Zamjena za Slavol

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
taj sam, ja sam malog okuuuuuuuuupao u flosalu kad je pokazao preflover i nekako je stao sa rastom na oko 160cm, ali zato su se cvetovi brze punili, srednjeg sam manje i on je izrastao do 2m ali slabije puni, a desnog nisam nikako i one je najvislji a hedovi su po velicini izmedju prva dva.
kad sam imao onaj zajeb sa/u vegetaciji dok su bili mali, prskao sam ih par puta ali nisam primetio da im je nesto pomoglo, a ni odmoglo.
conclusion, moze a i ne mora :D
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
po toj logici onda valja kad pocne cvjetanje i nema rasta.iako je meni spržilo sve.moj zakljucak je da vise necu koristit
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
pozdrav ekipa, abavio sam 2 terra green hobya jedan je za vrt(povrce) jedan za sobno bilje.
naime o cemu se radi 3 curice su mi sjebali skakavci samo stabljicicu nasao sam ih orusene(dodao zemlje uspravio ih i dobro zalio) onovno su krenule ali jedna jako kilavo ove 2 malo bolje iako se jedna od te 2 pocela susit)
Zanima me s kojim preparatom da ih zalijem ili poprskam sto vi savjetujete,zaljepim slike pa da vidite o cemu se radi, mada ne kuzim jer je kemijski sasav oba preparata isti. kod ovog za povrce pise "u proizvodnji presadnica povrca kada biljcice razviju prvi par pravih listova treba ih prskati svaki tjedan koncentracijom preparata 3% ,dok na preparatu za sobno bilje pise prskati nerazmucenom znaci cistim sredstvom, u dilemi sam pa ako vi mozete dat savjet ...dao bi im svima terra green hobi e sad koji da dam ovim ostecenim curama, eo slika pa da vidite o cemu se radi,svjelozelena boja je za sobno bilje tamnija boca odnosno etiketa za povrce 20160607_185812.jpg 20160607_185818.jpg 20160607_185824.jpg 20160607_185840.jpg 20160607_185846.jpg 20160607_185852.jpg

a ovo su curice otprilike sve oko 9 dana stare
20160607_162648.jpg 20160607_162657.jpg
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Da li je tko koristio BAKTERIJE 100ml – Mikrobiološki preparat i kakva su misljenja o njemu? Proizvod sam vidio na h****ponici


BAKTERIJE 100ml – Mikrobiološki preparat

Predstavlja tečni inokulum korisnih zemljišnih mikroorganizama i njihovih metabolita namenjen organskoj i konvencionalnoj poljoprivrednoj proizvodnji za sve gajene kulture. Mikroorganizmi stimulatori rasta i mobilizatori hranljivih elemenata.

Sastav:

Bacillus subtilis (min. 107), Saccharomyces sp. (min. 106)

Glavna uloga korisnuh mikroorganizama je kolonizacija korena i stvaranje gotovo neprobojne zaštitne barijere (biofilm). U njemu se prirodno sintetišu razni metaboliti koji imaju aktivaciono, stimulativno i zaštitno dejstvo. Ovde spadaju fitohormoni (auksini, giberalini i citokinini), aminokiseline, vitamini, enzimi, antibiotici i mnoga druga jedinjenja, koja biljci nakon usvajanja praktično daju raketno gorivo neophodno za zdrav razvoj i formiranje prinosa najvišeg kvaliteta. Istovremeno dolazi do aktivacije odbrambenog sistema biljke, koji zajedno sa mikroorganizmima iz preparata formira izuzetno izdržljiv antimikrobni štit, otporan na napade patogena. Ukoliko je moguće, najbolji način primene Bakterija je istovremeno preko lista i korena. Da sve krene kako treba počnite od semena.

Mobilizacija vezanih elemenata (P, Fe, Mn, Zn, N)

Jedna od glavnih uloga Bakterija u zemljištu je da vezana i teško rastvorljiva jedinjenja ponovo učine dostupnim za biljke. Tako na primer 70% fosfora i kalijuma bude vezano u nerastvroljive oblike i taj procenat se stalno povećava. Bakterije, iz zemljišta biljkama obezbede 30-40 kg fosfora po hektaru, 60-80% magnezijuma i gvožđa, i oko 20-30% cinka, od ukupnih potreba. Pored navedenog, Bakterije dovode i do vezivanja teških metala iz vode i zemljišta (Cu2+, Ni2+, Zn2+, Cd2+ i Cr3+) procesom flokulacije.

