Zamrzavanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Jel zna netko što bi to moglo biti da kad igram neke malo "jače" igre tipa spore ili fallout mi komp uglavnom nakon nekog vremena se zamrzne skroz i onda kad ga resetiram bude mi crn ekran i žmiga mi lampica na cd-romu i moram ga ugasit i upaliti da bi se opet windowsi digli.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
koji operativni sustav imas? koju kofiguraciju? komp klokan? igre originali ili crack?
smrzavanje ima obicno veze sa memorijom ili grafom, ali moze biti i do softverskih problema itd... jesi nedavno mijenjao hardver? nesto dodavao i slicno... pomozi malo pa cemo mi tebi (mozda cu ti pomoc, ovisi o mojim skromnim mogucnostima - citaj znanju/neznanju)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nije ništ nedavno dodavano micano
Windows xp
Igre su krekovane ali su dvije različite igre a ista stvar se s obije dešavala samo s falloutom dosta češće

Komp je ovako iz glave

Dual core 1.8 Ghz
1 Gb rama 800 mhz ako se dobro sjećam
Nvdia grafička 7600 gt od 256 Mb
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Ja bi rekao da te nesto zeza komp.Mozda ne mozes da igras igricu ali zato ovde visis po ceo dan :))
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Pa eto, da ti nisam rekao ko zna sta bi bilo sa tobom i kompom.
Nego pogledaj mozda ti je neko ubacio neku malu biljku u komp,vidis da ima i onih sto gaje u kompu.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
fallout 3? meni kucka isto smrzava komp, ali to je do igre....
probaj ovako:
hijackthis: za slucaj da te neko smece zaebava, mada cisto sumnjam da je to;
probaj igrat neku drugu zahtjevnu igru da vidis jel do igre jer fallout3 meni isto nece radit kako treba a nije do kompa sigurno, vec do verzije koju sam "kupio";

stavi najnovije drivere za grafu, stare prethodno ocisti;
probaj sa memtest-om testirat ram (to je mali program kojeg ces lako nac na netu, i koji se przi na cd, pa se komp boota sa cda i onda pokrece memtest - naj naj program za testiranje meme)

jel imas integriranu grafu na ploci? ako imas kad se smrzne kanta, probaj istekat monitor iz
grafe i ustekat u integrusu, pa tek onda restartaj komp, da vidis hoce li opet bit crnjak poslije reseta. i jel zapisti ono cudo kad restartas i dobijes crni ekran? ako da, jel jednom, vise puta, duze, krace.....
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Najbolje ti je reinstal win ako problem potraje. Ako se odlucis na to idi ovim redosljedom
Driveri od: ploce (chipseta), dx9 potom driver od graficke, pa zvucna. Ovo ti je recimo najsigurnija metoda.
AL prvo probaj skinuti nove drivere za grafu jer problem je 99% softverske prirode.
Mozes si skinuti program za testiranje memorije Memtest, cisto da se uvjeris da je s njom sve ok.

EDIT
Nisam ni gledo sta je kolega gargamel napiso tako da sam reko ustvari isto sto i on :wave:
Al mogo bi dodati ovo. Kad budes micao driver od graficke (ako), skini programcic driver cleaner koji se pokrece iz safe moda i cisti sve fajlove od starog drivera graficke.Jer sta je bitno, kad ides na klasicno brisanje drivera uvijek ti na disku ostanu neki fileovi koji ti se (isprobano) mogu klati sa buducima.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Imam filing da je problem s ramom jer sam već jednom imo tako nešto na ovom kompu
E i ispravka imam 2 Gb rama
a formatirat disk mi se totalno ne da
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
nema veze sto imas 2 GB rama,ja imam 3 GB i imam graficku istu ko i ti 7600 Gt procesor 3800 amd, ako igras igrice cesto,ako ih instaliras i unistal radis cesto one svremenom pojebu windovs, pa ti se desavaju takve greske a i internet nakupi tu uvjek greskica mali pa zeza i to,kod taki gresaka najbolje da se to rjesi unistal windovsa,to ti je najbolja opcija jer znam ja kako se desava i meni jer sam ja stari gejmer i danas dan picim igre, i jos zavisi koji operativni sistem imas. ili da probas sa nekim klinerom da ti procisti windos, ako mogne da ga reparira al cisto sumnjam u to..... moje licno iskustvo ja mislim da je njemu vreme da se unistal uradi.
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
nema veze brate pogotovo ako je igrica skinuta sa neta,a nije orginal jedna je dovoljno da sjebe windovs a nemora znaciti da je igrica mozda ti je nesto drugo sjebalo windovs, po tom tvom opisu najboplje je da unistal uradis, negovore dzabe posle dva mjeseca nanovo windows dici,toliko se nakupi gresaka da steka pogotovo ko koristi internet..........neznam ja da sam na tvom mjestu ja bi ga srusio i nanovo digo to ti je 45 min 1 sat posla a onda si miran par mjeseci.
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
nop!
najcesce je pregrevanje! taj GT se greje kao lood. i tu ti je veza. evo nekoliko stavki.
> Slabo i nekvalitetno napajanje. pa jos i usko kuciste, ne uredjeni kablovi pa je smanjen protok vazduha :)
> Moze se pored graficke koja 100% podize dosta! temperaturu, dodatno biti i pregrevanje chipseta, ili cak i procesora (loshe montiranje coolera, one paste i sl.)
> nekvalitetne komponente, MB i Graficka prevashodno, ili pak recimo imas TV karticu i sve radi ok al kad upalis game grficka nabije temperaturu pa TV kartica pravi sranje. (poveca se temperatura>raste otpor>napon isti>povecava se struja>preopterecenje! kraj)

proveri temperature! u BIOSu, i probaj sa otvorenom stranicom kucista!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Mah garancija nesmijem skidati ništ već bi ja nejga raskopavo da smijem, a nosit ga još ne planiram na popravak umro bi bez kompa
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Sve mi se više čini da grafička odlazi, čak mi i na wormsima world party zna zaštekat sve živo a i taman prije nego se sve zamrzne se javljaju neke "vizualne distorzije" neznam kak bi ih nazvo onako isjcepaju se stvari i raspadnu neznam ali uvjeren sam sada da ej grafička samo se nadam da garancija još vrijedi jer stvarno nisam siguran
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
a kako usisavas kuciste?
vremenom se skupi dosta prasine, ja ga usisavam jednom godisnje, obavezno skines onu metalnu cevku i usisavas sa plasticnim delom tj. to je rukohavat eventualno stavis neki uski nastavak.
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Ako te sekira naljepnica na kucistu, u tom slucaju uzmi fen za kosu i drito na nju. Odljepi se kao palacinka sa tave :) probaj...
Moguce da ti se pregrijavaju komponente i bas zato bi bilo dobro da otvors stranicu pa onda vidit kako stroj dise.