Zalivanje kap po kap

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.699
1.098
Trøndelag
Ne znam sta ga zanima tocno, ima npr ono sto sam ja napravio od gardene micro drip system ili gotovi ringovi koje je malo teze nabaviti Hydro halo wathering ring.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.414
233
Dalmacija
Ispada da je najbolje kupiti tako nesto iz gardene ili bauhausa i sastaviti svoje. Zanimaju me ti ringovi koji zaljevaju kap po kap. Stavio bi dva ili tri oko svake biljke kao ti Bestija. Ne treba mi nikakva pametna pumpa niti nakakvi timer zaljevanje. Samo on off i to je to. Upalim, zaljeva polako kroz sat ipo - dva, ja dodjem i ugasim.
jel tebi ima run offa nakon sto zalijes? Ili pustas da kapa dok ne krene curit van? Moram sve to istrazit jos, dosta toga mi je nepoznanica. Mozda i bolje da ima nekakav timer za zaljevanje nego da nema..
I idem jucer narucit jedan set s amazona, zeza kartica..nezz sta je imam jos nesto na noj :p tako da sve mora cekat ponedjeljak da skoknem do banke i rjesim to.
evo ovako nesto mislim uzet pa sam sebi napravit te prstenove da kapaju. Probusit ih i vidjet kako ce to izgledat na nekom testnom potu prije nego ubacim u boks.
3A9FBE1A-3100-4E6E-9D61-A525F1829A44.png
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.376
27.699
1.098
Trøndelag
To ti je odlicno za to sto tebi treba, svakako gledaj da imas ventile prije ringova jer nece na svakome pritisak biti isti. Negdje ce curiti kao da kantom zalijevas a negdje par kapi. Za zalijevanje samo vodom jednom kad nastimas to je to, ako ces ici sa gnojivom onda doslovno svaki put moras podesavati kapanje jer se stopaju rupice.
Npr
Sto se tice runoffa, cim pocne kapati u posudicu gasim zalijevanje. Nakon 15ak minuta nakapa nekih 3-4 deci i to bacim. Sad medutim radim sa soma soil i necu nista bacat, cim procuri u podmetac gasim i onda nek sama popije visak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Travan

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.414
233
Dalmacija
E ovo mi je jako pomoglo, ovi ventili prije ringova. Hvala ti. To sam se i mislio, kako ce ravnomjerno voda tec kroz sve rupice. Ti ventili rjese stvar.
iako mislim da mi nema smisla to sad stavljat na ono moje bilje, koliko je gusto polomit cu nesto, pripremit cu sistem da bude spreman za iduci grow.
a sto se tice zastopavanja cesticama, to bi mogao bit problem. Onda pojacas protok pa vjerovatno probije. Svakako, hvala ti na odgovoru :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: beštija and Bizzzo

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.317
6.965
258
Slicno ti je kao vazduh kada si resavao, ali ne gubis pritisak, nego ujednacenost, kada raste broj potova i visina dokle treba da dignes vodu. Podesivi kapljaci, inline konektori i slavine. Nemam pojma sta planiras. Kolko su visoki i siroki potovi? bar 9 kapljaca ovako na oko po potu. Meni sa manje od 300l/h to odradi za 3min sada (oko 0.5L po biljci), na visin od 35cm, kokos ne pravi suve i vlazne dzepove pa zato imam samo po 3 kapljaca.
20220917_054051.jpg 20220917_054225.jpg 20220917_054240.jpg