Bakterije su organski mikrobiološki preparat koji nije štetan po zdravlje i okolinu. Koristi se u organskoj i konvencionalnoj poljoprivredi. Nema karencu, a radna karenca je do sušenja depozita. Bakterije daju život i popravljaju kvalitet zemljišta, razgrađuju žetvene ostatke, vezuju teške metale, smanjuju brojnost patogena u polju i ubrzavaju razlaganje hemijskih preparata. Uz primenu pesticida i veštačkih đubriva, obavezno mislite na zdravlje i dodajte Bakterije.

Mehanizmi delovanja korisnih zemljišnih mikroorganizama su veoma raznovrsni. Osnovna uloga je da biljkama sa kojima žive u zajednici (simbioza), obezbede najpogodnije uslove za razvoj i zaštite ih od bolesti. Zauzvrat biljka putem korena daje hranu potrebnu za njihov opstanak i razmnožavanje. Dodavanjem preparata Bakterije, mi povećavamo brojnost korisnih mikroorganizama u zemljištu, čime stimulišemo razvoj biljke i štitimo je od prodora štetnih mikroorganizama. Nakon primene Bakterija, broj korisnih mikroorganizama u zemljištu se naglo povećava, ali i smanjuje tokom vremena, jer biljka nije u mogućnosti da obezbedi dovoljno hrane za sve. Nakon smanjenja brojnosti, otvara se prostor za razvoj štetnih mikroorganizama, čiji je cilj da unište biljku. Iz tog razloga, Bakterije je potrebno redovno dodavati najkasnije na 28 dana, a optimalno na 21 dan. Ukoliko postoje sistemi za navodnjavanje ili orošavanje, moguća je svakodnevna primena Bakterija u malim koncentracijama, radi održavanja brojnosti i kompeticije.

Gajenje na svim tipovima zemljišta i supstrata

Bakterije se mogu primenjivati na svim tipovima zemljišta i supstrata. Trpe izuzetno visoku zaslanjenost, pa je preparat moguće koristiti i u svrhe popravke kvaliteta zemljišta. Preradom organske i neorganske materije Bakterije obezbeđuju dobru rastresitost i aeraciju zemljišta, što je preduslov za zdrav i jak koren. Odlični rezultati se postižu u zatvorenim i otvorenim hidroponskim sistemima, gde Bakterije znatno utiču na usvajanje rastvorenih elemenata i smanjenje broja patogena.

Delovanje zemljišta kao supstrata na biljke zasnovano je na mikrobiološkoj aktivnosti, gde humus kao krajnji proizvod razlaganja ima sve što je potrebno za održavanje života. Vrlo kompleksna i još uvek u potpunosti ne istražena supstanca, humus najvećim delom nastaje usled delovanja mikroorganizama. Upotrebom hemijskih proizvoda, svesno se uništavaju korisni mikroorganizmi: zbog toga je takođe, svesno, potrebno sa svakom primenom hemije dodati život. Preparat Bakterije doprinosi ubrzanoj razgradnji štetnih i hemijskih jedinjenja i vezivanju teških metala, čuvajući zemljište i zdravlje hrane koju jedemo. Život ne mora biti vidljiv da bi imao cenu, a to nam mikroorganizmi svakodnevno i dokazuju.

Antimikrobno delovanje

Korisni mikroorganizmi stvaraju prirodnu zaštitu oko biljaka i konstantno se odupiru širokom spektru patogena iz rodova Alternaria, Aspergilus, Botrytis, Entomosporium, Erwinia, Erysiphe, Fusarium, Phytophthora, Podosphaera, Pseudomonas, Pythium, Sclerotinia, Xanthomonas i drugih. Da bi došlo do ostvarenja infekcije, brojnost patogena mora da poraste. Redovnim dodavanjem preparata Bakterije pored ostalog održava se i brojčana prednost korisnih mikroorganizama i time sprečava širenje patogena. Veoma je važno čišćenje zemljišta za sledeću godinu, zbog čega se savetuje primena Bakterija i na žetvenim ostacima.

Mešanje Bakterija sa drugim preparatima

Bakterije se mogu mešati sa većinom pesticida i đubriva, a ne smeju se mešati sa proizvodima jako kisele i alkalne reakcije, organskim rastvaračima i oksidativnim sredstvima. Bakterije smanjuju mogućnost stvaranja rezistentnosti patogena, ali se u vezi sa tim preporučuje i primena pesticida sa različitim mehanizmom delovanja.

