Zamena za aktivni ugalj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
drugari razmisljao sam posto sam bankrot a biljke su pocele da mirisuuuu vrlo sam u opasnoj situaciji, da li bih prilikom izrade caqrbon filtera mogao da umesto aktivnog uglja upotrebim usitnjen cumur tj drveni ugalj, ono sto se bre koristi za rostiljanje, ne mislim pri tom na one brikete to ima svakojake hemije u sebi
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
šta je ovo, sami biseri u zadnje vrijeme...
pa to koda ti stari radi u timu za otkrivanje mina a ti doma imaš namještenu bombu...
ili bacaj ili riskiraj....u slučaju rizika, sprmi se na što ozbiljniji pristup biljkama, jer ako ostaneš beba kod obrazlaganja što je to, ostaješ beba....
ja i mama smo isklijali 500 plus sjemenki danas za proljeće, za vrt, i danas joj je normalno da ja imam 3 kane ženke za dim....riješavaj uzrok pravi, ako možeš
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
brate @huana.meri mislim da si nesto pogresno shvatio. nemam ja problem sto se tice mojih ukucana nego brate zivimo u stambenoj zgradi, stan mali i lako mogu mirisi da dospeju u hodnik a maskiranje osvezivacima ona blockom i sl ne dolazi u obzir. imamo malu bebu i necu nikakvu hemiju u kuci
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
imamo malu bebu i necu nikakvu hemiju u kuci
ne mislim pri tom na one brikete to ima svakojake hemije u sebi

Od svega na ovom svijetu, ti si nasao brinut kako su briketi i ona gel kemija heheh. Jedino umjetno na briketu je kalup i oblik.... ne znam gdje si ti nasao kemiju. Razlika je sto se ne radi od komada drveta, vec od piljevine i takvog slicnog drvenog otpada...barem koliko ja znam, neka me netko ispravi ako grijesim
Aktivni ugljen je "neprirodniji" od obicnog ugljena jer mu je rucno dodan kisik radi bolje adsorpcije cestica.

Imas DIY vodica za napravit filter. Napravi kuciste i sve i samo naruci ugljen da napunis filter..... iako ni gotovi filteri nisu bas pre skupi.
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ako imaš u prostoriji box, ili si u prostoriji složio negativan tlak, nemoraš brinuti da če ti mirisati na hodnik, znači ako ti nesmeta a samo se bojiš da nedoe van stana, odradi neg. tlak u prostoru di sadiš, izvuci ventom turbine sve van kroz zid i bok....nikakav filter ti netreba...
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
nazalost koliko god bila dobra ideja i pila vodu ja je ne mogu izvesti. nemam kuda da izbacim vazduh. a da busim rupu u zidu ne mogu podstanari smo, i koliko god gazda bio ok lik i ne dolazio u inspekciju stana itd ipak bi bilo frke sutra kad budemo izlazili, jel vrlo verovatno menjamo stan kad zavrsim grow
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Filter ti rješava problem mirisa biljki.Koliko god mislio da se ne osjeti .... puno je više od toga. Tvoj nos se navikne pa i ne osjetiš ali nečiji tuđi ... ima da mu udari u mozak :D
Ja sam u Hempatiji uzeo https://www.hempatia.si/filter-sa-aktivnim-ugljenom-can-125-467m/h-kopija ,
Ispuh iz boxa u prostoriju ... savršeno. Nema mirisa.Još malo i priguši turbinu.
Da ga praviš sam,može i to. Pitao sam u PET shopu,kod mene ... ima ugljena u rifuzi.
No na kraju ipak Hempatia.
 
Poslednja izmena:

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
nazalost nemam kako da kupim u toj Hempatiji. da li neko zna gde ima u Srbiji da se kupi ugalj a da nije 10e kilo? a ja cu da napravim full dobar filter. umem da pravim diy stvari