@beštija auu kod tebe vise muke nego pomoci? :( Kod mene prolazi samo NPK, nikakvi boosteri i aditivi, i nemam problema. Moze biti vazdusni cep da se stvori prilikom pomeranja pumpe i punjenja rezervoara, ja je tada cuknem po tanku da vidim izlecu li mehuri, kad stanu izluftiram 2-3puta (po 5-10sec) i onda ostavim.
Mislio sam da imam problem sa protokom, a zaboravio sam da nemam savrsene uslove, nije svake nedelje tacno 28C i tacno 55% RH, ide to gore dole, one reaguju, pa tako nekad bude manji, nekad veci runoff.
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.414
233
Dalmacija
Mene bukvalno zanimaju dva-tri prstena oko biljke u potu, i da kapa kap po kap da zalije kroz dva sata pot da procuri dolje run off. I to da radi kako treba, znaci vjerovatno uz te ventile, da kapa jednako iz svih rupica na prstenu. Tvoj sistem Sone mi je ok, ali volio bi da su bas prsteni. Ako nebude islo, to je iduca opcija, da kapa na 5-6 mjesta il nesto takvo. Evo cekam ponedjeljak da odem vikat na tetu u banci i da mi napokon rjese zavrzlamu s karticom :p i kad to rjesim narucim s amazona onaj set sto mi je Bizzo preporucio a Bestija potvrdio, i probat cu polako izkemijat neki svoj sistem, naravno, sve cu sta budem radio pisat negdje gdje skuzim da je tome mjesto. Oprema za unutrasnji uzgoj il tako negdje.
al sad kad razmisljam o tome skuzim da prvo moram rajesit kuhalo za caj jer nisam bas zadovoljan time..tako da..trista cuda, ovo moram sredit prvo :) taloze mi se cestice caja oko airstona :p pa moram mjesat rukom svako uru dvi jebemu buahaha :p

edit: mislim da gnjoiva iz bocica nemogu zastopat sprice i ventile, il se varam? Ja se vise bojim cestica caja.. sad ga filtriram kroz dva plasticna kuhinjska sita, jedan s vecim otvorima a drugi bas fina mrezica. I opet ostane taloga kao toza u djezvi kave.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sone1 and Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Caj ce tesko ici kap po kap. Nije do kapaljke nego do pumpe :) Ako nadjes membransku pumpu koja moze pumpati i "smece" odnosno talog onda moze. :) Wifi pumpa koju koristimo ovdje u par navrata nemoze. Zastopa se. Moze ali tipa par puta i onda ciscenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and sone1

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.414
233
Dalmacija
Ja se nadam da cu uspjet doc do sistema da vuce i caj i vodu i da nema ciscenja do kraja growa. Nema mi smisla ako moram to rastavljat i cistit pa opet sastavljat jedanput kroz dva tjedna. Al o tom po tom, malo sam i ja ubrzao, ima precih stvari za rjesavat sad.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Bizzzo

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.489
358
Ovo je najjeftinije što sam uspio nači do sada Screenshot_2022-09-19-11-02-56-918_com.android.chrome~2.jpg 10l vode na zid(samo da nije knauf:) ) i 6 mlaznica. Gravitacija sve radi i može kapat 10l 24h ili kako narihtate!
A ostalo iz Bauhausa i sl.sve od jeftine plastike. Jedino ovako nešto,a za to si uzmem 2 DWC kante Screenshot_2022-08-14-10-23-46-226_com.android.chrome.jpg uz ovo se dobije pun drek opreme,jedino kantu od smeča treba kupit,kao tank. Ima ih od 15l na gore ...

@Cyric , što se čiščenja tiče,to je najmanji problem,jer imaš filter kojem svaki grow,promjeniš spužvicu!
To košta par eura,a ima ga svaki tank!
Evo da odmah i izvadim Screenshot_2022-09-19-11-15-42-145_com.android.chrome.jpg i nakon growa,mjenjaš spužvicu Screenshot_2022-09-19-11-15-46-972_com.android.chrome.jpg
 
Poslednja izmena:

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.414
233
Dalmacija
što se čiščenja tiče,to je najmanji problem,jer imaš filter kojem svaki grow,promjeniš spužvicu!
Znaci ako imam taj filter u sistemu mogu davat i vodu i caj i tako kompletan grow, pa poslje samo promjenim filter prije iduceg i to je to? Nesto mislim da nije bas tako jel? :D :p
Stigao mi set, za sad ce u regal, ali doci ce i to vrime kad cu pocet cackat oko toga :)
CF90A786-EDA1-47ED-9699-3F5DC103F74F.jpeg E1B78D08-133F-4D8A-883C-6A1F15819523.jpeg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and sone1

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.065
15.489
358
Kad daješ čaj,skineš tu kutijicu i kasnije ispereš tank,ako ga baš nisi pročistio(čaj)!
Gnojivo normalno prolazi,jer ni spužvica nije toliko gusta....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Bizzzo