Primena Bakterija

Upotreba i doze: Bakterije se primenjuju u svim razvojnim fazama, samostalno, ili sa redovnim tretmanima ishrane i zaštite. Dobro promućkati pre upotrbe i intenzivno mešati u punom rezervoaru sa kompatibilnim proizvodima. Bakterije se u rezervoar dodaju nakon ubacivanja svih preparata. Proizvod ne zapušava dizne.

Tretman semena:

(0.25 - 0.5%) 2.5 – 5 ml Bakterija na 1 lit. vode (prskati ili kratko potopiti u rastvor);

Tretman rasada:

(0.25%) 2.5 ml Bakterija na 1 lit. vode (2-4 puta nedeljno);

Konstantna primena i raspršivanje:

10 ml Bakterija na 100 lit. vode;

Ratarske kulture:

2-3 lit./ha;

Povrtarske kulture:

2-4 lit./ha;

Voćarske kulture:

2-5 lit./ha, (drvenasto voće u punom rodu 5 lit./ha);

Cveće:

(0,5-1%) 50-100 ml Bakterija na 10 lit. vode;

Razlaganje biljnih ostataka posle žetve i smanjenje inokuluma patogena u polju:

3-4 lit./ha;

Primena sistemom kap po kap:

0.5-1 ml Bakterija na 1m2 (na svakih 10-14 dana);

Zatvoreni hidroponski sistemi:

10 ml Bakterija na 40 lit. vode (čišćenje rezervoara na 7 dana);

Bakterije se optimalno primenjuju na svake 3 nedelje (21 dan). Kada uslovi jako pogoduju razvoju bolesti, tretmani mogu da se izvode preventivno na 7-10 dana, uz dodatak od 1-2 lit. na osnovnu dozu.

Napomena:

Prilikom primene preparata savetuje se upotreba HTZ opreme. Najpogodnija temperatura vode za rastvaranje 15-25 ̊C.

Rok upotrebe:

2 godine neotpakovan, pri pravilnom skladištenju (čuvati na suvom i tamnom mestu na temperaturi od +5 do +25 ̊C).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tvorac
07.08.2016
25
91
13
44
Ekipa ja sam krenia ove godine koristit BKTERIJE , rekli su mi da je Salvol isuviše razvodnjen pa sam proda ovo drugo i mogu reć da nije loše lipo se to odrazilo na biljoz ! :banana_rasta:
 

Prilozi

  • bakterije-500x500.png
    bakterije-500x500.png
    134,8 KB · Pregleda: 88

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Da,i meni rekao lik u poljoprivrednoj apoteci da su skroz upropastili Slavol i da je sad kao šećerna vodica.
Prebacio sam se na bakterije i mikorizu,proverena kombinacija :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Tvorac

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
al deru kod vas nanu im, mislim da je ovde litra oko ili ispod 10e
edit:
pardon: Fabrička cena 870 din/lit (~7e), u prodavnicama sa pdv cena: 1105 din (~9e)
 
Poslednja izmena:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Tacno Slavol je podbacijo strasno,pogotovo u 1l ambalazi.Ja sam imao srece da naidjem skoro na manje boce ono pakovanje od 100ml.Kad sam stigao kuci otvorio ono zlo iz njega izbija na vonj od kanalizacije.Hocu reci zapravo sto je retko naici da je ispravan pogotovo kad otvoris cep a on mat misris.Menji je on praktican jako a pre svega najcesce dostupan.Tako da ,nije mi bilo tesko i odmah sam se vratio u apote.poljoprivrednu i uzeo jos 6kom toliko je imao covek u magacinu.Doduse prijatan covek neki taj trgovac,dogovorismo se mi ismedju ostalog posto je i on imao predrasude oko Slavola da mi nabavi opet sa tog meste gde je narucivao a ja cu uzeti samo da je dobar.:spliff::joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne and Tvorac

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ma da, sa tim slavolom je postala lutrija, zavisi od meseca kad je punjen/pravljen, zimski su, da kazem, normalni, dok ostali deluju slabo; mozda da se ubaci malo secera i saceka sa upotrebom par dana/nedelja?
 
07.08.2016
25
91
13
44
Ma briga me za sve ja imam svoje sne , moj vokmen je pod jastukom zaluđujem se muzikom ! Ja koristim Nanin Preparat divan je prija biljozama i imam divno bujanje sa njime !
 
25.05.2016
233
194
43
Balkan Heart
@PowerSeed , posto si koristio ekobooster, mozes li mi reci u kojim fazama i na koij nacin si ga davao? Ja ga imam, pa ne bih da uzimam jos nesto bez veze, imam i fertico green ali njega ne planiram, a i to i nije tema. Nego ekobooster, ako moze ukratko, mnogo bi mi pomogao.