Zamjena za Slavol

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Evo pošto se već dvije godine u HR ne uvozi , dolazi kako kažu majstori iz poljoapoteka, još bolje gnojivo prizvođača iz Valpova, Slavol je bio zakon, e sad budemo vidili za ovo.
Gnojivo se zove Terra Green Hobby
Sastav mu je mliječno kisela bakterija, fotosintetska bakterija, kvasci, melasa iz šećerne trske i voda.

Uzeo sam za probu, Sobno bilje i cvijeće, stimulator rasta, koristi se folijarno jednom tjedno u omjeru 1:5
Cjena je dosta povoljna oko 26kn za litru
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cubanche

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Odakle ti informacija da se Slavol već 2 godine ne uvozi u RH? Kako netko tko nema pristup Slavolu može za bilo šta tvrditi da je "još bolje" od bilo čega? Nikad nisam koristio Slavol ali teme ovog tipa ( šture informacije i hiki - haka ) imaju veliki potencijal da završe na groblju. Ako ne ručno onda u groblju tema koje se i dalje nalaze u ovom dijelu foruma. Daj nam malo više informacija, postoji li tehnička lista za taj preparat? Kako izgleda boca, gdje je slika te boce koju si kupio? Ako stvarno želiš nekome pomoći otvaranjem ove teme ona treba biti sadržajna, s objektivnim informacijama u njoj. Nadam se da razumiješ šta ti pišem. ;) Valjda će ti se netko javiti poslije mene.
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Info mi je iz poljoapoteka gdje sam ga obično uzimao, možda se mogu nać negdje stare zalihe, a poljoprivrednici koji su svaki dan po trgovinama javljaju da je proizvod u rangu Slavola pa čak i bolji.
Žao mi je što do sad nisi koristio Slavol, a ovo je kako kažu adekvatna zamjena po vrlo pristupačnoj cijeni i ima ih za sve kulture
Provjeri pa nam javi jel ima u HR Slavola.
1.jpg 2.jpg 3.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ja sam ga vidio u Zagrebu u 3 razlicite trgovine. Ako upises u google Slavol Zagreb dobiti ces barem 12 očiglednih rezultata gdje ga mozes tamo kupiti. Cak niti ne moras ici nigdje. Moze i postom. Tiskom. Ufff...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Na šta se konkretno misli kad se kaže da je Slavol podbacio??? Prošle godine sam o njemu samo hvalospjeve slušao,te sam ga zbog toga i nabavio.... sad evo ispade da nije ni on ništa posebno:whato:: I zna li se šta je sa ove gore slike od preparata po kvalitetu najbliže tom "starom" Slavolu, da potražim ???

Edit I jeli ko možda koristio ovaj Plants Protector Thiofer??? Vidim da ga koriste masovno u vinogradarstvu, pa rekoh da ga neko nije stavljao kao dodatak biljkama?
 
Poslednja izmena:

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
Zanimljiv ovaj Terra green hobby,cijena prava sitnica, treba ga isprobat svakako, @golub mira si ga poceo koristit, ajde javi rezultate :)
sto se slavola tice vidio sam da ga ima na njuskalu za narucit 40 kn litra
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
svaki gore je prica za sebe kao i sto je slavol prica za sebe, koji god da koristis nema greske. nisam rekao da slavol ne valja, al ga pamtim iz boljih i smrdljivijih dana :) mozda im je samo ta serija na koju sam naleteo tako izasla, koristim ja njega i dalje, samo mi trenutno prazna boca pa nije na fotki :) moja zamerka generalno je da je sada mnogo blazi, kao razvodnjen il nedovoljno odstajao da bakterije krenu. eko buster je "gori" nego sto je slavol u pocetku bio, ekstrasol mi je fantasticno odradio prosli out, bacilomix koristim gde i kad stignem, kombinujem :)
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Možda je tema malo van konteksta,blagi off al eto kad smo već tu da pitam... Za vege fazu, pošto biljka dobrano potroši zalihe iz zemljišta, jeli ok prihranjivati koktelom sledeće kombinacije: Slavol+Plantela Vrt+Plantela List??? Naravno, podrazumijeva se u razumnim dozama i uzajamnim proporcijama, a sve rastvoreno u adekvatnoj količini vode, barem jednom sedmično.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Deepforest

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ja kupih danas 2l slavola, smrdi i dalje i masnjikavo deluje, bar ova jedna flasa sto sam otvorio.
sto rece power mozda nije odstojao dovoljno, ova pakovanja su iz decembra 2k14.
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
Zanimljiv ovaj Terra green hobby,cijena prava sitnica, treba ga isprobat svakako, @golub mira si ga poceo koristit, ajde javi rezultate :)
sto se slavola tice vidio sam da ga ima na njuskalu za narucit 40 kn litra

počeo sam ga koristit, dobivaju ga svaki 5 dan
radim kontrolu, jedna ne dobiva
nakon 5 gnojenja budemo vidili kako djeluje
za sad ide po preporučenoj dozi
 
12.04.2010
20
0
1
Zdravo Groweri...nisam siguran da li postavljam pitanje na pravom mestu,nek mi moderatori oproste...
Do sada sam uvek koristio po jedno djubrivo za Veg. ili Cvet. fazu...
Trenutno sam u vegetaciji na 5,6-om paru listova i koristim djubrivo u odnosu N=5,8%/P2O5=4,6%/K2O=3,5%...
Zanima me mogu li ubaciti i slavol?
Recimo navedno djubrivo zalivanjem a slavol folijarno.
Smem li to raditi u isto vreme ili u razlicite dane?
Jako sam obazriv sa djubrenjem i nikad ne guram 100% preporucene doze,uvek sam izmedju 80 i 90% ali sticem utisak da to moze jos :D
Neki savet,ljudi dobre volje...hvala
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Mozes nema potrebe da odvajas, skupa sve smiksaas i udri, nije slavol NPK gnjojivo da se trebas njega plasit.. plasi se tog NPK sto koristis ako si tek na 5internodi nema potrebe ako imas kvalitetnu zemlju..
 
12.04.2010
20
0
1
Hvala...to sam hteo cuti,o slavolu na netu sam citao i zakljucio da nije NPK ali mi je trebala potvrda iskusnijih :) ....na zalost ne mogu se pohvaliti kvalitetom zemlje ali bice bolje za sajt....
ulicno seme,valda ce do godine biti mogucnosti za fem.seed, ucim malo LST
 
Poslednja izmena od urednika: