok, a zatim im dajem čistu vodu sljedeći put , a zatim vraćam da hranim svako zalijevanje.