Zamrzavanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Ako imas izoblicenja tj artefakte u vidu sitnih tockica na slici, najvjerojatnije je otisla memorija na grafickoj.
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
Najbolje ti je to odnjeti serviseru da ljudi vide sta je ako ti je pod garancijom a mi ovako mozemo samo nagadjati sta je, svi mi govorimo ovo ono al nije to to dok se nevid.......
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
Pa pokusavamo covjeku pomoc da sam otkloni problem jer vjerojatno nije nesto stravicno i vjerujem da ce sam uspjet.
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
za testiranje na artefakte ati tools (iako je ati tools radi narafno za sve grafe),
samo lupi scan for artefacts i cekaj 4-5min
 

neo_81

Aktivan Član
26.07.2008
73
2
8
43
dehhiher je napisao(la):
nop!
najcesce je pregrevanje! taj GT se greje kao lood. i tu ti je veza. evo nekoliko stavki.
> Slabo i nekvalitetno napajanje. pa jos i usko kuciste, ne uredjeni kablovi pa je smanjen protok vazduha :)
> Moze se pored graficke koja 100% podize dosta! temperaturu, dodatno biti i pregrevanje chipseta, ili cak i procesora (loshe montiranje coolera, one paste i sl.)
> nekvalitetne komponente, MB i Graficka prevashodno, ili pak recimo imas TV karticu i sve radi ok al kad upalis game grficka nabije temperaturu pa TV kartica pravi sranje. (poveca se temperatura>raste otpor>napon isti>povecava se struja>preopterecenje! kraj)

proveri temperature! u BIOSu, i probaj sa otvorenom stranicom kucista!


da slazhem se sa ovim.... i skidaj nove drivere
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
49
Šaman Šandor je napisao(la):
Jel zna netko što bi to moglo biti da kad igram neke malo "jače" igre tipa spore ili fallout mi komp uglavnom nakon nekog vremena se zamrzne skroz i onda kad ga resetiram bude mi crn ekran i žmiga mi lampica na cd-romu i moram ga ugasit i upaliti da bi se opet windowsi digli.

evo sad kad jos jednom procitam i dalje mi se chini da je ipak veza izmedju napajanja ploce i graficke, chak i ne mora biti zaprljano kuciste!!
lampica na cdu zmirka jer je doslo do pada napona na +12V, a to je uzrokovala graficka preko maticne ploce :)

Aj jos navedi koji su modeli ploce, grafe i napajanja, odnosno firme koje ih proizvode. valjda su ti u servisu dali ambalazu za plocu i grafu jer se to i treba cuvati bar neko vreme.

A jos jedan savet: Kad krenes u servis nemoj ici sam, vec povedi jos dva ortaka i budi sto nervozniji, gledaj da doplatis za bolje napajanje, s tim da tvoje staro racunaju kao novo pa doplatis za kvalitetno kao da su te u stvari zjbali u startu i ti se patis vec godinu dana!!!
 
12.03.2012
35
32
0
39
moguć kvar:
otišo ram blok na grfičkoj
pregrijavanje
sam čip
prekuglavanje čipa bi pomoglo ali samo kratkoročno a i nisam upućen u takvu fiziku...

Pušili!!!:banana_rasta: